Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosja po cichu przesunęła granicę z Gruzją!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z cyklu: Nie do wiary.

 

 

Zabiorą cały kraj po kawałku?

 

W przededniu niedawnego spotkania Władimira Putina z Donaldem Trumpem rosyjskie oddziały przesunęły o kilkaset metrów w głąb Gruzji granicę z tym krajem – donosi The Independent, powołując się na władze w Tbilisi.

Rosyjscy żołnierze przenieśli słupy graniczne na terenie Osetii Południowej – kontrolowanej przez Rosję zbuntowanej gruzińskiej prowincji, która uznaje się za niepodległe państwo, ale na arenie międzynarodowej jest uznawana tylko przez Rosję i garstkę jej sojuszników.

 

“To działanie jest kontynuacją nielegalnego procesu tzw. wyznaczania granicy przez Rosję. Stanowi to nie tylko pogwałcenie podstawowych praw lokalnych mieszkańców, którym zabierana jest w ten sposób ich ziemia, ale zagraża także bezpieczeństwu w regionie” – głosi komunikat gruzińskich służb bezpieczeństwa.

Prezydent Gruzji, Giorgi Margwelaszwili wyraził oburzenie tymi działaniami Rosji i wezwał społeczność międzynarodową do ich potępienia. “Gruzja użyje wszystkich możliwych środków dyplomatycznych aby powstrzymać tę pełzającą okupację” – ostrzegł.

Tymczasem gruzińska minister ds. pojednania Ketewan Cikelaszwili mówi, że bynajmniej nie jest to żadna “pełzająca okupacja”, tylko prowadzony przez Rosję “jawny i postępujący proces okupacyjny”, który trwa od zakończenia wojny rosyjsko – gruzińskiej w 2008 r.

Do przeciwstawienia się stopniowemu zabieraniu gruzińskiego terytorium przez Moskwę wezwał też Zachód Kurt Volker, były przedstawiciel USA w NATO. “Pomimo, że Rosja jest w znacznie słabszej pozycji, potrafi działać bardzo agresywnie, gdyż liczy na to, że nie będziemy reagować w żaden asertywny sposób” – oświadczył Volker w BBC Radio 4.

Dodajmy, że nie było to pierwsze przesunięcie przez Rosję granicy z Gruzją. W ubiegłym roku Rosjanie zrobili to samo w rejonie wsi Dżariaszeni, a także kilka razy w latach wcześniejszych. Za każdym razem żołnierze przenoszą słupy, a następnie rozciągają między nimi drut kolczasty przy całkowitym braku reakcji Zachodu.

“I my i nasi dziadowie pamiętają, że to zawsze była nasza ziemia. A teraz oni przychodzą i ją zabierają” – skarżą się miejscowi gruzińscy rolnicy, którzy w ten sposób tracą kolejne swoje pola.

źródło: Reporters

KOMENTARZE

 • Imperium
  się rozrasta 8-)))))
 • @Husky 18:39:13
  To chyba jakiś Fake News od rusofobów.
  Rosja zawsze działa transparentnie i uczciwie - przykładem jest Syria.
 • @Talbot 18:58:08
  To chyba jakiś Fake News -
  raczej tak
  to praworządny i demokratyczny kraj 8-))))))))
 • @Husky 19:19:51
  "to praworządny i demokratyczny kraj "

  Też tak sądzę - nie to co Polska....

  W oparach wzajemnego zrozumienia

  Spotkali się. W kuluarach szczytu G20 prezydenci USA i Rosji wymienili uścisk dłoni. Rozmawiali ponad dwie godziny, choć początkowy plan przewidywał tylko półgodzinne spotkanie. Kreml od dawna grzał silniki – po początkowym zachłyśnięciu się zwycięstwem Donalda Trumpa nastąpiło zniechęcenie i wychłodzenie. Od stycznia w Moskwie to rozwijano, to zwijano żagle przed spodziewanym spotkaniem. Bąbelki z radosnego szampana ulotniły się. Rosyjscy propagandyści, po wyborach sławiący geniusz strategiczny nowego amerykańskiego prezydenta, zapowiadającego nowe otwarcie w stosunkach z Rosją, przycichli, temat wstydliwie zamiatano pod dywan. W napięciu obserwowano to, co dzieje się wokół „rosyjskiej kwestii” w Waszyngtonie. A tam nie schodził w pierwszych stron gazet temat ingerencji Rosji w tok amerykańskich wyborów. Domniemanie, że Moskwa wpłynęła na wygraną Trumpa, stał się osią wewnętrznego amerykańskiego sporu. Do tego doszły ujawniane coraz to nowe dane o kontaktach ludzi z otoczenia Trumpa z Rosjanami. Nadal dochodzą, o czym za chwilę.

  Temat ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA był również najważniejszym punktem spotkania Trump-Putin w Hamburgu. Na temat przebiegu rozmowy o rosyjskim cyberchuligaństwie mamy dwie różne narracje. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow: „Prezydent Trump wspomniał, że w USA niektóre kręgi nadal rozdmuchują temat rosyjskiej ingerencji w amerykańskie wybory, choć nie mogą tego dowieść. Prezydent Trump powiedział, że usłyszał konkretne oświadczenia prezydenta Rosji Putina, że to nieprawda i że rosyjskie władze nie ingerowały w te wybory. Powiedział, że przyjmuje te oświadczenia”. Sekretarz stanu Rex Tillerson zreferował ten aspekt wszelako inaczej: „Prezydent rozpoczął spotkanie z prezydentem Putinem od tego, że wyraził zaniepokojenie narodu amerykańskiego odnośnie rosyjskiej ingerencji w wybory 2016 roku. Prowadzili twardą i długą dyskusję na ten temat. Prezydent [Trump] kilkakrotnie wracał do kwestii rosyjskiej ingerencji. Prezydent Putin negował fakt takiej ingerencji, podobnie jak to robił, przypuszczam, wielokrotnie wcześniej. Ale prezydenci – myślę, że słusznie – skupili się na tym, aby iść do przodu. Jestem przekonany, że kiedyś osiągniemy zgodę w tej materii”.

  A zatem zgody co do rosyjskich cyberataków na razie nie ma. Zawijanie śmierdzącego tematu w perfumowane papierki kiepsko się za oceanem sprzedaje. A bez wyjaśnienia tego, czy i w jakim stopniu / w jaki sposób Rosja mieszała w amerykańskim wyborczym kociołku, trudno będzie jednak iść naprzód. Choć obaj prezydenci mają na to wielką chęć.

  Putin jechał do Hamburga w nadziei, że nastąpi pewien przełom w jego kontaktach z Zachodem, że dawne grzechy zostaną mu wybaczone, że znowu będzie mógł potwierdzić przynależność do rodziny najważniejszych światowych decydentów. Przełom nie nastąpił, niemniej jak mówił bohater „Dwunastu krzeseł” Ostap Bender, „lody ruszyły”.

  Fantastyczna była oprawa propagandowa spotkania obu prezydentów w rosyjskich mediach, zwłaszcza w telewizji. Komentatorzy jeden przez drugiego dowodzili, że szczyt G20 odbył się na marginesie spotkania Putin-Trump, które skupiło na sobie wytężoną uwagę całego świata. I tylko ono. Często padało też stwierdzenie, że oto na naszych oczach dokonuje się wielki powrót Rosji na salony – USA znowu uznają Rosję za jedynego godnego partnera o tym samym gabarycie wagi i powagi. Czyli rosyjska propaganda ponownie dmucha z entuzjazmem wielki balon z wizerunkiem Trumpa, łaskawego, wyrozumiałego, otwartego na współpracę.

  Kilka dni po hamburskim spotkaniu nadal nie ma „jasności w temacie Marioli”, czyli nie wiemy, jakie ustalenia zapadły. I czy w ogóle zapadły. Komunikaty Kremla i Białego Domu nie pokrywają się. W drugim głównym – po rosyjskiej cyberingerencji w wybory – temacie, czyli uregulowaniu sytuacji w Syrii osiągnięto wstępne porozumienie o zawieszeniu broni i współpracy w tworzeniu „stref deeskalacji” na południu tego kraju. To pewien postęp. Ale czy na długo? Czy zawieszenie broni okaże się trwałe? Bez wypracowania mechanizmu całościowego uregulowania i decyzji w sprawie dalszych losów Baszara Asada zapewne to jedynie rozwiązanie chwilowe. Komentatorzy zastanawiają się, czy porozumienie nie jest zakamuflowaną formą przyzwolenia na lądową operację wojsk rosyjskich. Zobaczymy.

  Kolejna kwestia: Ukraina. W przeddzień szczytu w Hamburgu Waszyngton poinformował, że specjalnym przedstawicielem USA ds. Ukrainy, który będzie się kontaktował z rosyjskim specjalnym przedstawicielem, będzie doświadczony amerykański dyplomata Kurt Volker. Zostało to w Moskwie odczytane jako wzmocnienie twardej linii USA.

  „Problem [spodziewanego w Moskwie po wygranej Trumpa] wielkiego dealu pomiędzy Trumpem i Putinem polega na tym, że Rosja nie ma wartościowych rzeczy, które mogłaby zaproponować na wymianę – pisze Aleksander Baunow z Centrum Carnegie. – A Rosja od USA chce wytargować bardzo wiele. Zdjęcie sankcji, nieoficjalne uznanie Krymu za rosyjski, dopuszczenie tam międzynarodowego biznesu, uregulowanie konfliktu ukraińskiego przy założeniu, że Ukraina powinna być federacją [co umożliwiło Moskwie wpływanie na decyzje polityczne Kijowa], uznanie Rosji za równoprawnego sojusznika, który samodzielnie prowadzi wojnę przeciwko islamskiemu terroryzmowi na Bliskim Wschodzie. […] Co Rosja może dać w zamian? Na razie nie widać, jakie USA chcą osiągnąć cele, których nie mogą mieć bez udziału Rosji. Może tylko współpracy przy rozwiązywaniu kryzysów, które sama Rosja stwarza”.

  A Rosja stwarza kryzysy i problemy. Nie tylko gdzieś w świecie, ale i w samych Stanach. Bo oto już po Hamburgu w USA rozgorzał kolejny skandal. Prasa ujawniła kontakty Donalda Trumpa juniora, Jareda Kushnera i Paula Manaforta z rosyjskimi lobbystami, którzy mieli oferować w trakcie kampanii wyborczej dostęp do haków na Hillary Clinton. Dziś syn prezydenta opublikował korespondencję mailową z Rosjanami. Ale to już temat na kolejny rozdział tej fascynującej historii.

  http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2017/07/11/w-oparach-wzajemnego-zrozumienia/
 • @Talbot 19:29:16
  Impeachment ???
 • @Talbot 19:29:16
  "Na razie nie widać, jakie USA chcą osiągnąć cele, których nie mogą mieć bez udziału Rosji. Może tylko współpracy przy rozwiązywaniu kryzysów, które sama Rosja stwarza”.

  Ciekawostka. Znaczy w Syrii, Iraku, Tunezji, Libii itd., to Rosja stworzyła problemy?
  W Gruzji też pierwsi Rosjanie otworzyli ogień?
  Kosowo - to też rosyjska sprawka....

  Chyba się coś komuś po...liło.
  Nie przepadam za Rosją, ale jeszcze bardziej nie lubię pojebów.
 • Oczywiście że to Fake News
  Ależ ty masz szczęście do takiego gówna Talbot.I znów precyzyjnie wyjaśnię o co chodzi a ty znów z bezsilnej wścieklości natychmiast usuniesz mój wpis.Ale cóż począć. Wyjasniam:
  -nie Rosja a Abchazja
  -nie "przesunęła granice" a rzuciła siły specjalne (w tym policje) do szczelnego obstawienia granicy z Gruzją.
  We wtorek na terytorium Abchazji grupa zamaskowanych "obcych" zamordowała rosyjskiego turystę a siedmiu członków jego rodziny uprowadziła w nieznanym kierunku.
  Istnieją przesłanki wskazujące na to że przestępcy będą się wycofywali do Gruzji stąd zaostrzona sytuacja na granicy.
 • Trzy palce...
  Polecam....
  https://www.youtube.com/watch?v=3yypjrw3H30
 • @ikulalibal 19:43:58
  Już od kilku polskich blogerów dostałeś ostrzeżenie - rosyjski punkt widzenia, będzie banowany.
 • Rosja po cichu przesunęła granicę z Japonią!
  Jest ona w tej chwili na wyspie Hokkaido.
 • @Talbot 20:04:34
  A co to jest "rosyjski" (szwedzki,egipski,niemiecki,itd) punkt widzenia.Szczegolnie w w odniesieniu do zdarzeń.Bo ja zawsze wyłącznie o zdarzeniach.Nigdy nie dzielę się własnymi opiniami,sądami,dywagacjami,refleksjami i czym tam jeszcze. Jestem czy nie bodaj jednym z niewielu na tym portalu kto w swoich wpisach najczęściej sięga po wikipedię czy oficjalne strony netowe poważnych instytucji.Z poglądami łatwo polemizować z faktami nie sposób.
  Czy aby nie dlatego dyskusja ze maną jest trudna jeśli wogóle możliwa?
  No ale dość już o tym:
  "NASZ UKŁAD SŁONECZNY SKŁADA SIĘ Z: SŁOŃCA I OŚMIU PLANET,CHOĆ SĄ TACY KTÓRZY TWIERDZĄ ŻE Z DZIEWIĘCIU"
  Talbot;co w powyższym zdaniu jest "punktem widzenia" .No i przede wszystkim czyim punktem widzenia.
  ps
  zwróć uwagę że politycznie nawet nie piszę o tym że idzie o Plutona.
 • @lorenco 20:24:52
  " rosyjski punkt widzenia, będzie banowany."
  I słusznie !
  ein Volk, ein Reich, ein Führer....
 • @Talbot 20:04:34
  Co Ci się roi pod zapotniałą mycką ? Od "kilku polskich blogerów" powiadasz, rozumiem że ze względów oczywistych nie mogłeś być wśród nich...
  Ikulalibal spokojnie i rzeczowo tłumaczy Ci okoliczności wydarzenia, a Ty szukasz "człowieka Putina pośród blogerów. Wstydź się Talbot. /taki żarcik/.
 • @ikulalibal 19:43:58
  " ty znów z bezsilnej wścieklości natychmiast usuniesz mój wpis."

  Twój wpis usunąłem za obelgi pod moim adresem.
  Wy wszyscy ruscy tacy wulgarni?
  Nie podobają się tobie moje wpisy, to po co tu włazisz?
  Na ruską propagandę jestem uodporniony...
 • @Talbot 21:08:37
  Dezinformacja, narzędziem Kremla i rozgrywek w wewnętrznej polityce. Poznaj szczegóły

  Dezinformacja nie jest tylko metodą Kremla – mówi PAP ekspert ds. rosyjskiej dezinformacji Jakub Janda. Przypomina, że „fake news” stał się narzędziem uprawiania polityki także w innych krajach i uczula, by weryfikować szczególnie szokujące doniesienia.

  Jakub Janda, czeski ekspert ds. zwalczania dezinformacji, szef programu Kremlin Watch zauważył, że rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji sprzyja fakt, że odbiorcy mają trudność z odróżnieniem wiarygodnych źródeł od tych z niewiarygodną zawartością. „W dzisiejszych czasach są osoby mające problem z rozumieniem tej zawartości. I z przykrością muszę stwierdzić, że w naszym środkowoeuropejskim regionie jest to duża część populacji” – stwierdził.

  Janda uważa, że o ile brak zrozumienia dla zagadnień polityki międzynarodowej nie jest niczym złym, bo nie każdy się musi w tę materię zagłębiać, o tyle warto sprawdzać wiarygodność przedstawianych treści.

  „Kiedy pojawia się szokująca, odwołująca się do emocji informacja, to nie wzbudza podejrzeń. A trzeba przynajmniej skorzystać z wyszukiwarki internetowej i sprawdzić, czy ktoś inny też o tym pisał to samo, czy ta historia +trzyma się kupy+” – powiedział. Ekspert podpowiedział, że już to może pomóc wychwycić fałszywą informację stworzoną po to, by się nią dzielić w mediach społecznościowych i „niechcący stawać się częścią dezinformacyjnej siatki”.

  Szef Kremlin Watch uważa, że edukacja medialna powinna być prowadzona w szkołach, a weryfikowanie wątpliwych informacji jest także istotną rolą mediów.

  Jakub Janda podkreślił, że dezinformacja nie jest tylko metodą Kremla. „Jest stosowana także w wewnętrznej polityce” – zauważył. „Na dłuższą metę, jeśli społeczeństwo da się łatwo zwieść masowej dezinformacji jakiejś partii, to bardzo trudno jest prowadzić demokratyczne rządy” – ocenił ekspert, który stwierdził też, że widzi dowody na to w krajach europejskich.

  „Partie skrajnie prawicowe, rzadziej skrajnie lewicowe, często używają dezinformacji i ich odbiorcy to kupują” – stwierdził Janda. Jego zdaniem nawet jeśli odbiorcy takich przekazów są ogólnie niechętni radykalizmowi, to „jednocześnie nie odrzucają pewnych opinii, które są zwyczajnymi kłamstwami”.

  Kremlin Watch to program stworzony przez czeski think-tank Evropské Hodnoty (Europejskie Wartości). Jego celem jest ujawnianie instrumentów rosyjskiego wpływu i dezinformacji przeciw europejskim demokracjom.(PAP)

  http://wolnosc24.pl/2017/07/12/dezinformacja-narzedziem-kremla-i-rozgrywek-w-wewnetrznej-polityce-poznaj-szczegoly/


  Stanisław Michalkiewicz „w środowisku mikrocefali świadoma dyscyplina utrzymuje się bez zmian, niczym w „resorcie” za Stanisława Radkiewicza, z którego, mówiąc nawiasem, wielu mikrocefalom wyrastają nogi”

  http://wolnosc24.pl/2017/07/12/stanislaw-michalkiewicz-w-srodowisku-mikrocefali-swiadoma-dyscyplina-utrzymuje-sie-bez-zmian-niczym-w-resorcie-za-stanislawa-radkiewicza-z-ktorego-mowiac-nawiasem-wielu/
 • @Husky 21:12:56
  Ty i Talbot jesteście na takim poziomie:
  Włoski kierowca rozjeżdża tłum imigrantów blokujących ulicę i atakujących jego auto [WIDEO]
  https://www.youtube.com/watch?v=v1E3iV2RECY
 • @Talbot 20:04:34
  Dlaczego wojska radzieckie pozostają w Syrii tak długo?
  Bo poszukują tego, który wezwał ich do pomocy.
 • @Husky 21:12:56
  A jakbyś Ty i Talbot nie wiedzieli o co mi chodzi z tym Waszym poziomem, proponuję obejrzenie prawdziwego materiału filmowego:
  Driver Hits Road Block and Runs Over Protesters in São Paulo, Brazil
  A driver was arrested after running over protesters blocking the marginal side of the Presidente Dutra highway, on Friday afternoon, in São José dos Campos, in the interior of São Paulo. Two young women struck by the vehicle were injured.
  http://www.miscopy.com/6272/traffic/driver-hit-road-block-run-over-protester-sao-paulo-brazil/
  Tu muszę z przykrością dołączyć do Was dwóch jeszcze Lisa Kulę.
  Choć Lis Kula choć wierzy w to co pisze, jest przerażony uchodźcami a Ty i Talbot to zrzut na Neon, na portal Polaków.
 • @Husky 21:24:56
  Putin sprzeda Asada za dostęp do zachodnich salonów - Novorosję też sprzedał. Dobrze Striełkow mówił o Putinie, że to łajza bez zasad.
 • @lorenco 21:22:16
  Ekspercie

  Libia będzie bombardowała przemytników imigrantów. Także na morzu

  http://wolnosc24.pl/2017/07/12/libia-bedzie-bombardowala-przemytnikow-imigrantow-takze-na-morzu/
 • @Husky 21:24:56
  Wojska radzieckie - kuźwa Husky, rozumiem, że lekarz geriatra nakazał Ci ćwiczenie umysłu i wybrałeś Neon?
  Niestety, leczenie choroby Alzheimera jest bardzo ciężkie, rokowania nie są zwykle pozytywne, przykro mi.
 • @lorenco 21:36:28
  Autopsja ?
 • @lorenco 21:28:54
  a kim ty jestes
  chcesz prawdy
 • @Talbot 20:04:34
  "Już od kilku polskich blogerów dostałeś ostrzeżenie..." Ciesz się człowieku, że ktoś tu zagląda, bo będziesz sam ze sobą dyskutował, czasem Husky wklei swoje poparcie...
 • @Husky 21:24:56
  tak, dobrze, że nie broni masowego rażenia
 • @Talbot 21:31:51
  Putin nie sprzedał Noworosji ponieważ nie miał czego sprzedawać
  Niestety, ludzie w innych obwodach historycznej Noworosji niż doniecki i ługański, nie mieli tyle odwagi aby wyzwolić się spod okupacji ukraińskiej, zostali skutecznie zastraszeni, choć jeśli Rosja uzna DRL i ŁRL za państwa, może zdobędą się na odwagę. Lecz na to jeszcze nie ten czas.
 • @Husky 21:40:27
  A tak tu zajrzałem, żeby Wam parę postów wkleić aby ludziska zaciekawione poczytały, że są jeszcze wojska radzieckie.
 • @hamurabi 21:46:23
  Jak na teraz 154 odsłon i pewnie tylko od Husky 5*.
  Reszta same pały.
  To jest jednak forum Polaków, z czego się bardzo cieszę.
 • @lorenco 21:59:37
  Reszta same pały.
 • @Husky 22:07:53
  https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Husky 22:07:53
  Tak, Husky to alfa i omega a reszta to same pały.
  W sumie dziwię się, że za obrażanie tych około 150 Czytelników, którzy zdecydowali się kliknąć na te wypociny Talbota, nie masz jeszcze bana.
 • @lorenco 22:30:26
  wypociny ?
 • @Repsol 22:29:19
  Ma rację kapitan - pełna zgoda
  pzdr.
 • @Husky 22:41:24
  No, 216 wyświetleń i nadal na 6 oceniających tylko jedna piątka. Przepraszam za pomyłkę: wklejanie wypocin.
 • @lorenco 00:41:03
  72 lata temu oddziały NKWD i SMIERSZ rozpoczęły na Suwalszczyźnie operację, w której zginęło co najmniej 592 działaczy Polskiego podziemia.
  Operacja zwana Obławą Augustowską jest największą niewyjaśnioną zbrodnią popełnioną na Polakach po II wojnie światowej.

  Mural na elewacji w małym Lesku (Bieszczady)

  https://pbs.twimg.com/media/DEhyU4QXYAU2n9E.jpg
 • @Husky 00:52:30
  No i???
 • Rosja igra z ogniem
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/466/37/4663758.jpg

  Oby się nie okazało, że Chińczycy zwrócą karabiny przeciw Rosji i zajmą Syberię.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201707125864770-cwiczenia-Joint-Sea-2017-Morze-Baltyckie-Ochockie-Japonskie-Rosja-Chiny/

  Druga sprawa, to próba wpuszczenia przez Rosjan, chińskiego konia trojańskiego do Europy.
 • @Talbot 18:58:08
  No to gratulujemy Rosji. Osetia to nie Gruzja!
 • Tamara Miansarowa nie żyje.
  "Zawsze niech będzie słońce" nucili chyba wszyscy
  Jej piosenkę znają chyba wszyscy. W Moskwie zmarła Tamara Miansarowa, popularna radziecka piosenkarka. Miała 86 lat.

  https://i.wpimg.pl/644x331/d.wpimg.pl/1883180223--1548637147/tamara.png

  https://youtu.be/yNmi1hmBp9k

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY