Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7139 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Do lepszego Świata...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej idących do USA dotarła do stolicy Meksyku

 

Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej, idących od kilku tygodni w kierunku USA, dotarła w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego do stolicy Meksyku. Na jednym ze stadionów w mieście Meksyk zorganizowano czasowe schronienie dla ok. 1000 osób.

Konwój, który przed czterema tygodniami wyruszył z miasta San Pedro Sula w Hondurasie, liczy ponad 5000 osób. Migranci, pochodzący głównie z Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali, mówią, że uciekają przed przemocą, prześladowaniami i ubóstwem w ich krajach. Według meksykańskich mediów, na stadionie Jesus Martinez Palillo władze zainstalowały zbiorniki, w których dostarczono 10 tys. litrów wody. Pomoc migrantom oferują także mieszkańcy oddając im ubrania i buty.


fot.ANGEL HERNANDEZ/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w zeszłym tygodniu wysłanie kilku tysięcy dodatkowych żołnierzy na granicę z Meksykiem, aby nie dopuścić do jej przekroczenia przez migrantów. Naciska także na władze Meksyku, by zatrzymały pochód. Prezydent tego kraju Enrique Pena Neto zaoferował imigrantom tymczasowe dokumenty i zezwolenie na pracę, jeśli wystąpią oni o azyl w południowych stanach Chiapas i Oaxaca. W sobotę meksykańskie władze poinformowały, że rozpatrują prawie 2800 wniosków o azyl oraz że około 1100 osób zostało deportowanych.

Grupa, która jako pierwsza przybyła do miasta Meksyk, jest największa. W dalszym ciągu znajduje się ona ponad 800 km od granicy Stanów Zjednoczonych. Prawdopodobnie jeszcze w poniedziałek w kierunku stolicy wyruszy kolejna grupa, która przebywa obecnie w mieście Cordoba w leżącym bardziej na południu, przybrzeżnym stanie Veracruz. Do przebycia mają prawie 300 km. (PAP)

fot.ANGEL HERNANDEZ/EPA-EFE/REX/Shutterstock


fot. HILDA RIOS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

 

http://dziennikzwiazkowy.com/ameryka/pierwsza-grupa-migrantow-z-ameryki-srodkowej-idacych-do-usa-dotarla-do-stolicy-meksyku/

KOMENTARZE

 • Nachodźcy
  http://globalne-archiwum.pl/wp-content/uploads/2018/10/17-Wojna-cywilizacji-w-Europie.-Imigranci-narz%C4%99dziem-zniszczenia-Europejskiej-kultury-i-to%C5%BCsamo%C5%9Bci.jpg

  ,,Musimy wiedzieć, kto i dlaczego chce do nas przyjechać, i mamy prawo wybrać, z kim chcemy żyć, a z kim nie. Zgadzam się, że osoby, które wjechały nielegalnie, należy zgromadzić i wydalić. Ale nie do innych państw, tylko poza Unię Europejską. (…) Oni, imigranci, bardziej przypominają młodą armię aniżeli uchodźców.’’

  Viktor Orban.

  http://globalne-archiwum.pl/wojna-cywilizacji-w-europie-imigranci-narzedziem-zniszczenia-europejskiej-kultury-i-tozsamosci/
 • Wenezuela - komuniści u władzy...
  https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/28377463_1326983614067732_1153510393205291119_n.png

  Wenezuela rezygnuje z dolara
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/397/65/3976581.jpg

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201810189014804-Sputnik-Wenezuela-rezygnuje-z-dolara/
 • @Talbot 17:54:20
  https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/885ee3da-f8cf-4d4b-a652-c0553c320f4d.png
 • Wenezuela na skraju upadku
  Z tego komunistycznego raju ucieklo ponad 1.2 mln "zadowolonych" z zycia w Amerykanskim Kraju Rad.
 • @Husky 18:30:43
  Wprowadź socjalizm na Saharze, to zabraknie piasku.
  Ale Wenezuela ma też ropę, jest objęta zdaje się sankcjami.
  I tak żle i tak niedobrze.
 • The Amazing Race !
  Jak najszybciej bez wojny zdestabilizować i zrujnować kraj, wywracając do góry nogami jego etniczną tkankę ? Otóż należy w tym celu w krajach biednych lub dotkniętych niepokojami organizować pielgrzmki ludności, najlepiej po kilkaset tysięcy i kierować do kraju atakowanego. Nikt nie zatrzyma takich tłumów ludzi, wystarczy im po cichu dać środki na podróż, zapewnić przewodników i zasiać cień nadziei na powodzenie przedsięwzięcia. Testy już były z Arabami i Afrykanami przerzucanymi do europy. Teraz kolej na inne kraje i większa skalę. Gdyby na przykład do USA zmierzała pielgrzymka 10 mln ludzi z Ameryki Południowej to nic nie byłoby w stanie ich zatrzymać.
 • @Nibiru 20:46:36 Widać wyraźnie zbieżność zjawisk z wydarzeniami w UE.
  Jeżeli to są rzeczywiście uciekinierzy, to jedynym krajem, gdzie mogą wystąpić o azyl jest Meksyk, a nie USA. Jeżeli pójdą dalej, to staną się zwykłymi migrantami, a takich Trump na pewno nie wpuści. Ciekaw jestem, czy Trump jest gotów użyć ciężkiej broni do obrony swoich granic, przed tą hołotą, która chce zalać USA. Z pewnych źródeł już wiadomo, że konwój ten (podobnie jak następne, które już się formują) sfinansowały i zorganizowały NGOs zbrodniarza, agenta SS, Gestapo i złodzieja z KS żyda Sorosa i WHO. Widać zatem jakim celom służy ONZ. To jest narzędzie globalistów chcących znieść granice oraz wymieszać narody. Niech lepiej zostaną w Meksyku Trump to nie Merkel i nie wpuści darmozjadów do kraju po zasiłki. Armia ponoć czeka na nich, a kamienie, mają być traktowane jak broń, nie sterroryzują żołnierzy, najwyżej zginie kilkudziesięciu a może i kilkaset i wrócą skąd przyszli.
 • @Nibiru 20:46:36
  Soros rozwala świat, którego nienawidzi, to socjopatyczny świr. Ale gorsi są jego wykonawcy, których rękami to robi. Oni to robią dla pieniędzy i nawet nie próbują go pokonać. Tak jak załatwił inwazję, młodych dobrze ubranych janczarów na Europę, tak teraz śle "karawany na USA". Stary dziad Soros ze zwisającą plasteliną pod oczami narobił już wiele chaosu na świecie. Czas zapłaty za zło które uczynił ludzkości jest bliski! Żaden pojedynczy parch nie jest w stanie wstrząsnąć Europą i Ameryką! Ale banda Bilderberg już tak. Całe bankierskie żydostwo świata trzęsie jego posadami.
 • @kula Lis 67 23:40:40
  Soros to tylko wykonawca woli Sanhedrynu. Scenariusz wymieszania narodów przewijał się w ich chorych umysłach i publikacjach od dawna. W obecnych niespokojnych czasach postanowili, jak widać, ten proces uruchomić na pełną skalę. Mieszanka kulturowo etniczna jest łatwiesza do polaryzowania, tyranizowania i eksploatowania z uwagi na brak jedności i wspólnej historii. Również ziomalom Sorosa łatwiej się w takiej mieszaninie wtopić i działać bezczelniej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY