Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Tsunami uderzy w Europę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowe badania wskazują że niebawem w Europę uderzą wielkie fale tsunami

 

 

Doktor Simon Day obawia się, że osuwisko wywołane przez coraz aktywniejszy kanaryjski wulkan na Wyspach Kanaryjskich może przyczynić się do powstania olbrzymiej fali tsunami, która przemierzając setki kilometrów przez Atlantyk uderzy w Europę, zabijając tysiące ludzi.

 

Ekspert od katastrof naturalnych w University College London oświadczył, że wizja nieuchronnie zbliżając się tragedii jest coraz bardziej prawdopodobna. Wezwał nawet Theresę May, by przygotować Wielką Brytanię na uderzenie tsunami, zanim będzie za późno.

 

wulkan Cumbre Vieja

wulkan Cumbre Vieja

Za katastrofę odpowie wulkan Cumbre Vieja znajdujący się w archipelagu Wysp Kanaryjskich, który staje się coraz bardziej kruchy, a jego erupcja może wyzwolić oderwanie się dużego kawałka lądu, który upadnie do morza. Ten upadek spowodowałby ogromne tsunami, które rozprzestrzeniłoby się po całym Atlantyku, docierając m.in. do wybrzeży: Portugalii, Hiszpanii, Francji, Wysp Brytyjskich i Irlandii.

wulkan-cumbre-vieja

„Tsunami może mieć nawet kilkadziesiąt metrów wysokości – to zależy gdzie i jak dużą ilość energii będzie mieć ta fala” – oświadczył dr Day. „Trudno jest przewidzieć, jak duża będzie i czy w ogóle dotrze do Wielkiej Brytanii” – dodał.

Ostrzega, że najbardziej narażonymi na tsunami będą obszary Irlandii i południowo-zachodniej Anglii – przypomina niedowiarkom, że fala już spowodowała poważne zniszczenia w Wielkiej Brytanii 250 lat temu. Trzęsienie ziemi, jakie miało miejsce w Lizbonie w 1755 r. i spowodowało śmierć 100 tys. ludzi – spowodowało powstanie trzymetrowej tsunami, która uderzyła kilka godzin później w wybrzeże Anglii i Irlandii.

tsunami

„Jednak incydent z 1755 i ewentualna erupcja kanaryjskiego wulkanu nie byłyby do siebie podobne. Gdyby dwu- czy trzymetrowa fala tsunami uderzyła w południowo-zachodnią część Anglii czy Irlandię (w dzisiejszych czasach), gdy na plażach znajduje się wiele turystów, mogłoby to zakończy się tragicznie” – mówi dr Day.

Na podstawie symulacji komputerowych dr Day przestrzega, że z powodu tsunami pod wodą znajdą się takie miasta jak: Portsmouth i Southampton. Limerick, trzecie najbardziej zaludnione miasto w Republice Irlandii, również ucierpi w przypadku tsunami.

tsunami

Day nie wie dokładnie, kiedy katastrofa nastąpi, ale jest ona nieuchronna. „Musimy zacząć planować, oczekując najgorszego scenariusza. Wystarczy wyobrazić sobie ogólny obraz w przypadku braku prac. Zniszczenia będą takie same, ale liczba zabitych może być dużo wyższa (…). Katastrofa może mieć miejsce za 20,40,60 czy 80 lat, ale nie wykluczone, że już w następnym tygodniu” – dodaje. Symulacja Tsunami

https://www.youtube.com/watch?v=uzFJJ0pgQDg

 

http://www.koniec-swiata.org/nowe-badania-wskazuja-ze-niebawem-europe-uderza-wielkie-fale-tsunami/

KOMENTARZE

 • WOJNA O NEWSY - HORYZONT ZDARZEŃ #78
  https://www.youtube.com/watch?v=Lii0LY4ec4M
 • Nowa okładka The Economist 2017 – „proroctwa” okultystów?
  https://www.nwo.report/wp-content/uploads/2016/12/a-1.jpg


  https://www.nwo.report/nwo/nowa-okladka-the-economist-2017-proroctwa-okultystow.html
 • Taka propaganda strachu powinna znależć się w lochu
  Jak nie trzecia wojna światowa, która ma wybuchnąć jutro, kilka razy w miesiącu, to apokalipsa, jak nie apokalipsa, to trzęsienie ziemi, jak nie trzęsienie ziemi, to Nibiru, jak nie Nibiru, to krach finansowy, jak nie krach, to tsunami. Czegoś powinniśmy się bać, nieprawdaż? A najlepiej wielu rzeczy jednocześnie.

  ,,Katastrofa może mieć miejsce za 20,40,60 czy 80 lat, ale nie wykluczone, że już w następnym tygodniu". A więc siedź struchlały ze strachu i przestań żyć, a przede wszystkim dążyć w życiu do jakichkolwiek osiągnięć, bo nie warto, bo w przyszłym tygodniu, a może za 80 lat, zaleje nas ogromna fala i wszyscy zginiemy.
 • @Lotna 15:33:13
  W propagandzie strachu przodują rosyjskie portale internetowe,
  Rosja odgrażała się Ukrainie, która przeprowadzała strzelanie rakietowe w pobliżu Krymu, że zestrzeli wszystkie ich rakiety. Dzisiaj na Sputniku pojawiła się informacja, że Ukraińcy wycofali się ze strzelaniem o kilkadziesiąt kilometrów w głąb Ukrainy. Ukrainńcy nigdzie się nie wycofali i strzelają nadal.
  III wojna światowa to wymysł rosyjskiej propagandy skierowany do Rosjan, aby wzbudzić w rosyjskim społeczeństwie strach - typowa soviecka zagrywka.
  Natomiast artykuł opisuje realne zagrożenie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY