Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7139 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Chiny zdradziły Rosję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Iran na próżno czekał na pomoc Chin w ominięciu sankcji USA

 

Chiny po raz kolejny udowodniły, że nadzieje, że mogą być ratunkiem dla krajów, które znalazły się w kręgu sankcji USA, są bezpodstawne. Jak napisał The Wall Street Journal, chińskie firmy pomimo krytyki nowych amerykańskich sankcji wobec Iranu, odmówiły zakupu ropy w tym kraju powołując się na to, że sankcje weszły w życie 4 listopada.

Chińskie przedsiębiorstwa państwowe CNPC i China Petrochemical Corp. powiadomili już Iran, że od 4 listopada przestaną współpracować z irańskimi dostawcami. Chiny kupowały od Iranu ponad 600 000 baryłek dziennie, będąc tym samym największym nabywcą irańskiej ropy. Drugi największy klient Indie, obecnie negocjują z USA w sprawie tymczasowego zezwolenia na handel z Iranem, do czasu znalezienia innego dostawcy.

Nowe amerykańskie sankcje przeciwko Iranowi weszły w życie 4 listopada. W rzeczywistości jest to powrót do starego reżimu sankcji obowiązującego przed zawarciem międzynarodowego „porozumienia nuklearnego” w 2015 r. z Iranem. W maju 2018 r. Donald Trump oznajmił, że Stany Zjednoczone wycofują się z niego i wracają do reżimu sankcji.

Chiny wielokrotnie oświadczały, że nie będą przestrzegać amerykańskich sankcji. Na początku października minister energetyki Federacji Rosyjskiej Alexander Nowak zasugerował, że Chiny mogłyby wręcz przeciwnie, zwiększyć zakupy irańskiej ropy. Jednocześnie Chiny, wraz z Unią Europejską i Rosją, uczestniczyły w tworzeniu systemu płatności, który pozwoliłby mu na kontynuację rozliczeń z Iranem bez udziału USA.

Fakt, że amerykańskie sankcje działają w Chinach, rosyjskie firmy przekonały się na własnym przykładzie. We wrześniu rosyjscy urzędnicy poskarżyli się chińskim, że miejscowe banki ściągają a nawet blokują operacje rosyjskich spółek odsyłając do sankcji UE albo USA – przy czym mowa była nie tylko o firmach, które dostały się pod te sankcje. Stany Zjednoczone i Europa stanowią do 90% zagranicznych operacji chińskich banków, podczas gdy Rosja stanowi zaledwie kilka procent, dlatego nie chcą oni podejmować ryzyka, wyjaśnił rosyjski bankier współpracujący z Chinami. W Rosji nie ma wystarczającej liczby specjalistów, a dla chińczyków łatwiej jest na wszelki wypadek zablokować operację niż zrozumieć się, wyjaśnili eksperci.

Przykładem dla innych firm był ZTE, drugi producent elektroniki w Chinach, który z powodu zarzutów o pogwałcenie sankcji wobec Iranu i KRLD został prawie zniszczony przez zakaz współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. We wrześniu Stany Zjednoczone po raz pierwszy zastosowały sankcje wtórne wobec Chin za zakup broni w Rosji.

Przykład z Iranem pokazuje, że chińska retoryka może być arbitralnie antyamerykańska, ale w sytuacji rzeczywistego wyboru Chiny nie wchodzą w konflikt ze swoim największym odbiorcą, nawet pomimo wojen handlowych Trumpa. Oznacza to, że z pomocą Chin trudno będzie obejść antyrosyjskie sankcje.

źródło

 

https://treborok.wordpress.com/iran-na-prozno-czekal-na-pomoc-chin-w-ominieciu-sankcji-usa/?preview=true

KOMENTARZE

 • W Hudson Institute o Tajwanie
  https://www.tasteaway.pl/wp-content/uploads/2018/01/IMG_3162.jpg


  16 listopada w konserwatywnym, amerykańskim think-tanku Hudson Institute odbył się panel dyskusyjny poświęcony sytuacji w regionie Indo-Pacyfiku w obliczu konfliktu amerykańsko -chińskiego. Jednym z prelegentów był Yoji Koda, były dowódca Japońskich Morskich Sił Samoobrony. Stwierdził on, że siły militarne Japonii i USA przewyższają siły militarne Chin i są zdolne do obrony Tajwanu.
  Koda dodał, że choć w ostatnim raporcie Komisji ds. Strategii Obrony Narodowej USA dla Kongresu wskazano, że zaniedbania dot. amerykańskich zasobów wojskowych doprowadziły do osłabienia efektu odstraszania, a Chiny i Rosja rozszerzyły swoją potęgę militarną w wyniku czego w razie wojny w Cieśninie Tajwańskiej lub na Morzu Bałtyckim armia amerykańska może stanąć w obliczu "niedopuszczalnie" ciężkich strat, a nawet porażki, to jednak on sam nie jest tak pesymistycznie nastawiony. Choć siła militarna Chin rzeczywiście się poprawiła, siła militarna Stanów Zjednoczonych wciąż jest na wysokim poziomie, i ma wsparcie za strony Japonii i Australii i nowych sojuszników, takich jak Indie.
  Japoński wojskowy dodał też, że w pierwszym łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, Tajwan odgrywa kluczową rolę i dlatego Japonia i USA za wszelką cenę będą chronić wyspę. Utrata Tajwanu oznaczałaby utratę pełnej kontroli nad regionem.

  http://haniashen.blogspot.com/2018/11/w-hudson-institute-o-tajwanie.html
 • @Talbot
  Chiny wstrzymują cały import ropy naftowej z USA.
  https://energi.news/news/us-oil-exports-to-china-totally-stopped-as-trade-war-escalates/
 • @fretka 08:41:11
  Ale o tym Talbot nie napisze :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:59:04
  Nie napisze , gdyż całym sercem strzeże dziedzictwa Narodu:)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:59:04
  Nie napisze również o tym:
  ''According to my information, the normal cooperation between China and Iran in energy and other areas has never been interrupted''
  ''Zgodnie z moimi informacjami, normalna współpraca między Chinami i Iranem w zakresie energii i innych obszarów nigdy nie została przerwana.'' - powiedział oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych ChRL Geng Shuang.
  http://www.china-embassy.org/eng/fyrth/t1615863.htm
 • @zbig71 09:05:00
  Wybranego.
 • @fretka 09:12:49
  Tego też nie napisze:)) Ale już 2 Grudnia Talbot rozpocznie święto Chanuki. I tak do 8 będzie balował
 • @fretka 08:41:11
  "Chiny wstrzymują cały import ropy naftowej z USA"

  Chiny zwiększają zakupy ropy w Arabii Saudyjskiej - sojuszniku USA.

  Ceny ropy poniżej 64 dolarów za baryłkę. Chiny rozmawiają z USA o Iranie

  http://biznesalert.pl/wp-content/cache/thumbnails/2016/08/sunset-654867_960_720-760x2000.jpg

  Ropa w USA jest już wyceniana już poniżej 64 dolarów za baryłkę. Sankcje na import irańskiej ropy nie obejmą 8 krajów – podają maklerzy.

  http://biznesalert.pl/ropa-ceny-ropy-usa-chiny-iran/
 • @zbig71 09:23:34
  "Tego też nie napisze:)) Ale już 2 Grudnia Talbot rozpocznie święto Chanuki. I tak do 8 będzie balował"

  Jestem Polakiem i Słowianinem - święta chanuki nie obchodzę.

  W centrum stolicy Rosji sataniści-chabadowcy uroczyście świętują Chanukę.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/12/a664.jpg

  Autor artykułu jest Rosjaninem - proszę sprawdzić źródło.
  Nawet w Rosji są rusofoby?
 • @Talbot 09:25:18
  ''podały anonimowe źródła związane z amerykańską administracją prezydenta Donalda Trumpa.''
  Zanim nie potwierdzi się oficjalnie to nie ''bijemy piany'', nieprawdaż?
 • @Talbot 09:42:23
  GW prawda. Autorem artykułu jest The Wall Street Journal.
 • @fretka 09:49:52
  "@Talbot 09:25:18
  ''podały anonimowe źródła związane z amerykańską administracją prezydenta Donalda Trumpa.''"


  Te anonimowe źródła, to byli oficerowie KGB, którzy uciekli z Rosji i realizują swój amerykański sen w wolnym świecie.
  Połowa agentów CIA, to emerytowani agenci rosyjskiej razwiedki.
 • @zbig71 09:23:34
  Święto powiadasz.
  A prezenty będą? :)
  https://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-podjal-decyzje-usa-uznaly-jerozolime-za-stolice-izraela-6195547402196609a
 • @
  Порошенко колбасит от креста. Он захотел заставить Бога работать на нэзалэжну Украину.
  https://www.youtube.com/watch?v=L2fbO96MMAw
 • @Talbot 09:42:23
  Jeszcze trochę rządów PiS a będzie ustawowy obowiązek zapalenia świec chanukowych. Kto nie zapali zapłaci karę. A jak będzie się stawiał, to obóz pracy.
 • @fretka 09:58:11
  Dziwne, że szabesgoje z PiS jeszcze tego nie zadeklarowały
 • @zbig71 10:09:33
  Po raz dwudziesty piąty Caritas Polska zainaugurowała akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  https://pbs.twimg.com/media/DtLCUIUXcAArYg4.jpg
 • ”Lasciate ogni speranza ”
  .
  „Chiny kupowały od Iranu ponad 600 000 baryłek dziennie, będąc tym samym największym nabywcą irańskiej ropy”, to należy chyba tak interpretować, że Chiny nie będą kupowały od Iranu za dolary, bowiem w innym doniesieniu podano, że na chińskiej giełdzie naftowej dokonuje się operacji nie w dolarach ale innych walutach, w pierwszym rzędzie w juanie, w ten sposób umyka się obrót spod kontroli dolara i tym samym USA. Iran sprzedaje swą ropę na tej giełdzie. Jest to tym bardziej uzasadnione, że ChRL ma wieloletnią umowę z Iranem na dostawę ropy i tej ilości baryłek nie może w żadnym razie zrezygnować, jeśli nie chce spowodować poważnych zaburzeń wewnętrznych.

  „Chiny po raz kolejny udowodniły, że nadzieje, że mogą być ratunkiem ”

  Naturalnie, że ChRL nigdy nie zamierzała być ratunkiem dla kogokolwiek. Celem ChRL jest zajęcie pozycji imperialnej po USA

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  i ma wszystkie kwalifikacje imperialne, jeśli chodzi o metody i ich perfidię, jak USA, jeśli nie zgoła większe. Nie należy zapominać o tym, że ChRL jest następczynią cesarstwa chińskiego, a więc ma wielowiekowe kwalifikacje panowania imperialnego.

  Nie będę się dużo na ten temat rozwodził, w przyszłości poznamy nie raz, jak bezwzględne jest ChRL czy być może po zmianie nazwy Chiny wobec wasali imperium. Radził bym każdemu, aby nie robił sobie co do tego zbyt wielkich złudzeń, że pod dominacją ChRL/Chin będzie cokolwiek lepiej, być może nawet gorzej, gdyż dochodzi typowo azjatycka bezwzględność.

  Rosja jest konkurentem ChRL w imperium globalnym i ChRL dołoży Rosji chętnie, gdy tylko ma do tego okazję i jeszcze lepszy wykręt, jak tu. Szanowny czytelniku, jeśli chcesz w miarę sprawnie analizować zdarzenia w globalnym imperium, musisz sięgnąć po teorię imperialną. W teorii imperialnej jest pojęcie niezawisłości państwowej do niczego nieprzydatne, bowiem nie ma czegoś takiego w imperium, każdy organizm państwowy jest w większym lub mniejszym stopniu od władz imperium zależny. Ta zależność wynika już z konieczności używania pieniądza imperium, jak dotąd dolara.

  Wg powyżej powiedzianego „Chiny zdradziły Rosję” nie jest adekwatne, bowiem ChRL nigdy nie zamierzała tego nie uczynić, poza tym nie ma żadnych zobowiązań wobec Rosji, słuszne jest „ChRL strzeże swoich własnych interesów”.
 • Przywitanie się kumpli
  https://twitter.com/twitter/statuses/1068527129883742208

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/szczyt-g20-nietypowe-przywitanie-miedzy-przywodcami-rosji-i-arabii-saudyjskiej/ren2lxw
 • Kumpel się akurat pożegnał
  .
  @Talbot 07:39:18

  - https://antykomunista.neon24.pl/post/146639,zmarl-george-bush-sr

  Jak wiemy na jego rozkaz wymordowano tysiące ludzi na BW, ale podobnie jak jego kolega na urzędzie Truman, który rozkazał wymordować ludność dwóch miast ale za to z najnowszą techniką, bezprzykładna zbrodnia w historii ludzkości, też nie został nigdy pociągnięty do odpowiedzialności za swe zbrodnie. Przeciwnie, wielu prześciga sią w oddawaniu mu hołdu. Zamordowany na rozkaz jego syna Sadma Husejna był zaliczany do współpracowników ojca w CIA.

  Wielcy zbrodniarze z reguły umierają w łóżku i spokoju, Hitler jest tu pewnym wyjątkiem.

  Niewielu mogłoby konkurować z w/w przestępcami, może tylko 102-letni

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/David_Rockefeller

  ale w tej specjalności Master of the Universe są naturalnie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  co jakże chętnie ludzkość zapomina, aby się im na dodatek łasić.
 • eee
  Kitajcegrająna obniżenie ceny ropy dla siebie.

  Nasi powinni podobnie zgodzićsię na sankcje jeśli USA nam zrekompensuje straty. Bez rekompensaty, kupować irańską ropę, bo tańsza i lepsza niż rosyjska

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY