Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 7041 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Kwantowy świat pulsującej energii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki udowodnili, że świat fizyczny jest jednym oceanem energii, który powstaje i znika w milisekundzie ciągle pulsując. Nie ma w nim nic ciągłego i stałego. To świat fizyki kwantowej.

 

Udowodniono, że tylko myśl pozwala nam gromadzić i trzymać razem te „obiekty”, które widzimy w ciągle zmieniającym się polu energii. Dlaczego więc widzimy człowieka, a nie migającą wiązkę energii?

Wyobraźmy sobie taśmę filmową.

Film to zestaw kadrów o częstotliwości około 24 klatek na sekundę. Kadry są podzielone pewnym odstępem czasu. Jednak ze względu na szybkość, z jaką jeden kadr następuje po drugim, powstaje iluzja powodująca, że widzimy ciągły i ruchomy obraz.

Teraz pomyślmy o telewizji.

Rurka katodowa telewizora jest po prostu tubą z wiązką elektronów, które napotykając ekran w określony sposób tworzą iluzję formy i ruchu.

Takie właśnie są wszystkie obiekty. Mamy 5 zmysłów (wzrok, słuch, dotyk, węch i smak). Każdy z nich ma określony zakres (np. pies słyszy dźwięk w innym zakresie, niż my; wąż widzi światło w innym zakresie, niż my, i tak dalej).

Innymi słowy, twój zestaw odczuć postrzega otaczające morze energii z pewnego ograniczonego punktu widzenia i na tej podstawie buduje obraz. Nie jest to kompletny i dokładny obraz. Jest to tylko interpretacja. Wszystkie nasze interpretacje opierają się wyłącznie na „wewnętrznej mapie” rzeczywistości, która została w nas uformowana, ale nie bazuje na obiektywnej prawdzie. Nasza „mapa” jest wynikiem doświadczeń gromadzonych przez całe życie. Nasze myśli są związane z tą niewidzialną energią i determinują to co ta energia tworzy. Myśli dosłownie sortują wszechświat cząstka po cząstce, aby stworzyć fizyczne życie.

Rozejrzyjmy się wokół. Wszystko, co widzimy w naszym świecie fizycznym, zaczęło się od idei – idei, która rozwijała się w miarę jak się nią dzieliliśmy i wyrażaliśmy, dopóki nie urosła wystarczająco, by stać się przechodząc przez kilka etapów obiektem fizycznym.

Dosłownie stajemy się tym, o czym najwięcej myślimy. Twoje życie staje się tym, w co najbardziej wierzysz. Świat – to w dosłownym znaczeniu tego słowa twoje lustro, które pozwala doświadczyć cię w świecie fizycznym, jest to tym co uważasz za prawdę dla siebie, dopóki nie zmienisz punktu widzenia.

Fizyka kwantowa pokazuje nam, że świat wokół nas nie jest czymś sztywnym i niezmiennym, jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie, jest to coś nieustannie zmieniającego się, zbudowanego na naszych indywidualnych i zbiorowych myślach.

To, co uważamy za prawdziwe, jest w rzeczywistości iluzją, prawie sztuczką cyrkową.

Na szczęście zaczęliśmy ujawniać tę iluzję, i co najważniejsze, szukać okazji do jej zmiany.

Z czego składa się nasze ciało? Ciało ludzkie składa się z dziewięciu systemów: krążenia krwi, trawienia, układu hormonalnego, układu mięśniowego, nerwowego, rozrodczego, oddechowego, szkieletowego i układu moczowego.

A z czego się one składają?

Z tkanek i narządów.

Z czego składają się tkanki i narządy?

Z komórek.

Z czego składają się komórki?

Z cząsteczek.

Z czego składają się cząsteczki?

Z atomów.

Z czego składają się atomy?

Z cząstek subatomowych.

Z czego składają się subatomowe cząstki?

Z energii!

Ty i ja – to czysta energia-światło w jej najbardziej pięknym i rozumnym wcieleniu. Energia pod powierzchnią ciągle się zmienia, ale jest pod kontrolą naszego potężnego intelektu. My – to jedna wielka gwiaździstą i potężne Istota Ludzka.

Gdybyśmy mogli zobaczyć siebie pod mocnym mikroskopem elektronowym i przeprowadzić eksperymenty na sobie, przekonalibyśmy się, że składamy się z wielu ciągle zmieniających się energii w postaci elektronów, neutronów, fotonów i tak dalej.

Podobnie wszystko, co nas otacza. Fizyka kwantowa mówi nam, że to właśnie akt obserwacji obiektu sprawia, że jest taki jakim go widzimy. Obiekt nie istnieje niezależnie od obserwatora! Tak więc, to jak widzimy nasze spostrzeżenia, naszą uwagę na coś i intencja, dosłownie tworzą ten obiekt.

To jest udowodnione naukowo. Twój świat składa się z ducha, umysłu i ciała. Każdy z tych trzech elementów, duch, umysł i ciało, wykonuje funkcję, która jest unikalna dla niego i nie jest dostępna dla innych. To, co widzą twoje oczy i czuje twoje ciało – to świat fizyczny, który będziemy nazywać Ciałem. Ciało to efekt stworzony z przyczyny.

Tą przyczyną jest Myśl. Ciało nie może tworzyć. Ono może tylko czuć i być odczuwane … w tym jest jego unikalna funkcja. Myśl nie może odczuwać … może tylko wymyślać, tworzyć i wyjaśniać. Potrzebuje świat względności (świat fizyczny, Ciało), aby odczuwać samą siebie.

Duch jest Wszystkim co Istnieje, jest tym co daje Życie, Myśli i Ciało. Ciało nie ma mocy tworzenia, choć daje taką iluzję. Ta iluzja jest przyczyną wielu rozczarowań. Ciało – to po prostu rezultat, i nie ma mocy aby stać się przyczyną lub tworzyć coś.

Kluczem w całej tej informacji jest okazja do nauczenia się spostrzegania Świata inaczej, tak aby móc wcielać wszystko to, co jest naszym prawdziwym pragnieniem.

źródło

źródło2

https://treborok.wordpress.com/kwantowy-swiat-pulsujacej-materii/?preview=true

KOMENTARZE

 • ...
  "Mamy 5 zmysłów (wzrok, słuch, dotyk, węch i smak). Każdy z nich ma określony zakres."
  Ja mam jeszcze zmysł równowagi.
  :)
  pozdrawiam
 • @lukucjusz 18:31:02
  "Ja mam jeszcze zmysł równowagi."

  To teraz wiemy kim są osoby niezrównoważone - po prostu nie posiadają zmysłu równowagi.
 • @Talbot 18:39:52
  Nawet po 6 drinkach mam jako taką równowagę
  5*
 • @Husky 18:50:38
  A niektórzy zamiast błędnika maja obłędnik.
 • @lukucjusz 19:02:32
  obłudniki
  8-))))))
 • moje dylematy;
  cyt.: "Fizyka kwantowa mówi nam, że to właśnie akt obserwacji obiektu sprawia, że jest taki jakim go widzimy. Obiekt nie istnieje niezależnie od obserwatora! Tak więc, to jak widzimy nasze spostrzeżenia, naszą uwagę na coś i intencja, dosłownie tworzą ten obiekt"

  Coś mi się tu nie zgadza. Bo jeśli tak, to czemu wszyscy obserwatorzy widzą ten obiekt identycznie? Powinien się różnić w zależności od obserwatora, chyba że wszyscy są sprzeżeni zmysłami i postrzegają wszystko jednakowo. Teza że obserwacja w połączniu z intencją tworzą obiekt też nie wytrzymuje ktytyki, gdyż na przykład zdjęcia robione automatyczną kamerą pokażą identyczny obraz rozesłany dowolnej liczbie obserwatorów z odmiennymi przecież intencjami.
 • @Nibiru 20:28:51
  A propos drinków i innych wspomagaczy, widzenie świata alkoholika, narkomana i miłośnika palenia trawki jest takie samo jak abstynenta ?
 • @provincjal 09 20:43:32
  Świat materialny widzi jednakowo (może nieraz nieco za mgłą :-)), bo drzewo to nadal drzewo, cycek też nadal pozostaje cyckiem, chociaż może wydawać się nieco atrakcyjniejszy niż na trzeźwo, itd. Natomiast rozumienie i interpretacja zdarzeń jest nieco inna niż postrzegaczy nie będących pod wpływem żadnych chemicznych stymulantów. Tak ja to widzę - w dodatku na trzeźwo :-)
 • @
  "Wszystko, co widzimy w naszym świecie fizycznym, zaczęło się od idei – idei, która rozwijała się w miarę jak się nią dzieliliśmy i wyrażaliśmy, dopóki nie urosła wystarczająco, by stać się przechodząc przez kilka etapów obiektem fizycznym." - napisane jest w Biblii od 2 tys. lat!

  Tak właśnie nasz Bóg stworzył ten świat i człowieka.
 • Belkot księdza który chce być nowoczesny
  Świat jest energią w wielu jej formach to prawda ale dalej to już bełkot.

  Materia stała to połączone polami siłowymi cząstki, atomy.
  Te powiązania wzajemne sprawiają że działając na jeden koniec takiej "bryły materii" powodujemy że cała bryła się porusza.
  I o takich powiązaniach mówimy że to jest ciało stałe.
  To co widzimy to odbicie światła (formy energii) o takiej stałej bryły.
  Jeżeli powiązania w bryle materii są takie że światło się odbija (całkowicie to bryła jest biała, jeżeli światło się odbija selektywnie to bryła ma kolor tego odbijanego światła a jeżeli bryła pochłania światło to bryła jest czarna...)

  Faktem jest że ciało stałe jest w istocie "puste" bo cząstki je tworzące są
  setki jeśli nie tysiące razy mniejsze od odległości między tymi cząstkami...
  Te odległości wynikają z siły wzajemnego oddziaływania.. elektromagnetycznego.
  To te pola sił powodują wzajemne mniej lub bardziej sztywne powiązanie atomów w bryle oraz załamanie czy odbijanie światła co odbieramy jako bryłę materii.

  Ciecz różni się od ciała stałego tylko wielkością sił wiążących (są mniejsze)
  podobnie gazy ...tu siły wiążące są mniejsze od sił wynikających z ruchów termicznych cząstek (energia temperatury)

  To wszystko to klasyczna fizyka znana uczniom szkół średnich (w czasach PRLu) a dziś nie znana bo poziom edukacji solidaruchy obniżyły do
  poziomu edukacji niewolnika od czarnej roboty.
 • @AgnieszkaS 23:49:41
  //To, co uważamy za prawdziwe, jest w rzeczywistości iluzją...???//

  Chodzi o to, że mimo iż nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki to są tacy ludzie, którzy by zabili za swoje przekonanie..., że jest identyczna.
 • @
  A wiesz Talbot, że amerykańcy naukowcy przepowiadają Big Crunch. A to znaczy, że i Ty i Husky i Petru i Swetru i Wałęsa i Tusk i ta Ruda z KOD będziecie musieli zbliżyć a potem się ścisnąć w jednym punkcie zwanym 'Osobliwością''?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY