Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

"Brać przykład z Putina"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydzi doceniają zasługi Putina

 

Na stronie internetowej „Jerusalem Post” ukazał się artykuł „Putin i Żydzi” w którym izraelska redakcja doceniła przyjazną postawę Władymira Putina wobec Żydów. Zdaniem żydowskiej gazety „Putin – przez całą swoją długą karierę jako najwyższy przywódca Rosji – w dużej mierze powstrzymał się od sięgania po antysemickie tropy”, „nie jest, antysemitą” i nie dopuszcza do antysemityzmu w rosyjskich mediach.

Według Żydów przyjazny stosunek Putina do Żydów może być wynikiem tego, że w dzieciństwie Putin był chroniony oraz karmiony przez swoich żydowskich sąsiadów, zaś ulubionym nauczycielem Putina był Żyd i wielu z jego przyjaciół to Żydzi.

Zdaniem żydowskiej gazety „Putin słusznie zdaje sobie sprawę, że czystki Stalina i dyskryminacja Żydów, która trwała aż do upadku Związku Radzieckiego, ostatecznie zaszkodziła Rosji. Tak samo jak masowy exodus 1,6 miliona Żydów [z ZSRR do Izraela i na zachód] po upadku rządów Partii Komunistycznej”.

Jak informuje żydowska gazeta w dobrych dla Żydów czasach ZSRR nadreprezentacja Żydów „w elitach dosłownie każdej sfery radzieckiego życia kulturalnego, naukowego i przemysłowego” była „nieproporcjonalnie wysoka”.

Żydowska gazeta doceniła też Rosję za to, że  „wyraźnie wyróżnia się bardzo niską liczbą zarejestrowanych przypadków przemocy antysemickiej w stosunku do dużej populacji żydowskiej [około 190 000]”.

Według żydowskiej gazety „bycie Żydem w Rosji jest dziś modne, a nawet super, ponieważ oznacza to, że odnosisz sukcesy, jesteś zamożny, jesteś mądry”

 

W artykule „Putin jest dobry dla Żydów” opublikowanym na portalu „Israel National News” autorstwa Benny Tuckera można przeczytać, że rabin Shea Deitsch (doradca naczelnego rabina Rosji Berela Lazara) stwierdził, że Żydzi w Rosji popierają Władymira Putina bo dzięki niemu „antysemityzm prawie nie istnieje”, społeczność rosyjskich Żydów kwitnie, Żydzi są szanowani przez rosyjskie władze, media i banki.

Zdaniem rabina Deitscha „Jeśli porównamy Rosję do innych narodów europejskich, Rosja jest lepsza dla Żydów niż inne kraje i tutaj nikt nie wyśmiewa się z Żydów”. Doradca naczelnego rabina Rosji dodał, że „prezydent Putin ma przyjazne stosunki z naczelnym rabinem Rosji Berem Lazarem, robią sobie wspólne zdjęcia i uczestniczą we wspólnych wydarzeniach”. Co roku Żydzi rosyjscy dostają list od Putina, a na Chanukę menora zapalana jest na placu czerwonym.

Na stronie czasopisma amerykańskich Żydów „Tablet” ukazał się artykuł Vladislava Davidzona (redaktora naczelnego „The Odessa Review”) „Putin i Żydzi? To skomplikowane”. Zdaniem publicysty Putin ma reputację filosemity, a relacje z Izraelem oraz społecznością żydowską są dla rosyjskiego prezydenta bardzo ważne.

W czasopiśmie amerykańskich Żydów można przeczytać, że „szacunek dla Żydów” Putina i jego „osobiste zaangażowanie w sprawy dotyczące rosyjskiego żydostwa na pewno nie są fałszywe”. Putin jedną oligurie „mocno żydowską” zastąpił „swoją lojalną oligarchią. Ta nowa oligarchia, której roszczenia do bogactwa polegały na niezachwianej lojalności wobec Putina, miała również licznych przedstawicieli żydowskich, takich jak jego przyjaciele z dzieciństwa, bracia Rotenbergowie. Putin zawsze był świadomy konieczności unikania oskarżeń o antysemityzm”.

Jak przypomina czasopismo amerykańskich Żydów „Kreml Putina bardzo interesuje się rosyjskimi stosunkami żydowskimi, i we wszystkich sprawach bardzo poważnie podchodzi do tego problemu”. Według czasopisma amerykańskich Żydów, Władymir Putin uważa, że „emigracja ponad miliona rosyjskich żydowskich obywateli do Izraela była znaczną stratą dla Rosji”.

Czasopismo amerykańskich Żydów przypomina, że Putin „otwarcie zachęcał europejskich Żydów do osiedlania się w Rosji” i nie dopuszcza do ataku sił irańskich z terytorium Syrii na Izrael.

Żydowska gazeta wydawana w USA „The Jewish Daily Forward” a artykule Davida Kliona „Nie, Putin nie jest antysemitą” przypomniała, że „bolszewicy – z których wielu, jak Lew Trocki, byli pochodzenia żydowskiego – którzy zdobyli władzę w 1917 roku, przyjęli przepisy zakazujące antysemityzmu, dopuszczali masową migrację Żydów do dużych miast, takich jak Moskwa i Leningrad, oraz prawnie uznali Żydów jako narodowość z równymi prawami obywatelskimi”.

Żydowski dziennik w USA przypomniał, że Rosja uznaje tylko cztery religie „prawosławie, judaizm, islam i buddyzm”, katolicyzm nie jest uznawaną religią w Rosji. Według dziennika amerykańskich Żydów, dziś w Rosji żyją setki tysięcy Żydów, w tym wielu „wybitnych ludzi w biznesie, polityce i sztuce. I sporo z nich jest blisko związanych z Władimirem Putinem”.

Jak przypomina gazeta amerykańskich Żydów Putin „nigdy nie atakował Żydów. Wręcz przeciwnie, Putin zalicza wielu Żydów do swojego grona bogatych przyjaciół, ma ciepłe stosunki z kontrowersyjnym rabinem Chabadem Lubawiczem Berelem Łazarzem i (…) z izraelskimi urzędnikami, takimi jak minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman. Zawsze mówił o Żydach w kategoriach pozytywnych, (…) miał bliskie relacje z Żydami w wczesnym dzieciństwie w Leningradzie”.

Zdaniem dziennika żydowskiego w USA „ukryte wsparcie Rosji dla skrajnie prawicowych antysemickich partii politycznych w różnych krajach – w tym (…) w Stanach Zjednoczonych należy rozumieć jako strategię destabilizującą te kraje, a nie wyraz wspierania ideologii antysemityzmu”.

Według dziennika amerykańskich Żydów Putin „konsekwentnie dążył do zacieśnienia stosunków z Izraelem i uczynił wiele ciepłych gestów dla rosyjskiej społeczności żydowskiej”.

 Jan Bodakowski

 

//prawy.pl/75139-zydzi-doceniaja-zaslugi-putina/

KOMENTARZE

 • Jak się manipuluje definicją antysemityzmu
  https://a1.warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/6dd91480c896845eddbda5bf6831c71b_L.jpg

  Już samo używanie przez Żydów pojęcia „antysemityzm” na określenie opinii, które odbierają jako wrogie względem swego narodu lub państwa Izrael, jest nadużyciem, bowiem Semitami są nie tylko oni. Do ludów semickich, a określenie to nie dotyczy etnosu, tylko określa grupę językową, zalicza się m.in. Asyryjczyków, Aramejczyków, Arabów. Innymi słowy, to tak, jak by każdą antypolską wypowiedź, i tylko taką, nazwać przejawem „antysłowianizmu”. Nie wiem, co na to powiedzieliby Czesi, Słowacy, Chorwaci, nie mówiąc o Rosjanach czy Ukraińcach. Dlatego zamiast o antysemityzmie powinno się mówić o antyżydowskości. „Antysemitą nie jest ten, kto nie lubi Żydów, ale ten, kogo nie lubią Żydzi”, głosi znane powiedzenie. Czy jest w nim coś na rzeczy?

  https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/5757-jak-sie-manipuluje-definicja-antysemityzmu
 • Krytyka Polityczna promuje Bubla
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2018/07/ORZE%C5%81-300x225.jpg

  "Lewicowy publicysta opisał w dalszej części swojego artykułu współpracę Bubla z Andrzejem Lepperem, sprzeciw Bubla wobec integracji z Unią Europejską, założenie przez Bubla Polskiej Partii Narodowej i innych organizacji, wydawane przez Bubla czasopisma, wspólny start w wyborach z liderem „skinowskiego zespołu Legion” Tomaszem Kostyłą, publicystą Robertem Larkowskim oraz opozycjonistą z czasów PRL i obrońcą „krzyży na oświęcimskim żwirowisku” Kazimierzem Świtoniem, Adamem Czeczetkowiczem i Krzysztofem Kononowiczem. Opisują kolejne klęski wyborcze Leszka Bubla lewicowy publicysta nie dostrzega, że są one wyznacznikiem tego, że Bubel nie cieszy się poparciem w środowiskach patriotycznych – wbrew faktom lewicowy publicysta kreuje więc Bubla na reprezentanta wszystkich polskich patriotów tak znienawidzonych przez lewicę."

  http://prawy.pl/75180-krytyka-polityczna-promuje-bubla/
 • Laski się ślimaczą gdy wyczują maczo;
  Wiadomo że Putin to maczo-chojrak, podobnie jak niektórzy ryzykanci co to potrafią krokodylowi włożyć głowę do paszczy. Powinien używać motto: " Ja nikogo się nie boję; choćby jewriej to dostoję. Podobnie jak Dżugaszwili chcący pokazać że jest twardy jak ch*j nadał sobie heavy metalową ksywą Stalin, Szełomow również nie jest gorszy i używa ksywki pochodzącej od metali: jeden radioaktywny pluton (Pu), a drugi twardszy niż stal tytan (Ti), razem Pu-Ti-n.
 • Putin rozwalil miedzynarodowke w Syrii. Teraz wszyscy sa jak jego pieski.
  Genialny gosc. Lubie go bo to gosc z ulicy(jak ja), byl maly i by go nie bili to opanowal judo.
 • @staszek kieliszek 09:18:46
  „Rosyjskie sześcioraczki” w akcji (wideo)..Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało wideo przedstawiające testy najnowszych systemów bojowych - Awangard, Sarmat, Kinżał, Posejdon, Buriewiestnik i Pierieswiet. Awangard. We czwartek resort obrony po raz pierwszy opublikował nagranie startu najnowszej rakiety naddźwiękowej Awangard. Minutowy film rozpoczyna się od umieszczenia rakiety na placu startowym, następnie widzimy jej odpalenie z silosu. Animacja odtwarza oddzielenie się stopnia bojowego Awangardu od rakiety nośnej i jego aktywne manewrowanie podczas zbliżenia się do celu. Praca nad systemem dobiegła końca, rozpoczął się etap produkcji seryjnej. Równolegle z uruchomieniem produkcji seryjnej rozpoczęły się przygotowania do oddania do użytku.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_AvangardPL_az301g3q.vur.mp4

  Sarmat...Półtora minutowy film o międzykontynentalnej rakiecie balistycznej Sarmat pokazuje jej transportowanie, umieszczenie w silosie i start. Następnie resort wojskowy pokazuje produkcję elementów rakiety i części, a także montowanie silników. Obecnie testy rakietowe, które rozpoczęły się w grudniu 2017 roku, dobiegły końca. Wojskowi zrealizowali ponad 50 zadań. Mają przed sobą testy lotnicze. Jak poinformowano, w 2020 roku rakieta powinna trafić na uzbrojenie.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_SarmataPL_iqe02o14.zrh.mp4

  Kinżał...W dwuminutowym filmiku widzimy, jak myśliwiec przechwytujący MiG-31 startuje z lotniska wojskowego, a następnie odpala rakietę. Od kwietnia 2018 roku w ramach ćwiczeń w zakresie powstrzymywania strategicznego samoloty MiG-31 wyposażone w system Kinżał odbywają planowe loty patrolowe w powietrzu nad akwenem Morza Kaspijskiego.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_KinjalPL_xdr5njg1.542.mp4


  Posejdon..Nagranie poświęcone wielozadaniowemu systemowi Posejdon rozpoczyna się od ujęcia przedstawiającego jego egzemplarz na hali produkcyjnej podczas sprawdzenia sterowników stabilizatorów. Następnie widzimy animację: Posejdon jest odpalany z okrętu podwodnego i niszczy cel przy brzegu i nad wodą, w tym typu lotniskowca. Obecnie dobiega końca etap testów doświadczalnych.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PosedonPL_w1ydzknd.gfu.mp4

  Buriewiestnik...Półtora minutowy film o najnowszym pocisku manewrującym z silnikiem jądrowym Buriewiestnik zaczyna się od startu i obserwacji lotu. Następnie jest pokazana ogromna hala, w której znajduje się kilka kontenerów z Buriewiestnikami. Ministerstwo Obrony wielokrotnie podkreślało, że Buriewiestnik jest odporny na wszystkie istniejące i przyszłościowe systemy obrony antybalistycznej. Rozpoczął się etap testów lotniczych.
  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_BurevestnikPL_3wem3jak.2mb.mp4

  Pierieswiet...W wideo o systemie laserowym Pierieswiet, które trwa poniżej minuty, resort obrony pokazał wyjazd Kamazów z przyczepą z garażu, ruch w składzie kolumny na terenie leśnym oraz pracę załóg maszyn. Następnie pokazano, jak operatorzy zajmują stanowiska pracy i rozmieszczają środki optyczno-elektroniczne lasera bojowego.
  System już trafił na wyposażenie wojsk i został rozmieszczony w miejscach dyslokacji.

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20180719/2018_07_19_PeresvetPL_dh3ingz4.ufg.mp4


  Super zwrotny myśliwiec Su-35S w akcji. Nagranie Ministerstwa Obrony. Ministerstwo Obrony Rosji zaprezentowało film o wielozadaniowym super zwrotnym myśliwcu Su-35S, który jest na wyposażeniu Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji. Su-35S to wielozadaniowy super zwrotny myśliwiec generacji 4++ przeznaczony do zdobycia przewagi w powietrzu. Oznaczenie „4++" jest warunkowe i jedynie wskazuje na to, że pod względem swoich charakterystyk Su-35S jest zbliżony do myśliwca piątej generacji. Samolot jest w stanie atakować cele naziemne i morskie bez wchodzenia w strefę obrony powietrznej i w warunkach aktywnego radioelektronicznego oporu. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, SU-35S otrzymał nowe skrzydło, nowy system sterowania, silnik o zwiększonym ciągu i systemem sterowania wektorem ciągu, zaawansowany cyfrowy system informacji i kontroli, radar z fazowaną anteną z dużym zakresem detekcji i zwiększoną liczbą jednocześnie śledzonych i ostrzeliwanych celów.

  https://video.img.ria.ru/Volume34/Flv/2017/02/16/2017_02_15_SU35sPOL_j4vjepog.hlp.mp4


  Ps... Jeden jedyny który może konkurować z Su-35S to F-22 Raptor. Jeśli to oglądają też krowopasy, jest szansa, że umrę śmiercią naturalną. Trampek widocznie potrafi myśleć perspektywicznie, w przeciwieństwie do otaczających nas idiotów. A w "juesejarmy" żałoba. Wszyscy rzucają im kłady. A to drogi za wąskie, a to mosty za słabe, a to plaża za grząska. Nic tylko usiąść i płakać. A oto przykłady...

  www.youtube.com/watch?v=L6FDJlqZd0g >

  www.youtube.com/watch?v=aKVvrHSmShI


  Polecam anglojęzycznym>
  Threat Analysis: Su-35S Part III - Armament R-77 & EW/ECM
  https://manglermuldoon.blogspot.com/2017/04/threat-analysis-su-35s-part-iii.html
 • @kula Lis 67 11:30:20
  Ten nowy rosyjski sprzęt nie jest szykowany na USA, tylko na Europę, w tym i na Polskę.
  Czy rosyjskie wojska desantowe, będą zrzucane na USA?

  https://www.defence24.pl/cache/img/840_472_matched__p0wcit_043a999d5c5333e9d0f1f3b9d2639dc6.jpg

  https://www.defence24.pl/rosja-podwaja-liczebnosc-wojsk-powietrzno-desantowych
 • @Talbot 11:57:10
  //Ten nowy rosyjski sprzęt nie jest szykowany na USA, tylko na Europę, w tym i na Polskę //

  Żeby pogrzebać Europę w tym Polskę nie trzeba żadnego rosyjskiego sprzętu.Przeciwnie,trzeba dużo,dużo sprzętu kupowanego przez Europę a zwłaszcza Polskę w USA.
  Dodatkowo potrzeba maksymalnie dużych dostaw amerykańskich nośników energii do Europy a zwłaszcza Polski.
  I to byłoby na tyle.To w zupełności wystarczy do tego aby Polska przestała być jakimkolwiek problemem.
  Silne kraje takie jak Niemcy czy Francja może to jako przeżyją (lub wybronią) ale dla takich potęg jak Polska,Litwa,Estonia,Łotwa,to będzie finita la commedia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY