Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7134 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Izraelscy kombinatorzy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

- chcieli przekręcić polską spółkę URSUS na 25 milionów!

 

 

Portal tvp.info dotarł do aktu oskarżenia w sprawie o próbę przekupstwa. W listopadzie 2016 r. prezes spółki URSUS, Karol Zarajczyk. otrzymał maila, który zawierał atrakcyjną propozycję od dyrektora finansowego pewnej firmy w Hajfie, w Izraelu, Rama S.

Prezes z Izraela napisał, że jego firma może zająć się przeprowadzeniem projektu, który zapewni URSUSOWI zbyt traktorów i innych maszyn rolniczych w Zambii. W proponowanym projekcie znalazła się również oferta budowy linii do produkcji wspomnianych sprzętów w Zambii.

Prezes URSUSA zainteresował się sprawą i spotkał się w Warszawie z oferentem. Pan Ram S. mówił o kontrakcie wartym 100 mln. dolarów i sfinansowaniu proponowanej transakcji z kredytu, jakiego w ramach międzynarodowego programu pomocowego dla Afryki, udzieli Zambii polski rząd. Biznesmen wspomniał również o zrealizowanych już, wspólnie z wpływowym „koordynatorem” Jehonatanem B, Izraelczykiem mieszkającym w Zambii, projektach. W finale rozmowy, pan Ram S., przechodząc do kwestii finansowych, przedstawił ofertę, w której zawarta była też prowizja: dla niego – 7 proc. i dla Jehonatana B. - 18 proc.

Prezes URSUSA nie miał ochoty skorzystać z oferty i … zawiadomił CBA o próbie korupcji.

 

Agenci CBA opracowali plan działania. Umówione zostało spotkanie w Warszawie, tym razem z dwójką panów z Izraela, domówiono szczegóły i 10 stycznia br. panowie mieli spisać umowę – „podkładkę” dla księgowości URSUSA. W czasie jej podpisywania, obaj nieuczciwi „biznesmeni” zostali zatrzymani przez CBA. Otrzymali zarzuty powoływania się na wpływy w rządzie Zambii i obietnice załatwienia kontraktu na 100 mln dolarów za 25 proc. prowizji. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura, od każdego z nich, zabezpieczyła pół milina złotych, na poczet przyszłych kar.

Według informatora tvp.info „koordynator” z Zambii, który powoływał się na znajomość z prezydentem tego kraju, znany jest z wielu prowadzonych tam interesów. Jego nazwisko pojawia się zarówno przy okazji kontraktów zbrojeniowych, jak cywilnych. Istnieje podejrzenie, że może być on związany z izraelskimi służbami tajnymi, choć dowodów na to nie ma.

Za:tvp.info

 

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12160-izraelscy-kombinatorzy-chcieli-przekrecic-polska-spolke-ursus-na-25-milionow

 

Podobno Kaczyński i Duda są proizraelscy?

KOMENTARZE

 • Turańskie gospodarki
  Rosja i Białoruś wpadły w finansową pułapkę

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/375/47/3754714.jpg

  W przyszłości Białoruś znów znajdzie się w obliczu konieczności zaciągnięcia nowych kredytów na spłatę starych i najprawdopodobniej Mińsk będzie rozwiązywać problemy finansowe z pomocą Moskwy, pisze „Niezawisimaja Gazeta”.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201706295776127-sputnik-rosja-bialorus/
 • A co ma piss
  do tego? Skoro sprawa została zgłoszona do CBA to czynności operacyjne musiały zostać podjęte. A jakbyś nie wiedział to une kozikiem chrzczone są już w Izraelu - w lutym wyszli za kaucją 8-))))
 • @Talbot 09:12:04
  Alboś Talblot głupi albo agent!!! By uwiarygodnić lewy biznes ludzi z WSi. Na oczach obecnej władzy wymyśla się dziecinne historyjki tu np; z żydem, który leży sobie w Hajfie i włos z głowy mu nie spadnie.
  Ta montowni chińska i pakistańska to wszelkiej maści bubel pod szyldem Ursusa. Upadek fabryki to opracowany scenariusz służb obcych i ,,naszych" pod konkretnego nabywce.
  ,,Żond" polski udziela kredytu rolnikom z afryki na kupno składaka o nazwie Ursus, rolnik afrykański ma 5 - letnią karencje spłat kredytu, na 0,5% nawet na 50 lat spłat to gwarantuje im polski podatnik. Polski rolnik ma lichwiarzy a potem komornika. Polski ,,żond" dba o afrykańskiego rolnika a nie o polskiego.
  Członkiem rady nadzorczej jest min. Zbigniew Janas jeden z najlepiej oplacanych czł. RN oraz Henryk Goryszewski itd. Karuzela się kręci nadal w jednym i tym samym kierunku.
  Montownie składaków Ursusa w Afryce swego czasu promował Lech Wałęsa obecnie promuje Zarajczyków rezydent Duda itd. szkoda słów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY