Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7132 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Otwarty Dialog

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Balli Marzec oskarża Otwarty Dialog o współprace z przestępcami

 

W wcześniejszym wywiadzie dla Martyny Ochnik i Marka Budzisza z portalu Fronda „Fundacja Otwarty Dialog to najprawdziwsza mafia i ekspozytura rosyjskich służb” Balli Marzec stwierdziła, że fundację Otwarty Dialog „założyli ludzie Szerstiuka i Ablyazowa”.  Celem organizacji miała być obrona „Ablyazowa w razie problemów w Europie”.

 

Według Balli Marzec, mecenas Otwartego Dialogu „Ablyazow kreuje się na opozycjonistę prześladowanego przez Nazarbajewa, bo ten ostatni traktuje Kazachstan jak własne gospodarstwo, majątek skradziony przez Ablyazowa uważa za odebrany sobie osobiście i chce go odzyskać. Tylko dlatego Ablyazow przedstawia się jako uchodźca polityczny, aby nie dostać się w ręce Nazarbajewa, przy tym nigdy nie wytłumaczył jak przez cztery lata zgromadził 6 miliardów dolarów, które wywiózł z Kazachstanu”.

Zdaniem Balii Marzec „na przełomie 2008 i 2009 (…) ludzie Szerstiuka i Ablyazowa” założyli „w Polsce organizację. W 2011 r. Ablyazow wyjechał z Kazachstanu wywożąc miliardy i wkrótce stało się jasne, do czego służyć ma Otwarty Dialog, kiedy zaczęli bronić go przed europejskimi sądami”. Obrończyni praw człowieka uważa, że Otwarty Dialog wykorzystał do legalizacji w Polsce istnienie Wspólnoty Kazachskiej, chcąc zająć jej miejsce.

W opinii Balii Marzec „Ablyazow wywiózł olbrzymi majątek nie tylko z Kazachstanu, ale też 2,8 miliarda dolarów z Rosji”, za zgodą Moskwy, by wykorzystać te pieniądze do kupowania przyjaźni i lojalności osób wpływowych na zachodzie – „politycy z Parlamentu Europejskiego udzielają poparcia Ablyazowowi oraz założonej przez niego Fundacji Otwarty Dialog już od dawna” (Guy Verhofstadt). Za rządów PO fundacja Otwarty Dialog miała pozwolenie na handel bronią, i była wspierana przez wojsko i służby. Dziś liderzy fundacji nawołują do destabilizacji sytuacji w Polsce. O szkodliwości fundacji Otwarty Dialog pisał też Witold Gadowski. Balii Marzec wskazywała też na to, że finansowana z pieniędzy polskich podatników telewizja Biełsat zatrudnia osobę związaną z fundacją Otwarty Dialog. PiS na pisma obrończyni praw człowieka nie zareagował.

W liście skierowanym do premiera, prezesa TVO i Rady Mediów Narodowych w sprawie Bielsatu, obrońcy praw człowieka przypomnieli, że „TV Biełsat zatrudnia Igora Vinyavskyia, człowieka blisko związanego z Otwarty Dialog” który „otrzymał w Polsce status politycznego uchodźcy dzięki wsparciu Otwartego Dialogu (…) w czasie rządów PO, gdzie Ministrem Spraw Wewnętrznych był B. Sienkiewicz, późniejszy współpracownik Otwarty Dialog na Ukrainie”.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0bnlGn7oHKQ

 

Według listu do polskich władz „Vinyavsky przedstawia się jako szef kazachskiej gazety Vzglyad, która podszywa się pod oryginalną opozycyjną rosyjską gazetę Vzglyad. (…) Kazachski klon Vzglyad, jak również inne pseudo-opozycyjne media oraz organizacje pozarządowe, zostały stworzone przez kazachskiego oligarchę Ablyazov, żeby broniły jego interesów i przedstawiały jego działalność jako opozycyjną, chociaż niezawisły sąd w Wielkiej Brytanii skazał go za oszustwo. Vinyavsky już mieszkając w Polsce jeździł po Europie broniąc oszusta Ablyazov”.

Jak informują w swoim liście obrońcy praw człowieka „poglądy i postawę Vinyavskiego można najlepiej poznać na jego profilu FB, gdzie ostatnio zamieścił skandaliczny tekst szydzący z kandydata na Prezydenta Warszawy Patryka Jaki”. Jak informuje na swojej stronie Balli Marzec, jest ona z wykształcenia inżynierem, z zawodu dziennikarką, z wyboru działaczką na rzecz upowszechniania i ochrony swobód obywatelskich. „Pochodzi z Kazachstanu, od wielu lat mieszka w Polsce, jest polską obywatelką i działaczką demokratycznej opozycji Kazachstanu. Jest założycielką i Prezeską Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska”. Wojciech Mucha opisując raport „V kolumny” na temat fundacji „Otwarty Dialog” na stronach portalu Niezależna, w artykule „UJAWNIAMY: Raport o Fundacji „Otwarty Dialog”. Pieniądze oligarchów i międzynarodowy lobbing” wskazał, że według raportu darczyńcami tej przedstawiającej się w Polsce jako pro ukraińska fundacji, która zaangażowała się w walkę z PiS, byli przedsiębiorcy związani z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym.

Po tym jak szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie zgodził się na nadanie Ludmile Kozłowskiej, żonę Bartosza Kramka przewodniczącego rady fundacji Otwarty Dialog, statusu rezydenta w RP, została ona objęta zakazem wjazdu do Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Powodem decyzji szefa ABW była opinia Departamentu Kontrwywiadu dotycząca finansowania Fundacji Otwarty Dialog, którą kieruje Kozłowska. Kozłowska została cofnięta z granicy UE, która przekraczała na lotnisku w Brukseli, gdzie przyleciała do siedziby swojej fundacji. Przeciwko decyzji władz Polski zaprotestowali sygnatariusze listu otwartego „#BringHerBack – domagamy się powrotu Ludmiły Kozłowskiej do UE!”, zdaniem których „autorytarne władze demontują rządy prawa i demokrację w krajach członkowskich UE”. Ten antypolski list w obronie Kozłowskiej podpisali między innymi: Lech Wałęsa, Elżbieta Bieńkowska, Seweryn Blumsztajn, Michał Boni, Krzysztof Król, Tomasz Lis, Ryszard Schnepf, Towarzystwo Dziennikarskie Marcin Święcicki, Róża Thun.

 

Jan Bodakowski

 

http://prawy.pl/80646-balli-marzec-oskarza-otwarty-dialog-o-wspolprace-z-przestepcami-wideo/

KOMENTARZE

 • Ludmiła Kozłowska - główny agent Kremla
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/95/09/950914.jpg

  Ten wątek musiał się w końcu pojawić. Sęk w tym, że Kozłowska to taki agent, do którego nie chcą przyznawać się ani środowiska prorosyjskie, ani antyrosyjskie, nie mówiąc już o samym Kremlu.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201809068735755-sputnik-ludmila-kozlowska-agent-kremla-sledztwo/
 • @Talbot 14:23:28
  5*
  pzdr.
 • @Talbot 14:23:28
  Marek Budzisz to dopiero zagadka . :)))
 • @Husky 15:00:15
  Zwykły false flag .Mosad i Soros ?. Salut . https://assets.polskaniepodlegla.pl/images/10945146_515014285308538_392715872_n.jpg Więcej tu . : https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/607-ujawniamy-fundacja-otwarty-dialog-z-warszawy
 • Polska będzie jak USA
  https://m.salon24.pl/5d6fa9f69f63f592988f58b9433533d9,750,0,0,0.jpg

  UE się rozpada i trzeba myśleć, co będzie później. Polacy są odporni, wiedzą jak przetrwać trudne czasy – mówił dziś w Krakowie politolog z USA George Friedman. Ocenił też, że Polska musi iść własną drogą i "jak każdy inny kraj wyruszyła swoim kursem". Podkreślał także przyjazne stosunki pomiędzy Polską, a USA.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/george-friedman-o-ue-polsce-reformie-sadownictwa-i-usa/12yxhph
 • @Talbot 19:09:32
  Jeżeli ktoś czuje się Polakiem, bez względu na swoje poglądy polityczne i preferencje partyjne, powinien domagać się zakończenia niszczycielskiej i dywersyjnej działalności agentów Sorosa na terenie Polski...
 • @Talbot 19:09:32
  Talbot, może skomentujesz jak OD był promowany przez TV republikę oraz pozostałe media banderowskie Sakiewicza, nie wspominając wspólne poparcie z pisuarem dla wywrotowców z organizowanego majdanu. Oczywiście jeszcze z OD wspólpracowali garbanosy z upadłej mumi wolności na czele z H. Wujcem.
 • @Wrzodak Z. 21:55:56
  Przecież une nie wiedzą .Salut . http://www.mysl-polska.pl/gif/sbu%20a.jpg
 • @Husky 20:55:23
  Mosadu już nie . :))))) https://cdn.natemat.pl/be9d0003c6a0bde719c08b129076d44e,780,0,0,0.jpg
 • @Wrzodak Z. 21:55:56
  "Talbot, może skomentujesz jak OD był promowany przez TV republikę oraz pozostałe media banderowskie Sakiewicza"

  Mnie Sakiewicz nie interesje. Nigdy jego nie cytowałem w swoich notkach i komentarzach.
  Czasami jednak komentowałem artykuły ze Sputnika - gadzinówkę rosyjską dla Polaków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY