Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7141 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Czy Rosja zapewni nam bezpieczeństwo militarne?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjski generał: W razie konfliktu użyjemy najnowocześniejszej broni do zniszczenia Fort Trump

 

„Niezawisimaja Gazieta” – centrowy dziennik rosyjski wydawany w Moskwie od 1990 r. roztrząsa kwestię amerykańskiej bazy wojskowej, której projekt Andrzej Duda ochrzcił mianem Fort Trump.

 

Według wiceministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej (a wcześniej przedstawiciela dyplomatycznego) Rosji przy NATO) Aleksandra Gruszko, po pierwsze ten temat dotyczy nie tylko bezpieczeństwa rosyjskiego, ale także europejskiego. Podstawowy akt NATO-Rosja („Akt Stanowiący o podstawach wzajemnych stosunków, współpracy i bezpieczeństwa” z maja 1997 r. – przyp. red.) „wyraźnie zakazuje rozmieszczania znaczących sił bojowych na stałe” w pobliżu granic Federacji Rosyjskiej, a budowa bazy zniszczyłaby istniejące porozumienia. Po drugie – zdaniem ministra, koncentracja amerykańskich sił zbrojnych na stałe przy granicach Federacji Rosyjskiej będzie wymagała działań odwetowych. Gruszko jest pewien, że jeśli Stany Zjednoczone umiejscowią bazę w Polsce, Moskwa będzie musiała zaakceptować „dodatkowe wojskowe i techniczne środki ostrożności”. Przypomniał „błędne koło wyścigu zbrojeń”, z którego bardzo trudno jest wydostać się nawet przy odpowiedniej woli politycznej.

Znacznie ostrzejsze zdanie wypowiedział jednak zapytany przez dziennikarzy gazety uznany specjalista ds. bezpieczeństwa prof. generał-porucznik Jurij Niekaczew, w latach 1993-2000 zastępca dowódcy grupy rosyjskich sił zbrojnych na Zakaukaziu.

– W razie konfliktu Rosji z USA i NATO siły rosyjskie mogłyby przeciwko ewentualnej bazie wojskowej USA na terenie Polski użyć rakiet Iskander, pocisków manewrujących Kalibr i lotniczych pocisków kierowanych o prędkości hiperdźwiękowej Kinżał – grozi generał. – Ponadto oczywiście wykorzystamy nasze samoloty uzbrojone w pociski hiperdźwiękowe Kinżał oraz bomby i pociski z ładunkami termobarycznymi, mającymi znaczną siłę niszczenia, porównywalną z taktyczną bronią jądrową.

za: ng.ru

 

http://dzienniknarodowy.pl/rosyjski-general-razie-konfliktu-uzyjemy-najnowoczesniejszej-broni-zniszczenia-fort-trump/

KOMENTARZE

 • Przypadek Piotra Wierziłowa
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15192291341d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Taki obrazek zza kulis wielkich zjazdów politycznych. Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini w kuluarach sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku spotkała się z rosyjską delegacją. Została zaproszona do pokoiku, w którym siedzieli rosyjscy dyplomaci, przez ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa. Weszła, przywitała się, usiadła. Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Niebienzia z galanterią podał jej filiżankę. Pani Mogherini uprzejmie acz stanowczo podziękowała za poczęstunek. Co to jednak znaczy reputacja, nieprawdaż?

  Tak, reputacja Rosji trucicielki ugruntowuje się z dnia na dzień. Oto mamy dziwny przypadek Piotra Wierziłowa, wydawcy w projekcie Mediazona (poświęcony problematyce obrony praw człowieka, stanowi więziennictwa w Rosji, więźniom sumienia itd.), akcjonisty, animatora działalności nieznośnej, podnoszącej ciśnienie przedstawicielom najwyższych władz partyjnych i państwowych.

  Podczas finałowego meczu mundialu na murawę wbiegło kilka osób, zakłócając spotkanie, któremu przyglądały się z trybuny honorowej oczy wysoko postawionych gości oraz miliony przed telewizorami. Zanim ktokolwiek mógł się zorientować, kto zacz i o co chodzi, ubrani w mundury policyjne manifestanci zostali sprawnie zwinięci przez służby porządkowe. Z oficjalnych komunikatów niepodobna było dowiedzieć się, co się stało – incydentu nie dostrzeżono. W mediach społecznościowych natomiast pojawiły się filmiki z przesłuchania zatrzymanych. Okazało się, że chuligańskiego czynu dopuścili się Piotr Wierziłow i kilka członkiń grupy Pussy Riot. Ich akcja nazywała się „Milicjant wkracza do gry”. Jej celem było zwrócenie uwagi na problem więźniów sumienia, w tym prowadzącego głodówkę protestacyjną Ołeha Sencowa (a propos to dziś mija 137 dzień jego protestu). Uczestnicy akcji dostali po 15 dni aresztu administracyjnego.

  Wierziłow chciał osobiście wziąć udział w akcji na stadionie, toteż nie poleciał – jak planował – do Republiki Środkowoafrykańskiej w składzie grupy dziennikarzy, zorganizowanej przez Centrum Dochodzeń (struktura finansowana przez Michaiła Chodorkowskiego). Dziennikarze mieli zebrać materiał o działalności grupy Wagnera w tym kraju. Zostali zamordowani (http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2018/08/01/ichtamniet-afryka-dziennikarze/). Wierziłow rozpoczął samodzielne śledztwo w sprawie ich tajemniczej śmierci. 11 września trafił do szpitala. Stracił przytomność, dwa dni później jego stan określono jako ciężki. Zrobiono badania, analizy, rosyjscy lekarze nie znaleźli we krwi pacjenta żadnych podejrzanych substancji. 14 września Wierziłow odzyskał przytomność, jego stan jednak nadal był ciężki. Następnego dnia został przewieziony do berlińskiej kliniki Charite, gdzie postawiono go na nogi. Dziś został wypisany. Niemieccy lekarze próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, co stało się przyczyną zapaści. W rozmowie z dziennikarzami profesor Kai-Uwe Eckardt wyraził przypuszczenie, że Wierziłow najprawdopodobniej został otruty. Czym? Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie. Niemiecka prasa sugeruje, że Wierziłow stał się kolejną – po Skripalach – ofiarą trucizny, z tym że tym razem nie użyto substancji paralityczno-drgawkowej Nowiczok, a jakiegoś innego nieustalonego specyfiku. Ponadto wysunięto przypuszczenia, że Wierziłow został otruty, gdyż dotarł do demaskujących ważne osoby informacji na temat dziennikarzy tropiących grupę Wagnera w Afryce. Zdaniem innych komentatorów Wierziłow miał zapłacić wysoką cenę za swój wygłup na mundialu. W ostatnią niedzielę kapłan kremlowskiej propagandy Dmitrij Kisielow ni z tego niż owego zaczął w swym programie „Wiesti Niedieli” opowiadać o Wierziłowie, zaprzeczając wersji zachodniej prasy o celowym otruciu. Materiał miał na celu zdyskredytowanie nie tylko tego przypuszczenia, ale także osoby Wierziłowa. Kisielow z widoczną satysfakcją pokazał zdjęcia Wierziłowa i jego byłej żony Nadieżdy Tołokonnikowej ze słynnej akcji artgrupy Wojna w muzeum w 2008 r. („J*bcie się za Niedźwiadka”, zbiorowa orgia seksualna), dając do zrozumienia, że Wierziłow jest skandalistą, niezasługującym na szacunek i zaufanie. Skąd to nagłe zainteresowanie Wierziłowem oficjalnej propagandy, skoro przecież nic się nie stało?

  Dziś media wałkują temat ustalenia przez grupę Bellingcat tożsamości jednego z dwóch podejrzanych o otrucie Siergieja Skripala. O tym w następnym odcinku tego fascynującego serialu.

  http://labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2018/09/26/przypadek-piotra-wierzilowa/
 • Autor
  Scenariusz na cos czego jeszcze nie ma , interesujące
  Jak zawsze pokazują zęby, warczą, tupią nogami. A my róbmy swoje, ze spokojem i zdecydowanie.

  Rozlokują Iskandery. 22 raz.
 • Chwała!
  28 września 1978 roku w walce z KGB zginął August Sabbe-ostatni estoński antykomunistyczny partyzant, żołnierz oddziału”leśnych braci”. Estonia była wchłonięta przez Sowietów, ale on się nie poddał. Walczył do końca.

  Chwała!

  https://pbs.twimg.com/media/DoKQ4AuWsAEN9K6.jpg
 • @Husky 17:45:31
  Rosja straszy wszystkie państwa europejskie, jej samoloty ciągle latają wzdłuż granic innych państw, a potem ma pretensje do wszystkich. Rosja nigdy nie potrafiła żyć w zgodzie z innymi.
  A to ciągłe straszenie i grożenie - świadczy o jej słabości.
 • @Talbot 16:52:48
  "Tak, reputacja Rosji trucicielki ugruntowuje się z dnia na dzień."

  Bo w telewizji tak powiedzieli?

  Ostatnio znów w radio słyszałem o wodach międzynarodowych na Bałtyku... nie wiesz gdzie one są? Masz może jakąś mapkę?

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Tak, reputacja Rosji trucicielki ugruntowuje się z dnia na dzień. "

  Nawet Banderę otruli...
 • @Talbot 16:52:48
  "Federica Mogherini w kuluarach sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku spotkała się z rosyjską delegacją. Została zaproszona..."

  A Tiemermansa, Schultza czy Vershostata czy Makreli nie mogli zaprosić na herbatkę ;-DDD
 • F-35B jet crashes in South Carolina
  https://edition.cnn.com/2018/09/28/politics/marine-corps-f-35b-fighter-crash/index.html
 • Ciekawe
  Kiedy pojawi się wpis NDJ o Anakondzie 2018?
  Czy napadniemy znów Rosjan
  Ktoś, coś

  Ponoć teraz występuje dla zmyłki jako Leszek
 • @fretka 20:58:29
  Debiut bojowy F-35B w Afganistanie

  Samoloty piątej generacji F-35B Lightning II zostały po raz pierwszy użyte bojowo. Maszyny należały do Marine Fighter Attack Squadron (VMFA) 211 i stacjonują na pokładzie USS Essex, jednostki desantowej klasy Wasp zostały użyte do zniszczenia „celów stacjonarnym” w Afganistanie.

  Enigmatyczny komunikat U.S. Naval Forces Central Command na temat operacji przeprowadzonej 27 września 2018 mówi o „wsparciu operacji naziemnej” i określa efekty misji jako „pełen sukces”. Nie sprecyzowano ile samolotów brało udział w nalocie, natomiast wiadomo iż celem były „cele stacjonarne” kontrolowane przez talibów. Zdjęcia opublikowane krótko po tym zdarzeniu, pokazują personel VMFA-211 ładujący do luków uzbrojenia bomby JDAM kierowane GPS, co sugeruje że właśnie ten rodzaj uzbrojenia został użyty.


  https://www.defence24.pl/cache/img/840_472_matched__pfrel7_F35BAfganistanx.jpg
 • Autor
  Rosyjskich ekspertów można podsumować jednym zdaniem.
  " Kot napłakał ".

  Takich ekspertów to można kupić w każdym sklepie z ekspertami.
 • @Husky 17:45:31
  /28 września 1978 roku w walce z KGB zginął August Sabbe-.../
  biedaczyna..., nawet mundurku SS nie miał, nie miał kto uszyć?
 • @Husky 17:45:31
  //Estonia była wchłonięta przez Sowietów//
  Estonia była kupiona przez Piotra od Szwedów za złoto. Szwecja sprzedała Estonię, umowa w Nystad została podpisana.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%B3j_w_Nystad
 • @ Autor
  "Czy Rosja zapewni nam bezpieczeństwo militarne?"

  Bezpieczeństwo militarne możemy sobie zapewnić tylko sami.
  Ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że odzyskamy suwerenność monetarną.
  Zgadnij kogo będziemy mieli przeciw sobie gdy będziemy próbowali ją odzyskać - Rosję czy NATO?

  Świta Ci coś?
 • @Husky 21:40:03
  "Takich ekspertów to można kupić w każdym sklepie z ekspertami."

  Pan jest ekspertem?
 • @Talbot 16:52:48
  "Wierziłow chciał osobiście wziąć udział w akcji na stadionie, toteż nie poleciał – jak planował – do Republiki Środkowoafrykańskiej"

  "Materiał miał na celu zdyskredytowanie nie tylko tego przypuszczenia, ale także osoby Wierziłowa."

  Czy można w ogóle zdyskredytować kogoś, kto sam zachowuje się jak debil?

  Większym idiotą był chyba tylko ten dziennikarz, co "wypadł z okna". Pisał o tajemnicach armii rosyjskiej gdy ta walczyła z ISIS....
  Nie wiem jak można być tak głupim.
 • Stale czytamy o rosyjsko-żydowskich więzniów sumienia !!!
  Ale w Polsce Mateusz Piskorski więzień sumienia który siedzi w żydowskich kazamatach już ponad dwa lata ! bez wyroku , pod byle zmyślonymi zarzutami ! i co na to TALBOT ? HUSKY ? nic !

  Słowianie ! Piskorski jest miarą żydowskiej OBŁUDY ! i co myślicie że taki TALBOT czy HUSKY sie wstydzą tej obłudy ? NIE ! bo to JUDE !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Talbot 18:19:33
  Atlantic Council: Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy! Eksperci z amerykańskiego ośrodka analitycznego Atlantic Council doszli do wniosku, że Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy, pisze „Bild”. Według analityków w związku z tym NATO musi być zawsze gotowe do konfrontacji z Rosją i, jeśli będzie to konieczne, udzielenia ostrej odpowiedzi. Nawet jeśli teraz Moskwa nie jest zainteresowana tym, by doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji z NATO, wszystko może się zmienić w ciągu nocy i być wdrożone jak najszybciej. Tym bardziej że plany i niezbędne zasoby zostały już dawno przygotowane pisze Atlantic Council. Amerykański ośrodek zaproponował też warianty kontrataku. Jego celem może paść moskiewskie metro, sieć energetyczna Petersburga lub rosyjska stacja telewizyjna RT. Ponadto według autorów dokumentu „Polska powinna dać do zrozumienia Rosji, że w przypadku rozpoczęcia działań zbrojnych wyśle do obwodu kaliningradzkiego jednostki specjalne w celu zniszczenia strategicznych obiektów, m.in. baterii rakietowych”. Wcześniej amerykański podsekretarz obrony ds. Rosji, Ukrainy i Eurazji Michael Carpenter oświadczył, że Rosji wystarczy mniej niż 60 godzin, by pokonać wojska NATO.


  Ps.."Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy"... Po co Rosja miałaby to robić? Ale co by Rosja z tego miała? Chyba tylko tylko astronomiczne polskie długi do spłacenia. A te całe natowskie 4x30 (Zgodnie z tym założeniem do 2020 r. NATO ma dysponować 30 batalionami zmechanizowanymi, 30 eskadrami lotniczymi i 30 okrętami bojowymi gotowymi do działania w ciągu 30 dni lub szybciej.) można sobie w doopę wsadzić. Albo się ma wojsko już i teraz albo będzie po ptokach. Putin ma 60-70 batalionów zdolnych opuścić koszary i wejść do akcji w ciągu 30 minut w tym 1-szą Gwardyjską Armię Pancerną pod Smoleńskiem. A co ma NATO? wielkie NIC. Polska, ponoć najsilniejsza w tej chwili armia w Europie może wystawić z trudem jedną pełną dywizję. Drugą za miesiąc. Tyle, że praktycznie bez amunicji i bez nowoczesnego sprzętu. Wojsko Królowej Jadwigi. Ameryka też nam nie pomoże bo własnych sił lądowych mają na lekarstwo a samolotami i okrętami się nie dostaną w ten rejon.
 • @fretka 20:58:29
  To musiał być za bardzo nowoczesny skoro się rozbił. Był nie na te czasy! Dobrze, że pilot przeżył! Nie napisali, że go przenieśli w stan spoczynku tylko, że na badania do szpitala wzięli. Jak wyjdzie to pewnie stare drzwi od hangaru będzie oblatywał.
 • @Jasiek 06:34:36
  Gen. Andrzejczak: Trwają rozmowy o inicjatywie 4x30. http://niezalezna.pl/238367-gen-andrzejczak-trwaja-rozmowy-o-inicjatywie-4x30


  Ps...NATO potrzebuje więcej sił wysokiej gotowości...jasna sprawa...! Rzeczywistość może jednak okazać się brutalna w polskiej armii. Zejdźmy na ziemię panie szefie Sztabu Generalnego gen. broni Rajmundzie Andrzejczak. W polskiej armii nic się nigdy nie zmieni. Liczą się tylko układy, przekręty i nieróbstwo. Od dawna tak było i niestety tak chyba już zostanie. Bo ktoś co chce coś zmienić to nie odzywa się, żeby kariery sobie nie załamać, a jak odejdzie z wojska to dopiero otwierają się mu usta. O modernizacji w polskiej armii nie może być mowy skoro my się cofamy do tyłu. Nawet kamuflażu munduru nie chcą zmienić, a każdy wie, że jest przestarzały i niepraktyczny. Prawda jest taka...żołnierz w polskiej armii nigdy nie miał nawet dopasowanego munduru bo lepiej, żeby był jak worek na kartofle, żeby co niektóremu brzuch się miał gdzie zmieścić. Armia Afgańska jest już lepiej wyposażona i nowocześniejsza niż nasza. Wstyd i hańba dla żołnierza, że jak się porówna nas z inną armią. U nas liczą się stare Józki i stalowy hełm i czerwona książeczka kadry z logo PZPR..oczywiście ukryta w domu pod dywanem. Co gorsza...ludzie w zielonych mundurach i brązowych bucikach stali się towarzystwem malkontentów, którzy są zapatrzeni tylko w swoje kariery. Choć w polskiej armii służy niecałe 100 tys. żołnierzy, bijemy inne państwa na głowę. ... Jesteśmy potęgą pod względem ... liczby generałów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY