Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Upadek Rzymu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przepowiednie się sprawdzają...

Naukowcy ostrzegają przed kolejnymi trzęsieniami ziemi we Włoszech

 

 

We Włoszech doszło w ostatnim czasie do serii silnych trzęsień ziemi. To, które wystąpiło w niedzielę, było najsilniejszym trzęsieniem w tym kraju od 1980 roku. Sejsmolog Stanisław Lasocki tłumaczy, jak lokalizacja niedzielnego zjawiska może wpłynąć na szkody i z czym związane są tak częste wstrząsy na obszarze Włoch.

 

Zjawiska sejsmiczne są we Włoszech ostatnio bardzo powszechne. Trzęsienie, które wystąpiło w kraju w niedzielę rano, było kolejnym po środowych wstrząsach, a także po tym, które w sierpniu w mieście Amatrice przyczyniło się do śmierci prawie 300 osób.

Silniejsze trzęsienie niż to w Amatrice

Niedzielne trzęsienie miało magnitudę 6,6, było więc silniejsze od tego, które wystąpiło w tym regionie w sierpniu (o magnitudzie 6,2). Wstrząsy pojawiły się jednak w miejscu, w którym nie mieszka wiele osób. Do tego, po środowych trzęsieniach, wielu ludzi opuściło swoje domy, co uchroniło ich przed silnym niedzielnym wstrząsem.

– Na szczęście epicentrum było w obszarze, który jest słabo zaludniony, więc wygląda na to, że jakichś większych wpływów nie powinno być – poinformował profesor Stanisław Lasocki, sejsmolog i kierownik Zakładu Sejsmologii i Fizyki Wnętrza Ziemi w Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

trzesienie-ziemi

Zniszczenia nie są rozległe

Dzięki temu, że hipocentrum znajdowało się zaledwie około 10 km od powierzchnią ziemi, zniszczenia związane ze zjawiskiem nie powinny występować na znacznym obszarze.

– To było płytkie trzęsienie ziemi – mówi Lasocki. – Szacowana głębokość to 10 km, zatem zasięg oddziaływania nie powinien być rozległy – dodaje.

Jak tłumaczy sejsmolog, skala zniszczeń trzęsienia jest związana przede wszystkim z magnitudą, a później z głębokością, na jakiej występują wstrząsy.

– Im jest płytsze trzęsienie ziemi, tym są mniej rozległe wpływy, ale tym są silniejsze bezpośrednio w epicentrum. W tym wypadku wydaje się, że ze względu na tą małą głębokość, wpływy w miastach takich jak Perugia, czy L’Aquila nie powinny być bardzo duże. Szacunkowe wpływy są na poziomie 7. stopnia skali Mercallego (za jej pomocą określa się intensywność trzęsienia ziemi w danym miejscu – przyp. red.) – mówi profesor.Wstrząsy 7. stopnia w skali Mercallego są na powierzchni ziemi silne, jednak nie bardzo silne i takie też będą wpływy. Jak podkreśla Lasocki, nie jest to najbardziej rujnująca siła, ponieważ w skali Mercallego jest aż 10 stopni.

 

Raczej nie są to wstrząsy wtórne

Zdaniem Lasockiego ostatnie trzęsienia ziemi we Włoszech są spowodowane niestabilnością tektoniczną w tym rejonie.

– Po poprzedniej grupie trzęsień ziemi pojawiły się informacje, że było to trzęsienie ziemi wtórne względem tego silnego trzęsienia ziemi w Amatrice z końca sierpnia – mówi Lasocki. – Trudno to w zdecydowany sposób potwierdzić. Raczej powiedziałbym, że obecne wstrząsy są związane z niestabilnością tektoniczną tego fragmentu i dochodzi do pękania kolejnych fragmentów tej samej struktury tektonicznej – dodaje.

Niedzielne trzęsienie nie jest wstrząsem wtórnym po ostatnich, które pojawiły się w tym rejonie. Trzęsienie w sierpniu miało magnitudę 6,2, a te środowe od 5,4 do 5,9.

– Na pewno trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,6 czy 6,5 nie jest następstwem trzęsienia ziemi o magnitudzie 5, ponieważ wstrząsy następcze zawsze są słabsze niż wstrząs główny – tłumaczy sejsmolog.

Nie ma pewności co do tego, czy w kolejnych dniach nie wystąpią następne trzęsienia. Sejsmolodzy nie wykluczają dalszych silnych wstrząsów.

Prognozy Keshe się sprawdzają. Dzisiejsze wielkie trzęsienie ziemi we Włoszech było dokładnie zapowiedziane przez Dutchsinse.

italy-earthquake

PAWEŁ BRASZKA: Niech ludzie robię peny i gansy na potęgę. Będą potrzebne!

Dzisiejsze wielkie trzęsienie ziemi we Włoszech było dokładnie przewidziane przez Dutchsinse, pisałem o tym we wczorajszych komentarzach. Lokalizacja i miejsca zgadzają się z przewidywanymi niemalże dokładnie. Podobnie, dwa poprzednie trzęsienia były przewidziane przez tego samego badacza. Mimo to media głównego nurtu jakby zdawały się go nie zauważać, co jest działaniem kryminalnym – na szkodę ludzi, bowiem ostrzeżenie w mediach o dużym zasięgu mogło by uratować życie wielu ludzi. To, że nie ma olbrzymiej ilości ofiar jest chyba zasługą popularności mediów alternatywnych i zwykłych Włochów, którzy na bieżąco śledzą kanał Dutchsinse.
Niestety wszystko zdaje się potwierdzać co przewidywał Mehran Tavakoli Keshe już pół roku temu, że odrywanie się kontynentu Ameryki Południowej od Północnej spowoduje taką intensyfikację sejsmiki globu, że w pewnych regionach życie stanie się niemożliwe. Gdzie to ma być, odsyłam do poprzednich publikacji na ten temat. Zagrożona jest cała zachodnia i środkowa Europa, ale także Skandynawia, aż do północnej Polski, w pobliżu miejsc zetknięcia płyt tektonicznych.

Poniżej informacja z ostatniej chwili od Mehrana Tavakoli Keshe na temat wzmożonej aktywności tektonicznej w Europie. Przesłał Paweł Braszka, polski członek Fundacji.

Szwajcaria Austria i północne Włochy muszą poruszyć się jako pierwsze I to będzie w tym nadchodzącym miesiącu.
Rzym się zatrzęsie.
Hiszpania i Francja są chwilowo wolne, ale zobaczymy w tych regionach trzęsienia.
Bądźcie przygotowani na masywne trzęsienia na Florydzie w Kalifornii i w Japonii.

Do widzenia Teheranowi w niedalekiej przyszłości, jeśli powtórzą się kolejne serie wstrząsów w Grecji.

Raport z ostatniej chwili z Rzymu :

Bardzo dzisiaj nami zatrzęsło …. duża ilość powtórzeń wstrząsów odczuwana w Rzymie. Tylko jedno bardzo mocno odczuwalne tego ranka około 8-mej.

Wypatrujcie odpalenia się wulkanu CICCILI MOUNTAIN i jeśli to się zdarzy cala Europa się poruszy. Otrzymaliśmy właśnie informacje, że Grecja trzęsie się jak szalona.

Kiedy Grecja się nadbuduje z Iranem nie będzie dobrze.

MT Keshe

 

https://www.monitor-polski.pl/prognozy-keshe-sie-sprawdzaja-dzisiejsze-wielkie-trzesienie-ziemi-we-wloszech-bylo-dokladnie-zapowiedziane-przez-dutchsinse/

 

KOMENTARZE

 • Ciekawe
  5+
  pozdrawiam
  8-))))
 • Dutchsinse.
  https://www.youtube.com/watch?v=QsCp_MR6EjE

  Na żyywo...

  https://www.youtube.com/user/dutchsinse
 • @Husky 19:55:02
  Ciekawe

  Podobno ma być zniszczony Rzym i watykan, a Papież będzie urzędował w Jerozolimie.
  Żydów wypędzom na Krym - pisałem w komentarzu niedawno.
 • Nowa Chazerai, czyli Żydzi na Krymie. Ostatnia szansa Putina.
  http://zbigwie.salon24.pl/621765,nowa-chazerai-czyli-zydzi-na-krymie-ostatnia-szansa-putina
 • @Talbot 20:04:55
  Wypędzą i Rzym - korekta.
 • @Talbot 20:12:44
  I wszystko staje sie jasne!

  Pozdrawiam
 • Niektórzy są roszczarowani, że
  Judeopolonia nie będzie w Polsce, tylko na Krymie, stąd te pały.
 • @Talbot 21:14:39
  Juz tam jest
  8-)))
 • @Talbot 20:04:55
  W "ścieku" WP JUŻ było, że "coś tam" w Rzymie POPĘKAŁO...

  Było 5.9, było 6.2, było 6.6... teraz 6.9 czy 7.0? :O

  Jak rozwali Watykan, to szkoda będzie najbardziej dzieł sztuki i.... Archiwów, ciekawie byłoby się dowiedzieć, co ta banda pederastów / pedofili / liczykrupów miała na sumieniu przez WIEKI...

  [Wiara TAK, kościół NIE, tak prywatnie]

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY