Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7141 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Istnieje "pewna grupa Polaków"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Coś ty im Polsko zrobiła?

 

 

Istnieje pewna grupa Polaków, która nienawidzi swej ojczyzny i w imię swoich interesów gotowa jest ją ośmieszyć, upokorzyć, zohydzić. Wszystkie chwyty dozwolone, byleby tylko dorwać się do utraconego żłobu.  W tej beznadziejnej dla siebie szarpaninie miotają się już trzy lata, a teraz w okresie wyborczym jeszcze bardziej nie przebierają w środkach.

 

 

 

Coś ty im Polsko zrobiła, że tak chcą cię upokorzyć, ośmieszyć przed obcymi? Za to, że byłaś zawsze niezłomna, że ukochałaś wolność aż do ostatniej kropli krwi, za tyle łez i cierpień, za to, że nigdy nie musieliśmy się za ciebie wstydzić, za to żeś nigdy nie zdradziła i nie kolaborowała z okupantami, za twoje męstwo i bohaterstwo. Oni najchętniej zrzuciliby ten bagaż polskości z pleców, chcieli byś zatraciła swoją tożsamość, byś rozmyła się w europejskości.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości stały się dla nich doskonałą okazja, aby znów zaistnieć, głównie na arenie międzynarodowej. Trzeba pochwalić się przed Brukselą, aby zasłużyć na życzliwe poklepanie po plecach. Trzeba unaocznić światłym  liberałom i lewakom europejskim, jak to oni tropią niezłomnie faszyzm i ksenofobię w Polsce. Nie można przecież dopuścić do tego, aby znów, tak jak w poprzednim roku, Guy Verhofstadt łajał Polskę w Parlamencie Europejskim za nazistowski Marsz Niepodległości.  Na taką hańbę oni, światli Europejczycy nie mogą pozwolić.

I wszystkimi siłami dążą do tego, aby podniosłe świętowanie 100-lecia niepodległości sprowadzić do zadymy, rozróby ulicznej. Bo że szykują się do prowokacji, to jest pewne. Kuriozalna decyzja ustępującej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, poparta przez jej następcę Rafała Trzaskowskiego o delegalizacji marszu, postawiła sobie za cel wywołać napięcia, zamieszać tak, aby rozgorączkowany tłum sprowokować do zamieszek, aby móc rozpędzać demonstrantów, którzy i tak wyszliby na ulice, ignorując absurdalny zakaz. W świat poszłyby informacje i zdjęcia, jak to ksenofobiczny tłum rozprawia się ze stróżami porządku. Prasa światowa miałaby pożywkę, pisząc o marszu faszystów.  A totalna opozycja grzmiałaby o strasznym zagrożeniu, które niosą ze sobą populistyczne rządy PiS-u.

Mamy taką tragiczną historię. Zawsze kochaliśmy wolność i za nią oddawaliśmy życie. Przeżyliśmy tyle krwawych powstań, które kończyły się klęską i wzmożonym terrorem zaborców. I po 123-letniej niewoli przyszła wreszcie wolność, której nam nikt nie podał na tacy. Musieliśmy ją krwawo zdobywać. I choć zawsze różniliśmy się w metodach walki, jedno było wspólne: dobro ojczyzny. Dwaj ojcowie niepodległości Józef Piłsudski i Roman Dmowski różnili się zasadniczo we wszystkim. Spierali się i kłócili, ale w ważnych momentach dla naszego kraju potrafili współpracować z sobą, szanując się wzajemnie.

 

Teraz, gdy 11 listopada przypada 100-lecie odzyskania niepodległości i jest to niepowtarzalna dla nas data, która powtórzy się dopiero za sto lat, wyłażą z kątów demony nienawiści i chcą wszystko zepsuć, zohydzić. W takiej chwili jedynym rozsądnym rozwiązaniem była inicjatywa prezydenta i premiera, aby przejąć patronat nad Marszem Niepodległości i jako pochód państwowy uchronić go przed możliwością delegalizacji. Jest już za krótki czas, aby odwoływanie się do sądów przyniosło pozytywny skutek. W czwartek sąd cofnął decyzję Gronkiewicz-Waltz, ale ratusz natychmiast oznajmił, że będzie się odwoływać, po to tylko, aby przedłużyć procedurę. Dlatego decyzja prezydenta i premiera była jedynym możliwym wyjściem z sytuacji; dała gwarancję bezpiecznego marszu podczas święta niepodległości.

W takiej sytuacji trudno zrozumieć narodowców, którzy poczuli się zawłaszczeni przez rządzących i odcinają się od propozycji prezydenta. Wiadomo, że to oni są pomysłodawcami Marszu Niepodległości i to narodowcy od kilku lat organizowali pochód patriotyczny w stolicy. Ale teraz za sprawą skandalicznej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, gdy marsz miał być nielegalny i mógłby  paść ofiarą przeróżnych prowokacji, jedynie wspólny pochód pod auspicjami premiera i prezydenta jest najlepszym wyjściem.

11 listopada sprawmy, że święto niepodległości połączy wszystkich Polaków, którzy są związani ze swoją ojczyzną, że udaremnimy tym wszystkim, którzy brużdżą i nienawidzą Polski, że można świętować radośnie, zgodnie z odzyskanej wolności, że wszelkie knowania przeciwko Polsce nie przyniosą efektu.

Autor:

KOMENTARZE

 • Narodowcy
  Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości: „Ze względu na wizerunek naszej Ojczyzny prowadzimy rozmowy ze stroną państwową”

  https://assets.polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/9a08965abd6557a6afb293e1e89b58ec_L.jpg

  Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz napisał na Twitterze, że trwają rozmowy ze stroną rządową.

  – Na wiele pojawiających się pytań, potwierdzam że ze względu na wizerunek naszej Ojczyzny prowadzimy rozmowy ze stroną państwową. Chcemy aby 11.11 był świętem wszystkich patriotów – napisał Bąkiewicz.


  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/17956-prezes-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-ze-wzgledu-na-wizerunek-naszej-ojczyzny-prowadzimy-rozmowy-ze-strona-panstwowa
 • Co nas czeka?
  https://3.bp.blogspot.com/-q_yC32Ahsr8/W-TSCCEijEI/AAAAAAAApME/rrPNpHmqSnoS9nSPckdtL-LjIiM7GavOgCLcBGAs/s400/page.jpg

  RV / INTELIGENCE ALERT - 8 listopada 2018 r.

  (Zastrzeżenie: Poniżej przedstawiono przegląd obecnej sytuacji w oparciu o dane wywiadowcze otrzymane z kilku źródeł, które mogą być lub mogą nie być dokładne. W przeglądzie tym można również uwzględnić inne potwierdzone źródła).

  Średnioterminowe wybory w USA były ważnym wydarzeniem geopolitycznym, które z góry określiło, jakie podejście należy przyjąć, aby rozpocząć transformację.

  Według źródeł, Wybory Średnioterminowe stanowią publiczne zabezpieczenie toczącej się operacji wojskowej Stanów Zjednoczonych za kulisami w celu przywrócenia republiki.

  Wyniki wyborów średnioterminowych są również wykorzystywane do ujawnienia śpiącemu społeczeństwu fałszywego i skorumpowanego systemu głosowania.

  Doprowadzi to ostatecznie do ujawnienia finansowego systemu finansowego jako "sfałszowanego" systemu, aby utrzymać ludność świata w zadłużeniu i ubóstwie.

  Po ujawnieniu systemu finansowego fiat załamie się rynek akcji, a nowy system finansowy Quantum Financial System (QFS) zastąpi system finansowy fiat.

  Aktywacja systemu QFS zresetuje wszystkie waluty (GCR), aby stworzyć "równe szanse" i zapewnić uczciwy system dla ludzi.

  Przejście na QFS może zająć 1-2 tygodnie, aby świat mógł się dostosować.

  Prywatne wydarzenie wykupu waluty (RV) ma się rozpocząć w tym czasie - zamieniając ogromną liczbę posiadaczy waluty w pomoc humanitarną.

  GESARA zostanie również ogłoszona na początku tej 1-2 tygodniowej fazy dostosowawczej.

  Obywatele na całym świecie będą otrzymywali dochody za pośrednictwem funduszy na rzecz dobrobytu, aby zapobiec światowemu chaosowi publicznemu i panice, minimalizując w ten sposób ewentualne szkody uboczne.

  Spotkanie Trump-Putin zaplanowane na 11-go to kolejne ważne wydarzenie geopolityczne, w którym zapadnie decyzja o rozpoczęciu ostatecznej likwidacji Cabal.

  Źródła spodziewają się, że przejście rozpocznie się wkrótce po 11.

  ---

  WIĘCEJ INFORMACJI O RV / GCR ODWIEDŹ:

  http://www.dinarchronicles.com/intel.html

  ---
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2018/11/rv-intelligence-alert-dostosowanie-8.html
 • @Talbot 17:31:19
  Jak tak dalej pójdzie, to 11 listopada będzie wspólny marsz narodowców, Onetu, TVNu i Michnika przeciw zamordyzmowi PiSu .
 • @Talbot 17:31:19
  //I choć zawsze różniliśmy się w metodach walki, jedno było wspólne: dobro ojczyzny.//
  Ojczyzna to nie rzecz?

  (26) Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? (27) Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania.
  (Ew. Mateusza 16:26-27, Biblia Tysiąclecia)

  Za bardzo martwiliśmy się o innych a za mało o siebie samego.
 • Pis
  Sprytnie przejął MN. W zasadzie także dzięki Hance z Ratusza. Ktoś, kto naprawdę jest narodowcem nie pójdzie z tym wielkim nieszczęściem Dudą i banksterem Morawieckim gdziekolwiek. Chyba, że w dłoniach trzyma karabin , a na muszce trzyma tych zdrajców i zaprzańców prowadząc do dołu z wapnem.
 • Normalny człowiek w dniu 11 listopada
  zasiada do konsumpcji gęsi i rogali a nie szlaja się po jakiś marszach.
 • @ikulalibal 18:33:10
  Podaj datę odzyskania niepodległości przez Rosję.
 • @ikulalibal 18:33:10
  A gorzałka?
 • @ikulalibal 18:33:10
  Co z tą datą?
  Pomogę...

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/11/arm.jpg
 • @Talbot 18:36:31
  4 Listopada 1612
 • @
  //Nie można przecież dopuścić do tego, aby znów, tak jak w poprzednim roku, Guy Verhofstadt łajał Polskę w Parlamencie Europejskim za nazistowski Marsz Niepodległości.//

  Nie mógłby nic powiedzieć gdyby nie było w tym (przynajmniej ziarna) prawdy.
 • @Talbot 18:45:04
  luty 1989 ?
 • @Talbot 18:45:04
  //Co z tą datą?
  Pomogę...//

  Nie pomożesz bo nie możesz.
  Skoro ja nie znam takiej daty to tym bardziej ty który jesteś ciemny jak tabaka w rogu.
  Jako jednostka o wiedzy dyskretnej masz zapewne na myśli 4 listopad (na pamiątkę 1612) ale to nie jest ani data ani święto niepodległości.
  4 listopad jest Świętem Narodowej Jedności na pamiątkę tego że nie bacząc na stanowe socjalne i majatkowe różnice książe Dymitryj Pożarski wespół z kupcem Kuźmą Mininem w zbożnej sprawie wespół dowodzili pospolitym ruszeniem aż do zwycięskiego końca.
 • @ikulalibal 19:03:40
  1612 to nie ja podałem, tylko twój kolega.
 • @ikulalibal 19:03:40
  To ja podałem tę datę. Tak, to Święto Jedności Narodowej. Jeden Rosjanin opowiadał mi , że w Rosji traktują to jako Dzień Niepodległości.
 • @zbig71 19:21:07
  Mnie kilku innych Rosjan podaję inną datę
  A znam ich tu sporo

  pzdr.
 • @zbig71 19:21:07
  Tak między nami to obchodzone do rewolucji a ustanowione w 1648 przez Cara Aleksandra I święto Cudownej Ikony Matki Boskiej Kazańskiej która ponoć również odegrała istotną rolę w wydarzeniach 1612 r.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaza%C5%84ska_Ikona_Matki_Bo%C5%BCej

  PS
  ta sama ikona była "wykorzystywana" podczas Bitwy o Moskwę https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Moskw%C4%85 .Przez wiele lat informacja o tym krążyła w formie "legendy miejskiej" a teraz dzięki odtajnieniu stosownych dokumentów wiadomo że to święta prawda. Na rozkaz Stalina Ikonę obwożono dokoła Moskwy na samolotach.
  Stalin zastosował się do zaleceń czy też prośby Matrony Moskiewskiej https://pl.wikipedia.org/wiki/Matrona_Moskiewska
 • @ikulalibal 19:35:45
  I w słynnej mowie Stalina było "bracia i siostry"
 • @Husky 19:31:14
  Dawaj!!!
 • @ikulalibal 19:35:45
  Podaj datę, kiedy Rosja utraciła niepodległość?
  Polska 17 września 1939.
 • @Talbot 19:56:36
  Nie 12 Mają 1926?
 • @zbig71 19:48:56
  Zaznaczam, to nie moją opinia.
  Podali mi że niepodległość Rosji nastąpi wraz z pogrzebem komunizmu i Putina.
  Czyli daty jeszcze nie "ustalono"
 • @Talbot 19:56:36
  Pogięło cię?
  Zgodnie z prawem międzynarodowych Polska przestała istnieć równo w momencie kiedy jej władze wraz naczelnym dowództwem przekroczyły granice.Czyli późnym wieczorem 16 września.
  17 września Polska już nie istniała.To dlatego sojusznicy nie wypowiedzieli wojny ZSRR do czego byliby zobligowania w razie napaści.
 • @Husky 20:05:23
  A to czasem nie Żydzi rosyjscy,?8))))
  Ciekawe, co teraz oznacza komunizm?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY