Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
862 posty 7102 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Na tym najbardziej ucierpią Niemcy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Donald Trump ostro: Era pasożytowania na USA się skończyła

 

 

Donald Trump nie przestaje prowadzić wcześniej obranej polityki handlowe. Potwierdził to podczas wiecu w Dakocie Północnej.

- Era globalnego pasożytowania i wykorzystywania Stanów Zjednoczonych się skończyła – powiedział prezydent USA.

Trump zapewnił, że jego kraj zrobi wszystko, aby handel stał się sprawiedliwy i oparty na zasadzie wzajemności:

- Jeśli robią coś przeciwko nam, odpowiadamy tym samym. Nakładamy wysokie cła na te państwa, które nałożyły cła na nas – mówił Trump.

 

- Naprawdę przychodzą do mnie politycy i mówią „och, proszę, chcemy wolnego handlu”. Wolnego handlu? I tak to ma wyglądać? - drwił prezydent USA.

Źródło: onet.pl

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/16484-na-tym-najbardziej-ucierpia-niemcy-donald-trump-ostro-era-pasozytowania-na-usa-sie-skonczyla

 

Bienert: Niemcy – kraj na amerykańskim dopalaczu

Maciej Bienert, polski przedsiębiorca mieszkający w Bawarii, w kolejnym swoim nagraniu opowiada o tym, jak niemiecka gospodarka rozwijała się po drugiej wojnie światowej i czynnikach wpływających na jej przyspieszenie.

Zasadniczym czynnikiem była tu pomoc amerykańska. Jak określił to sam Bienert, Niemcy stały się krajem „na amerykańskim dopalaczu”.

https://www.youtube.com/watch?v=nUgeVaansFY

 

http://dzienniknarodowy.pl/bienert-niemcy-kraj-amerykanskim-dopalaczu-wideo/

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Donald Trump nie wyklucza uznania aneksji Krymu przez Rosję
  Donald Trump nie wyklucza uznania aneksji Krymu przez Rosję

  "Tuż przed szczytem G7 w kanadyjskim Quebecu Donald Trump mówił, że Rosja powinna brać udział w tym spotkaniu. Jak informował portal buzzfeed.com podczas jednej z kolacji ze światowymi przywódcami prezydent USA miał powiedzieć, że Krym jest rosyjski, ponieważ wszyscy mówią na nim po rosyjsku. Dodał też, że "Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów świata".

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-trump-nie-wyklucza-uznania-aneksji-krymu-przez-rosje/qqyl990
 • „WP”: Trump zasugerował Macronowi wystąpienie Francji z UE
  http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2018/06/rexfeatures_9730438g-800x500_c.jpg

  Prezydent USA Donald Trump zasugerował francuskiemu przywódcy Emmanuelowi Macronowi wyjście z Unii Europejskiej i wskazał, że gdyby do tego doszło, USA mogłyby zaoferować Francji korzystne dwustronne porozumienie handlowe – twierdzi „Washington Post”.

  „Dlaczego nie opuścicie UE?” – miał zapytać Macrona Trump podczas prywatnego spotkania w Białym Domu pod koniec kwietnia.

  Jak pisze Josh Rogin na stronie internetowej „Washington Post”, amerykański przywódca dodał, że gdyby Francja opuściła Wspólnotę, USA zaoferowałyby Paryżowi umowę handlową opartą na lepszych warunkach od tych, na których bazuje porozumienie handlowe między USA a UE jako całością. Rogin powołuje się na dwóch przedstawicieli europejskich władz.

  „Jest to przykład tego, że prezydent USA zachęca do zdemontowania organizacji składającej się z amerykańskich sojuszników, co jest sprzeczne z ustaloną polityką rządu USA” – ocenia Rogin.

  Biały Dom odmówił komentarza w tej sprawie, ale nie zaprzeczył doniesieniom gazety.

  Komentator „Washington Post” przypomina, że Trump publicznie atakował Unię Europejską i NATO od czasu kampanii wyborczej, jednak zakres i „brutalność” tych ataków w ostatnim czasie wzrosły.

  Rogin przywołuje m.in. przykład niedawnego wiecu w Dakocie Północnej, na którym Trump miał powiedzieć: „Unia Europejska oczywiście została utworzona, by czerpać korzyści ze Stanów Zjednoczonych, by atakować naszą skarbonkę”. Następnie miał uskarżać się na deficyt handlowy z UE. Według doniesień Trump miał też powiedzieć liderom G7, że „NATO jest tak samo złe jak NAFTA”. Na początku czerwca Trump oświadczył, że USA mogą zrezygnować z renegocjowanego obecnie z Kanadą i Meksykiem Północnoamerykańskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (NAFTA) na rzecz odrębnych umów z obu tymi państwami.

  Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapewnił w niedawnym wywiadzie, że prezydent próbuje „zresetować”, a nie zdemontować porządek świata.

  „Washington Post” nie pisze, jak na propozycję Trumpa zareagował Macron. Portal „The Hill” wyraża przekonanie, że jest to bardzo mało prawdopodobne, by Francja, będąca jednym z kluczowych państw członkowskich Wspólnoty, opuściła UE. (PAP)

  fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

  http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/397509/
 • A co powiesz Talbot na takie rozwiązanie:
  Niemcy się nadąsają i będą chcieli opuścić NATO.
  10 lat temu mówił o tym Żirinowskij (włączyć polskie napisy) https://www.youtube.com/watch?v=JAT5QNr6kLY
  Dziś już nawet onet rozważa taką możliwość https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-oceniaja-koszty-utrzymania-oddzialow-w-niemczech/fe15g3d
  W tymże ( to jest na przestrzeni kilku ostatnich lat) czasie, pan Michalkiewicz wyrażał obawę że gdyby Niemcy skonfliktowały się z USA to wielce prawdopodobne że w geście pojednania USA mogą poczynić Niemcom podarek z Ziem (onegdaj) Odzyskanych.
  Dzisiaj w cieniu ustawy 447 jest to łatwe jak nigdy wcześniej,tym bardziej że napomykania o tym słyszę bezustannie ze strony "nie polskojęzycznych działaczy zbliżonych do polityki Tel Awiwu"

  PS
  a z tą niegdysiejszą "pomocą USA dla Niemiec" nie przesadzajmy bo prawda o tej "pomocy" przedstawia się nie tak znów optymistycznie. http://vho.org/tr/2004/2/Bassler123-126.html
 • @ikulalibal 13:28:01
  A w czyim interesie jest rozwalenie Unii?
  Jeszcze Trumpa wtedy nie było.
  Rosjanie nie są zadowoleni, że nie mogą podróżować po Unii bez wiz.
  Jak myślisz - dlaczego Unia nie chce otworzyć granic dla Ukraińców?

  KGB -FSB -SBU
 • Hahahahahaaa....
  era pasożytowania na USA się skończyła:-)

  Aż strach pomyśleć jak teraz będą wyglądały rachunki dla Polski za pobyt USArmy w POlsce?
  Czy wystarczą te 2mld na rok? na kwartał? no właśnie, bo wiemy tylko że są to 2mld, ale nie wiemy tego czy na rok czy aby przypadkiem nie na miesiąc.
 • @Jan Paweł 13:48:12
  Sam nie wiesz o czym piszesz.
  W Polsce są Amerykanie - Polska ma być w strefie amerykańskiej.
  Nie zauważyłeś tego?
 • @Talbot 15:07:23
  Jakże to miłe dla Amerykanów: znaleźli odbiorcę na gaz skroplony na długie lata, sprzęt wojenny, samochody, pewnie jeszcze swój węgiel Polsce zaproponują. A także część jankeskiego wojska i sprzęt będzie na utrzymaniu polskiego podatnika. Sukces USA! No brawo!
  Ja mam cichą nadzieję, że USA kupi choć trochę polskich jabłek od swojej koloni, które w tym roku w Polsce wyjątkowo obrodziły. Lecz nadzieja matką głupich.
  No cóż, trzeba cieszyć się sukcesem naszego bratniego narodu amerykańskiego, ich gospodarka na pewno korzystnie zyska na przyjaźni z polskim narodem...
 • @ Autor, All
  "Donald Trump ostro: Era pasożytowania na USA się skończyła"

  No dobra, ALE:

  - te wszystkie wojny o ropę i "demokrację" to dla USA niekorzystne były?

  - podatek inflacyjny nałożony na cały świat poprzez dodruk dolara to dla USA był niekorzystny?

  Kto zatem na kim pasożytował?

  No chyba, że...

  USA to dwa państwa - jedno z "narodem" amerykańskim, drugie z "narodem" korporacyjno - bankstersko - zbrojeiowym.

  Jak jest Waszym zdaniem?

  Ukłony
 • @Talbot 15:07:23
  "W Polsce są Amerykanie - Polska ma być w strefie amerykańskiej."

  Dlaczego?
 • @Talbot 15:07:23, @Jasiek 08:20:33
  "Polska ma być w strefie amerykańskiej."

  Jest pewien logistyczny problem. W razie zawichrowań, jedyną drogą transportu dla wojsk, gazu itd ... są wąskie i płytkie cieśniny duńskie


  "USA to dwa państwa - jedno z "narodem" amerykańskim, drugie z "narodem" korporacyjno - bankstersko - zbrojeiowym."

  Z którym z tych dwóch "narodów" Polska rozwija więzi?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY