Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Biblijny Potop w Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak złapać Potop na „gorącym uczynku”

 

 

Nagromadziło się już wystarczająco informacji o skrajnym potopie, na temat którego poszukiwacze zebrali masę materiału. Można już w pierwszym odkryciu wyciągnąć pewne wnioski.

01-jzp

 

Ludzie mając tylko swój entuzjazm zbierali strzępy informacji przeprowadzając czasowe granice pomiędzy zwykłym obrazem a wynikami z ruin. Szukali oni w całym kraju obrazu oczywistego jednoznacznego przeniesienia kondygnacji domów na pierwsze piętro ze względu na zasypanie go ziemią naniesioną przez wodę, począwszy od Kamczatki a kończąc na Petersburgu. Zwracano uwagę na odchylenia orientacji chrześcijańskich świątyń mniej więcej o 15 stopni i przykładową czasową granicę gwałtownej zmiany budowli z orientacją na współczesny biegun północny.

Jako przykład można przytoczyć tu twierdzę Pietropawłowską w formie gwiazdy  w Petersburgu, mającą na osiach takie samo odchylenie, czyli 15 stopni. Wynika z tego, że połowę zbudowano w orientacji na dawny biegun przed przesunięciem, a drugą część już po.

02-jzp

Jedyne czego nie mogę zrozumieć to, dlaczego „ucho twierdzy” skierowane jest na północ, kiedy każde zwykłe ucho jest na południe w kierunku słońca.

03-jzp

Podam jeszcze do kolekcji mapę Tobolska, gdzie wskazano na niebieski punkt 0-północ i kąt obrotu w stosunku do Ziemi. Różnica między kierunkiem współczesnym i na mapie wynosi wspomniane 15 stopni.

04-jzp

Tylko jedno ale, tam gdzie teraz jest północ na starej mapie figuruje południe. Jeden fakt – mogą być przypadkiem, dwa (Petersburski) – to już statystyka. Nie jest wykluczone, że doszło do obrotu ziemi jak przy „efekcie Dżanibekowa”.

05-jzp

Pozostało tylko zebrać szczegółową bazę dowodową. No i znalazł się człowiek, który wiedział jak to zrobić: „Zorientowanie świątyń w przestrzeni. Stary biegun Północny. Wskazówki pomocników.

Wyraźnie widać obraz, głowa zaczyna przetwarzać wszystkie strzępy informacji składając je w pewien logiczny obraz. Tak więc sposobem eksperymentalno-badawczym ustalono: wszystkie budowle chrześcijańskich prawosławnych świątyń na terytorium Rosji po roku 1850 zorientowane są na obecny biegun północny, a mniej więcej do 1840 roku zorientowane były na Grenlandię, na dawny biegun północny.

Co z tego wynika? Całkiem nie mało. Istnieją dwa punkty północy – stary i nowy, mamy wektor przemieszczenia. Mniej więcej na tej linii z uwzględnieniem obrotu ziemi, gdzie powinien znajdować się punkt zastosowania siły. Spróbujmy rozważyć przybliżony obraz trajektorii upadku ciała niebieskiego, nie zapominając poprawki na przesunięcie, które doprowadziło do zmiany 0-punkt obrotu na północ.

06-jzp

Odległość od starego bieguna do punktu upadku nie powinna przekraczać więcej niż 1.5-2.0 razy (w linii prostej) od odległości między dwoma już znanymi punktami bieguna północnego – starego i nowego.

07-jzp

Teren lokalizacji katastrofy jest w pobliżu wysp Owczych. W Wikipedii o wyspach napisano: Wyspy Owcze (farer. Føroyar, wym. [%u02C8fœ%u0279ja%u0279]; duń. Færøerne, wym. [%u02C8fæ%u0250%u032Fø%u02D0%u02C0%u0250n%u0259]) – archipelag wysp wulkanicznych (o powierzchni 1399 km²) na Morzu Norweskim, między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią. Stanowi terytorium zależne Danii”. Ci, którzy znają język niemiecki, islandzki, wariant nazwy jest zrozumiały od razu: Faerejar – „Ognisty rok” lub „Rok ognia”!.. Wszystko to może być pośrednim potwierdzeniem. Ale po zapytaniu „Faerejskie wyspy”, oprócz tego wszystkiego wyszukiwarka znajduje wideo na ten temat:  „Faerejska astroblema. Gwiezdna rana Apokalipsy.

Słuszną drogą jednak idziemy towarzysze!

Katastrofa ta była kluczowa dla obecnego ładu światowego. Ci co mniej ucierpieli rzucili się na ujarzmianie terytoriów wykrwawionych kataklizmem. Żadnych Napoleonów – choćby pierwszych, drugi-trzecich w tym celu nie było potrzeba, ponieważ praktycznie wszystko można było wziąć gołymi rękami.

Pozostaje jednak nadal otwarte pytanie: dlaczego przed nami, potomkami to ukryto? Ale to pytanie jest bardziej z dziedziny filozoficznej, ekonomicznej i moralnej.

źródło

 

https://treborok.wordpress.com/jak-zlapac-potop-na-goracym-uczynku/?preview=true

KOMENTARZE

  • Imperium Rosyjskie na kartach z 1856 roku
    Aby nie zabłądzić na bezkresnych przestrzeniach Imperium Rosyjskiego, w 1856 roku w Sankt Petersburgu wydano zestaw składający się z osiemdziesięciu dwóch ilustrowanych kart.

    https://treborok.files.wordpress.com/2017/01/01-irnkp.jpeg?w=780


    https://treborok.wordpress.com/imperium-rosyjskie-na-kartach-z-1856-roku/?preview=true
  • PM Medvedev plans to solve Russian economic crisis with "Alternative Money"
    https://pbs.twimg.com/media/C23oC8MWEAAkqcT.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY