Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Kasjerki będą zbędne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwszy sklep bez kasjerów. Bierzesz towar z półki i… wychodzisz

 

Wkrótce powstanie cała taka sieć.

 

Wchodzisz do sklepu dotykowo rejestrując się smartfonem, potem bierzesz z półek co chcesz i wychodzisz. W momencie wyjścia należność jest automatycznie ściągana z twojego rachunku. Żadnego czekania w kolejce przy kasie, wypakowywania tam towarów, żadnych kasjerów i płacenia.

Wszystko co bierzesz z półek rejestrują kamery i czujniki śledzące twojego smartfona za pomocą zainstalowanej w nim aplikacji i doliczają do twojego rachunku. Kiedy się rozmyślisz i odłożysz coś na półkę należność jest odejmowana. Przed wyjściem – żeby nie było pomyłki – masz na smartfonie listę tego, z czym wychodzisz i łączną cenę.

 

Pierwszy taki sklep spożywczy uruchomiła właśnie w Seattle firma handlowa Amazon. Asortyment jak w każdym lokalnym sklepie spożywczym – gotowe dania, przekąski, napoje, żywność, sałatki, kanapki, chleb i mleko. Na razie mogą tu kupować tylko pracownicy Amazon, a wszyscy pozostali – od 2017 r.

Amazon zapowiada, że już wkrótce otworzy całą sieć – 2 tys. takich sklepów. Oprócz oszczędności na zatrudnianiu kasjerów firma ma z tego dodatkową korzyść – za pośrednictwem twojego smartfona analizuje jakie towary kupujesz lub tylko oglądasz i potem wykorzystuje twoje preferencje do oferowania ci produktów kiedy jesteś w Internecie.

 

Na razie towary w nowym sklepie układają na półkach pracownicy sklepu, docelowo jednak mają to być roboty. Tym samym z obsługi sklepów w ogóle znikną ludzie. Tak to obecnie wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=NrmMk1Myrxc

 

 http://reporters.pl/4009/pierwszy-sklep-bez-kasjerow-bierzesz-towar-z-polki-i-wychodzisz-wideo/

KOMENTARZE

 • Jeden kierowca prowadził dzisiaj trzy ciężarówki – holenderski test bezzałogowych ciężarówek Scania
  http://40ton.net/wp-content/uploads/2015/02/scania_bezzalogowe_ciezarowki_holandia_test-664x443.jpg

  http://40ton.net/jeden-kierowca-prowadzil-dzisiaj-trzy-ciezarowki-holenderski-test-bezzalogowych-ciezarowek-scania/
 • @Talbot 11:46:34
  Na niemieckiej autostradzie A8 (miasto Stuttgart) nowy Mercedes Actros prowadzony przez… właśnie komputer, w normalnym ulicznym ruchu pokonał samodzielnie kilkadziesiąt kilometrów.

  https://www.youtube.com/watch?v=ASaDg3dOalg
 • Jestem ciekaw...
  co myślą neonowi ekonomiści o postępującej robotyzacji na świecie?
 • @Talbot 12:27:51
  Nie jestem ekonomistą neonowym, tym bardziej ekonomistą w ogóle.
  Postępu się nie zatrzyma, bo tylko globalny kataklizm jest w stanie cofnąć ludzkość do tyłu.
  Jedno jest pewne. Sa dwa wyjścia , albo wzrost biurokracji , bo jakieś zajęcie ludziom trzeba dać , albo depopulacja bo inaczej ludzie się pozagryzają.
  W pierwszym wypadku nie pierdniesz Talbocie bez zezwolenia i wypełnienia papierków ( patrz nowe świńskie ustawodawstwa) w drugim nie wiadomo kto z nas przeżyje. Nie wiem które rozwiązanie jest lepsze.
 • @zadziwiony 12:45:03
  Nie będzie tak źle. Jak do tej pory automatyzacja pozwala w sumie na wzrost zatrudnienia. Jednym z wielu sposobów wyjścia w tej sytuacji może być zmniejszenie czasu pracy.
 • @Casey 14:55:15
  o zmniejszeniu czasu pracy gadają już z 50 lat , a do emerytury coraz dalej.

  Sądzisz , że Ci z wierzchołka piramidy będą spokojnie patrzeć jak ludzie leserują? Nie wierzę w to.
  A zatrudnienie wzrasta fakt , ale w administracji i urzędach. I tak będzie dalej aż doczekasz się , że będziemy pierdzieć w baloniki, które potem będą utylizowane( siarkowodór metan itp trucizny.) i ktoś będzie musiał tego pilnować.... Z kas sklepowych do utylizacji bąków.
 • @zadziwiony 15:06:44
  W sielankowych obrazkach rysujących przyszłość automatyzacja i robotyzacja miały zapewniać ludziom więcej odpoczynku.

  W tej wizji szczęśliwi ludzie mogą poświęcić czas rodzinie i swoim pasjom, bo za nich pracują maszyny. Nic bardziej mylnego. Z prostego powodu – pracownik najemny jest jednym ze środków produkcji, a nie ich właścicielem. Pisał o tym już Marks około 150 lat temu. Tak, wiem jaki odruch wywoła nazwisko niemieckiego filozofa. Trudno. Fakt jest faktem, drogi czytelniku, zatrudniony na etat, umowę śmieciową, czy pracujący na czarno. Jeżeli pracujesz w fabryce, na kasie w markecie czy w McDonald’s i zastąpi cię maszyna, nie pójdziesz leżeć na hamaku i pić drinka z palemką, ale szukać zatrudnienia.

  http://www.spidersweb.pl/2016/05/robotyzacja-zastapi-ludzi.html
 • Autor
  Nie widze zadnego sensu chodzic do sklepu aby zrobic zakupy.Od dluzszego czasu kupuje produkty przez internet,sprawdzam w domu i albo je przyjmuje albo odsylam z powrotem do sklepu.
  Czyli potrzebni sa pracownicy aby wybrac towar,zapakowac i przetransportowac do klienta(drony jeszcze tego dlugo nie zalatwia)
 • @mac 17:21:19
  Dla niektórych łażenie po sklepach jest przyjemnością. Wystarczy popatrzeć na tłumy w galeriach handlowych.
 • 5*
  Bardzo ciekawy temat. Każdy z nas może zauważyć jak szybko pojawiają się kasy samoobsługowe. Równocześnie w błyskawicznym tempie wdrażane są systemy płatności elektronicznej. Myślę, że może nie minąć nawet 10 lat gdy płatności gotówkowe i sama gotówka zostaną całkowicie wyeliminowane w większości państw Świata... Właściwie to karty płatnicze także będą coraz mniej popularne, bo przecież każdy smartfona będzie posiadał funkcję płatności zbliżeniowej.
  Niektórzy twierdzą, że płatności kartą i smartfonem to tylko etap przejściowy przed wprowadzeniem płatności poprzez chip RFID , zaś sam chip będzie niczym innym jak "znamieniem bestii";
  Ap.Św.Jana
  Rozdz.13
  "16 I sprawia, że wszyscy:
  mali i wielcy,
  bogaci i biedni,
  wolni i niewolnicy
  otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
  17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
  kto nie ma znamienia -
  imienia Bestii
  lub liczby jej imienia.
  18 Tu jest [potrzebna] mądrość.
  Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
  liczba to bowiem człowieka.
  A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

  tutaj całość:
  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/13.php

  Osobiście uważam , że CHIPY RFID nie zostaną upowszechnione jako środek płatniczy ani jako substytut dowodu os., paszprtu , prawa jazdy czy karty zdrowia...
  UWAŻAM , ŻE FUNKCJĘ TĄ BĘDZIE PEŁNIĆ NIEWIDOCZNY TATUAŻ LASEROWY NA SKÓRZE CZŁOWIEKA
 • Flat rate na życie ...
  U nas na jednostce lepsza jest technologia. Na kantynie, całodobowo, nawet poza godzinami wydawania posiłków, każdy ma prawo wnijść i chleba sobie z bufetu skrajać. Tak samo masło lub margaryna są do dyspozycji, tudzież konfitur rozmaity. Owoc sezonowy też jest, herbata ciepła i słodka w termosie i nawet zagraniczne paczuszki z kawą w proszku też są, tylko wystarczy wrzątkiem z szybkowaru zalać.

  A gdy gacie brudne lub onuczki się przetrą, lub gdy kaleson zimowy potrzebny, to w magazynku podręcznym zawsze i całodobowo nowy ciuch wyfasować można, trzeba tylko od dyżurnego podoficera klucz pobrać i w zeszyt się wpisać.

  A wszystko za darmo, bez kasjerek, bez czipów, bez smartfonów bezdotykowych. Tak nam się widzi, że to właśnie przyszłość jest. All inclusive na życie, bez zbędnych płatności i technologicznych korowodów. U nas na Pograniczu już od zawsze realna rzeczywistość, czego i wam życzymy...
 • @Talbot 12:27:51
  Automatyzacja i cyfryzacja jak każdy postęp mogą mieć pozytywne i negatywne skutki.
  Pozytywne są oczywiste (odciążenie ludzi od ciężkiej pracy, większa wydajność, precyzja, szybszy dostęp do informacji...większe bezpieczeństwo itd).

  Mniej znane są negatywne skutki takiego procesu.
  A w kierunku tych negatywnych skutków te procesy zmierzają.
  Te negatywne skutki to możliwość centralnego zarządzania dużymi strukturami zautomatyzowanymi i scyfryzowanymi (bazy danych)..
  Ten kto ma dostęp do struktur sterujących ten ma władzę.

  Takie scentralizowane struktury (Google, Tweeter, Pejsbook, centra rozliczeniowe, giga fabryki w pełni zautomatyzowane..rozliczanie zakupów w opisany sposób..centra obliczeniowe banków,,,bazy dany wysortowane i z agregowane z baz częściowych (banów, pejsbooka, sieci komórkowych, bezgotówkowych rozliczeń kasowych, baz mailowych, przeglądarek internetowych...itp itd...) pozwalają skutecznie śledzić każdego człowieka który MUSI korzystać z "systemu" by móc normalnie żyć.

  To wprost budowa skrajnie totalitarnej struktury w pełni "scyfryzowanej".

  Takie struktury dzisiaj są budowane prywatnie (pozornie) bo na najwyższych piętrach własności prywatnej okazuje się że są własnością małej grupki ludzi idącej od lat po władzę nad światem.

  Już widać że ci ludzie wprowadzają mechanizmy niszczące wolność wypowiedzi czy osądów (cenzura na pejsbooku).

  Automatyka z kolei powoduje oderwanie się technologii od możliwości technologicznych mniejszych niezależny od globalistów struktur gospodarczych. To daje globalistom monopol władzy gospodarczej.
  A monopol daje możliwość wymuszana dowolnych koncesji brutalnym szantażem.

  Wniosek z tego prosty.
  Taki postęp powinien być kontrolowany w interesie całej ludzkości .. a nie jest jest kontrolowany przez kilku starych oszalałych z chciwości globalistów przekonanych o swoim prawie do władzy nad światem.

  Innymi słowy trzeba systemowo zwalczać światową oligarchię bo to ona powoduje swoimi decyzjami największe światowe tragedie ludzkości na każdym poziomie działania, lokalnym ogólnopaństwowym, kontynentalnym czy globalnym.

  Władz musi być demokratyczna a nie oligarchiczna jak teraz.
  Udawana demokracja (jaką teraz mamy my i cały zachód) to żadna demokracja to dalej dyktatura globalnych oligarchów.

  Oligarchowie o małpy z brzytwa i bez żadnego tresera.
  Jena z wielu "brzytw" są systemy wysoko zautomatyzowane i zcyfryzowane (inne to FED, banki, wielkie koncerny, media, przemysł zbrojeniowy, dystrybucja żywności, GMO, przemysł farmaceutyczny, prywatna własność zasobów naturalnych, . całkowity brak moralności i sumienia.. tej "małpy".).
 • @
  Cytując (może nie dokładnie) z powieści S-F Janusza Zajdla "Limes Inferior" ('85 chyba rok wydania),

  "A do CZEGO ludzie jeszcze są POTRZEBNI"?

  Bo albo "ludzie" ALBO kapitalizm.
  Na tym poziomie technologii (cyfrowej, robotyki) nie ma on już RACJI BYTU.
  "Tylko" trzeba geniusza albo wojny, by to wprowadzić.
 • @Pan podporucznik 21:52:36
  Pan podporucznik zawsze cos rozsadnego napisze.
  Nie tak dawno wybralem sie odwiedzic syna, sierzanta.Moje auteczko, Toyota Yaris ma juz na liczniku 140K mil wiec wzialem auto z wypozyczalni.Najnowszy Jeep Patriot, wypasiony, nowka, tylko 4K na liczniku.W czasie jazdy do domu zorientowalem sie, ze jest cos nie tak.Kierownica na wysokosci brody, oparcia na lokcie na wysokosci ramion.Wzialem wiec poduszke z kanapy i pomoglo ale wtedy szybkosciomierza nie bylo widac.Wyruszylismy.Radio zepsulo sie po kilkunastu milach i wlaczalo sie co kilka minut, gralo przez chwile i wylaczalo robiac przy tym dzwiek jak wystrzal z KBKS.Nie mozna bylo go wylaczyc na stale.Zegar tez nie dzialal.Wskaznika ilosci paliwa w baku nie bylo tylko wyswietlalo ile jeszcze mil moge przejechac bez tankowania.Ta cyfra tez sie zmieniala caly czas by computer obliczal ja w zaleznosci od szybkosci, ktora jechalem.Jak wiadomo zuzycie paliwa zalezy od szybkosci, wzniesien, wiatru.Dla pewnosci trzeba bylo czesciej tankowac do pelna.Po przyjezdzie do celu oddalem to auto i wzialem inne, w ktorym nie udalo nam sie zwyklego radia wlaczyc tylko leciala jakas muzyka z satelity a menu bylo tak skomplikowane, ze
  nie bylismy w stanie go rozgryzc.
 • ... lepsze deko handlu niz kilo roboty...
  http://m.neon24.pl/0adec753aaf9c851568dcf4105ab7193,14,0.png
 • +23 stopnie C pokazuje mi strona internetowa, pogodowa w USA od 2 dni.
  Za oknem mroz - 6 C.Komputery .
 • @staszek kieliszek 08:51:41
  I tak pracowalem w tym syfie przez ostatnie 20 lat jako inzynier.Wolalem tych ciulow, manadrzerow: komp nie robi, mowie.A oni na to : co chcesz na nim robic? Ja na to: pracowac.A oni na to:Musisz zle klawisze przyciskac.Ten obled skonczyl sie juz dla mnie dzieki Bogu.Pracowalem na kompach od ich powstania do dzis.To jest syf.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY