Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
862 posty 7102 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Niemcy są PRZERAŻONE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziennikarz ujawnia: to przez Polskę i USA

 

Niemcy są dosłownie przerażeni tym, jak kształtuje się obecna sytuacja w światowej polityce. Oto po dekadach przewodnictwa w Europie, nasi zachodni sąsiedzi mają duży problem – ich interesy i pozycja na świecie są poważnie zagrożone!

 

 

Niemcy, jak i cała Unia Europejska, w której przecież kanclerz Angela Merkel zdaje się rządzić twardą ręką, bardzo nie chciałyby, żeby Polska budowała bliskie sojusze gospodarcze i militarne bezpośrednio ze Stanami Zjednoczonymi.

Ogólnoświatowa nagonka na Donalda Trumpa, wspierana przez Brukselę jeszcze zanim został wybrany na prezydenta USA, nic nie dała. Dziś Trump oraz konserwatywny rząd w Polsce do spółki z Węgrami Viktora Orbana, Czechami i państwami bałtyckimi, stanowią ogromne zagrożenie dla UE i Berlina.

Dlaczego Niemcy są przerażone i dlaczego chcą za wszelką cenę zatrzymać uniezależnianie się Warszawy od Brukseli?

To, co robi Donald Trump, w jaki sposób wpływa na Europę, powoduje ogromny bunt w państwach zachodnich. Że oto być może oni stracą wiele monopoli – handlowych i innych. Co gorzej, stracą wpływ na kraje, które były przez nich w jakimś stopniu skolonizowane – a to za pomocą euro, a to za pomocą polityki, albo na różne inne sposoby – stwierdził w dzisiejszym programie “Minęła 20” w TVP Info Grzegorz Jankowski, publicysta i dziennikarz Superstacji.

Z drugiej strony, za wschodnią granicą Niemcy mają Polskę, która nagle mówi o repolonizacji mediów, o repolonizacji banków. Zmienia się absolutnie, totalnie układ!

Prowadzący program Adrian Klarenbach spytał, czy to oznacza, że Stanom Zjednoczonym w tej chwili bardziej po drodze z Polską, niż z Niemcami. Jankowski odpowiedział: – Ja odnoszę teraz takie wrażenie. No bo zobaczmy – Amerykanie nie zgadzają się, protestują już, przeciwko importowaniu samochodów niemieckich do Stanów Zjednoczonych. To jest cios w przemysł motoryzacyjny Niemiec! – podkreślił.

– Z drugiej strony, za wschodnią granicą Niemcy mają Polskę, która nagle mówi o repolonizacji mediów, o repolonizacji banków. Zmienia się absolutnie, totalnie układ! – zaznaczył Jankowski. Dodatkowo, jak dowiedzieliśmy się w programie, okoliczne mocarstwa są mocno zaniepokojone faktem, że Polska zaczęła zaopatrywać się w amerykański gaz łupkowy.

– Ci Niemcy po prostu zostają sami! – skwitował ekspert. Inna jeszcze sprawa to to, że Donald Trump mając do wyboru mnóstwo europejskich krajów, w których mógłby zatrzymać się w drodze na szczyt G20, wybrał właśnie Polskę. Nasz kraj jest jednym z niewielu, o których 45. Prezydent Stanów Zjednoczonych wyraża się wyłącznie pozytywnie.

newsweb.pl

 

https://wzzw.wordpress.com/2017/06/20/%e2%96%a0%e2%96%a0-niemcy-sa-przerazone-dziennikarz-ujawnia-to-przez-polske-i-usa-%e2%96%a0%e2%96%a0/

KOMENTARZE

 • To o dlatego Tusk musi być posłuszny Merkel !
  Berlin ma w garści TE DOKUMENTY

  https://i0.wp.com/newsweb.pl/wp-content/uploads/2017/04/Tusk-Stasi-696x335.jpg

  Gdyby Donald Tusk choć jeden raz sprzeciwił się Angeli Merkel, na światło dzienne mogłyby wyjść kompromitujące dla niego, a dla nas wstrząsające dokumenty! To niewiarygodne, że człowiek, który przez 7 lat był szefem polskiego rządu, nie mógł nawet tupnąć nogą na zachodnich sąsiadów…

  Dlaczego? O jakie dokumenty chodzi? Otóż to jest temat, który zarówno Donald Tusk, jak i jego najbliżsi współpracownicy z czasów, gdy był w Polsce, bardzo lakonicznymi wypowiedziami zbywają.

  Gdy kilka lat temu po raz pierwszy środowiska prawicowe zaczęły publicznie mówić, że Donald Tusk mógł być agentem STASI o pseudonimie “Oscar”, temat nieco wyśmiewano i uważano, że to fanaberia Jarosława i Lecha (gdy jeszcze żył) Kaczyńskich.

  Teraz jednak dysponujemy już efektami pracy samych dziennikarzy z Niemiec! I to jest moment, w którym Platformie Obywatelskiej i jej sympatykom absolutnie nie jest do śmiechu.

  Ralf George Reuth i Günther Lachmann piszą w książce “Pierwsza miłość Angeli M” m.in. o agencie niemieckiego wywiadu z Pomorza o pseudonimie “Oscar”, który największe szkody wyrządził gdańskiej Solidarności.

  Nazwisko jakie pada w związku z agentem STASI i SB to oczywiście Donald Tusk. Nikt nie jest w stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na piśmie (chyba, że Angela Merkel), ale każdy pytany aparatczyk STASI z byłej NRD czy wysocy oficerowie SB z czasów PRL mówią wprost: OSCAR to Donald Tusk – przekazuje redakcja strony byłych działaczy Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża.

  Jedno jest pewne: dokumenty dotyczące obecnego szefa Rady Europejskiej, podobnie jak ewidencja wszystkich żołnierzy służących w Wehrmachcie, do dziś są w niemieckich archiwach państwowych.

  Na temat doniesień polskich i niemieckich źródeł odnośnie współpracy z niemieckim wywiadem w latach 80., Tusk się póki co się nie wypowiada. Nie zdementował ich, nie wystosował oświadczenia, choć opozycja zarzucała mu to nawet, gdy był premierem naszego kraju.

  Dziś cieszy się intratnym stanowiskiem w Brukseli, które otrzymał z polecenia (a wręcz – z nadania) kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Zarabia tam 7-krotnie więcej niż otrzymywał jako szef polskiego rządu. Posadę przewodniczącego Rady Europejskiej rzucono mu jako koło ratunkowe tuż po kompromitującej Tuska i jego partię “aferze podsłuchowej”. „Teraz, k…, to paliwo może być nawet i po 7 zł” – to chyba najbardziej znana kwestia D. Tuska. Ujawnił ją nagrany na taśmach prezes Orlenu Jacek Krawiec.

  Jak to możliwe, że premier Tusk od kilkunastu lat, będąc jednym z głównych aktorów polskiej sceny politycznej, wielokrotnie wygrywając wybory, mając – przynajmniej w teorii – dbać o interesy i gospodarkę Polski, ani razu nie skrytykował, nie przeciwstawił się przywódczyni zachodnich sąsiadów, głównych konkurentów biznesowych Polski na Bałtyku, głównych konkurentów w przemyśle stoczniowym czy kopalnianym? Pewne jest jedno: po 2 kadencjach rządów Platformy Obywatelskiej rzeczony przemysł stoczniowy i kopalniany w naszym kraju – po prostu nie istnieje.

  Były prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Piskorski ujawnił w 2014 r., że „niemieckie CDU sfinansowało powstanie partii Donalda Tuska” (chodzi o Kongres Liberalno-Demokratyczny, który Tusk zakładał w latach 90. To partia-matka Platformy Obywatelskiej). Po ujawnieniu tych informacji w mediach zaczęła się prawdziwa burza. Donald Tusk odmowił komentarza w tej sprawie, a Piskorskiego – mimo szumnych zapowiedzi – nie pozwał za rzekome mówienie nieprawdy.

  Czy Angela Merkel ujawni kiedyś wstydliwe dla byłego premiera Polski dokumenty? Pewnie nie. Czy Donald Tusk kiedykolwiek ośmieli się powiedzieć choć jedno złe słowo o kanclerz Merkel? Zapewne również nie. Wiemy natomiast, że jeśli któraś ze stron nas jednak zaskoczy, to sprawy potoczą się lawinowo.

  newsweb.pl
 • 5* za wybór ciekawej notki, choć z tezą w tytule się nie zgadzam
  SOJUSZE GOSPODARCZE Z USA TO MOŻE NIE... ALE MILITARNE TO JUŻ NA PEWNO SĄ ZAGROŻENIEM DLA POLSKI...

  Nie wydaje mi się aby Stany odwracały się od Niemiec...

  Na razie Trampek miesza robi zamieszanie i przestawia- pozornie chaotycznie figury na globalnej szachownicy ( dla uzyskania lepszej pozycji startowej przed resetem )ale po wyborach w Niemczech na jesieni zacznie się odmrożenie na linii WASZYNGTON - BERLIN - MOSKWA..

  TAK OBSTAWIAM...

  Czy to oznacza także skasowanie rządu antyrosyjskiego w Polsce ?
  Pożyjemy zobaczymy...
 • @Paulus Aquarius 12:18:45
  "Czy to oznacza także skasowanie rządu antyrosyjskiego w Polsce ?"

  Drugi Smoleńsk?

  Ciekawe co Trump myśli o Antonim... ? ;-)

  Chociaż z drugiej strony jasne jest, że rząd PiS (i taśmy z Sową...co za pech! co za pech! ;D ) to efekt działania poprzedniej administracji Obamy. Może będzie chciał ich przewerbować? Dla USA współpraca Niemiec i Rosji to nieciekawa sprawa i może będą chcieli je od siebie rozdzielić.?
  Musimy też moim zdaniem pamiętać, że oprócz antyrosyjskości rząd PiS też jest dość antyniemiecki. Może wystarczy "sugestia" i następnego Smoleńska doświadczy opcja pro-pruska, ale samolot spadnie w... Niemczech.
  Jest też możliwość, że stary układ w stanach usunie Trumpa... Może to dziwne, ale wolałbym, żeby tak nie było.

  Pozdro!
 • @ Autor
  Dzięki za ciekawy wpis.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • Trump kontra interesy Niemiec. Berlin boi się odwrotu od globalizacji
  http://forsal.pl/artykuly/996730,trump-kontra-interesy-niemiec-berlin-boi-sie-odwrotu-od-globalizacji.html
 • @Talbot 13:04:12
  Niemcy kontra USA - narastający konflikt

  http://masz99.salon24.pl/781926,niemcy-kontra-usa-narastajacy-konflikt
 • @ Autor
  "Niemcy są PRZERAŻONE!"

  Jeśli to prawda, to będą popełniać błędy. A my możemy ich dodatkowo walić po łbie holokaustem i ... odszkodowaniami :-)

  Dobrze myślę?
 • @Jasiek 14:04:44
  Bardzo dobrze.
 • @Talbot 14:20:36
  Nie wiem, kto bardziej musi się wstydzić ew. współpracy.
  Ci, co brali kasę? Czy ci, co dawali?
 • @Jasiek 14:04:44
  Mysle ze zaplata 65 mld $ zostala zaklepana-Trump nie robi nic bezinteresownie.Moze w ofercie jest rowniez 2 kadencja PISu czyli ze na szczegoly bedziemy musieli poczekac jeszcze troche.Oczywistym jest ze zblizenie Polski z Ameryka i Izraelem moze niepokoic Niemcy bo wszelkie kwestie wewnatrz i na zewnatrz Unii byly dotychczas regulowane przez strone niemiecka.
 • @mac 15:37:34
  "Mysle ze zaplata 65 mld $ zostala zaklepana-Trump nie robi nic bezinteresownie."

  No nie wiem... Jaką korzyść mógłby mieć Trump z tych 65mld$?
  Poparcie przekrętasowych organizacji? Dałby się na to nabrać? Powinien wiedzieć, że nie ma podstaw prawnych.
  Coś mi z tym nie pasuje. Może się mylę... nie wiem :-(

  Ukłony
 • Już po Niemcach ?
  Ja nie mogę ... czytając tutaj komentarze odnosi się wrażenie, że już po Niemcach ...

  No to się pytam : znacie jakąś polską markę, która ma wielką sieć sklepów w Niemczech i wywozi stamtąd grubą kasę do Polski ? A może znacie jakiś samochód zaprojektowany i wykonany w całości w Polsce, i na dodatek nieźle się sprzedający za granicą ? A co się lepiej kojarzy - "Made in Poland" czy "Made in Germany" ? A dlaczego Niemcy robiły wszystko, żeby zlikwidować w Polsce przemysł stoczniowy ? Albo próbują wykończyć polskie górnictwo ? Albo jakikolwiek inny przemysł ?

  Z jednego powodu. Bo mając swój przemysł, da się przewegetować w czasach trudnych dzięki popytowi wewnętrznemu. Gdyby w Polsce nie zlikwidowano przemysłu, to Niemcy miałyby znacznie trudniej upchać tu swoją gorszą produkcję (tak jak to czynią obecnie).

  Dlatego z pewnością Niemcy odczują skutki zmian geopolitycznych, być może nawet znacznie odczują, ale te zmiany ich nie wykończą. Ich elity próbują już teraz walczyć by kraj podupadał jak najwolniej. U nas "elyty" walczą by kraj upadł jak najszybciej.
 • @gotenks 20:13:14
  Dlatego nie mozna pisac ze Niemcy sa "przerazeni" raczej zaniepokojeni czy poirytowani zblizeniem Amerykansko-Polskim.Niemcy sa przygotowani (nawet w przypadku upadku Unii) do zaspokojenia potrzeb rynku wewnetrznego lacznie z przejsciem na DM i po krotkim okresie perturbacji do powrotu do pierwotnych statystyk.Upadek Unii dla Polski wywola natomiast katastrofe gospodarcza i duze braki zaopatrzenia wewnetrznego.
 • @gotenks 20:13:14
  1000 Polskich marek jest znanych za granicą 2.miliony komponentów do niemieckiego badziewia robione jest za grosze w Polsce to się skończy,3 spadnie eksport badziewnych aut z niemiec 4 Polska zacznie produkować samochody elektryczne 5 przestanie produkować jakościowe meble na rynek niemiecki sprzedawana jako produkt EU germany 6 utrzymanie narybku anieli rośnie w kosztach,ogólnie kicha dla nich a odszkodowaniem mam dla Was niespodziankę.co prawda nie 35 bilionów tylko jeden ale początek jest.

  https://www.facebook.com/Polska2000/photos/a.119549791716196.1073741828.110674169270425/483989565272215/?type=3&theater
 • @dlaczego ja 16:00:42
  http://www.newsa.pl/3266-odszkodowanie-za-ii-wojn%C4%99-%C5%9Bwiatow%C4%85
 • Słowacy mordowali żydów w Oświęcimiu?
  https://www.youtube.com/watch?v=FyG8fkGc07k
 • @Paulus Aquarius 12:18:45
  Gdzieś wyczytałem w Twoich postach, że jesteś dziennikarzem - czy możesz mi załatwić legtymację dziennikarską?
  Obaj preferujemy publicystykę "ksero boy".
 • Jakie znów zbliżenie polsko-amerykańskie?
  D.Trump kocha Izrael, czemu wielokrotnie dawał wyraz, wiec kocha również Arabię Saudyjską i Polin, oraz wszystkie inne tereny kontrolowane przez kosher-mafę i raczej nie wywołuje to w Niemczech żadnej paniki. Pozbyli się wpływów Rosji to teraz pozbędą się wreszcie wpływów USA, a Wielka Brytania sama wycofała się z UE. To początek prawdziwej suwerenności Niemiec po zakończeniu II W.Ś. Ich rzeczywista dominacja w Europie dopiero przed nami. Tyle, pozdrawiam wszystkich.
 • @jacek0003 23:32:09
  Suwerenność? O jakiej suwerenności mówimy? O suwerenności państwa z przetrąconym kręgosłupem, szukającym swych korzeni, jak ślepiec drogi?

  Niemcy już w latach 60-tych przeczuwały, że problemem będzie niska demografia, dlatego postawiły na imigrację. Z tym że robią to po omacku.

  Dziś, po 40-50 latach od masowego napływu obcych, można jasno powiedzieć (i jest ta wiedza powszechna): powiodła się emigracja (inkulturacja) Jugosłowian, Ślązaków, Czechów, Polaków, w dużej mierze także "autochtonów" z Kazachstanu itd., gorzej z Turkami. A przecież Turcy to najbardziej świeccy z muzułmanów.

  Środowiska wsobne (enklawy tureckie) wzmacniają tylko islam. Klapa totalna (z punktu widzenia konserwatywnego niemieckiego patrioty).

  Dzieci Słowian (i z tych jednorodnych małżeństw słowiańskich, i z tych mieszanych) są absolutnie kompatybilne kulturowo z Niemcami, niektóre pielęgnują ojczystą mowę, większość albo ją biernie rozumie, albo odrzuciła związki z ojczyzną rodziców i wmieszała się bezbłędnie w społeczeństwo niemieckie. To często wyborcy CDU i FPD, wbrew pozorom o silnych inklinacjach konserwatywnych.

  Z Turkami jest inaczej: stosunkowo mało jest małżeństw niemiecko-tureckich w stylu Niemiec + Turczynka. Jeśli są, to zdeterminowana Turczynka porzucająca tradycję islamską i aspirująca do kultury niemieckiej. Częstsze są natomiast przypadki "przygarnięcia" niemieckich kobiet przez Turków. Dzieci z takich związków wywodzące się - 1. charakteryzują się bardzo intensywną afiliacją do politpoprawności (bo w ich interesie jest, by nie cierpieć z powodów rasowych) - 2. ciążą ku kulturze europejskiej (niemieckiej), patriarchalną kulturę ojca raczej wypierając, 3. siłą rzeczy utożsamiają się z lewicą (feminizmem). O ile w przypadku kobiet przebiega to niemal automatycznie (podświadome dążenie do zrzucenia patriarchatu, przekazane przez matkę), o tyle chłopcy mają poczucie zaburzonej tożsamości. Często natomiast, co ciekawe, łączą się z Włoszkami, Polkami, Czeszkami itd., przy czym "nieokreślona tożsamość nowego Niemca" to coś, co dobrze ich charakteryzuje. Dzieci takiej pary mają z reguły albo świeckie, albo chrześcijańskie wychowanie, b. rzadko kiedy to muzułmanie.

  Dość liczna grupa dzieci (głównie kobiet) uciekających przed ojcowskim (tureckim) islamem odnajduje się w nurtach lewicowych. Skrajność eurolewactwa, która tak razi nas, Polaków, wynika po części z przyzwyczajenia do maczowatości elementu męskiego (azjatyckiego). Dlatego zachodnia lewica jest dziś lewicą agresywną, wojującą. Jej kompatybilność z tradycyjnym nurtem europejskiej tożsamości jest wątpliwa, a jeśli tak, to z koniecznością zachowania bardzo dużego marginesu (ta lewica musi się namachać szabelką, bo ma w sobie tyle agresji; macha głównie na kościół katolicki i tradycjonalizm europejski, w tym sensie jest mimo wszystko jednak nośnikiem imperialnych wizji Mahometa).

  Rzadko kiedy następuje calkowity odwrót od patriarchalnej islamskiej agresji cywilizacyjnej i odnalezienie się w korzeniach chrześcijaństwa, ale niekiedy następuje nawiązanie kontaktu z dobrze rozumianą tradycyjną kulturą i porzucenie tego, co azjatyckie (choć element azjatycki w Niemcach od czasu zjednoczenia pod berłem Prus był zawsze bardzo silnie zaznaczony, więc w tym rozumieniu wzmacniają lewicowy patriotyzm).

  Niemcy w 2004 postawiły na budowanie granicy przed Słowianami. Nie otworzyły rynku pracy i dobrze wiedzą, że to był błąd. Dlatego dziś mają napływ tego, co mają.

  Dziś otwierają się na Ukrainę. Czy zdołają nadrobić to, co zaprzepaściły? Nie wiadomo.

  Socjologowie niemieccy głowią się i troją, jak z tego kulturowego miszmaszu wydestylować coś, co będzie nie tylko gadającym po niemiecku "roszczeniowym obywatelem zainteresowanym teraźniejszością", ale kulturę w pełni spójną z Bachem i Lutrem. Nie bardzo mają pomysł.

  Paradoksalnie, Pegida zrodziła się na kamieniu (w postkomunistycznych landach wschodnich).... może to dla Niemców będzie jakaś wskazówka?
  Bo już większej piguły islamskiej łyknąć nie zdołają. To już maksimum.
 • @jacek0003 23:32:09
  paradoksalnie właśnie próba zbliżenia z Rosją poprzez Schroedera i rurę bałtycką była dla Niemiec takim rzutem na taśmę (próbą odnalezienia tożsamości europejskiej).
 • @autor
  socjologowie niemieccy badają bardzo dziś rzadki fenomen "udanych małżeństw słowiańsko-niemieckich" (mężczyzna-Słowianin + Niemka).

  Takich małżeństw jest w ogóle niewiele. A z tych, co są, bardzo wiele się rozpada po kilku latach, to fakt. Nawet większy odsetek, niż tych turecko-niemieckich.

  Z kolei te nieliczne, które się utrzymają, są skarbnicą wiedzy i wskazówką kierunku dla socjologów. Paradoksalnie, właśnie w tym kierunku musi iść nauka niemiecka, jeśli chce znaleźć remedium na postępujące spauperyzowanie niemieckości.
 • @maharaja 09:39:41
  Niemcy popierają Bandero-Ukrainę, bo taka Ukraina ze swastykami na swoich sztandarach i runami "SS" to przecież ich Ukraina i to tak bardzo, że bardziej już nie można i wszelkie etniczne dywagacje są bez tu bez znaczenia. Dzisiejsze Niemcy to państwo wieloetniczne, ale to się może zmienić w przyszłości. Niemcy plus Bandero-Ukraina to Niemcy trójmorza : M.Północne, M.Bałtyckie i M.Czarne z tranzytowym Polinem po środku. Dochodzi jeszcze Chorwacja nad M.Adriatyckim no już masz jakąś perspektywę dla narodu niemieckiego. Prawdziwa hegemonia Niemiec w Europie dopiero się zacznie, jak UK wystąpi z UE a Amerykanie zabiorą od nich swoje zabawki. Pozdrawiam.
 • @jacek0003 11:48:46
  Być może tak. I jaki wpływ na to mamy? Albo nie zgodzić się na funkcję tranzytową, albo pobierać słone myto.

  Jeśli wbrew Polsce zrealizowana zostanie wizja Trójmorza Niemiecko-Ukraińskiego, to nam pozostaje wizja Trójmorza Kaspijsko-Bałtycko-Czarnego (trzeba się tylko handlowo do ZBiR-u przyłączyć). Azerbejdżan jest ponoć bajeczny, a Persja nieodkryta.

  Na razie (otwarcie granic UE na Ukraińców) wszystko wskazuje na to, że Niemcy w staraniu o pozyskanie Ukraińców są najsprawniejsi.
 • @maharaja 15:43:47
  Trzeba to widzieć i rozumieć co się dzieje, a nie cieszyć się nie wiadomo z czego, że UK wycofuje się UE albo USA odsuwają się od Niemiec na "bezpieczną (dla Niemiec) odległość". Wpływ? Wpływu to my nie mamy nawet na to co się na miejscu ponad naszymi głowami stale rozgrywa :- Faza rozwojowa Amber- Gold przeszła w fazę SKOK a my możemy tylko podziwiać nieprzerwana defiladę złodziei i morderców i podziwiać jak nasze pieniądze płyną na Bandero-Ukrainę i umacniają panowanie Niemiec w Europie i niestety nic więcej. Smutne ale prawdziwe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY