Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7134 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Putin grozi USA!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Atomowe bombowce są już w powietrzu

 

Putin grozi USA i twierdzi, że atomowe bombowce są już w powietrzu. Bardzo mocny tekst na łamach „Gazety polskiej”. Czy to początek konfliktu zbrojnego?

Po dwuletniej przerwie rosyjskie bombowce strategiczne zdolne do przenoszenia broni jądrowej znów pojawiły się w bezpośrednim sąsiedztwie granic Stanów Zjednoczonych i Kanady. Rosyjskie bombowce Tu-95 Bear (Niedźwiedź) namierzono tam trzy razy. Dwa razy niedaleko Aleutów i raz w pobliżu kontynentalnej części Alaski i Kanady. Do incydentów doszło 17, 18 i 20 kwietnia. Dodatkowo, w tym samym rejonie, 19 kwietnia, pojawiły się rosyjskie samoloty Ił-38 przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych.

Ostatnio takie loty Rosjanie regularnie przeprowadzali w latach 2012–2014, zanim nie uziemiono na pewien czas Tu-95 po katastrofie, do której doszło 8 czerwca 2015 r. Wtedy jeden z bombowców wypadł z pasa startowego i stanął w ogniu – zginął jeden członek załogi, rannych zostało kilku innych.

Pierwsza wizyta nieproszonych gości miała miejsce 17 kwietnia. Amerykańskie dowództwo poderwało dwa „niewidzialne” F-22 Raptor, samolot wczesnego ostrzegania E-3 Sentry AEW oraz „latającą cysternę” KC-135, aby przechwycić dwa bombowce Tu-95, które pojawiły się na południowy zachód od wyspy Kodiak. Amerykanie wylecieli z bazy Elmendorf-Richardson i przechwycili Rosjan wewnątrz Strefy Identyfikacji Obrony Powietrznej (ADIZ).

ADIZ to „przestrzeń powietrzna nad lądem lub wodą, w której dokonuje się identyfikacji, lokalizacji i kontroli cywilnego lotnictwa w interesie bezpieczeństwa narodowego”. To rodzaj strefy buforowej, która pozwala zidentyfikować obcy samolot, zanim dotrze do właściwej przestrzeni powietrznej państwa. Tak naprawdę jakikolwiek samolot lecący wewnątrz tej strefy bez autoryzacji może być zidentyfikowany jako zagrożenie i potraktowany jako wrogi lot, co prowadzi do przechwycenia i wizualnej identyfikacji (VID) przez myśliwce.

Przez 12 minut Rosjanie lecieli wzdłuż Aleutów na południe w asyście amerykańskich myśliwców, po czym zawrócili. Niecałą dobę później znów w pobliżu Alaski pojawiła się para Niedźwiedzi. Tym razem śledził je już tylko samolot wczesnego ostrzegania E-3 Sentry, myśliwców nie podrywano. Podobnie jak następnego dnia, gdy w tym samym rejonie zjawił się patrol lotnictwa morskiego Rosji: dwie maszyny typu Ił-38.

Na tym się jednak prowokacje nie skończyły. 20 kwietnia znów strategiczne bombowce Tu-95 wleciały do Alaskańskiej ADIZ około 700 mil morskich na południowy zachód od Anchorage. Znacznie dalej od granicy niż to było w poprzednich dniach. Amerykanie poderwali jednak dwa F-22. Gdy amerykański system wczesnego ostrzegania na Alasce zarejestrował dwa Tu-95 zbliżające się z zachodu ku granicy Kanady, alarm podnieśli też Kanadyjczycy – samolotów z czerwono-niebieską gwiazdą nie widziano tu od grudnia 2014 r. – podrywając na wszelki wypadek dwa myśliwce CF-18.

Biały Dom nie przecenia wagi tych czterech lotów, mówiąc, że „to nic nadzwyczajnego”. Rzecznik Pentagonu kapitan Jeff Davis uspokajał zaś: „Wszyscy oni zachowali się bezpiecznie, profesjonalnie i z respektem dla powietrznego terytorium USA”. Trudno jednak nie zauważyć, że prowokacje miały miejsce krótko po wizycie szefa amerykańskiej dyplomacji w Moskwie. Rex Tillerson rozmawiał z Putinem i Siergiejem Ławrowem i wrócił z jasną informacją: najgłębszy od lat kryzys w relacjach Stanów Zjednoczonych i Rosji to fakt. Wznowienie powietrznych patroli w pobliżu granic USA ostatecznie potwierdza, że po rakietowym ataku U.S. Navy na bazę sił Asada w Syrii Kreml porzucił wyczekującą postawę wobec nowej amerykańskiej administracji.

Od zaprzysiężenia Trumpa rozczarowanie Kremla pogłębia się z każdym miesiącem. Szybkiemu ochłodzeniu relacji politycznych towarzyszy powrót do konfrontacyjnej polityki militarnej, charakterystycznej dla lat 2014–2016. Przykładem było pojawienie się (dwukrotne) rosyjskiego okrętu szpiegowskiego „Wiktor Leonow” niedaleko wschodniego wybrzeża USA oraz prowokacje rosyjskich samolotów wobec amerykańskiego niszczyciela USS Porter na Morzu Czarnym. Z tego samego zresztą niszczyciela wystrzelono potem tomahawki na bazę Asada.

Rosja twierdzi, że „regularnie prowadzi misje patrolowe nad neutralnymi wodami Arktyki, Atlantyku, Morza Czarnego i Pacyfiku”. Cztery loty w ciągu czterech dni z rzędu to demonstracja ze strony Putina, który pokazuje, że Rosja ma ambicje bycia mocarstwem globalnym, że Rosjanie są wszędzie i znów, jak za ZSRS, poszerzają granice swojej militarnej obecności. Rosjanie latają też w pobliżu granic sojuszników Ameryki. W kwietniu Japonia musiała czterokrotnie podrywać swoje myśliwce…

 

http://www.koniec-swiata.org/putin-grozi-usa-atomowe-bombowce-sa-juz-powietrzu/

KOMENTARZE

 • Wojna na niby?
  Statek naukowo-badawczy Rosyjskiej Akademii Nauk Akadiemik Mstisław Kiełdysz zawinął do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, gdzie przechodzi remont klasowy, dzięki któremu będzie mógł operować na morzach i ocenach przez kilka najbliższych lat.

  http://www.defence24.pl/media/cache/slide/uploads/images/cd85ee3dee01033f093b39499c044f2d.jpeg

  http://www.defence24.pl/591075,rosyjski-statek-badawczy-z-filmu-titanic-remontowany-w-gdansku

  Elty robią nas w konia!
 • Nie ma rusofobów i
  amerykanofobów.
  Nowy Porządek prze pełną parą!

  Satanistyczna parada krótko przed katastrofą czernobylską

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/05/aaa1.jpg

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/satanistyczna-parada-krotko-katastrofa-czernobylska-2017-05
 • @Talbot 12:05:31
  Z mapy świata trzeba wymazać USA i Rosję, wtedy zapanuje Pokój na Ziemi!
 • Sam pan jesteś atomowy, Talbot...
  Na dzień dzisiejszy, żadna armia świata atomowymi samolotami nie dysponuje. Reaktor atomowy dobra sprawa, sprawdza się na morzu, ale w lotnictwie jakoś się nie przyjął.

  Ogólnie, kacapy słabują w technice militarnej, a zwłaszcza słabują w technice budowy napędów. Na ten przykład, mają na stanie jedyny, ostatni już na świecie parostatek lotniskowiec, napędzany poprzez dwa plutony palaczy, sypiących nieustannie koks do paleniska. Ponieważ pan, Talbot, nie znasz się ani na fizyce ani na sprawach militarnych, toś pan pomylił pluton jako pododział osobowy z izotopem plutonu, i zrobiłeś pan niedawno z parostatku "lotniskowiec atomowy". Chłopaki u nas na jednostce do dziś rżą z pańskiego artukułu i z pańskiej niewiedzy.

  A ten Tupolew na pańskim zdjęciu, z archaicznym napędem na śmigiełka, to też nie jest atomowy, ino ropniak. Walą ropę do niego, całkiem jak wieśniacy u nas na wiosce do swoich traktorów. Silniki turbinowe ma, dobre maszyny, niezawodne, ale przecież nie atomowe, ino normalne.
 • @Pan podporucznik 12:46:57
  "Atomowe bombowce" to skrót myślowy autora artykułu - przenoszące broń atomową.
  Dziękuję za wyjaśnienie, że rosyjski lotniskowiec to parostatek.
  Wszyscy to wiedzą od dawna...
 • To tylko ustawka, według Talbota
  Według Talbota Rosja jest esencją zła... Ameryka też... podobno
  Jednak na okrągło wali wyłącznie w Rosję.
 • Putin zaciera ręce z powodu unijnej solidarności!
  Nord Stream 2AG dostanie ponad 6 miliardów kredytu!

  https://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/8842f0983bda612e82add9a8c293206c_L.jpg

  Rosyjski dziennik „Kommiersant” poinformował, że Nord Stream 2 AG - operator projektu, który realizują: rosyjski koncern Gazprom i jego zachodni partnerzy, firmy: austriacka OMV, niemiecka BASF-Wintershall i Uniper (wydzielona z E.On), francuska Engie i brytyjsko-holenderska Royal Dutch Shell – otrzymał właśnie kredyt pomostowy.

  Jego wartość ustalono na kwotę do 6,65 mld euro, termin udzielenia - do końca 2019 roku a oprocentowanie na 6 procent.

  Według dziennika "Kommiersant", udział Gazpromu w kredycie wynosi 1,9 mld euro. Pozostałą kwotę dopłacą - w równych udziałach – wspomniane firmy zachodnie.

  W pierwszej wersji projektu, wymienione wyżej firmy miały wspólnie utworzyć konsorcjum Nord Stream 2 AG. Plany nie zostały zrealizowane z powodu zastrzeżeń polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Budowie gazociągu Nord Stream 2, obok Polski, sprzeciwiają się kraje bałtyckie i Ukraina.

  Gdzie są wszyscy ci, którzy tylko głośno mówią o sankcjach wobec Rosji?

  Za:pb.pl

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/11522-putin-zaciera-rece-z-powodu-unijnej-solidarnosci-nord-stream-2ag-dostanie-ponad-6-miliardow-kredytu
 • @Robik 13:18:57
  Lubię Ruskich słowian - nie lubię satanistów na Kremlu.
  Poniał?
 • Czy autor jest idiotą?
  "Do incydentów doszło 17, 18 i 20 kwietnia."

  Jakich incydentów??????

  "samolot lecący wewnątrz tej strefy bez autoryzacji może być zidentyfikowany jako zagrożenie i potraktowany jako wrogi lot, co prowadzi do przechwycenia"

  ???
  Przechwycenie samolotu to działania wojenne.
  Nikt żadnego samolotu rosyjskiego ani amerykańskiego od lat nie przechwycił.

  "Rosja twierdzi, że „regularnie prowadzi misje patrolowe nad neutralnymi wodami Arktyki, Atlantyku, Morza Czarnego i Pacyfiku”. Cztery loty w ciągu czterech dni z rzędu to demonstracja ze strony Putina, który pokazuje, że Rosja ma ambicje bycia mocarstwem globalnym"

  Rosja jest mocarstwem globalnym.
  "Biały Dom nie przecenia wagi tych czterech lotów, mówiąc, że „to nic nadzwyczajnego”."

  No pewnie, że nic nadzwyczajnego.
 • @AlexSailor 14:35:59
  Pentagon docenił profesjonalizm pilotów rosyjskich bombowców

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/272/93/2729387.jpg

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201704255322841-Sputnik-USA-Pentagon-rosyjskie-bombowce/

  Jak myślisz, Rosja napadnie na USA?
 • Ciekawe co się dzieje z takim "przechwyconym" samolotem ...
  ... i jak długo go kałboje trzymają jak go już chwycą ... doświadczenie wskazuje że jak kałboj coś chwyci to zwykle nie puści, a jak już puści to spalona ziemia zostaje ... taki żydoski zwyczaj ...
 • Putin grozi USA!
  Który to już raz, bo straciłem rachubę.
  Z czym oni do "Gości", z czym

  http://bi.gazeta.pl/im/c2/6f/11/z18281922Q,Kara-za-brak-broni.jpg

  5*
 • Talbot
  //Bardzo mocny tekst na łamach „Gazety polskiej”//

  Talbot, ty nie przesadzasz przypadkiem? Ten polskojęzyczny szmatławiec Sakevycza trzeba omijać szerokim łukiem. Tak jak GW.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:29:33
  Talbot nie przesadza.Jako prosty internetowy wyrobnik pisze (a raczej kopiuje co każą) a każą cokolwiek aby tylko odreagować traumę ostatnich dni.
  Dokument już teraz zwany historycznym:
  http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2746041?p_p_id=101_INSTANCE_cKNonkJE02Bw&_101_INSTANCE_cKNonkJE02Bw_languageId=en_GB

  PS
  początkowo USrAńcy myśleli że będzie jak zawsze czyli że nikt prócz nich nie będzie miał prawa latać i bombardować tymczasem okazało się że odwrotnie.Są w szoku więc zrozum że ludzi.
 • @AlexSailor 14:35:59
  "No pewnie, że nic nadzwyczajnego."

  Tak też sobie właśnie myślę, skąd ten popłoch :-) Ruskie sobie latają wokół.... Rosji (no coś podobnego! ;-) ) a tu ktoś podnosi rejwach, że latają agresywnie... :-)

  Pozdro!

  Ps.

  Kuźwa, jaki ten Tu 95 jest piękny :-)
  I tyle śmigieł - może lecieć chyba z 900 km/h.
  Ufff...
 • @Jasiek 17:10:12
  Nie do konca udana kopia B-52.
  Skradli w 1952 r.wiele danych ale nie wszystkie.

  https://cdn3.img.sputniknews.com/images/104197/45/1041974504.jpg
 • @Talbot 13:04:33
  amerykańskie lotniskowce także para napędza/turbiny parowe, wytworzoną przez reaktor w kotłach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:29:33
  "Talbot, ty nie przesadzasz przypadkiem? Ten polskojęzyczny szmatławiec Sakevycza trzeba omijać szerokim łukiem. "

  Czy wolisz Gaziete Radziecką?
 • @Talbot 18:27:35
  Próbujesz być dowcipny? Nie wyszło ci.
 • Święty o Trzeciej Wojnie Światowej: „stamtąd, z Syrii, wszystko się zacznie”
  Hierarcha Cerkwi Cypru opowiedział o przyszłości Unii Europejskiej i III Wojnie Światowej

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/05/a8.jpg

  Nikozja, 27 kwietnia 2017 r.

  Europę można porównać do uczty, która zbliża się do końca. W latach 2017-2018 Projekt Europejski zostanie zakończony. Powiedział o tym w swoim wywiadzie Metropolita Morfu Cypryjskiej Cerkwi Prawosławnej Neofit na stronie AgionOros.ru.

  „Widzimy, jak Unia Europejska się rozpada, pozostaje tylko niemiecka Europa silnych, z którą my (Cypryjczycy) związku mieć nie będziemy. Niestety, (jako naród) postawiliśmy nie na tego konia. Oddalenie się Europy od Prawosławia miało konsekwencje moralne: zalegalizowano rozpustę, bałwochwalstwo i ubóstwienie ciała.

  Wielki Serbski Święty Mikołaj Velimirovic (1880-1956) dziesiątki lat temu pisał: „Europejczycy zbudowali sojusz oparty na śmierci i zawarli pakt z Papieżem. Jest to najbardziej oczywiste wydarzenie w historii ludzkości w ciągu ostatnich dwustu lat. Cała Europa pachnie śmiercią. Uniwersytety europejskie głoszą śmierć. Pisarze europejscy głoszą śmierć, politycy pracują dla śmierci, ich nauczyciele sieją śmierć w młode dusze. Europa nie chce wiedzieć o życiu po śmierci. Bracia moi, tragedia Europy jest w tym, że ona odrzuciła Królestwo Życia Wiecznego.”

  Trzecia Wojna Światowa rozpoczęła się sześć lat temu w Syrii. Przepowiedział to Święty Mąż Boży Metropolita Sisanii i Siátisty Antonij Compos (1920-2005). Krótko przed swoją śmiercią powiedział: „Kiedy zacznie się nieszczęście w Syrii – módlcie się. Stamtąd, z Syrii, wszystko się zacznie.”.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/05/a9.jpg

  Modlitwa może przenosić góry. Z Bożą pomocą można uniknąć wszelkich wydarzeń lub zmniejszyć skutki zła. Bóg jest pełen miłości. Dlatego On i dopuści te wydarzenia, ponieważ my sami wraz z tym pseudo-światem (który zbudowaliśmy) z powodu swojej rozpusty, niewierności i chciwości idziemy prostą drogą do piekła” – podkreślił Metropolita.

  Źródło:

  СВЯТОЙ О ТРЕТЬЕЙ МИРОВОЙ: „ОТТУДА, ИЗ СИРИИ, ВСЁ НАЧНЕТСЯ”…

  http://3rm.info/main/67219-svyatoy-o-tretey-mirovoy-ottuda-iz-sirii-vse-nachnetsya.html

  28 kwietnia 2017 roku

  Tłumaczył Andrzej Leszczyński

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/swiety-trzeciej-wojnie-swiatowej-stamtad-syrii-sie-zacznie-2017-05
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:35:03
  Gotów jesteś na apokalipsę 13 maja?
  Do spowiedzi trza iść...
 • Hadacz zmartwychwstał
  https://www.youtube.com/watch?v=peFABxjAJGI
 • @Robik 13:18:57
  Ja go troche rozumiem, bo wiesz, tutaj zlem wszystkiego jest usa, a rosja ratuje swiat.
  Dla zdrowej rownowagi Talbot przypomina o tej drugiej stronie dialektyki ktora rozgrywaja glob.

  Zrozumiales teraz czy zbyt skomplikowane....
 • @Husky 17:57:53
  Niczego nie kradli...zawsze dostawiali i fingowali kradziez.
  Tak sie 'imperia' dziela technologiami dzieki kontroli miedzynarodowych siatek sluzb trzymanych przez bractwa w garsci.
 • Te bombowce latają tam od dawna
  Bombowce USA regularnie oblatują granice Rosji jeszcze od czasów związku sowieckiego. Rosjanie rozpoczęli podobne loty kilka lat temu, natomiast od niedawna USA robią z tego propagandę, o rzekomej agresywności Rosji.
 • @Talbot 13:28:38 NS2 to biznes
  a Polska na zlecenie USA robi z tego politykę. W ten biznes zaangażowane są duże firmy paliwowe i energetyczne krajów zachodnich, a nie rządy zachodnie.

  Jakiej solidarności pan oczekuje? Takiej, że zachód będzie uzależniony od kaprysów banderowskich władz Ukrainy, jak chodzi o transport gazu? Gdyby były inne, pewne źródła taniego gazu, to nikt by nie wydał ani centa na tę inwestycję.
 • @Husky 15:50:51 Co to ma wspólnego z Rosjanami?
  Na zdjęciu widać Ukraińców trenujących drewnianymi klockami, które udają karabiny.
 • @Talbot 18:56:25
  Dobry gniot na miarę nieazależnej . Dzień bez ataku na Rosję , dniem straconym . :))))) No pała za gamoniowatość . :)))))) http://wiadomosci.wp.pl/wielkie-polowanie-usa-i-nato-na-rosyjskie-okrety-podwodne-na-morzu-srodziemnym-6069139399980161a
 • Putin grozi USA!
  Oh Jehowa czy Mojżeszu!Aj waj aj waj!!! Jak Putin śmie grozić USA!!!
  Talbot białej gorączki dostaje przecież!
 • @Talbot 12:13:38
  Czyni Pan postepy
 • @lorenco 23:21:23
  Zawsze mial Pan Madre komentarze;dzisiaj mocno nie wyszlo.Chazaria nie wzywa Mojzesza ani imienia bozego
 • @Talbot 13:34:48
  To Ameryka wystąpiła ze skargą, że w Rosji rząd prześladuje satanistów nie zazwalając na ich rejestrację. W odróżnieniu od Ameryki gdzie istnieją sekty satanistyczne a szatanowi stawia się pomniki. Ale rozumiem, twoja nienawiść skierowana jest na Rosję a nie na Imperium Szatana.
 • @eonmark 20:03:10
  To Imperium Szatana destabilizuje dzisiaj świat a nie Rosja.
  To właśnie to Imperium prowadzi nas w kierunku III WŚ a nie Rosja.
  W tej sytuacji tak dla "równowagi" walić w Rosję może tylko psychopata.
  To nie jest skomplikowane i powinieneś to zrozumieć.
 • @Robik 07:31:22
  "To Imperium Szatana destabilizuje dzisiaj świat a nie Rosja. "

  Jedność w Szatanie – Putin złożył satanistom Rosji życzenia szczęścia i pomyślności

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/01/a5-514x400.jpg


  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jednosc-szatanie-putin-zlozyl-satanistom-rosji-zyczenia-szczescia-pomyslnosci-2016-12
 • @Talbot 08:32:35
  Rozumiem, że rabin jest satanistą a prezydent Putin tym kieliszkiem desabilizuje świat. Porównywalne jest to z tym co zrobiło Imperium Szatana w Libii, Iraku itd...
  Życzę dobrego samopoczucia.
 • @Robik 08:40:40
  Rozumiem, że rabin jest satanistą a prezydent Putin tym kieliszkiem desabilizuje świat. Porównywalne jest to z tym co zrobiło Imperium Szatana w Libii, Iraku itd...
  Życzę dobrego samopoczucia.

  ŻYCZENIA NIEWIELE TU POMOGĄ..
  RADZIŁEM MU ŻEBY ODSTAWIŁ INTERNET NA JAKIŚ CZAS...WYSZEDŁ DO LUDZI... MOŻLIWE ,ŻE NAWET UDA MU SIĘ WRESZCIE POZNAĆ KOBIETĘ, STRACIĆ DZIEWICTWO...
  ...I WTEDY NATRĘCTWA ( ZABURZENIA OBSESYJNO KOMPULSYWNE) MOGĄ SAMO ZANIKNĄĆ BĄDŹ ZMNIEJSZYĆ SIĘ...
 • Jednak Merkel
  RTBF podała przed chwilą,że Macron wygrywa wybory zdobywając ponad 60%

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY