Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7131 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Białoruś w NATO?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polski i białoruski MON rozmawiały w Brześciu n. Bugiem o dwustronnej współpracy wojskowej

 

W dniach 28 i 29 sierpnia w Brześciu nad Bugiem przedstawiciele Ministerstwa Obrony Republiki Białoruś i Ministerstwa Obrony Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej przeprowadzili konsultacje dotyczące planowania dwustronnej współpracy wojskowej. Program konsultacji obejmuje również omówienie aktualnych problemów bezpieczeństwa międzynarodowego i regionalnego – informuje portal resortu obrony naszego wschodniego sąsiada.

Delegacji polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej przewodniczył dyrektor Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych płk dr Tomasz Kowalik.

Strona polskiego resortu nie podała do tej pory informacji o rozmowach.

 

https://www.youtube.com/watch?v=r2Xue_DTGlw

 

http://dzienniknarodowy.pl/polski-bialoruski-mon-rozmawialy-brzesciu-n-bugiem-o-dwustronnej-wspolpracy-wojskowej-wideo/

KOMENTARZE

 • @ Autor
  :)))))
 • Autorze
  Myślę, że tytuł urąga naszej inteligencji.
  BIałorus jest wojskowo zintegrowana z Rosją, więc o NATO nie ma mowy, natomiast chyba wreszcie sa jakies drobne oznakiodwilży między Polską a naszym najwazniejszym sąsiadem

  pozdr
 • @MacGregor 09:20:05
  Rosyjskie media: Rosja stawia gruby krzyżyk na Łukaszence, ale nie na Państwie Związkowym

  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2018/08/kolaz_Lukaszenka.jpg

  Rosyjski tabloid „Wersja” opublikował kolejny artykuł na temat problemów na linii oficjalny Mińsk – Moskwa. Popularna gazeta pisze o zakończonym fiaskiem spotkaniu liderów Rosji i Białorusi, do którego doszło 22 sierpnia w Soczi. Wieszczy zbliżający się kryzys, a szanse na reelekcję Łukaszenki ocenia jako iluzoryczne.


  „Wersja” zwraca uwagę, że w dniu spotkania z Łukaszenką, Putin spotkał się z prezydentem Finlandii, a nawet zaprosił go na swój jacht, Łukaszenka zaś na taki zaszczyt nie mógł liczyć. Wprawdzie prezydent Białorusi dostał zaproszenie na trzeciorzędne wydarzenie sportowe, ale zlekceważył je demonstracyjnie, co ma wskazywać na problem zaistniały podczas spotkania.

  „Wygląda na to, że bezdenne przepływy finansowe z Moskwy dla Baćki wyschły – i rok przed wyborami prezydenckimi”.

  Gazeta pisze o karkołomnych planach Łukaszenki na zdobycie zaufania Białorusinów przed mającymi odbyć się jesienią 2019 roku wyborami prezydenckimi.

  Przypomina o dymisji premiera Andrieja Kobiakowa, którego rządy nie przyniosły oczekiwanej podwyżki średniej pensji Białorusinów do poziomu 1000 rubli, co zresztą wielokrotnie obiecał Łukaszenka. O nowym premierze Siergieju Rumasie pisze, że to „człowiek Zachodu”, który tamteż poprowadzi kraj, odwracając się od Moskwy.

  Ale zaraz uspokaja, przywołując marne sukcesy nowego premiera Białorusi z czasów, kiedy był wicepremierem. Na Białorusi doszło wówczas do znacznej dewaluacji. Zdaniem autora materiału, to samo czeka Białoruś teraz.

  „Rekonstrukcja rządu pokazała, że ​​Łukaszenka wybiera drogę twardej konfrontacji z Moskwą – tak powołanie Rumasa na premiera komentuje dla „Wersji” rosyjski politolog Andriej Suzdalcew. – Łukaszenka uważa, że ​​teraz, gdy Rosja ma kłopoty w świetle nowych sankcji, Moskwa ponownie pójdzie na ustępstwa – bo taka jest jego tradycyjna polityka”.

  Gazeta pisze, że „Łukaszenka zbyt często kąsa rękę, która go karmi”:

  „Na początku w trybie jednostronnym otworzył granice dla obywateli 80 krajów, a ci natychmiast przeniknęli do Rosji. A dlaczego by nie – ani wiz nie trzeba, ani kontroli służb specjalnych! Was zagraniczni szpiedzy, interesują zamknięte rosyjskie przedsiębiorstwa, i nie macie możliwości przeniknąć przez granicę? Nie martwcie się, przejedziecie pociągiem z Mińska – nawet o paszport na granicy was nie spytają”, ironizuje „Wersja”.

  Prezydent Łukaszenka jest oskarżany również o „naciskanie na uznanie wyników wyborów na Ukrainie”, a także „odwołanie operacji wojskowej zmuszającej Kijów do pokoju”.

  „Prezydent Białorusi nigdy nie ukrywał przyjaźni z Petro Poroszenko – wysyła konwoje z konserwami do strefy operacji wojskowych, a jednocześnie wyposaża ukraińskich żołnierzy w białoruską broń, ba nawet na kredyt”- pisze gazeta.

  Ale oto Putinowi kończy się cierpliwość wobec białoruskiego sojusznika, przyzwyczajonego, że dostaje to co chce. Rosja zastosuje tzw. „manewr podatkowy”.

  „Roskosz z rosyjskim surowcem – uważa gazeta- powoli się kończy dla Mińska. – Począwszy od czwartego kwartału br. Moskwa zamierza obniżyć dostawy gazu skroplonego i produktów naftowych na Białoruś. Dziura w budżecie Białorusi będzie zatem wynosić od 2 miliardów dolarów wzwyż – w zależności od tego, czy będzie możliwe odłożenie spłaty zadłużenia zagranicznego na lepsze czasy. A rok 2019 to rok wyborów prezydenckich i parlamentarnych na Białorusi. W takim roku pozostawanie na racjach głodowych jest niebezpieczne, pisze „Wersja”.

  Rosyjski tabloid straszy także Rosjan białoruskimi ćwiczeniami wojskowymi, w których udział weźmie 7500 żołnierzy i 260 pojazdów pancernych – tuż przy granicy z Rosją:

  „Czy oni próbują nas przestraszyć? Szantażują, biorąc na muszkę? Jakoś to wszystko dziwnie wygląda”

  Kresy24.pl za versia.ru/ba
 • @Talbot 10:23:25
  //Rosyjskie media (..) versia.ru/ba //

  Niszowy internetowy portal bóg wie gdzie i przez kogo prowadzony,to jeszcze nie "rosyjskie media"
  Może link do rzeczonej strony.Nie mówię do cytowanego artykułu ale bodaj do strony.
 • @ikulalibal 10:41:07
  Wpisz w wasze google i poszukaj.
  Może ten artykuł jest imperialistyczną propagandą, sponsorowaną przez Kaczyńskiego?
 • @Talbot 11:01:45
  Nie udawaj wariata.Bóg cię tak pokarał że nie musisz.Już raczej pokaż że strona versia.ru/ba jest,istnieje i można ją otworzyć.
 • @ikulalibal 11:05:06
  Też mi się nie otwiera - może nie ma certyfikatu bezpieczeństwa.
  Tak czy siak - Baćka jest niepokorny i dąży w kierunku Zachodu.
 • @Talbot 11:01:45
  kresy24.pl to ludzie chorzy z nienawiści do Rosji, ale co najgorsze, to giedroyciowcy za pieniądze z naszego budżetu - a Kolega cieszy się z tych bzdetów jak murzyn blaszką.

  Łukaszenka walczy o samodzielność swojego państwa i tu naturalnym sojusnzikiem byłaby Polska, no ale trzerbaby rozpędzić giedroyciowców z głupia jak but pania Romaszewską i jej BIełsatem na czele

  pozdr
 • @MacGregor 11:31:34
  //kresy24.pl to ludzie chorzy z nienawiści do Rosji, ale co najgorsze, to giedroyciowcy za pieniądze z naszego budżetu//

  No właśnie.Pan Nikt w swych ostatnich analizach niejednokrotnie podkreśla że lada chwila zaczną się jakieś ruchy około Białorusi w celu obalenia prezydenta Łukaszenki a w konsekwencji ukrainizacji tamtego regionu. https://www.youtube.com/watch?v=4zdEP7uL-fo&t=724s
  Takie publikacje jak te z kresy24.pl i ich reposty przez takich żal się boże blogerów jak Talbot, są najprawdopodobniej objawem tego że proces ruszył.
 • @ikulalibal 10:41:07
  "Niszowy internetowy portal bóg wie gdzie i przez kogo prowadzony,to jeszcze nie "rosyjskie media"

  Neon24 został właśnie mianowany do listy dystrybutorów rosyjskich mediów. ;)

  https://oko.press/rosyjska-propagande-szerza-polskie-portale-znalezlismy-23-takie-witryny/
 • @Pedant 12:14:40
  //Neon24 został właśnie mianowany do listy dystrybutorów rosyjskich mediów.//

  Będąc na miejscu "FUNDACJA OŚRODEK KONTROLI OBYWATELSKIEJ OKO" https://mojepanstwo.pl/dane/krs_osoby/1472712,okazaki-pindur-toko-anna to polityczniej było by siedzieć cicho jak mysz pod miotłą ( czy jak to powiadają rosjanie "niżej trawy i ciszej wody").Albowiem każdy wariant jest lepszy od pytania o finanse z których utrzymuje się i obserwuje taka fundacja oko.
 • @ Autor
  "Białoruś w NATO?"

  Niech lepiej Białoruś się trzyma od tego pierdolnika jak najdalej.
 • Białoruskie damy
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/869/24/8692498.jpg

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201808318692450-lukaszenka-bialorus-niesprawiedliwosc-rzad-sputnik/
 • @Talbot 17:21:45
  "Białoruskie damy"

  Jakieś wątpliwości?
 • @Talbot 17:21:45
  Fragment z linku:

  „Musicie być absolutnie sprawiedliwi. Białorusini nigdy nie będą znosić niesprawiedliwości. To najbardziej dogłębna cecha słowiańskiego narodu."

  To może coś na temat podatków w... POlin?
  Czy może wolisz "demokrację" made in usrael?
 • @Jasiek 18:15:49
  "Czy może wolisz "demokrację" made in usrael?"

  Nie wolę.
  Wolę demokrację rosyjską - oligarhiczno-żydowską.
 • @Talbot 20:12:37
  "Wolę demokrację rosyjską - oligarhiczno-żydowską."

  Kogo ostatnio zbombardowała?
  ISIS?
 • @Talbot 20:12:37
  "Wolę demokrację rosyjską - oligarhiczno-żydowską."

  Dzięki komu taka jest?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY