Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7134 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Kim są agenci wpływu...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jacek Piekara: W kraju Sorosa i Putina

 

 

Jak wyobrażacie sobie Państwo agenta wywiadu? Czy jest to przystojny mistrz sztuk walki, wyposażony w fantastyczne gadżety, brylujący w kasynie i otoczony pięknymi kobietami? A może pracowity i spokojny oficer, cierpliwie zbierający tysiące dokumentów? A może imponująca urodą i inteligencją dziewczyna, wydobywająca informacje od zauroczonych nią notabli? A może pryszczaty okularnik we flanelowej kraciastej koszuli, spędzający noce i dnie przed ekranem komputera?

Jakąkolwiek z powyższych mielibyście wizję pracy agenta, każda jest w pewnym stopniu prawdziwa. Ale nie jest to już, jak w satyrycznym rysunku Mleczki, osobnik w czarnym płaszczu i czarnym kapeluszu mówiący: Dzień dobry, jestem agentem obcego wywiadu, czy może mi pan powiedzieć, jak trafić na dworzec?

Współcześnie ogromną rolę odgrywają tzw. agenci wpływu. W jaki sposób się ich werbuje? Najczęściej są to ludzie szczerze zainteresowani kulturą oraz polityką danego kraju, władający jego językiem. Jeżeli są to osoby znane bądź wpływowe, wtedy Centrala zaczyna takich ludzi „dopieszczać”. Proponuje im stypendia, wykłady, artykuły w prasie, prosi o wywiady, przyznaje odznaczenia, publikuje ich książki, zatrudnia w firmach należących do kraju Centrali. Takich osób nie nakłania się do postępowania niezgodnego z prawem, bo ich rolą jest budowanie dobrej atmosfery wokół kraju Centrali, wpływanie na ośrodki medialne czy polityczne. Centrala może co najwyżej nakierowywać agenta i mówić mu, co jest dla niej aktualnie ważne. Nie robi tego ustami pracownika wywiadu, lecz zaprzyjaźnionego dziennikarza, polityka, przedsiębiorcy. Nie było chyba państwa, które potrafiło lepiej wykorzystywać agentów wpływu niż Związek Sowiecki. Nie rezygnując ze standardowych (bardzo skutecznych) działań agenturalnych, Sowieci stworzyli fantastyczny system „zaprzyjaźnionych” organizacji kulturalnych, politycznych i społecznych, których celem było ocieplanie wizerunku komunistów czy też walka o „rozbrojenie” lub „pokój na świecie”. Zdarzało się, że osoby poddane działaniu agentury wpływu i przekonane przez nią do racji Centrali, stawały się po pewnym czasie zwykłymi agentami, wykradającymi wojskowe lub gospodarcze sekrety. W tej chwili ogromne fundusze na podobne działania przeznaczają Niemcy, tworząc (zwłaszcza w tzw. młodych demokracjach) przychylne sobie sieci złożone z pracowników polityki, mediów i kultury.

Polska jest krajem interesującym z punktu widzenia walki o wpływy, gdyż ma wielki rynek wewnętrzny, niezłą infrastrukturę oraz położenie na mapie ważne z punktu widzenia gospodarczego i militarnego. I nie zapominajmy, że pod względem siły gospodarki Polska orbituje blisko strefy G20, co oznacza, że jest łakomym kąskiem dla wielu państw i koncernów. Podobnie jak we wszystkich tworach postkolonialnych, tak i w Polsce skorumpowane elity polityczne łatwo sprzedawały interesy kraju w zamian za własne korzyści, a ogromną część gospodarki opanował czarny i szary rynek. Z państwa wypływały co roku miliardy euro, tracone w efekcie karuzeli finansowych, niepłaconych podatków, wyprzedaży za bezcen majątku narodowego. Celowo rujnowano przemysł, by otworzyć drogę i ułatwić ekspansję firmom pochodzącym z zagranicy. Dwa lata temu, po wyborczym zwycięstwie PiS-u, życie oszustów zaczęło się stawać coraz trudniejsze, a dochody skurczyły się nie o miliony, a o miliardy dolarów. Oczywiście ogromne znaczenie poza finansowym, ma też fakt, że Polska stała się państwem politycznie niezależnym i żąda, by z nią negocjować, a nie jak za rządów Platformy, po prostu zlecać zadania (np. zadanie przyjęcia dziesiątek tysięcy islamskich emigrantów).

 

Nic więc dziwnego, że zagranicznej agenturze wciśnięto przycisk „czerwony alarm”, a zniszczenie rządów PiS-u stało się dla niej celem numer jeden w Europie Środkowej. Gdzie jest centrala, a raczej gdzie są centrale tej agentury? Można być pewnym, że zarówno w Berlinie, w Moskwie, jak i w siedzibie Sorosa. Merkel, Putin i Soros mogą nie zgadzać się w wielu kwestiach, a nawet walczyć ze sobą, lecz jeśli chodzi o Polskę, zgadzają się idealnie. Interesuje ich Polska niesprawna, zabałaganiona, ogarnięta chaosem. Polska zamieszkana przez obywateli nie tylko podatnych na manipulacje i odmóżdżonych, ale też pozbawionych szacunku do własnego kraju, jego historii oraz tradycji. Bo właśnie w takim kraju najlepiej robi się szemrane interesy polityczne i gospodarcze. Kto służy owym centralom? Przede wszystkim politycy „totalnej opozycji”, gotowi sprzymierzyć się z każdym i na każdych warunkach, by wrócić do suto wypełnionego koryta. Dalej: podporządkowane obcemu kapitałowi media, które nie tylko otwarcie popierają inne rządy wbrew własnemu rządowi, a wręcz nawołują do zagranicznej interwencji. Dalej: korporacje zawodowe (np. prawnicze), dla których Polska jako państwo bezprawia i bezkarności była pod każdym względem rajem. Dalej: finansowane z zagranicy fundacje (np. jawnie dywersyjna organizacja Otwarty Dialog, współodpowiedzialna za krwawy ukraiński Majdan). Dalej: ludzie z dawnych komunistycznych służb. No i wreszcie: sporo otumanionego motłochu, który wypełza na ulicę, nawet nie znając konkretnych powodów tego wypełznięcia.

Ile razy w historii usiłowaliśmy zreformować ustrój, uczynić państwo silniejszym, sprawniejszym, lepiej przygotowanym na polityczne, gospodarcze oraz militarne wyzwania, tyle razy aktywnie wchodziła do gry zagraniczna agentura. I próbowała za wszelką cenę zapobiec umocnieniu pozycji Polski, wykorzystując do tego rodzimych renegatów bądź ogłupiałą, łatwo dającą się podburzyć tłuszczę. Na wydarzenia mające w tej chwili miejsce w Polsce, te wszystkie marsze w obronie demokracji, łańcuchy świateł, manifestacje itp. warto spojrzeć właśnie z tego punktu widzenia, by dojrzeć ostry, niezakłamany obraz ścierania się wartych miliardy euro interesów ekonomicznych. Obraz wielowymiarowej szachownicy, gdzie owi demonstranci są jedynie pioneczkami przestawianymi przez globalnych graczy.

Jeżeli powtórzycie Państwo komuś tezy z tego artykułu i w zamian usłyszycie, że wyznajecie „spiskową teorię dziejów”, nic się nie martwcie. Takie zarzuty są również elementem wywiadowczej gry, stosowanym nagminnie np. w latach zimnej wojny. I dopiero kiedy w latach 90., za sprawą Jelcyna, oficjalnie ujawniono akta KGB (dotyczące m.in. finansowania przez Rosjan zachodnich organizacji społecznych, kulturalnych czy charytatywnych), okazało się, że owe rzekome „teorie spiskowe” są najprawdziwszą prawdą.

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5052-jacek-piekara-w-kraju-sorosa-i-putina

KOMENTARZE

 • Jak rozpoznać agenta wpływu?
  Po znikających gwiazdkach....
 • Historia o pasożycie stale ssącym Polaków. Prof. Marek Chodakiewicz
  https://www.youtube.com/watch?v=LgYOX1SQKfc
 • Jak rozpoznać agenta Moskwy?
  Jeśli będziemy ich znać, łatwo zidentyfikujemy cel. Ich wypowiedzi będą zmierzać ku temu, aby niszczyć wspólny front przeciwko Moskwie. Pamiętajmy jednak, że agent nie wygląda i nie pisze jak agent. Będą to osoby pozornie walczące o wolność, historię, prawdę. Narodowcy, rzekoma prawica, rzekomi potomkowie zamordowanych przez UPA, być może nawet rzekomi księża.

  Rozpoznamy ich po tym JAKIE będą pisać komentarze. Nie są to na pewno ludzie wynoszący Rosję pod niebo. Im nie zależy na wzbudzeniu miłości do Moskwy. Również nie są to hejterzy (ci, którzy świadomie głoszą nienawiść), o których piszą niektóre media. To tylko zasłona dymna. Prawdziwym agentom Moskwy chodzi o rozbicie naszej współpracy. Wszelkie sianie nienawiści i podejrzliwości pracuje na ich korzyść. Charakterystyczne przykłady manipulacji:

  „Jarosław Kaczyński podaje rękę banderowcom”

  „Bohaterowie Majdanu to tacy sami oligarchowie”

  „Rewolucja na Ukrainie to dzieło masonerii i żydostwa”

  „USA dąży do zagarnięcia złóż gazu łupkowego”

  „Księża na Ukrainie to pedofile”

  „Rosja ma potężną broń niszczącą lotniskowce” i wiele innych.


  Te hasła pojawiają się w różnych odmianach. Agenci starają się je ubrać w takie słowa, aby były wiarygodne. Sami muszą wyglądać wiarygodnie. Każdy z nas ma kilku takich agentów wśród znajomych. Wykorzystują też pojedyncze newsy, często zmanipulowane na potwierdzenie swoich słów. Największym problemem Moskwy jest współpraca Polski z Ukrainą i wsparcie tego procesu przez inne kraje.

  Będą pojawiać się więc próby zniszczenia tej współpracy: wykorzystywanie wszelkich możliwych metod, szczególnie takich, które wyglądają na troskę o Polskę i wiarę. Co robić gdy zauważysz takie działania na czyimś profilu ?

  Pamiętaj, że wiele osób może być zmanipulowanych i powtarzać te bzdury nieświadomie — po prostu im wierząc. Nie wylewaj dziecka z kąpielą — ale jeśli widzisz, że nieznana Ci osobiście osoba pisze dziesiątki takich perfidnych postów to NIE DYSKUTUJ.

  Napisz, że jest to działanie agenta Moskwy, a potem zgłoś i zablokuj profil. Dlaczego „nie dyskutuj”? – bo dyskusja nic nie da. Nie przekonasz agenta, że robi źle. Za to każda Twoja wypowiedź to okazja do kolejnego wypowiadania dalszych bzdur. Poza tym, każda odpowiedź powoduje, że post jest traktowany przez FB jako „bardziej ciekawy” i wyświetlany częściej i wyżej.

  Głos Polonii nr 7-8 (29/06/2014)

  Od Redakcji Kresy24.pl:

  Redakcja nie podziela zawartej w w/w artkule krzywdzącej i kompletnie nieprawdziwej sugestii, że każda osoba, która krytykuje np. banderyzm lub występuje z pozycji polskich poglądów narodowych jest „ruskim szpiegiem”. Niezależnie od tego, że rosyjska agentura wpływu rzeczywiście działa, uważamy za głęboko szkodliwe przyklejanie takiej łatki środowiskom narodowym. Nie znamy też kryterium, na podstawie którego autor tego artykułu zamierza odróżniać „rzekomych narodowców” od prawdziwych narodowców oraz ludzi „pozornie walczących o wolność, historię i prawdę” od rzeczywiście o to walczących.

  W tym temacie polecamy też uwadze artykuł: Banderyzm kontra „rosyjska agentura w Polsce”

  https://kresy24.pl/jak-rozpoznac-agenta-moskwy/
 • 1*
  agentura wpływu to także blogerskie śmieci - psia kupa&taboret
 • @Paulus Aquarius 01:08:06
  Nie bierz sobie tego artykułu do serca - on nie jest o tobie.
  Ty jesteś radzieckim agentem wpływu.
 • @Talbot 07:23:08
  "Nie bierz sobie tego artykułu do serca - on nie jest o tobie."
  ŻEBY SOBIE WZIĄĆ DO SERCA TEN ARTYKUŁ TO NAJPIERW MUSIAŁBYM
  GO PRZECZYTAĆ A TEGO OCZYWIŚCIE NIE ZROBIŁEM BO ZAMIEŚCIŁ GO DEBIL WIĘC NA PEWNO JEST DO BANI :)

  "Ty jesteś radzieckim agentem wpływu."
  ZWIĄZEK RADZIECKI NIE ISTNIEJE WIĘC TWIERDZĄC TAK POTWIERDZASZ BYCIE DEBILEM
 • Trafiłeś w sedno.
  "5"
 • @Paulus Aquarius 09:48:39
  "ZWIĄZEK RADZIECKI NIE ISTNIEJE?

  A gdzie się podział?

  Jeśli Związek Radziecki nie istnieje- to może też Rosjanie nie istnieją?
 • @Talbot 11:44:14
  "A gdzie się podział?

  Jeśli Związek Radziecki nie istnieje- to może też Rosjanie nie istnieją?"

  ROSJANIE OCZYWIŚCIE ISTNIEJĄ ĆWIERĆINTELIGENCIE TALBOCIE... NATOMIAST NIE ISTNIEJE ADMINISTRACJA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO, KTÓREGO AGENTEM WPŁYWU WEDŁUG CIEBIE JESTEM.
  W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM, TWOJE STWIERDZENIE
  "Ty jesteś radzieckim agentem wpływu."
  JEST CAŁKOWICIE ABSURDALNE I NIEDORZECZNE...
  ..PODOBNIE ZRESZTĄ JAK WIĘKSZOŚĆ TWOICH KOMENTARZY IDIOTO...
 • Podium dla gen. Heinza Guderiana i Siemiona Kriwoszeina sdiełano w CCCP.
  Podium dla gen. Heinza Guderiana i Siemiona Kriwoszeina sdiełano w CCCP.

  https://pbs.twimg.com/media/DH6VF7-XgAApLNW.jpg
 • @Husky 14:37:36
  Czego się czepiasz.To przecież jest całkowicie zgodne z twoimi zasadami.

  @ikulalibal 21:31:48
  // W nocy z 27 na 28 maja 1946 roku około 400 żołnierzy UPA i WiN zaatakowało miasto//

  "Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"
  tak bylo
  nadużycie link skomentuj
  Husky 22.08.2017 21:39:25
  http://antykomunista.neon24.pl/post/139833,byl-wiernym-psem-stalina-cz-ii#comment_1407744
 • @Paulus Aquarius 12:20:57
  "ROSJANIE OCZYWIŚCIE ISTNIEJĄ ĆWIERĆINTELIGENCIE TALBOCIE... NATOMIAST NIE ISTNIEJE ADMINISTRACJA ZWIĄZKU RADZIECKIEGO, KTÓREGO AGENTEM WPŁYWU WEDŁUG CIEBIE JESTEM."

  Skoro ZSRR nie istnieje - to co robi sowiecka gwiazda na szczycie Kremla?

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/05/a326.jpg

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ujawniona-tajna-historia-putin-odegral-kluczowa-role-po-wczesniej-zaplanowanym-upadku-zsrr-2015-05
 • Putin kroczy własną drogą
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/02/a882-600x349.jpg


  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zdrada-rosji-glownodowodzacego-putina-2017-02
 • @ikulalibal 15:27:56
  http://www.demotivatoring.ru/netcat_files/1851_7990.jpg
 • @Husky 16:08:24
  No i co tak bezmyślnie wlepiasz co tam w sieci znajdziesz.Przecież ty nawet nie rozumiesz przesłania tego demotywatora.
  Gdybyś rozumiał to byś nie zamieścił.

  PS
  jakie postacie symbolizują widoczni na zdjęciu?
 • @Talbot 15:30:27
  "Skoro ZSRR nie istnieje - to co robi sowiecka gwiazda na szczycie Kremla?"

  aha...czyli według ciebie "gwiazda na szczycie Kremla" dowodzi, że ZSSR istnieje...
  Spoko.. :D
  Co tam jeszcze słychać w alternatywnej rzeczywistości ?
  Ktoś Ci załatwił jakieś extra dopalacze czy to tylko nadużywanie alkoholu taką schizę u ciebie powoduje?
 • @ikulalibal 16:47:07
  "No i co tak bezmyślnie wlepiasz co tam w sieci znajdziesz"

  NAPRAWDĘ PODEJRZEWAŁEŚ PSIĄ KUPĘ VEL DURNEGO JÓZIA Z LONDYŃSKICH SLUMSÓW O ... MYŚLENIE ?????

  OD KIEDY TO KSEROKOPIARKA Z MERDAJĄCYM OGONEM MOŻE MYŚLEĆ ???
 • Agenci wpływu piszą tak:
  Nastapiło „zderzenie niszczyciela klasy Arleigh Burke USS John S. McCain (DDG-56) z liberyjskim tankowcem Alnic MC w cieśninie Malakka”,
  co oznacza, ze:
  „Słynna Siódma Flota USA na Pacyfiku okazuje się nadętym „papierowym rekinem”.
  Zatem:
  „Do jej zniszczenia nie jest potrzebna żadna wojna”

  - Bogusław Jeznach 24.08.2017 12:53
 • @ikulalibal 16:47:07
  szok
 • @Husky 19:25:10
  no więc jak? wiesz ? czy nie wiesz? nie wiesz.Od razu było wiadomo że nie wiesz.Jesteś żałosny.Zupełnie jak prostaczek który aby wydać sie mądrym używa obcych słów a że nie zna ich znaczenia, używa ich na oślep i najczęściej opacznie.
 • @Paulus Aquarius 18:20:56
  //NAPRAWDĘ PODEJRZEWAŁEŚ PSIĄ KUPĘ VEL DURNEGO JÓZIA Z LONDYŃSKICH SLUMSÓW O ... MYŚLENIE ?????//

  Nie.Oczywiście że nie.Znam ten typ mentalności https://gdybymbylaktorem.pl/2014/08/14/wiersze-dla-dzieci-malpa-w-kapieli/
 • @ikulalibal 19:54:35
  ale i ja znam twój (i nie tylko ja) - dość dobrze, bardzo dobrze
 • @ikulalibal 19:54:35
  "Nie.Oczywiście że nie.Znam ten typ mentalności"

  JA TEŻ ZNAM...

  WSADZIŁ BÓG DUSZE NI W PIEŃ NI W GRUSZE...

  I POWSTAŁA PSIA KUPA VEL DURNY JÓZIO Z LONDYŃSKICH SLUMSÓW

  ;)
 • @Husky 19:58:19
  //i ja znam//

  Nieprawda.Niczego nie znasz.Niczego nie rozumiesz.I tylko do końca nie wiadomo czy bardziej jesteś żałosny czy jednak odrażający.Jednym słowem typowy entuzjasta PIS-u.
 • @ikulalibal 20:08:36
  //Jednym słowem typowy entuzjasta PIS-u.//

  Polacy tak juz maja
  panimaju
 • @ikulalibal 16:47:07
  Ja wiem ja wiem. To kot Bazylio i lisa Alisa.
 • @fretka 20:55:42
  Nie podpowiadaj!
 • @Talbot 07:23:08
  Czuje w kościach, że czeka nas piekielnie gorąca jesień. Strzały na Polskę będą szły ze wszystkich stron.
  A zaprzańcy w środku będą szaleć.

  https://pbs.twimg.com/media/DH_qzEgXgAAONDb.jpg
 • @Husky 22:41:29
  //Strzały na Polskę//

  "Strzały na Polskę" ??!! podobno sam profesor Miodek będzie dokonywał egzekucji tych którzy tak "sprawnie" jak ty posługują się ojczystą mową.
 • @ikulalibal 22:56:13
  tyle
 • Czerwone twarze w Polsce walczą aby nie trafić do rezerwatu....
  https://pbs.twimg.com/media/DH-zbLUXgAAcrEU.jpg
 • @Krystyna Trzcińska 03:10:59
  //Homo sovieticus (łac. człowiek radziecki)//

  "Soveticus"-to słowo w swym brzmieniu tylko ustylizowane na łacinę-głupia pindo.
  Wszystko co piszesz to tylko literatura w dodatku jak się okazało kiepska.
  Autorem sformułowania "homo sowieticus" był Aleksander Zinowiew.Filozof i niepoprawny emigracyjny lewicowiec.Zmarł w 2006 r można powiedzieć że na moje szczęście bo to dość niedawno dzięki czemu mogę z łatwością udowodnić ci żeś głupia a co najmniej nie trendy.
  Otóż filozof Aleksander Zinowiew koncertowo odwołał wszystkie swoje emigracyjne brednie.O czym można przeczytać http://zinoviev.info/wps/archives/171
  a także posłuchać i zobaczyć na własne oczy https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80+%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8C%D0%B5%D0%B2+%D0%BE+%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B5
  Słyszała? autor homo sovieticusa twierdzi że Stalin był geniuszem
  https://www.youtube.com/watch?v=GUUP6f3ohIs
 • @ikulalibal 03:53:27
  Szkoda tylko, że państwo musiało bulić na wykształcenie tej projektant/programista komputerów.No chyba,że pobierała nauki w jakim prywatnym koledżu. Ciekawe czy zna język Java czy C++.
 • @Krystyna Trzcińska 01:35:15
  tutaj, poniżej niezbity dowód na to że Putin to mason!

  http://static6.businessinsider.com/image/527a684deab8eabd4d9ab764/7-amazing-quotes-showing-the-awkward-tension-between-vladimir-putin-and-the-us.jpg

  Podobni Tobie, jak talbot i husky ciągle wklejają to zdjęcie ( niskiej rozdzielczości ) które rzekomo pokazuje Panów w "masońskich strojach"

  Wystarczy jednak powiększyć to zdjęcie ( wys. rozdzielczości), żeby uzmysłowić sobie swoją własną lemingozę internetową ;)

  wyjaśnienie tutaj :
  http://orbo.neon24.pl/post/138643,samozaoranie-talbota
 • @Krystyna Trzcińska 15:19:27
  Z Pani jest taka Słowianka jak z koziej dupy trąba.
 • @Krystyna Trzcińska 15:19:27
  oczywiście odpowiedź nie na temat...

  a od matki i ojca się szanowna Pani raczy odpierdolić...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY