Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Filtry Prawdy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bajka o straconym czasie, fałszowaniu historii, lub kto i dlaczego stworzył ”Filtr Wiedzy”

 

 

10 stopni przemiany z zombie w pełnoprawnego głosiciela prawdy

a

Na pewno to trudne, żeby spowodować wyjście prawdy na jaw, a jeszcze trudniejsze, aby sprawić, żeby ktoś, kto utkwił w znieczulonym typie myślenia członka ludzkiego stada, wyszedł z tej skorupy i stał się pełnoprawnym, aktywnym członkiem ruchu prawdy.

Wszyscy popełniamy ten sam błąd raz po raz, błąd arogancji, że gdy tacy ludzie również otrzymają te informacje, to ruszą do przodu. Oczywiście wiemy już, że tak się nie dzieje. Naprawdę, zrobili znakomitą robotę w „obrabianiu” nas. My naprawdę żyjemy w masowym projekcie sterowania i kontroli umysłowej.

Oto niektóre filtry, przez które ludzie muszą przejść, jeśli mają się kiedyś stać częścią zespołu, częścią walki.

Większość ludzi, z którymi się stykamy, niestety zostało całkowicie zjudaizowanych. Na ogół są otumanieni, znieczuleni, zahipnotyzowani, zaprogramowani, są uwarunkowanymi zombie – trzeba sobie z tego jasno zdawać sprawę. Zajmują się oni powtarzaniem bez krztyny własnego myślenia tego, czym byli karmieni. Wielu z nas do pewnego stopnia, była kiedyś taka sama, w tym samym miejscu – musimy sobie to przypomnieć. Zatem mimo tego, że to frustrujące, jest w nich potencjał.

Jednak są pewne poziomy, które muszą przejść, zanim naprawdę złapią piłkę w ręce i będą umieli z nią pobiec.

Część problemu

Poziom 1 Obojętność

Większość ludzi, którym przedstawiasz prawdę, natychmiast reaguje odrzuceniem. To reakcja zaprogramowana. Znaczna część jest również zbyt zajęta zajmowaniem się swoimi egoistycznymi pobudkami, aby to do nich dotarło. Oni po prostu nie potrafią zwrócić na to uwagi, mają to gdzieś. Są również obojętni na cokolwiek innego, co znajduje się poza ich normą. Po prostu nie chcą zmienić swoich rutynowych działań i niczego nie chcą dostrzegać.

To jest wspólne połączenie lęku i apatii. Ale na tym poziomie, to jest coś więcej niż apatia/ lenistwo.

Poziom 2 Przeczenie

Te osoby wykazują pewne zainteresowanie, ale od razu przechodzą do defensywy. Do tego stopnia, że wykazują zainteresowanie tym, co dzieje się poza ich własnym życiem, ale proces warunkowania przeniknął tak bardzo głęboko. Trzeba uważnie przyjrzeć się tym ludziom; oni nigdy nie chcą sytuacji, gdy zostaje dowiedzione, że są w błędzie.

Ich monolog na temat różnych wydarzeń, jakim byli karmieni kropla po kropli, jest JEDYNĄ wersją opowieści, inne są fałszywe. Będą się angażować w dyskusję, ale zawsze w trybie przeczenia.

Zawsze trzeba z nimi walczyć, starając się pokazać im samym, jakimi dźwiękami i odpowiedziami ich zaprogramowano. Trudna orka i prawie nadaremna. To, na co możesz liczyć najwyżej, to tyle, że  może właśnie zasiałeś ziarno na jakimś poziomie podświadomości ….. pod warunkiem, że byłeś cierpliwy i nie uraziłeś ich cennej dumy.

Poziom 3 Rozrywka

Ci ludzie jakoś prześliznęli się przez te dwa etapy i przynajmniej wzięli do ręki literaturę/ DVD i faktycznie się z tym zapoznali. Jednak nie ma z ich strony zwrotnej odpowiedzi. Dla nich to była po prostu rozrywka.Równie dobrze możesz dać im zwykłe płyty DVD ze sklepu wideo. Nigdy nie będą potrzebować więcej lub śledzić informacje, aby wniknąć w to głębiej.

To prawie strata energii. Nigdy nie będą dzielić się informacjami z innymi. Oni nie mają więcej zainteresowania tym tematem, gdy już się czegoś dowiedzieli, i po prostu osuwają się z powrotem do świata matriksu.

Poziom 4 Pobieżne zainteresowanie

Ci ludzie mają lekkie zainteresowania większością spraw, spędzą trochę czasu, aby obejrzeć witryny lub filmy, jakie im pokażesz, ale mają umiarkowanie łagodny entuzjazm. Są dobrymi słuchaczami i często kiwają głowami, wyrażając zgodę. Będą nawet oglądać jeszcze więcej rzeczy, JAKIE TO TY IM POKAŻESZ, ale nie wykazują żadnego zainteresowania własnego, aby samodzielnie wyjść poza materiał, jaki im pokazałeś. Są niemal stratą czasu i energii.

Poziom 5 Dekoncentracja

Ci ludzie okazują większy poziom ciekawości. Zaczynają śledzić nieco więcej informacji, niż ty sam im dałeś, co jest zachęcające, ale tworzą z nich papkę, łączą te informacje z kręgami w  zbożu, z UFO, z potworami z Loch Ness, itp. Są oślepieni całą mnogością teorii spiskowych.

Człowieka dusza boli, gdy widzi, jak bardzo są oderwani od rzeczywistych problemów. Dali się złapać i wciągnąć w rozumienie rozrywkowe tego całego bajzlu. To jest po prostu alternatywa dla telewizji. Jest jakaś nadzieja, że za jakiś czas mogą dojrzeć do tego, żeby wrócić na tor. Ale czas działa przeciwko nam i to może być za późno.

Poziom 6 Przeglądanie bez końca

Ci ludzie są naprawdę bardzo ciekawscy i są bardziej skoncentrowani na poznaniu prawdy. Są dostatecznie wymagający, aby umieć odfiltrować śmieci i mają dość intuicji, żeby uświadomić sobie, że poprowadziłeś ich po właściwej ścieżce. Angażują się w inteligentną rozmowę i zadają odpowiednie dokładne pytania. Oni też czytają podobne, dostarczające wiedzy o żydach, witryny i filmy. Mają wiedzę, o co chodzi. Niestety, przekształcili się w „przeglądarki prawdy” (Truth browsers). Nie są wiele bardziej przydatni dla Prawdy, niż ci na poziomie 3, bo to wszystko jest samolubną rozrywką dla nich.

Przeglądanie, przeglądanie, przeglądanie, tak bez końca. To wszystko, na co ich stać, są zaledwie poszukiwaczami prawdy. Mogą opowiedzieć o tym bratniej duszy w pubie czy w pracy, czy komuś na siłowni, mogą świsnąć kilka e-maili do jednego lub dwóch swoich przyjaciół, ale to wszystko, co leży w zakresie ich działań dotyczących Prawdy. To wstyd widzieć, jak zastygli na poziomie hobbystów Prawdy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Część rozwiązania

To jest tak, że dopóki ludzie nie przebrną przez ten poziom 6 filtrowania, to sprawy nie pójdą naprzód. To naprawdę jest linia decydującego podziału. To zdecyduje, jakimi są charakterami. Tylko ten, kto osiąga ten etap, staje po stronie prawdy. Ponieważ na tym poziomie podejmuje świadomą decyzję, aby zrobić coś z problemem, a przestać być tylko  wiecznym obserwatorem.

Poziom 7 Aktywność

Ci ludzie mają ten ogień w trzewiach, że po prostu nie potrafią stać z boku i być widzem. W chwili pożaru, złapią wiadro i pomogą gasić, robią, co się da.

To naprawdę pierwszy etap bycia aktywnym głosicielem prawdy i choć nie są one poziomami dynamicznymi, to ten stanowi dopiero początek. Oni wychodzą z siebie i na swój sposób dzielą się informacjami. Rozpowszechniają wokół wiele wątków i nic nie poradzą na to, lecz entuzjastycznie opowiadają to wszystko każdemu.

Poziom 8 Stawianie oporu

Jak na poziomie 7, ale tym razem ludzie dorastający do tego poziomu zaczynają tworzyć jakieś ulotki, naklejki, nagrywają płyty CD/DVD z informacjami. Ci ludzie również angażują się na niektórych poziomach oporu, by nie płacić podatków albo nie przestrzegać wszystkich narzuconych nam przepisów. Mają znacznie więcej ducha walki. Aktywnie korzystają z każdego znanego im sposobu,  aby nieść słowo się w każdych warunkach. Spędzają swój wolny czas i wydają pieniądze, aby sprawić, żeby inni się obudzili.

Poziom 9 Wielbiciel/poświęcenie Prawdzie

Kolejny stopień w górę po drabinie Prawdy. Ci ludzie idą krok dalej z propagowaniem Prawdy. Zakładają blogi, lokalne koła dyskusyjne, piszą artykuły, tworzą małe grupy prawdy. Głowią się nad najbardziej wydajnymi sposobami na to, by Prawda wyszła na jaw. Prawda to duży kawał ich życia i naprawdę oni są wielbicielami Prawdy. Mają tendencję do wspięcia się na poziom 10.

Poziom 10 Przywódca

Cóż, ci ludzie pokonali wszystkie przystanki na swojej drodze. Umieli ocenić swoje życie i uświadomić sobie, jak ważne jest, aby dojść do Prawdy, ponad niemal wszystkie przeszkody. Ci ludzie mają w sobie o wiele mniej strachu i są niezwykle społecznie świadomi, są osobami bezinteresownymi. Są bardzo produktywni w propagowaniu Prawdy. Założyli swoje audycje, robią wywiady, piszą książki, dają wykłady i seminaria, robią gruntowne badania i prezentują Prawdę w profesjonalny sposób. Są to silne postacie i naturalni przywódcy. Są błyskotliwym przykładem dla nas wszystkich. Co byśmy zrobili bez tych ludzi (?)

źródło: http://diggerfortruth.wordpress.com/2012/08/31/truth-filters/

przygotował: Pluszowy Miś

 

Bajka o straconym czasie, fałszowaniu historii, lub kto i dlaczego stworzył ”Filtr Wiedzy”

Opis ten to próba analizy minionych śladów podróży w czasie, która doprowadziła autora do wniosku o totalnym sfałszowaniu przeszłości, oraz ograniczeniu dostępu do technologii za pomocą współczesnego mechanizmu „filtru wiedzy”.

01-bosc

Wstęp

Rok 1975. Śnieżna zima na obrzeżach Moskwy. Mam siedem lat. Nasza rodzina mieszka w zamkniętym osiedlu wojskowym. Z nastaniem wieczoru wracam do domu. Wsiadam do pojazdu, którym dojeżdżam do domu, spotykam rówieśników. Omawiają oni jakieś urządzenie mające wygląd mydelniczki w czarnym lśniącym korpusie. Z jednej strony widać mały monitor z guzikami, a po drugiej stronie powierzchnia jest gładka. Z boku znajduje się wysuwana antena jak w zwykłym radioodbiorniku.

Przedmiot ten znalazł przed chwilą na dworze jeden z chłopców i przybiegł przestudiować go w świetle i w cieple… Kręcił nim, naciskał na wszystkie guziki próbując zrozumieć jego działanie, i przypadkowo włączył. Pokazał się pasek skanowania, a następnie włączyła się transmisja meczu hokeistów ZSRR i Kanady.

Doszliśmy do wniosku, że jest to telewizor! Dziwiło nas tylko to, że w naszych w mieszkaniach stały ogromne i ciężkie lampowe „Rekordy” i „Tempy” …

Historia kończy się tak, że szczęśliwy posiadacz znaleziska zdał sobie sprawę z jej wartości i rzucił się do ucieczki, a ja poszedłem do domu.

Minęło wiele lat. Teraz przede mną na stole leży zwykły smartphone. Wiem, że może być w nim wbudowany TV-tuner. W latach 2007-2009 była to popularną funkcja, a obecnie wraz z rozwojem bezprzewodowego Internetu, nie jest już tak aktualna.

Wszystko byłoby dobrze, tylko nie opuszczała mnie myśl – jak to urządzenie znalazło się w moich rękach w 1975 roku? W każdym razie w tym urządzeniu wykorzystano technologię z lat 70-tych ubiegłego wieku …

Kto mógłby ją zgubić? Podróżnik w czasie?

Prawie zapomniałem o tym wydarzeniu, ale parę lat temu w mediach zaczęły pojawiać się ciekawe informacje o fotografii młodego człowieka o współczesnym wyglądzie na zdjęciu z lat 1940. Oto ona.

02-bosc

Oryginał zdjęcia wystawiono w Sieci jako eksponat wirtualnej wystawy Their Past Lives Here („Ich przeszłość żyje tu”).

Zacząłem szukać podobnych informacji. Na podstawie tego zdjęcia można wytłumaczyć pojawienie się smartphona w 1975 roku.

Przed wejściem do Internetu, sformułowałem sobie taką roboczą wersję:

1. Czy opowiedziany przeze mnie przypadek może być też śladem podróżnika w czasie? Jak w powieści Herberta Wellesa? Powiedzmy, że chciał on odwiedzić czasy swojego dzieciństwa. Przed podróżą włożył do kieszeni telefon (smartphone, mini-telewizor), a wróciwszy do domu zauważył, że gdzieś go „posiał” w dalekiej i zaśnieżonej przeszłości …

2. Może maszynę czasu wynaleziono w Rosji? A podróżnikiem w czasie był nasz współczesny rodak?

Tak … oczywiście, wszystkie wersje, delikatnie mówiąc, są fantastyczne. Osobiście uspokaja mnie tylko to, że te dawne wydarzenie nie mają jakiegoś sensowniejszego wyjaśnienia, oprócz wspomnianego.

Ciekawość zwyciężyła. W końcu zasiadłem do monitora komputera, zacząłem poszukiwania i analizowanie pochodzących z Sieci informacji. I oto, co znalazłem ….

1. Wydarzenia i fakty.

Okazuje się, że nie wszystko jest w naszym życiu tak proste, jakbyśmy tego chcieli. Oprócz chłopaka w okularach, jest w Internecie wiele innych publikacji. Ilość faktów robi wrażenie …

Prawie natychmiast natrafiłem na artykuł „W chińskim grobowcu znaleziono szwajcarskie zegarki”, opublikowany na witrynie Ananova 16.12.2008 roku [i], w którym mowa jest, że w czasie zdjęć do filmu dokumentalnego o starożytnych grobowcach w regionie Guangxi w Chinach (ChRL) archeolodzy odkryli miniaturowe szwajcarskie zegarki. Na początku naukowcy wzięli je za pierścienie, ale po ich oczyszczeniu okazało się, że są to miniaturowe szwajcarskie zegarki (z numerami seryjnymi), strzałki zatrzymały się na godzinie 10:06 [ii].

Oto fotografia

03-bosc

Potem robi się jeszcze ciekawiej… Znalazłem artykuł o tym, że w latach 1970 w centralnej Afryce obok miast Oklo i Pierrelatte (Republika Gabonu) znaleziono szczątki 17 reaktorów atomowych, które mają prawie 2 miliardy lat.

04-bosc

Na fotografii tak zwany „Reaktor 15”. Pozostałości tlenku uranu wyglądają jak żółte kamienie. Kolorowe pasma na skałach nad reaktorem – to kwarc, który skrystalizował się od (gorących) podziemnych wód, przepływających w ciągu okresu istnienia reaktora i po jego czasie eksploatacji.

Na chwilę odłożymy ocenę wiarygodności, i spróbujmy przeanalizować otrzymane informacje.

Po pierwsze, mój telewizor z przeszłości nie był jedyny. Znalezisk z nie swoich czasów jest bardzo wiele.

Po drugie, tego rodzaju rzeczy pochodzą z bardzo dalekiej przeszłości. Nawet „nieprzyzwoicie” dalekiej.

Po trzecie, „gabońskie reaktory” i „chińskie zegarki” stanowią różne grupy przedmiotów, które można podzielić na dwie podstawowe:
– Przedmioty z czasów, kiedy na Ziemi nie powinien istnieć człowiek (tzn. od 5 milionów lat);
– Przedmioty z tych epok historycznych, w których one w żaden sposób nie mogły teoretycznie istnieć, ale w rzeczywistości są.

W związku z tym, proponuję je zakwalifikować jako paleoartefa%u0301kty [iii] (tzn. stworzone wtedy, kiedy człowieka jeszcze nie powinno być, a te przedmioty z jakiegoś powodu są) i odchylenia historyczne (tzn. kiedy już zgodnie ze współczesną wiedzą człowiek istniał ale podczas wykopalisk znaleziono tego typu przedmioty, których technologie w tamtych czasach nie mogły być znane).

Ponadto, na tej podstawie spróbowałem usystematyzować wszystkie mi znane informacje.

[i] Znalezione zegarki. Fotografia z witryny brudirect.com
[ii] Ananova.Com z linkiem do chińskiej gazety People’s Daily.
[iii] Materiał z Wikipedii — wolnej encyklopedii

źródło

 

https://treborok.wordpress.com/bajka-o-straconym-czasie-falszowaniu-historii-lub-kto-i-dla-czego-stworzyl-filtr-wiedzy/?preview=true

KOMENTARZE

 • Przemyślany bełkot którego cel jest oczywisty.
  Celem jest udowodnienie czytelnikowi że nic nie wie niczego nie rozumie, jest małym robaczkiem w świecie którego nie pojmuje.

  To tekst pisany z pozycji tego który wie i rozumie...czyli np. członka rasy wybranej...

  Podane przykłady są infantylne i łatwe do zdemaskowania są na poziomie
  zalewu informacji z łże mediów o nieustannie bombardowanych przez Syryjskie i Rosyjskie samoloty szpitalach i szkołach na terenie Syrii przy całkowitej pogardzie dla inteligencji czytelnika.

  Talbot to uosobienie tego nurtu "filozoficznego".

  Taki tekst pokazuje stosunek Talbota (i innych "Talbotów" do społeczeństwa.. jest to stosunek wrogi on walczy z wiedzą z prawdą, mąci w rozumach, kołuje, robi w konia, oddala od prawdy biednych czytelników.

  To bardzo szkodliwe działenie.
 • @Oscar 10:27:23
  "zalewu informacji z łże mediów o nieustannie bombardowanych przez Syryjskie i Rosyjskie samoloty szpitalach i szkołach na terenie Syrii "

  To jest dopiero bełkot...
  Artykuł nie jest o Aleppo!
 • @Oscar 10:27:23
  Pierwszy artykuł jest napisany przez autora Pluszowy Miś, wątpliwe jest aby był on żydem. Drugi artykuł to tłumaczony przez Trebroka tekst rosyjski - może to pisał rosyjski żyd, tego nie wiem.

  Pluszowy Miś: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zimna-wojna-i-taktyka-wyniszczania-zachodu-2015-02
 • @Talbot 10:40:53
  "są na poziomie zalewu informacji z łże mediów ... "Np...o nieustannie bombardowanych przez Syryjskie i Rosyjskie samoloty szpitalach i szkołach na terenie Syrii przy całkowitej pogardzie dla inteligencji czytelnika."

  Zgubiłem w swoje wypowiedzi .."np"..
  Mój błąd. Niemniej cytat był wyrwany z kontekstu i zmienił znaczenie.

  Przykład o Aleppo pokazywał tylko poziom zmanipulowania prawdy...
 • @Talbot 11:05:14
  To Ty wybierasz teksty innych autorów i je prezentujesz..
  Jeżeli się wyraźnie nie dystansujesz .. to można przyjąć że się z nimi jakoś identyfikujesz..(to naturalne )

  Ponieważ moja ocena jest taka jak opisałem i dostrzegam analogie do propagandy mass mediów (w rękach globalnej mafii) więc na drodze czystej analogii postawiłem tezę o propagandzie wiadomej mafii.

  Ludzie piszą (i wierzą) w różne głupoty takich tekstów jest tysiące, każdy brukowiec produkuje je codziennie ..na wyścigi.

  Takimi tekstami można "zarządzać" w celach ogłupiania ludzi..
  i tak oceniam twoją rolę w tej sprawie.

  Zresztą może się mylę, może ty w to wierzysz..
  Wtedy przepraszam... głupota nie jest grzechem..to dopust Boży.
 • @Oscar 16:47:06
  Byłeś w Aleppo osobiście, rozmawiałeś z Asadem i innymi Syryjczykami?
  Rozumiem, że łże media to te zachodnie?
  A te Wschodnie piszą tylko prawdę.
 • ..*?
  powstrzymam się od wstawienia oceny... dlatego że tego się nie chce czytać... Temat zapewne ciekawy..no ale jak strawić taki długalaśny atykuł ?
  To przykład tzw ciężkostrawnej notki...
 • @Oscar 10:27:23
  Hmm,
  a może jak w "czasach komuny",
  "pewne treści" upowszechnione w formie "opowiadania S-F"?
 • @Talbot 16:53:05
  Czytam sporo o Syrii z różnych źródeł.
  Toczy się wojna propagandowa.
  Łatwo wyczuć kto kłamie w sprawie Syrii (Jugosławii, Ukrainy, Czeczenii, Libii, Iraku...imigrantów..) a kto opisuje rzeczywistość zbliżoną do realiów.
  Oglądam filmy "pseudo dokumentalne" czyli stawiane, reżyserowane i oglądam filmy dokumenty.
  Czytam opinie innych internautów.

  I naprawdę rysuje się jasny i klarowny obraz dwóch biegunów
  Bieguna kłamstwa i prymitywnej propagandy (mass media wiadomej globalnej mafii) oraz bieguna normalnych informacji czasem trochę zniekształconej, czasem niepełnej ale w sumie oddającej prawdziwy obraz sytuacji.

  Nie trzeba być na miejscu (to często zawęża obraz sytuacji w większej skali) wale trzeba czytać różne źródła i umieć konfrontować, selekcjonować, wykluczać absurdy... analizować które źródło ma jaki % wiarygodności.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY