Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
980 postów 7552 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Instrukcja obsługi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Artefakty techniczne, które stały się kultem religijnym

Dla wielu jest już faktem, że istniała w przeszłość wysoko rozwinięta cywilizacja. Jednym z przykładów jej istnienia są megalityczne bloki o wadze tysięcy ton i ślady obróbki kamienia narzędziami tnącymi (ogromne szlifierki, cięcie strumieniem wody lub palnikiem plazmowym). Są jeszcze inne przykłady. Są to kultowe przedmioty u niektórych narodów, które wydaje się, że przez analogię z naszymi technicznymi i elektronicznymi przyrządami – też były urządzeniami oraz jakimiś instalacjami.

01-atss

tefillin

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Współczesny turysta odwiedzający Ścianę Płaczu przy Świątynnej górze w Jerozolimie daleki jest od wiedzy o tradycjach żydowskiej religii. Nic dziwnego, że jest zaskoczony widząc, że niektórzy żydzi przed swoją modlitwą wykonują jakiś dziwny rytuał – wkładają jakieś przedmioty na głowę i rękę. Rytuał ten jest nazywany „nakładaniem tefilinu.”

Tefilin składa się z dwóch głównych części – tefilin szel rosz (przywiązuje się go rzemieniem do czoła) i tefilin szel jad (zakładany na lewe ramię (u leworęcznych prawe)). Każda z nich stanowi małe czarne pudełeczko w formie sześcianu zwane bajt, w którym są zwitki z fragmentami Tory. Przez otwory w podstawach każdego bajta przewleczone są retsat – czarne skórzane rzemienie, za pomocą których tefilin przywiązuje się do reki i na głowę. Nałożenie tefillinu należy wykonać przed modlitwą do Boga.

03-atss

Ale co to jest „modlitwa do Boga”? .. To zwrócenie się do Boga, związek z Bogiem. Tak to interpretują żydzi gdy tłumaczą, że sensem rytuału jest kontakt z Bogiem. Jednak dla czego są w tym niezbędne dodatkowe elementy w postaci pudełeczek na rzemieniach, nikt tego nie jest w stanie wyjaśnić.

04-atss

Z punktu widzenia zwykłej logiki, jeśli Bóg jest ostateczną nadprzyrodzoną istotą, z którą komunikacja odbywa się na poziomie duchowym, to po co tu jakieś dodatkowe materialne urządzenia?.. Nie są one potrzebne do kontaktów duchowych. Ale one są!.. I cała procedura bardzo przypomina … kontakty za pomocą współczesnych telefonów komórkowych lub za pomocą radiostacji!.. W tym przypadku mamy faktyczne wykorzystanie specjalnych urządzeń do komunikowania się z Bogiem.

05-atss

Połączenie kultowych i współczesnych środków łączności

06-atss

Istnieje również instrukcja użycia:
1. Wszyscy Żydzi – mężczyźni i chłopcy od 13 lat i starsi – powinni nosić tefilin.
2. Tefilin powinno nosić się codziennie, z wyjątkiem soboty i niektórych świąt.
3. Tefilin można nosić cały dzień, jednak najlepiej nakładać go rankiem, w czasie modlitwy.
4. W nocy nakładanie lub noszenie jest zabronione…
5. Istnieją dwa tefilin, które trzeba ubierać: na głowę i rękę.
6. Ci, którzy piszą prawą ręką, muszą nosić tefilin na lewym ramieniu, a ci, którzy piszą lewą ręką, założyć na prawe ramię.
7. Tefilin na głowę ubiera się na górną jej część. Dolny jego brzeg powinien być niewiele wyżej od granicy włosów, dokładnie na środku głowy.

07-atss

Spirala z rzemienia na ręce to analog anteny gigahercowej (zakładając, że pas jest przewodnikiem):

08-atss

09-atss

Pudełeczko mogło stanowić układ wzmacniający i detekcyjny. Czyżby nasz organizm może emitować w tym zakresie? A myśli mają elektromagnetyczny składnik, który można wysyłać i odbierać za pomocą przyrządów? Logiczne jest, że jeśli bogowie z jakiegoś powodu uważali, że należy rozmawiać nie tylko między sobą, ale i z kimś z ludzi, to powinni zaopatrzyć ich do takich transmisji w urządzenia przesyłające. Oczywiście takimi ludźmi byli kapłani i duchowni – osoby najbardziej zaufane dla bogów, wybrani. I jeśli teraz tefilin może nosić przed modlitwą prawie każdy wierzący Żyd, to wcześniej mieli takie prawo tylko przedstawiciele wyższego duchowieństwa …

Tokin

Wiele tysięcy kilometrów od Izraela, na drugiej stronie kuli ziemskiej, w Japonii jest podobny rytuał. Japońscy mnisi-pustelnicy yamabuci nakładają małe czarne pudełeczka zwane Tokin na czoło w taki sam sposób jak Żydzi swój tefilin. Rozmiar tokin jest praktycznie ten sam co żydowskiego tefilinu, z tą różnicą tylko, że ten ostatni posiada formę klocka, a tokin jest okrągły. W Japonii zachował się nawet zakaz korzystania z tego „narzędzia komunikacji” każdemu – tokin zakładany jest nie  przez wszystkich mnichów, ale tylko przez Yamabushi. Yamabushi w przekładzie oznacza „śpiący w górach”. Są oni wyznawcami kierunku pod nazwą Shugendō, udając się w góry w celu praktyk ascetycznych.

10-atss

11-atss

12-atss
Ciekawa analogia ze starcem na ikonie i czymś na jego głowie

13-atss

U wszystkich yamabushi wiszą czerwone lub zielone „kulki”. Co również może być czymś, co przekształciło się w kult

Tefillin i Tokin oczywiście, że już nie są żadnymi środkami łączności. Są tylko imitacją. Ale ta imitacja jest wystarczająco zrozumiała …

Mezuza

W Izraelu, w powszechnym użyciu jest również inny podobny przedmiot, który nazywa się mezuza. Mezuza to praktycznie nieodłączny element każdego żydowskiego domu. Jej celem jest (we współczesnym rozumieniu) – ochrona domu przed chorobami i wrogami, czyli pełni funkcję swoistej ochronnej, obronnej bariery. Właściwie, termin „mezuza” jest wykorzystywany do oznaczenia dwóch przedmiotów – zwitka pergaminu ze skóry rytualnie czystego (koszernego) zwierzęcia zawierającego tekst modlitwy Shema oraz specjalnego „pudełeczka” o wydłużonym kształcie, w którym ten zwitek pergaminu jest umieszczony.

14-atss

15-atss

Współczesne „pudełeczka”  mezuzy są dość zróżnicowane. Przy ogólnym podobieństwie formy mają różne rozmiary i różne ozdabiające rysunki. Umieszczane są na wchodzie nie tylko domów mieszkalnych ale też innych najróżniejszych pomieszczeń. Na przykład są mezuzy, które są zamontowane na specjalnych urządzeniach ze skanerami, zapewniające bezpieczeństwo (na przykład te, które są na lotniskach)

16-atss
Mezuzy na placu w pobliżu Ściany Płaczu

Kiedy Żyd idzie do domu powinien dotknąć rękami do mezuzy, wypowiedzieć słowo modlitwy a następnie pocałować palce dotykając mezuzy. Właśnie w taki sposób działa rytuał ochrony pomieszczenia.

Procedura ta jest bardzo podobna do zastosowania czujnika, który wykrywa głos i odczytuje odcisk palca, czyli to jest pewien rodzaj urządzenia, które zapobiega przedostaniu się niepożądanych osób. Okazuje się, że Żydzi wykonują w formie rytuału działania, które powiązane są z ochronnymi funkcjami urządzenia high-tech, ale w tym przypadku tego urządzenia brak. Jest to pewnego rodzaju ochrona ale z częściową utratą poczucia sensu (sens mezuzy jako „urządzenia” ochronnego). Oznacza to, że pierwotny przedmiot został utracony i zamiast niego wykorzystywana jest po prostu atrapa. Jest nawet specjalna instrukcja do tego, w jaki sposób zainstalować mezuzę (link do źródła na końcu artykułu).

17-atss
Współczesny czytnik odcisków palców

18-atss
Laserowy czujnik ruchu. Analogia zrozumiała

Ciekawe, że utraciwszy prawdziwe urządzenie techniczne, Żydzi zachowali (oprócz zasad instalacji) specjalne i wyraźne instrukcje do utylizacji zepsutych mezuz i wykonania nowych. Formy wykonania samych mezuz są bardzo jasno określone, a regulacje przypominają obecne standardy (GOST, OST i TR).

Reguluje się także okresowe sprawdzanie mezuz na „sprawność”. Mezuzy w pomieszczeniach mieszkalnych należy sprawdzać dwukrotnie w ciągu siedmiu lat, a w publicznych – raz na 50 lat. Jednak pożądane jest aby sprawdzać je częściej, ponieważ mogą łatwo stać się wadliwe ze względu na wilgotność, temperaturę i tym podobne. Dlatego w zwyczaju jest sprawdzanie mezuz za każdym razem, kiedy w życiu rodziny zachodzą zmiany – na przykład, jeśli żona zaszła w ciążę, po przeprowadzce do innego kraju i tak dalej. Istnieje również zwyczaj Chabadu – sprawdzenie mezuzy corocznie w miesiącu Elul, co wiąże się z wymogiem przeprowadzenia corocznego badania przyrządów w metrologii …

Menora

19-atss

Teraz to jest świecznik pod świece, a wcześniej, nie jest wykluczone, że było to coś bardziej złożonego technologicznie:
20-atss

Jest nawet taki żart (w żadnym razie nie chcę obrazić religijnych uczuć żydów – wszystko to tylko analogia):
21-atss

Kaaba (El-Kaba)

22-atss

Kaaba (sześcian) ») — muzułmańska świątynia o charakterze budowli sześciennej na wewnętrznym dziedzińcu meczetu Masjid al-Haram (Sacred) Meczet w Mekce. Jest to jedno z głównych miejsc islamu, zgodnie z zaleceniem Koranu miejsce pielgrzymek. Kaaba nosi symboliczną nazwę „Al-Beit Al-Haram”, co oznacza w języku arabskim „święty dom”.

???????? ????? ? ???? ?????????????? ??????? (???????????)

24-atss

Czy to nie jest reaktor lub elektrownia pozostawiona przez Bogów na Ziemi? Tylko aborygeni jej nie mieli. Ewentualnie byli strażnikami lub personelem obsługującym instalację urządzenia ale nie zachowali o niej wiedzy – został tylko kult.

25-atss

26-atss

Kaaba wewnątrz
27-atss

Tak wygląda ten element. Wypolerowany Czarny Kamień w Mekce w srebrnej oprawie.
28-atss

29-atss

Czarny kamień Hadżar al Aswad — kamień o formie jajowatej, wmontowany w jedną ze ścian Kaaba. Zgodnie islamskimi podaniami kamień kiedyś znajdował się w raju. Kamień znajduje się we wschodnim rogu Kaaba na wysokości 1,5 metra i jest w srebrnej oprawie. Widoczna powierzchnia kamienia ma około 16,5 x 20 cm. Czarny kamień składa się z kilku fragmentów czerwono-czarnego koloru, przymocowanych do ciemnej podstawy. Widoczne jest 7-8 kawałków kamienia. Istnieją różne hipotezy pochodzenia kamienia. Według tradycji muzułmańskiej Allah podarował go Adamowi, na początku był on białym szlachetnym kamieniem ale stopniowo poczerniał przesiąkając ludzkimi grzechami. U nie muzułmanów uważany jest za meteoryt, ale dotychczas nie udało się tego dowieść jednoznacznie. W londyńskim Muzeum historii naturalnej sugerują, że kamień może być pseudo-meteorytem, innymi słowy kamieniem ziemskiego pochodzenia, błędnie przypisywanego do meteorytów.

30-atss

Kuwukla (w Świątyni Grobu Pańskiego w Jerozolimie)

31-atss

32-atss

Po co budować kaplicę wewnątrz świątyni? Czyżby niektóre świątynie – nie były świątyniami w przeszłości?

Arka Przymierza

33-atss

Oficjalnie w podaniach żydowskich  – to jest miejsce do przechowywania tablic z przykazaniami, jak również manny i laski Aarona. Ale bardzo dziwne, że nie można było jej dotknąć:

34-atss
Po dotknięcie Arki Przymierza człowiek umierał

35-atss
Drewniane drążki pozwalały przenosić Arkę, nie dotykając jej. Z filmu „Indiana Jones”

36-atss
Miejsce, w którym przechowywana jest Arka. Świetlne efekty z opisów.

Szczegółowe informacje dotyczące tego artefaktu:

 

Efod kapłana

37-atss

38-atss
Ochrona, znaki rozpoznawcze czy jeszcze coś innego?

Kultowych rzeczy jest również sporo w chrześcijaństwie: laski, odzież itp. W Indiach – vajra:

39-atss

Tak więc, zbierając to wszystko w jedno – możemy mieć pewne pojęcie, że urządzenia dostali ludzie od bogów lub od jakieś zniszczonej wcześniej cywilizacji.

linki:
http://lah.ru/text/sklyarov/mono/mono-text.htm
https://vk.com/album-81936300_210962778

źródło

https://treborok.wordpress.com/artefakty-techniczne-staly-sie-kultem-religijnym/?preview_id=15493&preview_nonce=13011d4012&preview=true

 

KOMENTARZE

 • Atomowa wojna bogów
  "A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat. A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. (Ks.Rodzaju 6:1-4)"
  I.
  Zanim nasza cywilizacja wkroczyła w wiek atomowy - wiele odkryć, przekazów mitologicznych, opisów w świętych księgach, wykopalisk i zagadkowych zjawisk obserwowanych na ziemi pozostawało niezrozumiałymi.
  Sędziwe teksty sanskryckie "Mahabharata" opisują szczegółowo wybuchy wielkich kul ognistych oraz wywołane przez nie burze i sztormy. Następstwa tych wybuchów przybierały u ludzi forme klasycznych objawów choroby popromiennej, wywołując utratę włosów, wymioty i w końcu śmierć. Co ciekawe, teksty te podają, że osoby znajdujące się w zasięgu działania tych wybuchów mogą się ocalić usuwając wszystkie metale z powierzchni swych ciał i zanurzając się w wodzie rzecznej. Cel tego mógł być tylko jeden - dekontaminacja przez zmycie z powierzchni ciała i odzieży cząstek radioaktywnych, czyli proces, który w takich przypadkach zalecany jest i dzisiaj.
  Erich von Däniken wspomina zawarte w rozmaitych starożytnych tekstach opisy broni jądrowej, sugerując, że była ona użyta przez Przybyszów z Kosmosu, wyposażonych w wytwory swej wysoko zaawansowanej wiedzy i technologii przeciwko prymitywnym mieszkańcom naszej planety. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Przybysze stosowali tak drastyczne środki przeciwko pierwotnym, nie-ucywilizowanym, wyposażonym jedynie w łuki i strzały mieszkańcom Ziemi.
  Richard B. Mooney podaje, że bramińska księga "Siddnanta-Ciromani" posługuje się jednostkami czasu , z których ostatnia, najmniejsza trutti stanowi tylko 0,33750 sekundy. Uczeni studiujący teksty sanskryckie są zakłopotani, nie mogąc wyjaśnić, do czego służyć mogła w Starożytności tak mała jednostka czasu i jak ją można było mierzyć bez odpowiednich instrumentów. Współczesne prymitywne szczepy posiadają dość niejasne pojęcie czasu i nawet godziny mają dla nich stosunkowo niewielkie znaczenie. Trudno więc sobie wyobrazić, żeby starożytne ludy zachowywały się w tym względzie inaczej.

  Thomas Andrews w swej książce "Nie jesteśmy pierwsi" pisze: Według jogi Pundid Kaniach z Ambatturu w Madras, którego spotkałem w roku 1966 początkowo pomiar czasu według braminów był sześćdziesiątkowy, na dowód czego joga cytował wyjątki z "Brihath Sakatha" i innych tekstów sanskryckich. W dawnych czasach doba dzieliła się na 60 >>kalaKala>vikalaparatatparavitatparaima>kashta

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY