Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
871 postów 7125 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

"Zamknięte" niebo nad Kaliningradem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zwrot o 180 stopni: USA dały Rosji zielone światło na loty w ramach „otwartego nieba”

 

Stany Zjednoczone podjęły decyzję o certyfikowaniu rosyjskiego samolotu do przeprowadzenia lotów obserwacyjnych nad terytorium Stanów Zjednoczonych w ramach Traktatu o otwartych przestworzach, pomimo faktu, że tydzień temu, Waszyngton odmówił zrobienia tego, pisze CNN.

 

Zgodnie z warunkami umowy, nieuzbrojone samoloty państw członkowskich traktatu mogą przeprowadzać loty obserwacyjne na terytorium innych krajów. Celem umowy jest „wzmocnienie wzajemnego zrozumienia i zaufania, dając wszystkim uczestnikom, niezależnie od ich wielkości, bezpośrednią rolę w zbieraniu informacji za pośrednictwem monitorowania powietrznego sił zbrojnych i ich działań, stanowiących powód do niepokoju”.

Na początku września, według urzędnika Departamentu Stanu USA, eksperci z szeregu krajów uczestniczących w umowie zebrali się w Rosji w celu certyfikacji rosyjskiego samolotu Tu-214. Jednak w tym czasie Stany Zjednoczone sprzeciwiły się takiemu ruchowi, twierdząc, że w Waszyngtonie wciąż nie ma ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Niemniej jednak, Ameryka wkrótce zmieniła swoją pozycję. „Stany Zjednoczone poinformowały wszystkie strony traktatu o formalnych mechanizmach porozumienia o tym, że zatwierdzimy certyfikację rosyjskich samolotów”, powiedział urzędnik Departamentu Stanu.

Jednak dokładna data lotu rosyjskiego samolotu nie jest jeszcze znana z powodu braku jasności w kwestii, czy Moskwa zezwoli na loty obserwacyjne nad Kaliningradem.

Podsekretarz Stanu USA ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Andrea Thompson, podczas posiedzenia senackiej komisji spraw zagranicznych powiedziała, że „Rosja nadal nie chce wycofać swoich nielegalnych ograniczeń na odległość, z której strony Traktatu mogą wchodzić w strategicznie ważny region Kaliningradu”.

„We wrześniu 2017 roku wyraziliśmy chęć rozwiązania problemu nieprzestrzegania przez Rosję umowy, oferując kilka uzasadnionych i zgodnych z umową środków, aby zachęcić Rosję do rozwiązania tych naruszeń, — dodała. — Środki te już weszły w życie i będą miały wpływ na wszystkie loty rosyjskie nad Stanami Zjednoczonymi; niemniej jednak zostaną one anulowane, jeśli Rosja ponownie zacznie przestrzegać umowy”.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201809228831473-USA-rosja-sputnik/

 

Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD) poinformowało 21 września na Twitterze o czterech rosyjskich samolotach rozpoznawczych w strefie identyfikacji obrony przeciwlotniczej Alaski.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201809228831412-Rosja-samolot-Alaska-Sputnik/

KOMENTARZE

 • Has Russia Given Up on the West?
  http://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/09/PolarBear.jpg

  http://www.polishclub.org/2018/09/21/has-russia-given-up-on-the-west/  "Pod koniec drugiej kadencji prezydent Ronald Reagan, który nazwał Związek Radziecki "imperium zła", przechadzał się po Placu Czerwonym, a Rosjanie klepali go po plecach.

  Błogość była w tym świcie, żeby żyć.

  I w jaki sposób nagrodziliśmy owoce naszego triumfu w zimnej wojnie?

  W tym miesiącu Xi Jinping z Chin za życia stanął u boku Władimira Putina, gdy 3 000 chińskich żołnierzy wymanewrowało 300 000 Rosjan, 1000 samolotów i 900 czołgów w największym moskiewskim ćwiczeniu wojskowym od 40 lat.

  Zakodowana wiadomość na zachód od wschodu.

  Wielkim osiągnięciem Richarda Nixona w doprowadzeniu Pekinga do przeziębienia i wielkim osiągnięciem Reagana zakończenia zimnej wojny są historie.

  Bolszewizm może być martwy, ale rosyjski nacjonalizm, obudzony przez szybki marsz NATO na starożytne granice NATO, jest żywy i dobry.

  Wydaje się, że Rosja porzuciła Zachód i uznała, że ​​nie ma nadziei na lepsze czasy z prezydentem Donaldem Trumpem.

  Ambasador ONZ Nikki Haley krytykuje Rosję za tajny handel z Koreą Północną z naruszeniem sankcji ONZ, mówiąc: "Kłamstwa, oszustwa i nieuczciwe zachowanie stały się nową normą rosyjskiej kultury".

  Zimne wojny nie są o wiele chłodniejsze niż zniesławianie kultury innego kraju jako moralnie osłabionej.

  USA zasygnalizowały również, że może rozpocząć dostarczanie broni morskiej i przeciwlotniczej na Ukrainę, ponieważ ostrzeżono Rosję, by zaprzestała inspekcji statków przepływających z Morza Czarnego przez Cieśninę Kerczeńską do Morza Azowskiego.

  Szeroka na trzy mile cieśnina leży pomiędzy Krymem a półwyspem Kercz. W oczach Rosji oba brzegi cieśniny są rosyjskim terytorium narodowym.

  Dzięki poparciu USA Ukraina postanowiła zbudować bazę morską na Morzu Azowskim, aby "stworzyć warunki do odstąpienia od agresywnych działań Federacji Rosyjskiej w tym regionie".

  Kijów ma kilka łodzi patrolowych na Morzu Azowskim, a kilka kolejnych zostanie przeniesionych tam w nadchodzących miesiącach. Rosyjska marynarka wojenna może zatopić te łodzie i zniszczyć tę bazę w ciągu kilku minut.

  Czy zamierzamy wysłać naszą Marynarkę wojenną przez Morze Czarne, aby chronić ukraińskie prawa morskie w morzu, które było historycznie rosyjskie, a Chesapeake Bay jest historycznie amerykańska?

  Polska w tym tygodniu zaprosiła USA do utworzenia dużej bazy na swojej ziemi, za którą Polska zapłaci dwa miliardy dolarów, aby można było nazywać "Fort Trump".

  Trumpowi podoba się pomysł i imię.

  Jednak decyzja Busha o zainstalowaniu systemu obrony przeciwrakietowej w Polsce przyniosła Kremlowski kontr-ruch: instalację zdolnych do napędu jądrowego pocisków Iskander w Kaliningradzie, dawnego terytorium niemieckiego na północnej granicy Polski, zaanektowanego przez Stalina pod koniec wojny światowej II.

  Na Bałkanach, w związku z rosyjskimi protestami, Stany Zjednoczone zmierzają, by doprowadzić Macedonię do NATO. Ale zanim Macedonia może się przyłączyć, połowa wyborców musi wyjść 30 września, aby zatwierdzić zmianę nazwy kraju na Północną Macedonię. Ma to na celu ułagodzenie Grecji, która twierdzi, że jest to miejsce narodzin Aleksandra Wielkiego.

  Gdzie idziemy z tym wszystkim?

  Biorąc pod uwagę regularne wizyty amerykańskich okrętów na wschodnim Bałtyku i Morzu Czarnym, możliwość powstania nowej bazy w Polsce i rosnąca śmiertelna pomoc dla Ukrainy w walce z prorosyjskimi rebeliantami w Donbasie i rosyjskiej marynarce wojennej na Morzu Azowskim, jesteśmy nie tłoczyć trochę Rosjan?

  Czy jesteśmy pewni, że Rosjanie zawsze się wycofają?

  Kiedy Gruzja, sądząc, że może wyrzucić rosyjskich żołnierzy sił pokojowych i ponownie zaanektować wydzieloną prowincję Osetii Południowej, zaatakowaną w sierpniu 2008 r., Armia rosyjska wpadła w rozsypkę i wypędziła Gruzinów w ciągu 48 godzin.

  George W. Bush mądrze postanowił nie wydawać ultimatum ani wysyłać żołnierzy. Ignorował jastrzębie w swojej własnej partii, który pomógł wciągnąć go w wielką porażkę jego prezydentury: Irak.

  Czym więc jest Wielka Strategia Stanów Zjednoczonych wobec Rosji?

  To, co można by nazwać skrzydłem McCaina Partii Republikańskiej, starało się doprowadzić Ukrainę i Gruzję do NATO, co doprowadziłoby do wiecznego zamknięcia Rosji w polityce amerykańskiej.

  Czy Amerykanie są świadomi kosztów i zagrożeń związanych z taką polityką? Jakie są perspektywy Rosji, która zawsze ustępuje żądaniom USA? A czyż nie jesteśmy dziś bardzo szczupli?

  Nasz udział w globalnej gospodarce jest znacznie mniejszy od czasów Reagana. Nasz deficyt zbliża się do 1 tryliona dolarów. Nasz dług rośnie do 100 procent PKB. Uprawnienia pochłaniają nasze narodowe bogactwo.

  Zobowiązujemy się do objęcia dwóch innych największych mocarstw, Rosji i Chin. Jesteśmy związani militarnie w Afganistanie, Iraku, Syrii i Jemenie, a Partia Wojny bije bębny o kolejną i większą wojnę - z Iranem. I sankcjonujemy przeciwników i sojuszników, aby nie podążać za naszym przywództwem Zachodu i świata.

  Patrząc na globalne zobowiązania Ameryki, znacznie rozszerzone od czasu zimnowojennego zwycięstwa, jedno słowo przychodzi na myśl: nietrwałe.

  Patrick J. Buchanan
  21 września 2018 r

  ŹRÓDŁO: buchanan.org .

  Źródło obrazu: IrishCentral.com "

  http://www.polishclub.org/2018/09/21/has-russia-given-up-on-the-west/
 • Donald Trump ft. Megadeth - Holy Wars
  https://www.facebook.com/1463714597106010/videos/311259706323817/UzpfSTExNzMzNDU0NzU6MTAyMTQ5NTk2MjYzNjIxNDc/
 • @Talbot 12:07:28
  Efektywność zarządzania Rosją: porównanie cen i wynagrodzeń rozpadającego się zachódu i bogatej Rosji


  https://pbs.twimg.com/media/Dnwe9maX0AAW12e.jpg


  za wpis
  5*
 • Operacja ''Pocałunek Judasza"
  https://twitter.com/Pravdiva_pravda/status/1043800003381264384
 • Ameryka powraca do zimnej wojny
  http://www.autonom.pl/wp-content/uploads/usa-wojsko-syria.jpg

  W ostatnim czasie Stany Zjednoczone podjęły szereg działań zmierzających do odwrócenia decyzji, jakie zostały podjęte po zakończeniu zimnej wojny ze Związkiem Radzieckim. Jak więc zauważa portal Defence24.pl, amerykańskie wojsko zastępuje stacjonujące w Europie oddziały piechoty lekkiej dywizjami zmotoryzowanymi i pancernymi, do czego dochodzi wsparcie oddziałów artylerii i obrony przeciwlotniczej.

  Wspomniany specjalistyczny portal zauważa, że w ostatnim czasie U.S. Army poinformowała o przekształceniu 1 Brygady 1 Dywizji Pancernej w ciężką jednostkę pancerną, natomiast 2 Brygada 4 Dywizji Piechoty ma zmienić się z formacji piechoty lekkiej na brygadę zmotoryzowaną na Strykerach. W październiku ubiegłego roku podobnej transformacji poddano 2 Brygadę 3 Dywizji Piechoty, która została przemianowana na jednostkę pancerną.

  Defence24.pl zauważa, że „wzmacnianie liczebności jednostek pancernych jest zgodne z nową strategią obrony narodowej z 2018 roku, oraz z wizją rozwoju US Army do roku 2028”, zaś samo zwiększenie zdolności do konwencjonalnej obrony ma miejsce mimo amerykańskiego zaangażowania w Afganistanie i Iraku. W Niemczech ma z kolei dojść do sformowania nowych jednostek U.S. Army, którymi miałyby być batalion obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu i dowództwo brygady artylerii z dwoma batalionami artylerii rakietowej.

  „Wszystkie opisane wyżej działania wpisują się w proces odtwarzania przez Stany Zjednoczone zdolności do działań w konflikcie lądowym o dużej intensywności” – pisze portal, który zwraca uwagę właśnie na fakt, iż Amerykanie odwracają decyzje podjęte po zakończeniu zimnej wojny.

  Na podstawie: defence24.pl.
 • @fretka 12:36:20
  Operacja ''Pocałunek Judasza"

  Żydzi zostali namierzeni przez syryjską obronę przeciwlotniczą, więc zrobili manewr, aby uciec przed rakietami - takie uniki stosują wszyscy lotnicy na świecie.
  Na Sputniku czytałem, że Rosjanie i Syryjczycy nie mieli urządzenia identyfikującego - swój-wróg.
  Obrona syryjska strzelała na pałę.
 • @Talbot 13:10:40
  No widzisz, trzask- prask i wersja już gotowa. ''Zwinne jastrzębie Izgaela i naiwny latający niedźwiedź bez nawigacji''. Z tym, że zachodnie partnerzy występują w tym konflikcie jako ''swój'' to i tytuł operacji ''pocałunek Judasza'' to odzwierciedla.
 • Rozterki sojuszników
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/505/29/5052975.jpg

  Rosyjski samolot zwiadowczy Ił-20
  Izrael obawia się reakcji Rosji po zestrzeleniu Ił-20

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809238835751-sputnik-rosja-izrael-samolot-il-20-zestrzelenie/
 • @Talbot 11:51:06
  Bez przesady z tą historycznością rosyjskości Krymu. Spadkobiercami Scytów są wszyscy Słowianie zatem i nasz Krym

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY