Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
871 postów 7125 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

W Polsce odbędzie się globalny szczyt o Bliskim Wschodzie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Zbierzemy w jedno miejsce dziesiątki krajów z całego świata”

 

Stany Zjednoczone planują zorganizować w lutym w Polsce globalną konferencję na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, w szczególności w Iranie – powiedział w piątek w stacji telewizyjnej Fox News amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo.

Jak powiedział, międzynarodowa konferencja miałaby się odbyć w Polsce w dniach 13-14 lutego i „koncentrować się na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie Bliskiego Wschodu, a jej ważnym elementem byłoby zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem”.

 

„Zbierzemy w jedno miejsce dziesiątki krajów z całego świata” – zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami Pompeo, który w piątek wyruszył z wizytą do Arabii Saudyjskiej.

Pompeo powiedział, że spotkanie ma ma też zawierać „ważny element, który ma zapewnić, że Iran nie będzie miał destabilizującego wpływu”.

Pompeo podkreślił, że wśród gości konferencji znajdą się przedstawiciele Azji, Afryki, obu Ameryk, Europy i Bliskiego Wschodu.

Źródło: Fox News/ PAP

 

https://nczas.com/2019/01/11/pilne-w-polsce-odbedzie-sie-globalny-szczyt-o-bliskim-wschodzie-zbierzemy-w-jedno-miejsce-dziesiatki-krajow-z-calego-swiata/

KOMENTARZE

 • Dworzyński: Państwa dzielą się na poważne i pozostałe
  https://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2019/01/Webp.net-resizeimage-6-735x400.png

  Poważne państwa mają interesy strategiczne, ich realizacja postępuje niezależnie od tego kto jest aktualnie przy władzy.

  Przykładem państwa poważnego są Stany Zjednoczone, mają one kilka dogmatów, które realizują z żelazną konsekwencją. Oto niektóre z nich:

  OBRONA DOLARA JAKO WALUTY ŚWIATOWEJ. Amerykanie ponad 60 lat starali się, aby dolar zdobył pozycję króla walut. Ostatecznie udało im się to w latach 70 XX wieku. Osiągnięcie tego celu bardzo ułatwiły im dwie wojny światowe oraz masowy wzrost produkcji ropy naftowej w rejonie Bliskiego Wschodu.

  USA SĄ PAŃSTWEM DOMINUJĄCYM W OBU AMERYKACH. Dogmat ten jest uwspółcześnioną doktryną Monroe’a z 1823 roku. Zgodnie z nim Amerykanie dbają o to, aby w obu Amerykach nie powstało żadne państwo, które posiadałoby potencjał wiązania sił amerykańskich. Nie jest przypadkiem to, że w Amerykach (z wyjątkiem USA) nie ma państwa posiadającego broń jądrową. Przykładem obrony tego dogmatu jest kryzys Kubański, gdy radziecki przywódca Nikita Chruszczow zapragnął umieścić broń jądrową na Kubie. Prezydent Kennedy był zmuszony do obrony dogmatu i do tego nie dopuścił.

  USA KONTROLUJĄ PÓŁNOCNY ATLANTYK I PÓŁNOCNY PACYFIK. Oba te obszary są traktowane jako wody przybrzeżne imperium i muszą być w związku z tym kontrolowane. Gdy Japonia nabrała ambicji, aby panować nad północnym Pacyfikiem (7 XII 1941 Pearl Harbor) Amerykanie natychmiast przystąpili do II WŚ. Po wygraniu tej wojny w 1945 roku skutecznie okroili potencjał kraju kwitnącej wiśni umieszczając tam swoje wojska okupacyjne (stacjonujące do dziś). Wszystko to zostało dodatkowo zabezpieczone systemem sojuszy z Australią i Filipinami.
  Narzędziami do kontroli Atlantyku jest NATO (jak sama nazwa wskazuje Sojusz PÓŁNOCNOATLANTYCKI). NATO ma dwa piony- polityczny i wojskowy. Szefami struktur cywilnych (sekretarzami generalnymi) są cywile z różnych państw członkowskich. Szefami pionu wojskowego (naczelnymi dowódcami połączonych sił zbrojnych NATO w Europie) zawsze byli generałowie amerykańscy. Do tego dochodzi infrastruktura techniczna, czyli kanał panamski wybudowany i kontrolowany przez USA (bazy wojskowe na obu wejściach w strefę kanału). Kanał jest niezbędny do sprawnego przerzucania sił marynarki z Atlantyku na Pacyfik.

  USA NIE MOGĄ POZWOLIĆ NA ZDOMINOWANIE JEDNEMU PODMIOTOWI EURAZJI. Europa razem z Azją ma potencjał demograficzny i surowcowy większy niż USA. Dopuszczenie do powstania tam supermocarstwa w dłuższym czasie spowodowałoby obalenie przywództwa USA. Przykładem obrony tego dogmatu jest Zimna Wojna, gdzie powstrzymywano ZSRR przed nadmierną ekspansją w Europie. Uzupełnieniem tego procesu było otwarcie się na skonfliktowane z ZSRR (1971) Chiny.

  Tomasz Dworzyński

  https://dzienniknarodowy.pl/dworzynski-panstwa-dziela-sie-powazne-pozostale/
 • Biedny
  Iran. To niestety w Polsce ogłosi się o ostatecznym rozwiązaniu kwestii irańskiej. A tak nam pomogli Persowie w czasie 2wojny światowej.
 • @zbig71 18:17:16
  Może Putin pojawi się na Szczycie w Warszawie - wszak Rosja ma na BW swoje żywotne interesy?
  I zapanuje pokój na świecie...
 • @Talbot 18:44:01
  No gdzie tam.
  Wystarczy, że pojawią się gangusy z USA i państwa położonego w Palestynie i zaprowadzą ,,demokracje i prawa człowieka,, w Iranie. Ilu Irańczyków będzie musiało z tego radosnego przywileju oddać dobytek i życie. A państwo irańskie ropę? Demokracja za darmo nie jest , zwłaszcza amerykańska. W Iraku już wiedzą, jakie szczęście ich spotkało, to szkoda, aby Persowie się nie przekonali, że naprawdę warto
 • @zbig71 18:57:54
  Co mi tam jakiś Iran.
  Liczę na to, że Putin w Warszawie, gdy przyjedzie na szczyt - przybije żółwika z Kaczyńskim.
 • @Talbot 19:18:10
  Irańczycy objęli opieką Polaków, jakim udało się wyjść z Andersem w czasie 2giej wojny światowej. Między innymi był tam mój dziadek, co został przez sowieciarzy wywieziony na ,,wczasy lecznicze,,. Także niech Bóg ma swej opiece Persów. I bandytów i złodziei jankeskich niech trzyma z dala od nich i od nas.
  Szkoda śliny JEW.Putina na tego żydowskiego przydupasa Kaczyńskiego.
 • @zbig71 19:30:46
  A ten "JEW"" to jakiś slang?
 • @zbig71 19:30:46
  Tak Persowie to nasi bracia.
 • @Talbot 19:18:10
  Putin nie jeździ do krajów typu Polska czy inna Ukraina.
 • @Talbot 19:18:10
  Zapomnij o tym.Niewielu rzeczy można być pewnym na tym łez padole ale tego że Putin do Warszawy nie przyjedzie można być pewnym.
  Zresztą po co ? Kilka dni temu Netaniachu ustalił z Orbanem wzmocnienie pozycji Izraela w grupie wyszehradzkiej https://mfa.gov.il/MFA/PressRoom/2019/Pages/PM-Netanyahu-meets-with-Hungarian-PM-Orban-1-January-2019.aspx co należy czytać jak :Izrael bierze pod kontrolę międzymorze :)))))
  I to by było na tyle.
 • @zbig71 19:30:46
  //Irańczycy objęli opieką Polaków,//

  A Irańczycy mieli jakieś wybór? https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Y
  Ciekawe jakie jeszcze trzeba mieć doświadczenia aby w "historycznej pamięci" unikać melodramatyzmów i oceniać przeszłość zgodnie z twardymi realiami.
 • @ikulalibal 19:55:39
  "Zapomnij o tym.Niewielu rzeczy można być pewnym na tym łez padole ale tego że Putin do Warszawy nie przyjedzie można być pewnym."

  A jak Netanjahu jego zaprosi na szczyt, to też nie przyjedzie?
  Przecież to sojusznicy...
 • @Talbot 20:28:18
  // A jak Netanjahu jego zaprosi na szczyt, to też nie przyjedzie?
  Przecież to sojusznicy //

  Być może.Ale "konferencja w Polsce" to nie ten poziom decyzyjny,to dobre do żywiołków drobniejszego płazu.Jakiejś Estonii czy też innej Litwy.
 • @ikulalibal 20:34:03
  To szczyt globalny, gdzie zjadą się tuzy z całego świata - będą decydować o losach BW. Rosja tam prowadzi swojebinteresy i jej ma zabraknąć?
 • @Talbot 19:37:49
  Jego Ekscelencja Władymir Putin
 • @ikulalibal 20:01:00
  Niech kolega się nie irytuje. Napisałem to ku pokrzepieniu serduszka drogiego Talbota
 • @Talbot 20:50:34
  Wyśle Ławrowa
 • @Talbot 20:50:34
  //To szczyt globalny, gdzie zjadą się tuzy z całego świata - będą decydować o losach BW. //

  Ano zobaczymy jakie to TUZU się zjadą.Obawiam się że twoje marzenia skończą się na jej ekscelencji Żorżenie ,Poroszence i Marisie Kucinskisie :))))
  Już sam termin wskazuje na to że "obecni" mają się o tylko dowiedzieć o decyzji która już dawno gdziesiś zapadła.
 • ...
  JANKESI - PRERIOWE BYDŁO WON Z POLSKI!
 • @ikulalibal 21:18:23
  No a Ryszard Petru?
 • @Talbot 20:50:34
  Polacy tuzöw nie maja, wiec pewnie wydeleguja J...Danielsa.
 • @morgan 22:15:27
  Jeszcze rabin Szchudrich jest, w ramach dyskusji o Bliskim wschodzie może dorzucić swoje 3 grosze.
 • @morgan 22:15:27
  "Polacy tuzöw nie maja, wiec pewnie wydeleguja J...Danielsa."

  Nie dziwota, że Putin nie pojawi się w Warszawie na szczycie. Dla Rosji to Ukraińcy są bratnim narodem.
  Z drugiej strony, pamięta też o Smoleńsku...
 • KE wstrzyma przekop Mierzei Wiślanej?
  Polska w matni KGB...

  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15472018721d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Przekop Mierzei Wiślanej z pewnością godzi w interesy rosyjskie i niemieckie więc... Komisja Europejska zażądała od Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej raportu na temat oddziaływania inwestycji na środowisko!

  Kolejny raz okazuje się, że można ratować stocznie publicznymi pieniędzmi - jeśli są niemieckie, można prowadzić odstrzał dzików - jeśli są "niemieckie" i można też kopać i budować na terenach objętych ochroną - jeśli są to niemieckie inwestycje. Polakom w Polsce nie można nic.

  Komisja Europejska wystosowała pismo do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej domagając się wglądu w wydane decyzje środowiskowe, zezwalające na przekop Mierzei Wiślanej. To jedna z kluczowych dla Polski inwestycji w najbliższych latach, która może znacznie przyczynić się do rozwoju krajowej gospodarki. Najwyraźniej tego obawiają się interesy niemieckie i rosyjskie.

  Unijni urzędnicy będą chcieli przeanalizować decyzję wydaną przez dyrekcję w Olsztynie i rozważyć argumenty, które przemawiają za przekopem.

  https://prawy.pl/100622-ke-wstrzyma-przekop-mierzei-wislanej/
 • @Talbot 11:02:54
  Jeśli to ma być spotkanie ministerialne, to po co Putin ma przylatywać do Polski? Dobrze będzie, jak przybędzie S.Ławrow. Aczkolwiek Rosjanie są w kontakcie z Amerykanami non stop i zupełnie spokojnie mogą olać warszawski cyrk.
 • @Talbot 11:35:18
  A jak było z kanałem śląskim? Była interwencja ambasadora Jonesa. Chińczycy chcieli sfinansować to przedsięwzięcie, Czechy były tym żywotnie zainteresowane, wojewoda śląski wydał zgodę. Poza interwencją ambasady USA, była odpowiednia nagonka prasowa. Największą rolę odegrały 2 tytuły. Gazeta wyborcza i Gazeta Polska.
 • @ikulalibal 20:01:00
  No tak. Przecie wikipedia to niezaprzeczalne, wiarygodne zrödlo informacji...
 • @Talbot 20:50:34
  Decydowac? Raczej szczuc i straszyc niezarazonych miloscia do Israela.
 • @zbig71 21:10:50
  Wolalabym Zirinowskiego. Przynajmniej byloby troche hecnie.
 • @Talbot 11:35:18
  Pan ma jakies fiksum-dyrdum na punkcie KGB, ktörego dawno nie ma.
 • @Talbot 11:35:18
  "Przekop Mierzei Wiślanej z pewnością godzi w interesy rosyjskie i niemieckie "

  W jaki sposób?
 • @morgan 01:00:23
  Żirinowski-matka Rosjanka, ojciec prawnik.
 • @morgan 01:02:26
  To nie jego wina. W końcu takie wytyczne dostał z centrali.
 • @Pedant 01:39:56
  Nikt żadnej Mierzei Wiślanej nie przekopie. Skończy się na deklaracjach. To taki ,,myk,, na wyborców PiS. Tak, jak odszkodowania z Niemiec. Paliwo dla elektoratu. Paliwo smoleńskie się już mocno wypaliło
 • @morgan 01:02:26
  "Pan ma jakies fiksum-dyrdum na punkcie KGB, ktörego dawno nie ma."

  Dlatego napisałem KGB, a nie FSB - to takie political fiction.
  A "fiksum-dyrdum" na tle KGB mają lewaccy politycy unijni.
  Większość z nich ma rodowód związany z KGB, choćby Merkel.
 • @Talbot 09:42:31
  "Większość z nich ma rodowód związany z KGB, choćby Merkel."

  Jak się Pan cofa o kilkadziesiąt lat, proponuję cofnąć się bardziej do czasów Ochrany. Albo chociaż do Kundschafts-gruppe.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY