Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
782 posty 6338 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

III RP. Ukraińcy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

– błogosławieństwo czy przekleństwo?

 

Poruszę teraz temat drażliwy i emocjonalny: Ukraińcy w Polsce.

 

Na prawicowych portalach przedstawiani są w karnych, umundurowanych uniformach UPA, co przesłania chłodną analizę. Przedstawię Ukraińców rosyjskojęzycznych na podstawie tego, co sami mówią w swoich filmikach  na youtube, a które oglądałem. Problemem są Ukraińcy galicyjscy, ale o nich innym razem.

Po pierwsze. Dlaczego Ukraińcy nie są – póki co – zagrożeniem kulturowym na Polaków?

 

1/ Ukraińcy nie są narodem czy nawet społeczeństwem jednorodnym (często zazdroszczą Polakom ich jedności). Dzielą się językowo i kulturowo (galicyjscy, kijowscy, rosyjskojęzyczni), religijnie (prawosławni, unici, protestanci, ateiści i rzymscy-katolicy). Bodąc wewnętrznie podzieleni nie mogą stać się grupą zorganizowaną, zdolną do akcji. OUN/UPA była grupą w miarę jednorodną, wszyscy z terenów II RP noszący w sobie „kompleks polskiego pana”, popierani przez kler unicki i prawosławny.

2/ Stosunek Ukraińców do własnego państwa nie jest nacjonalistyczny jak Polaków do Polski, ich identyfikacja z Ukrainą, jest jak do „strany” (krainy), a nie „państwa narodowego”. Ta kraina/ojczyzna często jest rozumiana jako cześć większej całości „russkiego mira” (rosyjskiego świata w rozumieniu cywilizacyjnym).

3/ Nie mogą zdominować kulturowo Polaków, gdyż noszą w sobie „kompleksy”, kiedyś „polskiego pana”- dziś zastąpiony „kompleksem cywilizacyjnym”. Są pod wrażeniem stosunku Polaków do swego państwa („poddierżywają swoje gosudarstwo”). Pochodzą często z byłych kołchozów, wsi i małych miasteczek, o dość niskiej kulturze.

 

4/ Duża część Ukraińców, która dostała kartę pobytu chce się zintegrować, szczególnie w odniesieniu do dzieci (ukryty eufemizmem polonizacji). Wielu jest wdzięcznych, że Polska pozwoliła im wyjść z nędzy, w jakiej znaleźli się po roku 2014. Najlepiej integrują się protestanci chodzących do polskich zborów, choć występuje równolegle rosyjskojęzyczne życie zborowe.

5/ Ukraińcy w Polsce to w większości materialiści walczący o przeżycie, chcący się dorobić, a działalność polityczna wymaga pewnego idealizmu, którego nie mają.

6/ Rosyjskojęzyczni Ukraińcy, będący w zasadzie potomkami osadników moskiewskich w Noworosji – po likwidacji chanatu krymskiego 1783 r. – są pod wpływem „słowiańskiego mitu”, czyli pewnej politycznej i kulturowej jedności narodów słowiańskich. Z tego mitu co prawda wyłamuje się Polska, ale jest to mimo wszystko kraj słowiański, któremu należy się szacunek za udaną transformację, wyższy poziom życia, sprawne państwo („w Polsze zakony rabotajot”).

7/ Aby powstały getta musi być pewien spójny czworokąt cerkiew-praca-szkoła-mieszkanie. W Polsce nie istnieją póki co takie warunki (powyższe nie dotyczy emigrantów islamskich). Wynajmowane mieszkania są w różnych cenach, w różnych dzielnicach. Bogaci Ukraińcy z klasy średniej (zdeklasowanej w miastach Ukrainy) kupują bogate mieszkania, wśród bogatych Polaków.

8/ Aby być agresywnym wobec Polaków, trzeba mieć do nich stosunek negatywny, ale wielokrotnie słyszałem, że wg. Ukraińców Polacy są „dobro-dróżni” czyli dobrzy i przyjacielscy. Nie ma więc negatywnych konotacji po poznaniu Polski i Polaków. Ilość incydentów między Ukraińcami i Polakami w Polsce jest promilowa jak na ilość Ukraińców w RP.

9/ Podobieństwo językowe (po 3 miesiącach Ukrainiec przy dobrych chęciach może mówić po polsku) zapobiega gettyzacji, gdyż język nie jest przeszkodą do wymiany myśli i nie trzeba zamykać się w swojej grupie etnicznej.

10/ Większość Ukraińców pracuje w RP w systemie rotacyjnym co 6 miesięcy (rząd zamierzał ją przedłużyć) i nie zamierza się osiedlać. Przyjęcie polskiego obywatelstwa wiąże się ponad to z utratą praw do nieruchomości na Ukrainie, która nie uznaje podwójnego obywatelstwa.

Powyższa analiza jest na lipiec 2018 więc nie prorokuję na przyszłość, zwłaszcza, że rząd w Kijowie prowadzi „banderyzację” Ukrainy. Ukraińcy jako naród turański poddają się władzy silniejszych, więc tylko stanowczość polskiej policji i służb zapewnia dyscyplinę migrantów.

Każda słabość będzie wykorzystana do oszustw i nadużyć. Wystarczy nanieść małe zmiany w ustawie o cudzoziemcach (np. zawyżenie poziomu znajomości j. polskiego z B1 na C1), aby zachować kontrolę nad migracją.

Problem migracji jest gdzie indziej. W latach 60-tych XX wieku globalna masoneria podjęła decyzję o mieszaniu narodów przez migrację (wtedy zaczynają się zmiany w prawodawstwie migracyjnym państw Zachodu).

Kiedy fala islamskiej migracji minęła nas bokiem, dało się zauważyć, że środowisko „Czerskiej” próbuje „multikulturować” Polskę przy pomocy Ukraińców (eksperyment wrocławski z gazetą ukraińską). Z powodów, które opisałem wyżej, wyniki nie są zbyt obiecujące. Ale warto tu przypomnieć, że pierwszymi migrantami w Niemczech były osoby podobnego kręgu cywilizacyjnego (Włosi, Portugalczycy, Jugosłowianie), aby przyzwyczaić tubylców do obcych.

Analizując dane GUS po rządami PIS-u widzimy, że masoneria realizuje swój plan przy pomocy Azjatów i muzułmanów (pis-owski MSZ daje wizy, pis-owskie urzędy wojewódzkie legalizują pobyt). A masoneria ukryta jest w urzędnikach średniego szczebla, a PIS jest partią łże-prawicy.

I podsumowanie. Sami sobie zgotowaliśmy ten los najazdu migrantów. Aborcje, ograniczenie płodności, emigrację z III RP. Ukraińcy zajmując opustoszone przez Polaków (których brakuje we wszystkich zawodach) miejsca pracy, zabezpieczając nas przed jeszcze gorszą migracją, z obcych cywilizacji Azji i Bliskiego Wschodu, którą planują nam globaliści. Przekleństwo i błogosławieństwo z tymi Ukraińcami.

_____

Zdjęcia ze zbioru Autora

Piotr Błaszkowski

 

//prawy.pl/75424-iii-rp-ukraincy-blogoslawienstwo-czy-przeklenstwo/

KOMENTARZE

 • Humoreska
  Orędzie prezydenta Putina do Polaków na temat Ukrainy
  https://www.youtube.com/watch?v=O0MyC0ZV2Sg
 • Czy podoba ci się w Polsce Już prawie rok
  https://www.youtube.com/watch?v=n2ignN0u2mY

  Polska nie pozostawi nikogo obojętnym Miłość od pierwszego wejrzenia
  https://www.youtube.com/watch?v=VxDmWcg9Tuk
 • @Talbot 12:27:58
  Przedwczoraj dwu 42 letnich ukropów napadło na kantor, ze zrabowaną forsą wiali na Upainę, wczoraj ich na granicy złapano, no i mają darmowe utrzymanie u nas na lata. Także Hindus roznosiciel pizzy w Warszawie załapał się na to samo, za próbę gwałtu zamawiającej.
 • Polska jest krajem Polaków a nie zeiemią niczyją.
  To podobno Naród jest suwerenem czy w Polsce Naród Polski.
  Czy ktoś pytał Narodu czy chce u siebie instalować na stałe miliony Ukraińców i płacić im socjal ?.

  Odpowiedź jest jasna i oczywista. (Naród nie chce obcych i wrogich Polakom osadników.

  Wniosek też jest prosty i oczywisty.
  Władze które w sposób oczywisty działają wbrew woli Narodu Polskiego
  zdradzają Naród Polski odbierają mu i suwerenność (Naród suwerenem)
  To klasyczny dyktat wobec Narodu Polskiego.

  I przez ten pryzmat też należy oceniać solidaruchów z PO i PIS.
  Wnioski są oczywiste...
 • @Oscar 15:12:33
  "To klasyczny dyktat wobec Narodu Polskiego."
  Pogadaj z polskimi przedsiębiorcami ...
  Czy Ty też zaliczasz się do Narodu Polskiego?
 • @Talbot 15:23:42
  Tu komentarz , takie proste abecadło. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 15:30:35
  https://kresy.pl/wp-content/uploads/2017/02/64bd4182ca5e47b555c9112132483f77.-302x170.jpg

  https://kresy.pl/wydarzenia/putin-rosjanie-i-ukraincy-to-jeden-narod/
 • @Repsol 15:30:35
  Nie lubię Poroszenki i Putina - pochodzą z tej samej cywilizacji.
 • @Talbot 15:32:45
  Przecież nie kłamie wcześniej Ruś Kijowska , następnie https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ska_Socjalistyczna_Republika_Radziecka No to po co manipulujesz ?. Banderopiteki to były Psie Pola i Chanat Krymski.
 • @Talbot 15:38:33
  //Nie lubię Poroszenki i Putina//


  Napisz kogo lubisz.
  Ale nie kogo lubisz na dziś, a kogo lubisz na,że tak powiem,dłuższych odcinakach czasu.
  Z zamieszczanych przez ciebie tekstów (zawsze niestety cudzych) wynika że wszystkich nie lubisz.Nawet jeszcze gorzej bo lubisz i nie lubisz równocześnie.Na przykład równocześnie jesteś i euroentuzjastą i eurosceptykiem,jesteś zwolennikiem Trumpa i jego przeciwnikiem.To jakby ździebko chore ale mniejsza o to,sam się troszcz o własne zdrowie.
 • @Repsol 15:42:08
  Dobrze wiem, że Ukraina to dzikie Pola - wiem też, że Ukraińcy to nie naród.
  Dlaczego więc, Putin twierdzi, że Ukraińcy i Rosjanie to jeden naród?
  Po pijaku tak gada?
  A może "przytula" Ukraińców, bo są jemu potrzebni do reaktywacji imperium?
  W Rosji prawie większość stanowią inne nacje - a Słowian zaczyna brakować.
 • @Talbot 15:23:42
  Dla przedsiębiorców liczy się zysk ZYSK i tylko ZYSK.
  Imigracja Ukraińców to jest zaśmiecanie środowiska Narodu Polskiego...
  To dokładnie to samo co importowanie toksycznych śmieci do Polski dla ZYSKÓW.
  Za import śmieci czyli za zaśmiecanie Polski grozi kara.. ale za sprowadzanie Ukraińców już nie a to też zaśmiecanie Narodu Polskiego.

  "Przedsiębiorcy" dla zysków zatrują całą okolicę byle daleko od własnego domu..zasmrodzą, zanieczyszczą wodę, wytną lasy, wybiją leśną zwierzynę (bo ta robi im szkody na zyskach)...

  Przedsiębiorców jest nie więcej niż 5% Polaków ... chcesz dyktatury 5% nad 95% Polaków ? I to dyktatury zaślepionej własnymi zyskami ?

  Zrozumiałeś ?
 • @Oscar 16:28:45
  Dodam że środki zarobione przez Ukraińców w Polsce w znacznej części uciekają z Polski na Ukrainę.
  To taka sama strata dla gospodarki Polskiej jak wyprowadzanie zysków zagranicą przez koncerny. Skala mniejsza ale to jedna z "dziur" w Polskim obiegi monetarnym.
  Gdyby te pieniądze dostawali Polacy to Naród Polski byłby bogatszy bo pieniądze zostawały by w Polsce.
  Do tego koszty ZUS i innego socjalu dla obcych.

  Policz sobie ... ze 2 miliony Ukraińców ile kasy odbierają Polakom w Polsce.

  Ty chyba jesteś wrogiem Narodu Polskiego albo ciut nierozgarnięty.
 • @Talbot 16:10:04
  "Dobrze wiem, że Ukraina to dzikie Pola - wiem też, że Ukraińcy to nie naród.
  Dlaczego więc, Putin twierdzi, że Ukraińcy i Rosjanie to jeden naród?"

  Proste, ma na myśli coś podobnego do "Ślązacy i Polacy to jeden naród"
  albo "Morawianie i Czesi to ten sam naród" albo "Sycylijczycy i Włosi to ten sam naród"
 • @Oscar 16:33:40
  Dzięki ukraińskiej imigracji, w Polsce wzrasta minimalna płaca, bo Ukraińcy nie chcą już pracować za 10zł.
  Poczytaj w necie na ten temat.
  Dzięki polskiej emigracji w Niemczech i UK rośnie PKB.
  Chcesz na ich miejsce ściągnąć Arabów?
  W Rosji też pracują imigranci z Azji i Kaukazu.
 • @Oscar 16:33:40
  "Policz sobie ... ze 2 miliony Ukraińców ile kasy odbierają Polakom w Polsce."

  Polska się buduje - skąd sprowadzić robotników"

  http://radioszczecin.pl/serwis_informacyjny/pliki/2018/374853/thumb_800_0/2018-07-24_153242595114.jpg

  http://radioszczecin.pl/1,374854,minister-adamczyk-zachodniopomorskie-to-wielki-p

  Może Rosjanie nam pomogą uzupełnić braki kadrowe?
 • @Talbot 17:03:06
  https://pp.userapi.com/c636423/v636423776/351ad/N1hIVEPOT0Y.jpg
 • @lorenco 20:43:46
  100/100 Salut Amigo. http://www.ultras.lviv.ua/application/assets/img/photos/46/2011_03_13_fckl_fcsd_013.jpg
 • @Repsol 22:09:00
  Nie wiem nawet jak to skomentować: czy oni nie rozumieją, że ten ich idol dostał karę śmierci za zabójstwo polskiego ministra Pierackiego i tylko cudem się wywinął od szubienicy? Przecież to był zwykły zbok - terrorysta!
  Lecz widocznie jak w/g powiedzenia: jaki pan taki kram!
  Ave Repsol:)
 • @ikulalibal 16:03:42
  Niestety Talbot to jak ta przysłowiowa małpa
  Małpa myje bananowe skórki w rzece.
  Krokodyl pyta.
  - Małpo, co robisz?
  -Daj mi rubla, to powiem ci.
  Krokodyl dał jej rubel. Małpa mówi:
  - Myje bananowe skórki.
  Krokodyl spojrzał na nią.
  -Och i głupia ty, małpo!'
  Głupia nie głupia , ale dyszkę dziennie mam.
 • @Repsol jesteś z Warszawy może ty coś wiesz? Pzdr!
  Myślę, że powinno się ujawnić nazwę restauracji, która wysyła do swoich klientów "takich" dostawców. Z chęci zysku zatrudniono "takiego" dostawcę, jednak teraz pora na konsekwencje tych oszczędności. Konsekwencje, które powinny być nieuniknione.
 • @fretka 06:39:02
  "Niestety Talbot to jak ta przysłowiowa małpa"

  Już dawno pisałem, że Putin skłamał - Ukraina nie jest bratnim narodem Rosjan.

  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201801/1516360505_nyd7d7_600.jpg
 • @kula Lis 67 07:24:18
  Uber Eats tam tylko ciapaci rozwożą .Salut . https://www.spidersweb.pl/2017/02/uber-eats-zamawianie-jedzenia-online.html
 • @Talbot 16:45:38
  "Dzięki ukraińskiej imigracji, w Polsce wzrasta minimalna płaca, bo Ukraińcy nie chcą już pracować za 10zł."

  To już jest piramidalna bzdura.
  Płace są tym wyższe im bardziej pracownik jest poszukiwany.
  Gdyby nie było w Polsce mionów Ukraińców to tę samą pracę wykonali by Polacy za dużo wyższe stawki.
  Czyli te same pieniądze tylko mniejszy zysk dla pracodawców a większy zysk dla Polskich pracowników... a wszystkie pieniądze zostały by w Polsce i zasiliły Polską gospodarkę (wydatki pracowników na życie, rozrywki).

  Ogólnie PKB rośnie bo więcej pieniędzy obraca się w Polskiej gospodarce (Ukraińcy wysyłają swoje zarobki na Ukrainę i tam rośnie PKB).

  To są proste sprawy, prosta matematyka.
  Za trudne dla Talbota.
 • @Talbot 17:03:06
  Nie mamy braków kadrowych... do czasu aż płace nie zrównają się z zachodnimi.

  Sprowadzanie imigrantów to wprost podtrzymywanie niskich plac w Polsce.
  To działanie skrajnie antyPolskie z kilku powodów...
  Obniża płace Polaków, obciąża polski socjal (dla Ukraińców) , niszczy Polskość w Polsce bo sprowadza obcy wrogi Polsce element do Polski.
 • @Oscar 12:03:59
  Olać Ukraińców - ważne, że mamy tanią siłę roboczą.
  Oglądałem na YT ich filmik jak się dziwili, że w Polsce na przystankach są rozkłady jazdy.
  Ot kultura...
  To jest upadłe państwo.
 • @Talbot 15:23:24
  //Oglądałem na YT ich filmik jak się dziwili, że w Polsce na przystankach są rozkłady jazdy.
  Ot kultura...//

  Sądzisz że to kwestia kultury? bo ja uważam że nie bardzo.
  Natomiast wyrażanie stanowczych opinii na tematy o których nie ma się pojęcia to owszem ,to kultura.A konkretnie brak kultury.

  Nie ma rozkładów (lub są nie wszędzie) dlatego że głównym środkiem lokomocji miejskiej i podmiejskiej są marszrutki. https://pl.wikipedia.org/wiki/Marszrutka
  To prywatne przedsięwzięcia a że jest ich bardzo,bardzo dużo,na jednym przystanku musiałoby wisieć kilkadziesiąt rozkładów jazdy.
  Średni czas oczekiwania na marszrutkę w warunkach miejskich, wynosi kilka minut zatem rozkłady jazdy nie są znów tak niezbędne.
 • @ikulalibal 16:16:38
  Marszrutki

  https://www.youtube.com/watch?v=2YvADEzJxjk
 • @Talbot 20:49:49
  Talbotowe chyba ?. No pasaran . https://www.youtube.com/watch?v=owO91hBEOJU

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY