Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7141 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Będą dwa państwa żydowskie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nową Jerozolimę wesprą Niemcy, Francja, Anglia, Ameryka i ogromny kapitał

 

Nową Jerozolimę wesprą Niemcy, Francja, Anglia, Ameryka i ogromny kapitał żydowski na całym świecie. Wspomogą ten program także wielkie międzynarodowe korporacje, takie jak EBL, Facebook, Google; powstaną uniwersytety, szkoły, fundacje, kampanie. Z wielką radością i z ogromnymi sukcesami będą działać na rzecz Niebiańskiej Jerozolimy bogaci i mniej bogaci ludzie, i wiele państw naszego globu.

 

Mój felieton o Niebiańskiej Jerozolimie wzbudził duże zainteresowanie Czytelników. Miałem sporo pytań, rozmów, dociekań. Najczęstsze z pytań dotyczyło wiarygodności informacji. Zainteresowanym osobom podałem źródła, inni dopytywali o szczegóły, kiedy to się stanie, co na to Putin, Niemcy i Ameryka. Co ciekawsi prosili o szersze omówienie sprawy, o podanie nowych faktów, nazwisk, okoliczności. Nic innego mi nie pozostało, tylko odwołać się do głównego bohatera Igora Berkuta, który w kolejnych wywiadach potwierdza to, co już powiedział wcześniej, że na Ukrainie powstanie nowe państwo żydowskie, ale dodaje też szczegóły. „Na tej ziemi – mówi - istniał wielki chazarski kraj (kaganat)”. Przypomnijmy przy okazji, idąc za Wikipedią, czym był ten kraj. Było to „państwo (…) powstałe w wyniku rozpadu kaganatu zachodniotureckiego w II połowie VII wieku nad Wołgą i Donem”. Z innych źródeł1 dowiadujemy się, że: „w IX wieku nastąpiła centralizacja kaganatu; (…) do imperium przybyło wielu Żydów (…). Pod ich wpływem władca Chazarów przyjął judaizm jako religię państwową”. I do tego wątku odwołuje się właśnie Igor Berkut.

W wywiadzie telewizyjnym mówi: „Czterysta lat na tych ziemiach istniało państwo żydowskie. To po pierwsze. Po drugie Izraelowi zagraża obecnie duże niebezpieczeństwo ze strony sąsiednich państw (…). I ich wojskowa technika bardzo się rozwija, szczególnie potencjał wojenny. W tej sytuacji, jeśli będzie istniało drugie terytorium żydowskie, zresztą nie tak daleko od pierwszego, a rakiety średniego zasięgu tam dolecą, to byłoby bezmyślnym krokiem atakować małe państwo Izrael, kiedy się wie, że całkiem blisko, na północy, istnieje drugie państwo wielokrotnie większe niż obecny Izrael, znacznie silniejsze ekonomicznie i z dużo większą ilością mieszkańców, które odpowie agresorowi potężnym, odwetowym i bolesnym ciosem. W Nowej Jerozolimie będą dwa centra: dniepropietrowskie i odeskie. Dniepropietrowsk to wielka synagoga, Złota Róża, największe żydowskie kulturowe centrum judaistyczne na świecie. Mieszkają tam najbogatsi i najbardziej wpływowi obywatele tamtego regionu”.

Istotnie, znajduje się tam wielkie Centrum Kulturalne Menora, które zostało otworzone nie tak dawno, bo w końcu 2012 r. Ogromny nowoczesny budynek symbolizuje największy na świecie ośrodek społeczności żydowskiej. Szacuje się, że w Dniepropietrowsku przebywa ok. 60 tys. Żydów. Warto też wiedzieć, że to ogromne centrum sfinansowali dwaj miliarderzy żydowskiego pochodzenia: Hennadij Boholubow, przewodniczący miejscowej gminy żydowskiej oraz Ihor Kołomojski, gubernator dniepropietrowskiego obwodu.

„Odessa zaś – mówi dalej Berkut - to historyczne i duchowne centrum żydowskiej społeczności, które istnieje tam od pokoleń. Na dodatek, jeśli rosyjski rząd uzna, że Żydom należy dać też Krym, to wtedy Krym w sposób oczywisty i logiczny stanie się szóstym województwem Nowej Jerozolimy”. A więc daleko mierzą plany wizjonerskiego projektanta. A jak lokalna ukraińska społeczność zareaguje na ten projekt? – dopytuje dziennikarz. Berkut zaś odpowiada: „Terytorium tych pięciu regionów na naszych oczach wyludnia się i dziczeje; (…)widać straszliwie zdewastowane, rozbite i straszne drogi, przy których bardzo rzadko jawi się jakiś przystanek autobusowy. To terytorium przeobraża się w pustynię, którą ludzie porzucają. Jeszcze nie tak dawno mieszkało w tych pięciu województwach 9,5 miliona Ukraińców. A po dziesięciu latach populacja ta zmniejszyła się do poniżej 8 milionów. I nieustannie ziemie te wyludniają się. Polityczną stolicą Nowej Jerozolimy będzie Dniepropietrowsk, a kulturową i turystyczną Odessa.

Czyżby ten projekt nie miał żadnych przeciwników? – docieka dziennikarz. „Pomyślmy tylko - odpowiada Berkut - kto może się nam przeciwstawić. Weźmy Ukrainę. Kto na Ukrainie może być wrogiem tego projektu? Poroszenko? Jaceniuk? Tymoszenko? Hrojsman? Kliczko? Firtasz? Pinczuk? Kołomojski? - wymienia najbardziej wpływowych, pochodzenia żydowskiego, polityków oraz biznesmenów i kontynuuje: – No, odpowiedzcie mi, kto na Ukrainie może zablokować ten projekt? A może ktoś za granicą? Weźmy pod uwagę Kazachstan. Kto z kazachskich miliarderów będzie przeciw? Aleksander Maszkiewicz? Timur Lewin? A spójrzmy na Rosję. Myślicie, że Putin się sprzeciwi? A może Miedwiediew? Albo Żyrynowski? A może Friedman? Lub Rotenberg? Pokażcie mi w Rosji przeciwników. Idźmy dalej, Niemcy, Angela Merkel? Wyobrażacie sobie, że wychodzi ona w Bundestagu na trybunę i głosi: „Niemiecki rząd uważa, że nowe pokolenie Żydów nie może zamieszkać na Ukrainie”. Na samą taką myśl oblałaby się ze strachu zimnym potem i byłaby to straszna myśl dla jej politycznej kariery. A może prezydent Francji? Albo Theresa May? Może klan Rothschildów? Albo Abramowicz żyjący w Londynie? Zostaje jeszcze Donald Trump. Możliwe, że on zaprotestuje. Ale jego córka, Iwanka, przeszła właśnie na judaizm i wzięła za męża Żyda, ze znanej żydowskiej dynastii. I co? Trump w takiej sytuacji stanie przeciwko nam? Nie! A może dom Rockefellerów? A może magnaci Hollywood, gwiazdy kina? A może Facebook z Markiem Zuckerbergiem? Nie! W Niebiańskiej Jerozolimie życie uratują miliony Żydów. Także w tej sprawie będziemy kontaktować się z Papieżem, z Rzymem. Już się wybierają tam przedstawiciele czterech regionów. (…) Sądzimy, że Kościół katolicki także wesprze ten projekt. Bo to również projekt dla poprawienia losów Ukraińców, podniesienia poziomu ich życia. Ten projekt w nikogo nie uderza, przeciwnie, to projekt rozwojowy, twórczy, przedstawia przyszłość we współpracy. Ekonomiczny fundament pod Nową Jerozolimę został już założony. Setki żydowskich miliarderów na świecie pod koniec swojego życia uczynią coś dobrego, zostawią po sobie dobrą pamięć, pokażą sens swojego istnienia, będą nas wspomagać, czyniąc na naszą rzecz darowizny”.

 

Dalej powiada Berkut, że Nową Jerozolimę wesprą Niemcy, Francja, Anglia, Ameryka i ogromny kapitał żydowski na całym świecie. Wspomogą ten program także wielkie międzynarodowe korporacje, takie jak EBL, Facebook, Google; powstaną uniwersytety, szkoły, fundacje, kampanie. Z wielką radością i z ogromnymi sukcesami będą działać na rzecz Niebiańskiej Jerozolimy bogaci i mniej bogaci ludzie oraz wiele państw naszego globu. I tak jak w księgach mądrości napisano, rządzić będzie dwunastu mężów, a na czele ich stanie Binjamin Netanjahu. A ci mężowie, Berkut zna już ich nazwiska, to obecni i dawni jego współpracownicy. I co? Mamy w to wierzyć, czy nie mamy, przy takiej dokładnej analizie faktów?! Izraelska prasa też o tym mówi. Manipulacja? Balon próbny? Pomyślmy.

Napisane przez Stanisław Srokowski 

 

Felieton ukazał się w tygodniku Warszawska Gazeta!

KOMENTARZE

 • No
  I jeszcze 300mld $ wyciśnięte z Polaków, na co już dał przyzwolenie bydlak Tramp podpisując akt 447.
 • @zbig71 12:30:37
  Możesz to uzasadnić, dlaczego Trump jest "bydlakiem"?
 • @zbig71 12:30:37
  Trump jest "bydlakiem bo: Kreml potwierdził rozmowy Putin-Trump 11 listopada w Paryżu?

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1315845,kreml-potwierdzil-rozmowy-putin-trump-11-listopada-w-paryzu.html
 • @Talbot 12:43:25
  Akt447
  Kłamał że Polski nie skrzywdzi, a zrobił chyba najgorszą rzecz podpisując ten akt.
  Ogłoszenie Jerozolimy stolicą Izraela i przeniesienie tam ambasady USA.
  Bombardowanie tak już zdewastowanej Syrii.
  Jest parszywym syjonistycznym bandytą.
 • @
  JEROZOLIMA NA BLISKIM WSCHODZIE JEST STOLICĄ IZRAELA.

  Palestyńczycy mają swoje Państwo. To Arabia Saudyjska. Arabowie posiadają swoje "święte miasta": Mekkę i Medynę! Przeniesienie stolicy Izraela w inne miejsce jest czystą spekulacja i... herezją!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 15:11:12
  Jak to dobrze, że spenetrowałeś prawdę. Czyli można było w 1948roku ukraść państwo, a jego mieszkańców wywalić z domów , niejednego zastrzelić, domostwa zburzyć. "Godne to i sprawiedliwe"
 • @zbig71
  PAŃSTWO IZRAEL POWSTAŁO TAM, GDZIE POWSTAĆ POWINNO!

  Nie jestem za wywalaniem kogoś z domu. Nie jestem za zabijaniem kogokolwiek... Jednak, choć historia nowożytnego Izraela jest zawiła, to zapewne pamiętasz, że gdy ogłoszono proklamację to najeźdźcami na Wolne Państwo byli Arabowie wokół Izraela mieszkający.

  Zresztą, czy ktoś w to wierzy czy nie, po wielu latach zgodnie z proroctwami izraelici znowu zamieszkali w ziemi nad Jordanem.

  Jak wspomniałem w poprzednim komentarzu Arabowie mają swoje Państwo na Półwyspie Arabskim. A jak owi Arabowie znaleźli się w ziemi izraelskiej?

  Otóż w siódmym wieku wyszły wojska arabskie z Półwyspu Arabskiego by zdobywać nowe ziemie. Doszły aż do Francji a część Hiszpanii była w ich władaniu jeszcze bardzo, bardzo długo. Jednak wojska Arabskie zajęły także po drodze ziemię, której właściciele rozsiani byli po świecie. Owi potomkowie tych Arabów mieszkają dzisiaj w Izraelu i nazywani są Palestyńczykami.

  Jednak swego czasu wielu Arabów Palestyńskich nie stanęło po stronie wojowniczo nastawionych młokosów z karabinami...

  *

  Francuzi wyrzucili najeźdźców. Oni mogli, izraelitom zabroniono...
  Nie jestem za zabijaniem ani przemocą ale nie mam zamiaru występować przeciwko Planowi Bożemu. Ziemia nad Jordanem włącznie ze stolicą w Jerozolimie należy do Izraela! Palestyńscy Arabowie mają prawo tam mieszkać na tych samych zasadach jak w Polsce mieszkają Romowie czy inne nacje...

  Kpiną jest to, że Arabowie chcą zawładnąć Jerozolimą. Oni przecież już mają swoje "święte miasto" – Mekkę!

  Jestem przeciwny używaniu siły ale siłą rządzą się narody. W sile również pokłada nadzieję Izrael... Wiem tylko jedno: Sędzią Izraela jest tylko i wyłącznie Pan Jezus! I tenże już w Starym Testamencie wybrał Jerozolimę...

  A czy godne to i sprawiedliwe, że starzy arabscy wyjadacze władają broń do ręki młokosów by ci ginęli za sprawę? Dlatego wielu Arabów nie zgadza się z taką polityką przyznając Izraelowi prawo do tej ziemi. Wielu Arabskich kramarzy prosiło o ochronę władze izraelskie.

  Nie jestem za przemocą. Sami niektórzy izraelici po drugiej wojnie światowej nie byli przekonani co do Państwa w starych granicach... a jednak i owi nie mieli nic do gadania. Państwo Izrael powstało tam, gdzie powstać powinno!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 17:43:48
  Żydzi zostali wygnani z Jerozolimy przez cesarza Hadriana w 135roku za wszczynanie antyrzymskich powstań. I co? Po prawie 2 tys lat zapragnęli wrócić do domu? Arabowie dają broń do ręki młokosom. Snajperzy izraelscy strzelają do bezbronnych Palestyńczyków, w tym do dzieci.
 • @zbig71
  ZA ROK W JEROZOLIMIE!

  Nie czytałeś dokładnie mojego poprzedniego wpisu. Nie popieram przemocy lecz wiem, że Arabowie mają swoją ziemię a w Izraelu są gośćmi, by nie rzec potomkami najeźdźców.

  Izraelici tak jak inne nacje ufają wojsku a nie Panu Bogu. Zadaję pytanie, co na pierwszej linii ognia robią dzieci palestyńskie? Dlaczego przywódcy arabscy ukrywają się za kotarą i buntują dzieci, i młodzież częstokroć wkładając im broń do ręki?

  Dlaczego o tym nie piszesz? Dlaczego nie wspominasz o koktajlach Mołotowa?

  Żołnierze jakiego państwa na świecie pozwoliliby by smarkacze obrzucali ich wojsko kamieniami? Wiesz może?

  Dlaczego i jakim prawem organizacje międzynarodowe pozwalają na to by była w ogóle dyskusja na temat Jerozolimy "palestyńskiej"?

  Nie popieram strzelania do dzieci, nie popieram zabijania ale i polscy przywódcy podczas II wojny światowej wkładali granaty w ręce małolatów! Dlaczego państwa arabskie nie dadzą kawałka ziemi swoim ziomkom? Wiesz dlaczego? Ponieważ komuś zależy na tym by to palestyńskie zarzewie było pośród znienawidzonego Narodu izraelskiego! I szkoda, że tutaj na tym Portalu również owe antysemickie głosy słychać bez dwóch zdań!

  PS Arabowie Palestyńscy nie mają żadnego prawa do ziem izraelskich a Jerozolima im się nie należy. Mogą, owszem, żyć pośród izraelitów ale nie na zasadzie ciągłych pretensji.


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 23:01:06
  Interesujące , kto udziela praw gdzie kto ma mieszkać.
  Mylisz antysemityzm że spostrzegawczością.
 • @zbig71
  GRATULUJĘ WPISU ZBIG71!

  Świetny!


  http://m.neon24.pl/5d0312bdbb52447105f3675bbab195cb,0,0.png
 • @57KerenOr 10:33:49
  Świetny wpis zbig71 ! Krótko, zwięźle i na temat.
  Trzeba się dokształcić jeszcze baniaku! (Chyba tak się mówi na kogoś kto banuje za odmienne poglądy i bezczelnie korzysta z gościnności innych ?!?)
  Tu wpisz "przybysz" i poczytaj:
  http://www.biblia.info.pl/szukaj.html
  Kerenorku, Kerenorku, kupo g..na mały gnojku!
 • @57KerenOr 23:01:06
  Po co sobie żałować?!? Przecież wszyscy Goje są gośćmi na planecie Ziemia.
  Zwłaszcza Polacy
 • @Franek Ganek 10:51:02
  Cóż, ja nikogo nigdy nie zbanowałem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY