Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7130 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Białoruś w NATO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do ostatniej chwili trzymano w tajemnicy wspólne ćwiczenia żołnierzy brytyjskich i białoruskich

 

Wygląda na to, że białoruski prezydent coraz bardziej daje do zrozumienia Rosjanom, że ceni swoją niezależność. Dopiero w sobotę służba prasowa Ministerstwa Obrony ujawniła, że dojdzie do wspólnego szkolenia białoruskich sił biorących udział w operacjach pokojowych ONZ z brytyjskimi marines w dniach 1–14 marca.

Brytyjczycy – zapewne celowo i na propagandowy użytek Łukaszenki – wylądowali w ostatni weekend ostentacyjnie na lotnisku w Mińsku. To żołnierze 3 Brygady Komandosów Królewskiej Piechoty Morskiej z hr. Devon. Ćwiczą na poligonie Łoswido koło Witebska razem z jednostkami białoruskiej 103. Samodzielnej Brygady Powietrzno–Desantowej.  

Żołnierze obu armii „będą ćwiczyć umiejętności przetrwania w zimie, takie jak jako umiejętności kamuflażu i ruchów zimowych, w tym zjazdy na linie i jazdę na nartach”, jak ogłosił białoruski MON. Wspomniany zespół to największa grupa brytyjskich żołnierzy wysłana na Białoruś na ćwiczenia w ramach dwustronnego białorusko-brytyjskiego programu szkoleń.

Foto: Belta

 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=F0nsDrfC6xU&feature=emb_title

 

 

 

https://dzienniknarodowy.pl/do-ostatniej-chwili-trzymano-w-tajemnicy-wspolne-cwiczenia-zolnierzy-brytyjskich-i-bialoruskich-wideo/

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nato-na-bialorusi-czyli-ostentacja-aleksandra-lukaszenki/6gvh94n

KOMENTARZE

 • Wierzyć, nie wierzyć..
  Prognoza astrologiczna Piotra Gibaszewskiego na marzec 2020

  https://www.youtube.com/watch?v=-dIqoAT9yGI
 • Jeśli to prawda
  Jeśli to prawda, to Baćka oszalał.

  Jak to mówią: "Od największego wroga, gorsza jest tylko przyjaźń z Anglikami (judeo-anglosasami)".
 • Zimowe ćwiczenia wojskowe Brytyjczyków.
  Ministerstwo Obrony (MOD) oświadczyło, że trzydzieści Royal Marines z 42 Commando wysłało na Białoruś dwutygodniowe szkolenie w zimne dni.
  Ćwiczenie Zimowy Partyzant żołnierzy piechoty morskiej wraz z członkami Białoruskich Sił Zbrojnych.
  Żołnierze piechoty morskiej będą ćwiczyć umiejętności przetrwania w zimie, takie jak kamuflaż, a także umiejętności ruchu zimowego, w tym zjazdy na nartach i zjazdy na nartach.

  Zgodnie z MOD, jest to największa liczba brytyjskiego personelu wysłanego na Białoruś na szkolenie.
  https://www.forces.net/news/royal-marines-deploy-belarus-winter-warfare-exercise
 • @Anna-PK 16:47:54
  "Łukaszenka: Zachód i NATO nie darują, jeżeli Rosja naruszy suwerenność Białorusi"
 • @Talbot 18:13:13 Łukaszenko kombinuje aby był "wilk syty i owca
  cała".
  Jakoś Zachód i NATO nie darowali naruszenie suwerenności Ukrainy, ale nie widać aby Ukraina miała wielkie z tego korzyści. Łukaszenko najbardziej się boi utraty władzy, a to raczej może nastąpić ze strony Zachodu, niż ze strony Rosji, bo to Zachód nazywa go "ostatnim dyktatorem Europy".
 • @Talbot 18:13:13
  ""Łukaszenka: Zachód i NATO nie darują, jeżeli Rosja naruszy suwerenność Białorusi"

  Ale darował sam sobie naruszenie suwerenności Serbii.
 • all
  Witajcie Białorusini w cywilzacji zachodu, uwolnijcie się spod buta rosyjskiego totalitaryzmu. Na wschodzie tylko bida z nędzą a na zachodzie szanse na lepsze życie i dobrobyt. Polska jest najlepszym przykładem, że uwolnienie się spod rosyjskiego jarzma to najlepsze co można zrobić dla obywateli i ich przyszłości.
 • @Jozio z Londynu 20:29:11
  Ha ha ha i dlatego właśnie Brytole postanowili się uwolnić od tej "Cywilizacji Zachodu" doprowadzając do Brexitu!
 • @Jozio z Londynu 20:29:11
  No tak tobie Amigo się całkiem pomerdało .Pamiętasz ?. https://e-literaci.pl/upload/1393957989.jpg Dlaczego tego im życzysz ?. Kurła czy tak comendante nakazał ? . Salute .
 • @Jozio z Londynu 20:29:11
  Oj tam. Myślisz, że ambicją każdego jest robienie za szmatę czy innego wycierusa na zmywaku?
 • @Jozio z Londynu 20:29:11
  I dlaczego spieprzyłeś na zmywak, chłopczyku? Nawet nie potrafisz na koleżką zapanować, a będąc gówniarzem, wymyśliłeś sobie zięcia.
 • autor
  Niderlandzkie siły szybkiego reagowania były gotowe do zabezpieczenia miejsca tragedii malezyjskiego samolotu MH17. Jednak, ostatecznie władze Niderlandów nie zdecydowały się na przeprowadzenie ryzykownej operacji w rejonie kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów.
  Według niderlandzkich mediów (pierwszy był artykuł w "De Telegraaf", autorstwa Olofa Van Joolena) tamtejsze siły zbrojne były przygotowane do siłowego zabezpieczenia miejsca upadku szczątek zestrzelonego nad Ukrainą malezyjskiego samolotu Boeing 777 (numer lotu MH17). Przypomnijmy, że w 17 lipca 2014 r. samolot ten został zaatakowany rakietą systemu Buk (pochodzenia rosyjskiego, jak ustaliło późniejsze śledztwo), która znajdowała się na terenie okupowanym przez prorosyjskich separatystów.

  Znaczną część ofiar stanowili obywatele Niderlandów. Stąd też, władze w Hadze miały rozważać różne możliwości zabezpieczenia miejsca zbrodni. Szczególnie, iż raz po raz napływały nowe przekazy pokazujące akty grabieży wokół resztek zestrzelonej maszyny. W dniach po tragedii narastał przede wszystkim krytycyzm względem działań rządu ówczesnego premiera M. Rutte.

  https://www.defence24.pl/niderlandzcy-zolnierze-mieli-interweniowac-w-donbasie
 • @Jozio z Londynu 12:15:27
  No tak banda pedałów a nie siły szybkiego reagowania . https://www.rp.pl/artykul/1126305-Holendrzy-winni-ludobojstwa-w-Srebrenicy.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY