Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
862 posty 7102 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Trump walczy z Deep State - Putin milczy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aresztowano doradcę, który wspierał prezydencką kampanię Trumpa

 

Roger Stone, konsultant polityczny i lobbysta, który wspierał kampanię prezydencką Donalda Trumpa, a w przeszłości kilku innych polityków Partii Republikańskiej, został w piątek aresztowany w związku ze śledztwem w sprawie rosyjskich prób wpływania na wybory w USA.

Informację o aresztowaniu 66-letniego Stone’a podało biuro prowadzącego śledztwo specjalnego prokuratora Roberta Muellera.

Jak oświadczono, Stone’owi postawiono siedem zarzutów: jeden dotyczący utrudniania śledztwa, pięć zarzutów składania fałszywych zeznań i jeden wpływania na świadka w celu składania przez niego fałszywych zeznać. Zarzuty są związane ze sprawą domniemanego przechwycenia przez rosyjskich hakerów e-maili wysyłanych przez sztab Partii Demokratycznej.

Konsultant polityczny, który został aresztowany w piątek przed świtem na Florydzie, ma w ciągu dnia stanąć przed sądem w Fort Lauderdale.

Stone pracował w sztabie wyborczym w początkowej fazie kampanii prezydenckiej Trumpa, ale jeszcze w połowie 2015 roku z niego odszedł. W dalszym ciągu jednak wspierał późniejszego prezydenta m.in. oczerniając jego rywali. Działalność Stone’a podczas kampanii od dawna budziła zainteresowanie Muellera. Celem prowadzonego przez niego śledztwa jest wyjaśnienie, czy Rosja próbowała ingerować w przebieg wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku i czy sztab Trumpa utrzymywał jakieś kontakty z Rosjanami. Prezydent temu konsekwentne zaprzecza, nazywając dochodzenie „polowaniem na czarownice”.

Efektem dochodzenia jest jak dotychczas postawienie zarzutów ponad 20 obywatelom Rosji, a także kilku osobom z otoczenia Trumpa na czele z byłym prezydenckim doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Michaelem Flynnem oraz byłym szefem kampanii Paulem Manafortem. (PAP)

Na zdjęciu: Roger Stone
fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/aresztowano-doradce-ktory-wspieral-prezydencka-kampanie-trumpa/

KOMENTARZE

 • Dziel i Rządź
  Zdradzamy gdzie między innymi dekady przed transformacją komuchy przygotowywały się do biznesów w III RP

  Wiele osób nie uświadamia sobie tego jak doskonale do transformacji ustrojowej przygotowani byli działacze PZPR i jak na tle ich przygotowania większość Polaków (w nowej sytuacji transformacji ustrojowej) nie wiedziała jak skorzystać z nowych szans i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ten brak równowagi w czasie startu III RP był jednym z powodów uprzywilejowanego statusu ekonomicznego, a w konsekwencji społecznego i politycznego, w III RP postkomunistów i ich dzieci. To, że dziś jedni po studiach pracują za pensje minimalne, a inni często mniej zdolni ale za to mający przodków w PZPR żyją w luksusie, jest właśnie konsekwencją zajmowanej przed czerwonych przodków w PRL uprzywilejowanych pozycji społecznych.

  https://prawy.pl/wp-content/uploads/2018/11/1-173836-600x838.jpg

  Historycy wskazują, że z polecenia Moskwy komuniści przygotowywali się (poprzez zabór majątku publicznego) do transformacji ustrojowej już w początkach lat osiemdziesiątych. Jednak warto zwrócić uwagę na, że bardzo wielu młodych działaczy PZPR miało okazje zdobyć niedostępną innym Polakom wiedzę na temat realiów ekonomicznych prowadząc kluby studenckie. Wszystkie one były podporządkowane komunistycznym młodzieżówkom i prowadzone przez młodych działaczy PZPR. Nie mając pomocy finansowej państwa kluby studenckie zmuszone były do prowadzenia rynkowej działalności w celu zdobycia środków na prowadzenie działalności. Wiedza ta niewątpliwie w czasie transformacji ustrojowej dawała przewagę nad ludźmi (niezwiązanymi z PZPR) od dekad funkcjonującymi w patologicznych realiach gospodarki komunistycznej. Kluczowe jest to, że do takiej wiedzy o mechanizmach rynkowych dopuszczeni byli tylko komuniści a nie całe społeczeństwo (ktoś spoza PZPR nie mógł prowadzić klubu studenckiego).

  Prowadząc kluby studenckie komuniści zdobywali też niezwykle atrakcyjne w nowej rzeczywistości transformacji ustrojowej znajomości, i z najsławniejszymi artystami, którzy swoje kariery rozpoczynali w PRL (co dawało im niewątpliwy prestiż w III RP), i z ludźmi z miasta, nie studentami, dobrze sytuowanymi osobami, które w PRL prowadziły często w czarnej lub szarej strefie dochodowe biznesy (znajomości też niezwykle zyskowne w nowej rzeczywistości po 1989 roku).

  Nakładem Instytutu Pamięci Narodowej został opublikowany 136 stronicowy album „Kluby studenckie w Warszawie 1956–1980”. Praca Konrada Rokickiego poświęcona jest funkcjonowaniu „klubów studenckich w Warszawie w „złotym wieku” kultury studenckiej. Autor [na łamach swojego albumu] opisuje specyfikę działalności klubów studenckich w stolicy – zarówno tych najbardziej znanych, jak i zupełnie zapomnianych – w okresie ich najbardziej prężnej działalności. Funkcjonowanie klubów ukazane jest w trzech płaszczyznach: jako miejsc w różnym zakresie podlegających uwarunkowaniom politycznym epoki, jako miejsc tworzenia i szerzenia kultury studenckiej oraz jako miejsc spotkań towarzyskich i imprez rozrywkowych dla młodzieży”.

  Kluby studenckie stały się miejscami wręcz kultowymi w drugiej połowie lat 50. Prowadzone były przez Związek Studentów Polskich i Związek Młodzieży Socjalistycznej. Kluby początkowo tworzone były żywiołowo i poza kontrolą władz, szybko ich działalność była formalizowana i podporządkowana młodzieżowym organizacjom komunistycznym. W 1972 roku w całym PRL 35.000 osób zrzeszonych było w 200 klubach studenckich. Działalność klubów od samego początku infiltrowana była przez funkcjonariuszy SB.

  Rozkwit klubów studenckich trwał do lat 70, kiedy popkultura, telewizja, radio doprowadziły do ich zmierzchu. Wcześniej jednak kluby studenckie umożliwiły wielu artystom kariery. Dodatkowo w latach 70. zjednoczone w SZSP organizacje młodzieży komunistycznej zintensyfikowały odstręczającą młodzież komunistyczną propagandę w klubach studenckich. Kluby funkcjonowały dalej, jednak głównie jako miejsca imprez tanecznych a nie miejsca w których tętniła kultura młodych.

  W latach 50 i 60 za cenę udziału w oficjalnych komunistycznych uroczystościach władze uczelni zapewniały klubom duże pole samodzielności. Najmniej indoktrynacji było w klubach prowadzonych przez ZSP – była to świadoma polityka tej organizacji. ZSP pełniło na uczelniach w PRL role samorządu studenckiego zajmując się między innymi pomocą socjalną, kulturą, wypoczynkiem i kontaktami z władzami uczelni.

  Z dyskusji politycznych w klubach studenckich zapamiętano (uznających się za lepszych od innych studentów) komandosów, którzy tworzyli zamknięte środowisko”. Komandosi „nie umieli modnie tańczyć, nie umieli modnie się ubrać (…) także ich dziewczyny, które lubiły intelektualne i polityczne dysputy (…) chodziły w rozciągniętych swetrach i z przetłuszczonymi włosami”.

  Do 1956 kultura studencka była tak przesycona komunistyczną propagandą, że śmiertelnie nudziła młodych. Po 1956 komuniści pozwolili na spontaniczny rozkwit kultury studenckiej, jednak wszystko odbywał się pod ich kontrola – kiedy na zachodzie kultura młodzieżowa rozwijała się poza państwem i w kontrze do władzy, w PRL rozwijała się pod kontrolą państwa (bo tylko od państwa można było mieć środki na działalność – komuniści kontrolując własność kontrolowali każdy aspekt życia) i pod kontrolą cenzury (łagodniejszą niż wobec kultury poza klubami studenckimi).

  Kluby studenckie były nie tylko miejscem rozwoju i prezentacji życia artystycznego, ale także miejscem życia towarzyskiego studentów. Nie było dla nich alternatywy a studenci, nie podejmując pracy jak dziś, mieli dużo więcej czasu.

  Model klubów studenckich w PRL stanowił ewenement w krajach okupowanych przez komunistów, co sprawiało, że kluby studenckie były chętnie odwiedzane przez gości z zagranicy. Potrzeba prowadzenia działalności komercyjnej w postaci tańców i sprzedaży na nich alkoholu, przyciągały do klubów nieciekawy element z miasta (w tym i nieletnie prostytutki) co od lat 70 spotykało się z krytyką komunistycznych mediów.

  Jan Bodakowski

  https://prawy.pl/82701-zdradzamy-gdzie-miedzy-innymi-dekady-przed-transformacja-komuchy-przygotowywaly-sie-do-biznesow-w-iii-rp/
 • P.S
  http://wps.neon24.pl/post/147365,usa-stoja-za-proba-zamachu-stanu-w-wenezueli
 • Rosja nie może się doczekać kontroli nad Światem - potrzebna wojna,,,
  Prognoza ekspertów na temat wybuchu III wojny światowej w 2019 roku

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2019/01/III-wojna-swiatowa-1-600x280.jpg

  Podczas gdy USA i Kanada aresztują szefa chińskiego Huawei, na Ukrainie zbliżają się wybory prezydenckie, które mogą zmienić sytuację w Europie Wschodniej. Na tym tle nie ustępują również terroryści, którzy w dalszym ciągu stanowią zagrożenie na Bliskim Wschodzie.

  Począwszy od 1945 roku cały cywilizowany świat wszelkimi sposobami unikał wielkich wojen między największymi i najbardziej wpływowymi państwami. Jednak teraz, kiedy potęga Chin nadal rośnie, a USA i Rosja spierają się w coraz to innych kwestiach, konflikt supermocarstw wydaje się nieunikniony, przekonują analitycy.

  Eksperci przedstawili prognozę na temat wybuchu III wojny światowej w 2019 roku i wytłumaczyli zwiastuny tego wydarzenia.

  Analitycy uważają, że jedną z najważniejszych przesłanek jest konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Chinami na Morzu Południowochińskim, a przy tym konfrontacja rośnie. Jak dotąd politycy nie zdecydowali się na więcej niż rozmowy, podatki i sankcje, jednak Kanada i Stany Zjednoczone niedawno aresztowały jednego z kierowników chińskiego giganta technologicznego Huawei. Doprowadziło to do analogicznych kroków w stosunku do obywateli Kanady i amerykańskich firm.

  Według ekspertów stosunki obu krajów w jednej chwili mogą dosłownie wymknąć się spod kontroli. W każdym razie jedna ze stron będzie musiała się poddać. Nie mniej istotnym graczem w możliwej III wojnie światowej jest Ukraina. Sytuacja pogorszyła incydencie z ukraińskimi okrętami w Cieśninie Kerczeńskiej. Napięcie spowodowało zaostrzenie w kryzysie stosunków między Rosją a Ukrainą. Ogłoszenie stanu wojennego nie wykluczało zamieszek w kraju i destabilizacji sytuacji, ale obyło się....
  https://www.koniec-swiata.org/prognoza-ekspertow-na-temat-wybuchu-iii-wojny-swiatowej-w-2019-roku/#more-36240

  Chiny to potęga, nie to co Rosja?

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2019/01/wenezuela-685x280.jpg

  Wydarzenia, które miały miejsce wczoraj w Wenezueli sprawiają, że interwencja militarna krajów Ameryki pod przewodnictwem USA jest nieunikniona. Jak zareagują mocno związane z prezydentem Maduro Rosja i Chiny?

  Odliczanie do wybuchu gigantycznego kryzysu, który może się rozlać dużo szerzej niż na terytorium Wenezueli czy Ameryki Południowej, już się rozpoczęło. Za około 60 godzin upłynie czas, jaki amerykańscy dyplomaci dostali na opuszczenie Wenezueli. Tyle że oni wcale nie zamierzają wyjeżdżać.

  https://www.koniec-swiata.org/amerykanskie-uderzenie-na-wenezuele/

  Wnioski...?
 • @Talbot 13:26:44
  Ja to podejrzewam, że to USA wybrały Putina na prezydenta Rosji, przecież ta Rosja to bez znaczenia w swiecie, to pewnie USA rządzą w tej Rosji????
  Zgadzasz sie Talbot z takim podejrzeniem??????
 • @Talbot 13:26:44
  Ciekawam, co ma piernik do strazy ogniowej?
 • @Wrzodak Z. 16:19:38
  "Ja to podejrzewam, że to USA wybrały Putina na prezydenta Rosji, przecież ta Rosja to bez znaczenia w swiecie, to pewnie USA rządzą w tej Rosji????
  Zgadzasz sie Talbot z takim podejrzeniem??????"

  Zgadzam się.

  http://www.prisonplanet.pl/files/96577242/putin_sm.jpg

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/zachod_budowa_rosji_i,p351645514
 • @morgan 17:04:36
  "Ciekawam, co ma piernik do strazy ogniowej?"

  A kto tobie nadał taki "męski" kryptonim?
 • @Wrzodak Z. 16:19:38
  Trzeba być osłem, żeby myśleć inaczej!

  No cóż jak poprzez USA rozumie się naród amerykański to w efekcie ma się klapki na oczach.
 • @CIApy 19:34:32
  Towarzysz Obama ma iść siedzieć do wiezienia, czego mu życzą z całego serca Deutsche. Barack Obama droht eine Gefängnisstrafe
  https://www.youtube.com/watch?v=caGR-M4WEC0
 • oto walka Trumpa z Deep State
  Czy pokrzywdzona opierala sie gdy obecny tu gwalciciel ja napastowal?-pyta sedzia w trakcie rozprawy sadowej.Tak, Wysoki Sadzie; o sciane.
 • Kolejne kłamstwa
  Dane z serwerów demokratów skopiowano na pendrive, a nie skradziono przez internet. To jest doskonale wiadome od 2 lat. Jeżeli postawiono temu facetowi zarzuty, to one nie są związane z rzekomymi atakami hakerów na serwery demokratów.

  Można łatwo wykazać, że USA mieszają się w wybory w wielu krajach, m. in. w Polsce, ale również we Francji, Grecji i wielu innych krajach, w tym także w Rosji. Skoro jankesi mieszają się do cudzych wyborów, to nie ma powodów, aby inne kraje nie miały sie mieszać w wybory u jankesów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY