Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7139 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Tren żałobny na odejście Angeli Merkel :)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeden z moich facebookowych znajomych napisał, że z odejścia Angeli Merkel cieszą się głównie "idioci i agenci GRU". No to jestem agentem GRU - łącznikiem między Trumpem, Macierewiczem i Bolsonaro :)

 

 

Jak na razie widzę, że odejściu Angeli Dorothei Merkel z kierowania CDU towarzyszy niemal powszechny smutek w polskiej publicystyce. No bo Merkel taka "propolska" i "antyrosyjska"... A co takiego "propolskiego" i "antyrosyjskiego" zrobiła? Załatwiła robotę Tusskowi - w ch... propolskie! Wspierała Nord Stream 2 - wybitnie propolskie i antyrosyjskie! Pod jej rządami handel między Rosją a Niemcami wzrósł - bardzo k...wa antyrosyjskie! (I tutaj widzimy różnicę między śmiesznymi unijnymi sankcjami a realnymi amerykańskimi, nałożonymi przez tą straszną "prorosyjską" administrację Trumpa.) A jej polityka wobec Ukrainy - no po prostu Putin chyba się Merkel i Hollande'a/Macrona tak przestraszył, że zaraz odda Ukraińcom Donbas i Krym... (A dodajmy do tego, że Merkel wspiera na Ukrainie siły konserwujące tamtejszy oligarchiczno-mafijny syf). A Merkel i jej polityka wobec Gruzji - szczyt NATO w Bukareszcie w 2008 r. i zielone światło dla rosyjskiej inwazji? Merkel była równie "antyrosyjska" jak Hillary Clinton czy Julia Tymoszenko - czyli antyrosyjska jedynie  na poziomie retoryki.

 No ale przecież Merkel broni jedności Unii Europejskiej przed tymi strasznymi proroyjskimi populistami... Broni tak skutecznie, że doszło do Brexitu a strefa euro niemal się nie rozpadła. To właśnie polityka Merkel wobec takich krajów jak Grecja czy Włochy doprowadziła do "antykolonialnego" buntu przeciwko Brukseli i Berlinowi w szeregu krajów UE. Jeśli ktoś zostanie przez historię uznany za głównego sprawcę ewentualnego rozpadu UE, to będzie to Merkel.Niemiecka kanclerz zrobiła jednak jedną ważną, propolską rzecz - osłabiła Niemcy otwierając szeroko ich granice dla bliskowschodnio-afrykańskich imigrantów. Kryzys imigracyjny zdestabilizował Niemcy i to jest dla nas korzystne. Zwłaszcza, że doprowadził również do upadku Merkel. Całkowitą rację ma doktor Targalski (Nya!) mówiąc, że w naszym interesie jest słaby niemiecki kanclerz.Bo wówczas Niemcy nie będą mogli ingerować w naszą politykę i nasze życie. Najlepiej gdyby to był kanclerz antyamerykański - wówczas wzrośnie nasza pozycja w oczach USA.Z całego serca życzę więc sukcesów wyborczych AfD. :) No chyba, że kanclerzem Niemiec zostanie Erdogan - jego też gotów byłbym poprzeć...Zapewne wielu ludzi zacznie teraz jojczyć, że jak mogę cieszyć się z destabilizacji Niemiec "naszego ważnego sojusznika". Zaczną cytować Cata-Mackiewicza i Studnickiego, że Niemcy to nasz sojusznik przeciwko Rosji. No cóż, tezy Cata i Studnickiego na temat Niemiec są obecnie równie gówno warte, co tezy Dmowskiego na temat Rosji. Po prostu Niemcy bardzo mocno się zmieniły od lat 30. Zwolenników tezy o tym, że Niemcy to nasz najważniejszy i najpewniejszy sojusznik chciałbym zapytać: ile sprawnych czołgów i samolotów mają Niemcy? Raporty przygotowane dla Bundestagu mówią wyraźnie, że Bundeswehra nie jest gotowa do działań bojowych nawet na średnią skalę. Najbardziej bojowym elementem niemieckich sił zbrojnych są obecnie: krety z ISIS oraz neonaziści. 
No i może paru transów :) Nawet gdyby Niemcy bardzo chcieli nam pomóc w przypadku rosyjskiej inwazji, to ta pomoc ograniczyłaby się do panicznego wysadzenia w powietrze mostów na Odrze i ustawienia resztek czołgów zdatnych do użytku na Wzgórzach Seelowskich pod Berlinem.Ale cóż, jesteśmy niewolnikami schematów. Oto bowiem w ostatniej "Historii Do Rzeczy" znalazł się wywiad z emigracyjnym historykiem Zbigniewem Siemaszką.  Siemaszko tam ostro jebie sanacyjne władze, ile to one błędów popełniły. Mówi całkiem interesująco, ale na koniec psuje efekt dając do pieca, że Polska powinna trzymać się blisko jedynie z Niemcami, bo Niemcy nas obronią przed Rosją. I przeciwstawia sojusz z Niemcami sojuszowi z USA mówiąc, że Trump cały czas chce "resetu" z Rosją. Londyński dziadzio nie powiedział, czy elementem tego "resetu" jest wycofanie się przez USA z traktatu INF czy też może bombardowanie rosyjskich najemników w Syrii, ale oczywiście jak dziadek raz w "Financial Timesie" przeczytał, że Trump to "ruski agent", to musi tak być :) A później Cenckiewicz rozpływa się jaki to Siemaszko genialny...

***

 

 
 
 
 
 

Nowy brazylijski prezydent Jair Bolsonaro to koleś podobnie zajebisty jak Duterte. Ale ma też poważne wady - ewangelikalny i neoliberalny przechył. Mimo to liczę na to, że powystrzela trochę bandziorów z ulic i rozwali grupę BRICS.

***

Za tydzień powrót do historii. 11 listopada. 

A Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi naprawdę nieźle się udał trzeci sezon "Ataku na Tytana".

 

KOMENTARZE

 • Niemcy grożą nam ws. reparacji?
  „Polska musi być świadoma, że spowoduje to dyskusję o powojennych przesunięciach terytorialnych”
  https://prawy.pl/wp-content/uploads/2018/10/merkelniemcy-300x180.jpg


  Niemcy drżą o kwestię reparacji wojennych, którą porusza się coraz mocniej na polskiej scenie politycznej. W parlamencie trwają prace zespołu posła Arkadiusza Mularczyka, który podjął się oszacowania wysokości roszczeń, których moglibyśmy ubiegać się od Niemiec. Bardzo aktywnie reagują na to media za zachodnią granicą.

  „Wprowadzając do dyskusji dyplomatycznej temat reparacji wojennych, Polska musi być świadoma, że spowoduje to dyskusję o powojennych przesunięciach terytorialnych. (…) Cień na niemiecko-polskie konsultacje międzyrządowe w tym tygodniu rzucają wypowiedzi polskiego prezydenta Andrzeja Dudy na temat reparacji”

  – pisze „Tagesspiegel”.

  Jak czytamy, niemieckie media mają zarzut do prezydenta Dudy, że powołuje się na ekspertyzy śp. Lecha Kaczyńskiego, „które stanowią jakoby dowód na to, że wyrządzone przez Niemcy wojenne szkody nigdy nie zostały naprawione. Niemieckie stanowisko, że dla roszczeń reparacyjnych nie mogą istnieć podstawy prawne, spotyka się w oficjalnych kołach Polski z niezrozumieniem”. Ten sam dziennikarz przyznaje jednak, że międzynarodowe porozumienia, tak jak Umowa Londyńska, były podejmowane bez udziału Polski.

  „W przypadku Polski, jeśli chodzi o świadczenia materialne, pewną rolę będą jednak musiały odegrać ogromne przesunięcia terytorialne między Rosją, Polską i Niemcami. (…) Kto temat reparacji chce na poważnie znów wprowadzić do dyplomacji, ten musi być tego (terytorialnego aspektu) świadomy”

  – podkreśla Appenzeller w tekście opublikowanym na łamach „Tagesspiegel”.
  dw.com
  fot. Arno Mikkor, CC BY 2.0, Flickr
  https://prawy.pl/81851-niemcy-groza-nam-ws-reparacji-polska-musi-byc-swiadoma-ze-spowoduje-to-dyskusje-o-powojennych-przesunieciach-terytorialnych/

  Niemiecki historyk: reparacje to największy niespłacony dług
  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemiecki-historyk-reparacje-to-najwiekszy-niesplacony-dlug/syhdls8
 • Talbot
  Nawet wysadzenie mostów by nic Niemcom nie dało. Rosyjskie czołgi jako jedyne zdolne są do tzw. mokrej przeprawy nie mówiąc już o mostach pontonowych, etc... Zresztą pozostało wiele przyczółków do desantu wzdłuż Odry po naszej i niemieckiej stronie. Są zadbane o dziwo tak u nas jak i u Niemców. Bundeswehra ma mniej czołgów niż my za PRLu tylko w samym Opolu, w Sudeckiej było ich 300.
 • Niemcy bez sprawnych okrętów podwodnych
  https://www.defence24.pl/niemcy-bez-sprawnych-okretow-podwodnych Ps...Niemcy stawiają na "piechotę morską" na pontonach z doświadczeniem desantowym, po co im OP? Tak to jest jak się chce kupować "europejskie" uzbrojenie. I takie OP chciano kupić dla Polskiej MW. Niemcy jak zwykle zrobili skomplikowanego i awaryjnego bubla. 0% sprawnych okrętów? Hm, to nie brzmi zbyt zachęcająco dla potencjalnego kupca. Nawet, jeżeli Niemcy podadzą dziesiątki "obiektywnych" powodów, to ich wiarygodność zdecydowanie spada. Wszystkie udało im się uszkodzić. Nie świadczy to o okrętach, ale raczej o wyszkoleniu załóg, o czym też swojego czasu było głośno w Deutsche Marine. Ktoś powinien za to siedzieć. Wydać kasę na 6 okrętów podwodnych i nie mieć ani jednego to już dywersja. Niemiecka stocznia nie może utrzymać sprawności Niemieckich OP słabo to wygląda (to powinno dać nam do myślenia). Dobre bajki o częściach zamiennych. Ciekawe, że włoskie, ani żadne inne nie mają tego problemu - komponenty 212A i 214 pokrywają się w 60%. A prawda jest taka, że w Kilonii nie ma gdzie ich remontować, bo hale są tak zapchane produkcją, że nie ma miejsca na szpilkę. Stocznie niemieckie popadały jak kawki - jak zresztą w całej Europie. TKMS sam zaorał swoją własną rezerwową dla U-bootów w Emden. Remonty planowane to ok, ale jak się zdarzy awaria to jest masakra. Szkoda, że tego nie wykorzystujemy, bo już dziś moglibyśmy na nich pracować i je remontować. Ten stan będzie trwał jeszcze co najmniej 10-15 lat - chyba, że ich odciążymy. Na remonty można postawić prowizoryczną halę i chyba tak zrobią. W innym przypadku, może wskoczy Fincantieri i wyremontuje część niemieckich. Pewną deska ratunku mógł być skandal korupcyjny w Izraelu i Merkel zastopowała projekt dla nich. Ale we wrześniu była delegacja w Berlinie (Reuven Rivlin) i Merkel po naciskach i zapewnieniach ustąpiła. Jeżeli idą (TKMS) tak ostro po bandzie, wiedząc, że sami nie są wstanie nic dodatkowego terminowo wyprodukować (doszedł przecież niespodziewanie Singapur), spekuluję na dwa scenariusze: klienci są gotowi zgodzić się na późniejsze terminy, lub wręcz na opóźnienia w budowie bez wymagania kar. Po części zrozumiale, bo nie ma na rynku produktów porównywalnych tej klasy. U nas już zapadła decyzja i Niemcy wiedzą, że będą mogli część produkcji i/lub remontów zrealizować u nas. Myślę, że trochę przybliżyłem problem.
 • @kula Lis 67 11:52:44
  Niemcy nie potrzebują swojego sprzętu wojskowego, gdy będą zajmować prusy wschodnie i "ziemie odzyskane" - to skorzystają ze sprzętu rosyjskiego.
 • Trump - Merkel, Putin, teraz Xi Jinping
  http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2018/11/rexfeatures_9959201q-800x500_c.jpg


  Kończą ze wsparciem dla komunistycznego reżimu w Chinach….nie, nie władze RP

  Kilka dni temu Donald Trump ogłosił wystąpienie USA z UPU (Światowego Związku Pocztowego), organizacji w ramach ONZ, która reguluje ceny przesyłek pocztowych i gwarantuje preferencyjne stawki na wysyłki z Chin.
  Ta decyzja Białego Domu oznacza, że ceny przesyłek (min. towarów kupowanych na Alibaba) z Chin do USA wzrosną.
  Według Paula Misenera, wicedyrektora Amazon ds. globalnej strategii innowacji i komunikacji, koszt wysyłki ważącej 1 funta (0,45kg) z Południowej Karoliny do Nowego Jorku wynosi prawie 6 USD. Ta sama przesyłka z Pekinu do NJ kosztuje 3,66 USD. 1 funtowa paczka w odwrotną stronę (z NJ do Pekinu) wysłana przez US Postal International Mail kosztuje 50 USD.
  I tylko przypomnę, że Poczta Polska chwali się, że współpraca z Chinami i zalew tanimi przesyłkami stamtąd, to dla niej ogromna szansa. Na szczęście dla Amerykanów Trump potrafi lepiej liczyć niż nasi eksperci i postanowił skończyć z pomaganiem chińskiej poczcie i komunistycznemu reżimowi.
  Jak napisano w artykule na łamach Taiwan Daily “ciągu ostatnich kilku dekad Stany Zjednoczone prowadziły prochińską politykę Kissingera. Dopuszczono Chiny do systemu wolnego handlu i otwarto dla nich amerykański rynek by napędzać chińską gospodarkę. Stany Zjednoczone mają co roku ogromny deficyt w handlu Chinami, co jest jedną z głównych przyczyn szybkiego wzrostu gospodarczego ChRL. Polityka USA zakładała, że wraz chińskim rozwojem gospodarczym Chiny przeprowadzą " demokratyzację" i staną się wolnym i demokratycznym krajem. Oczekiwanie to jednak całkowicie nie spełniło się: w ostatnich latach reżim komunistyczny w Chinach stał się jeszcze bardziej autorytarny.”
  Ale nie tylko Trump kończy ze wspieraniem komunistycznego reżimu. W czasie wizyty w Pekinie premier Japonii Shinzo Abe poinformował prezydenta Chin Xi Jinpinga, że Tokio kończy z pomocą dla Chin w ramach ODA (Oficjalna Pomoc Rozwojowa).
  I znów tylko przypomnę, że Polska za rządów PiS zobowiązała się wpłacać coraz więcej środków na pomoc rozwojową m.in. dla Chin. Do 2030 roku pomoc ta ma wzrosnąć trzykrotnie.( Polska dołączyła do DAC w 2013 r., a w latach 2013–2014 największymi odbiorcami jej pomocy było pięć państw: Angola, Białoruś, Ukraina, Chiny i Etiopia.)

  To między innymi dzięki japońskiemu wsparciu dla Chin w ramach ODA powstało międzynarodowe lotnisko w Pekinie. Łącznie Japończycy przekazali Pekinowi pomoc wartości 3,65 biliona jenów (ok. 32,6 mld USD), ale przeciętny Chińczyk nie wie, że to dzięki takiej pomoc mogły powstać chińskie lotniska, porty i drogi….Przeciętny Chińczyk za to nieraz słyszał antyjapońską retorykę a komunistyczny reżim nieraz atakował japoński biznes w ChRL.

  USA i Japonia kończą ze wsparciem komunistycznego reżimu, bo są to praktyki, które nie służą obywatelom tych krajów.
  Polska ma rosnący deficyt z Chinami, panoszącą się agenturę ChRL, utrudniony dostęp do rynku chińskiego ale nadal będziemy pomagać chińskim komunistom.

  http://haniashen.blogspot.com/2018/10/koncza-ze-wsparciem-dla-komunistycznego.html
 • @kula Lis 67 12:46:06
  "Generał NATO: W przypadku wojny z Rosją będziemy mieli problemy. "

  Nikt nie będzie miał problemów, bo nie będzie wojny NATO z Rosją i odwrotnie.
  Cały Sputnik jest zzasypywany od wielu lat propagandą o III wojnie światowej i Niechybnym ataku NATO na Rosję.
  Jest też tam wielu proroków i jasnowidzów twierdzących, że Rosja wygra starcie z Zachodem.
  A Ty jako agent wpływu bierzesz udział w tej propagandzie.
 • @kula Lis 67 12:46:06
  Moderacja
  @Talbot 12:09:37
  Generał NATO: W przypadku wojny z Rosją będziemy mieli problemy.
 • @kula Lis 67 11:52:44
  Dlaczego tak namolnie latasz po wszystkich blogach i seryjnie wklejasz propagandówki ze Sputnika?
  Dostajesz za to jakieś wynagrodzenie?
 • @Talbot 13:15:37
  Co Niemcy zrobili dla świata:

  - I wojna światowa
  - II wojna światowa
  - obozy zagłady na wzór Che Guevarowskich obozów śmierci
  - wypromowali Hitlera
  - wysłali Lenina specjalny pociągiem do Rosji
  - tworzą Arabski kalifat w EU

  I właśnie dlatego Niemcy należy równać z ziemią, profilaktycznie co 50 lat.
  Ktoś znany to powiedział, nie pamiętam kto
  8-))))))))

  ale miał rację.
 • @Talbot 13:26:36
  Tak płacą mi w szeklach, to ponoć przyszłość po upadku$E Nie wiedziałeś?
 • @kula Lis 67 14:07:33
  A to popieram.
  Szalom bracie
 • @Talbot 12:37:09
  Nie zaliczam siebie do osób które mają alergię na tle Niemiec. Wzorem J.Piłsudskiego uważam iż w określonych warunkach brzegowych da się z nimi porozumieć. Kiedy jednak widzę chęć robienia przez Berlin biznesów z Rosją nasuwa mi się jedno skojarzenie: to syndrom sztokholmski

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY