Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7143 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Wymiana elit - kolej na Angelę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

DW: Pytanie nie brzmi, czy koniec Angeli Merkel jest bliski, tylko jak szybko nastąpi

 

Kanclerz Niemiec ma problemy we własnym obozie. Nie może już zorganizować dla siebie większości. To koniec – tak rozpoczyna się w Deutsche Welle komentarz Ines Pohl.

Jak pisze dalej Pohl jest już tylko kwestią czasu, kiedy koalicja zostanie zerwana i Niemcy będą musieli wybierać nowy rząd.

Jak pisze Pohl to nie jest jedyny problem, że trwa nieustanna kłótnia pomiędzy rządzącymi partiami, które są w koalicji. Do tego dochodzą jeszcze spory i intrygi wewnątrzpartyjne. Sama Angela Merkel zaś straciła poparcie w swojej własnej partii, czego dowodem jest to, że stanowisko przewodniczącego klubu parlamentarnego stracił jej długoletni powiernik Volker Kauder. Jak pisze Pohl to może zakończyć się tylko jednym scenariuszem: nowymi wyborami bez Angeli Merkel, która przez 13 lat w znaczący sposób kształtowała losy Niemiec i Europy.

Wszystko to co się dzieje niedobrego w koalicji CDU-CSU wzmacnia, zdaniem Pohl, prawicowo-populistyczną Alternatywę dla Niemiec. Przypomnijmy, że w jednym z ostatnich sondaży AfD otrzymało 18% poparcia, a rządząca koalicja CDU/CSU 28%.

Ostatnie działania koalicyjne doprowadziły wg Pohl do demontażu kanclerzPytanie nie brzmi zatem, czy koniec Angeli Merkel jest bliski, tylko jak szybko nastąpi.

Źródło: DW.com

KOMENTARZE

 • Niemcy wspominają zamordowanego w biały dzień Polaka. Bez politycznej poprawności komentują sytuację w swoim kraju (wideo)
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/09/pjimage-3-15.

  20-letni Polak został zadźgany nożem w niemieckiej miejscowości Neumuenster. Sprawca zbrodni miał ,,południowy wygląd”. O sprawie informowały liczne polskie media, ale zbrodnia poruszyła również zwykłych Niemców, czemu dali wyraz w mediach społecznościowych.

  https://niezlomni.com/niemcy-wspominaja-zamordowanego-w-bialy-dzien-polaka-bez-politycznej-poprawnosci-komentuja-sytuacje-w-swoim-kraju-wideo/
 • Strategia Niemiec. Zjednoczona Europa, Wielka Eurazja i "nowy porządek świata"
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/09/axx.gif


  22 sierpnia w dzienniku „Handesblatt” ukazał się artykuł autorstwa Heiko Maasa zatytułowany „Making plans for a New World Order”. Można byłoby przejść nad jego treścią do porządku dziennego, gdyby nie osoba autora – Heiko Maas jest aktualnym ministrem spraw zagranicznych Niemiec i znaczącą figurą w rządzącej SPD, to po pierwsze. Po drugie, artykuł jest symptomem coraz bardziej śmiałego wyrażania faktycznych celów polityki zagranicznej Niemiec, z których najważniejszym jest przywrócenie Niemcom statusu mocarstwa, co najmniej regionalnego, pod przykrywką Zjednoczonej Europy, wyparcie z Europy USA, a w dalszej, aczkolwiek jedynej realnej konsekwencji, stworzenie „Bloku Kontynentalnego” z głównym udziałem Federacji Rosyjskiej, Chin oraz pomocnicznym udziałem Iranu i (coraz bardziej islamizującej się) Turcji.

  http://jaszczur09.blogspot.com/2018/09/strategia-niemiec-zjednoczona-europa.html
 • Ach ten Grześ
  https://pbs.twimg.com/media/DoF-szxX0AANVqm.jpg
 • @Talbot 18:46:36
  "przywrócenie Niemcom statusu mocarstwa, co najmniej regionalnego, pod przykrywką Zjednoczonej Europy, wyparcie z Europy USA, a w dalszej, aczkolwiek jedynej realnej konsekwencji, stworzenie „Bloku Kontynentalnego” z głównym udziałem Federacji Rosyjskiej, Chin oraz pomocnicznym udziałem Iranu i (coraz bardziej islamizującej się) Turcji."

  I nic o Polsce :-(

  Ciekawe co Niemcy zrobią z uchodźcami. Pewnie gdy będą chcieli rozwiązać ten problem, to o Polsce sobie przypomną.


  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY