Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7131 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Militarny i polityczny sojusz Izraela z Rosją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla przypomnienia...

 

Na portalu TVP Info ukazał się niezwykle ciekawy artykuł „Nalot na T-4 rozwścieczył Putina. Rosja – Izrael, czyli niebezpieczne związki”, w którym  Antoni Rybczyński przybliżył czytelnikom zagadnienia związane z politycznym i militarnym sojuszem Rosji i Izraela.

Według Antoniego Rybczyńskiego:„Putin nie chce mocniej wspierać irańskiego sojusznika, bo zależy mu na dobrych relacjach z Izraelem”. Zdaniem publicysty: „obecny prezydent Rosji jest wśród Izraelczyków popularny i postrzegany jako przyjaciel państwa żydowskiego (…). Do tego dochodzą bardzo dobre osobiste relacje Putina z Benjaminem Netanjahu. W grudniu ub.r. Avi Dichter, członek rządzącego Likudu, szef komisji spraw zagranicznych i obrony Knesetu, mówił agencji Interfax: „Rosja nie jest naszym wrogiem i nie mamy problemu z jej stałą obecnością wojskową w Syrii”. Ten były dyrektor Szin Bet (kontrwywiad) i były szef MSW określił Rosję jako „supermocarstwo i sojusznika” chcącego zająć strategiczną pozycję w regionie – co Izrael przyjmuje z zadowoleniem”.

W opinii Rybczyńskiego „ciepłe relacje polityczne przekładają się też na bardzo skuteczną współpracę w sferze bezpieczeństwa”. Jak informuje publicysta „Rosja kontrolująca dużą część syryjskiej przestrzeni powietrznej nie robiła przeszkód lotnictwu izraelskiemu atakującemu wielokrotnie transporty i magazyny broni, infrastrukturę i bazy sił związanych z Iranem (…).

Wojskowi wypracowali mechanizm zapobiegania incydentom między siłami powietrznymi obu państw w syryjskiej przestrzeni powietrznej. Były minister obrony Moshe Ya’alon ujawnił, że działa „gorąca linia” między rosyjską bazą powietrzną w Chmejmim a izraelskim „Pentagonem”, czyli centrum dowodzenia Kirya w Tel Awiwie. Kwestie koordynacji ruchów wojskowych w Syrii omawiał też w połowie października 2017 r. minister obrony Rosji, gdy złożył dwudniową wizytę w Izraelu. Siergiej Szojgu spotkał się w Tel Awiwie z ministrem Avigdorem Liebermanem i szefem sztabu generalnego IDF (Israeli Defense Forces) generałem Gadim Eizenkotem. Potem był przyjęty przez premiera Benjamina Netanjahu”.

Jak przypomina  Rybczyński premier Izraela „Netanjahu nie przyłączył się do krytyki, jaka spadła ze strony Zachodu na Rosję za jej rolę w Syrii po ataku chemicznym w Doumie. Izrael nie przyłączył się też do wielu państw, które wydaliły rosyjskich dyplomatów po zamachu na byłego oficera GRU Siergieja Skripala. Z kolei Rosja unika krytyki wojskowych akcji Izraela w Syrii. Podczas gdy każda akcja amerykańska jest ostro potępiana przez Moskwę, ataki izraelskie nie budzą już takich emocji. Propaganda kremlowska i rosyjscy generałowie jakoś nie zauważają nalotów lotnictwa” izraelskiego.

Zdaniem  Rybczyńskiego „Netanjahu. Poleciał do Moskwy, by zyskać pewność, że zmasowane ataki izraelskie na cele irańskie w Syrii nie napotkają na żadną przeszkodę ze strony Rosjan”. Publicysta przypomina, że na obchody rosyjskiego dnia zwycięstwa przybył tylko „premier Izraela i prezydent Serbii. Tyle że Aleksandar Vucic nie przypiął sobie wstążki św. Jerzego, a Netanyahu tak. Ten pomarańczowo-czarny symbol zwycięstwa w 1945 roku, po aneksji Krymu i wojnie w Donbasie, jest też symbolem rosyjskiej agresji. (…) Premier Izraela nie mógł się już chyba bardziej przypodobać Rosjanom”.

 

W swym artykule  Rybczyński przypomniał, „że w lipcu 2017 roku Kneset przyjął prawo deklarujące, że Izrael, podobnie jak Rosja, Dzień Zwycięstwa będzie obchodzić 9 maja, a nie 8 maja, jak zdecydowana większość innych państw na świecie (w tym USA)”. Publicysta przytoczył też słowa ministra obrony Izraela, Avigdora Liebermana, który stwierdził, że „Rosjanie rozumieją nasze interesy, a my rozumiemy ich interesy”.

Do artykułu Rybczyńskiego warto dodać, że pro-izraelska polityka USA jest na rękę Rosji. USA zrywając porozumienie atomowe z Iranem, w ramach realizacji interesów Izraela, wzmocnił pozycję Rosji. Budżet Rosji opiera się na eksporcie Ropy. Im wyższe ceny ropy na światowych rynkach tym lepiej dla Rosji. Im niższe tym dla Rosji gorzej. Dzięki porozumieniu atomowemu Iran rozpoczął eksport ropy, cena ropy spadła – co było w interesie USA, bo dzięki temu spadły też dochody Rosji. Dziś zrywając porozumienie z Iranem, USA uniemożliwiają Iranowi sprzedaż ropy, co powoduje wzrost ceny ropy, i wzrost dochodów Rosji.

Podobnie sprzeczne z interesem USA jest przyjęcie aktu 447. By spełnić życzenie Żydów władze USA przyjęły przepisy szkodliwe dla sojuszników USA, którzy byli wsparciem dla globalnej polityki USA w Europie Środkowej. Aktem 447 USA pokazały, że nie chcą sojuszu USA z krajami międzymorza. Międzymorze  – choćby chciało być sojusznikiem USA, to musi spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że akt 447 jest aktem wrogim.

Smutna rzeczywistość polega na tym, że antypolskie interesy Żydów wspiera i USA, i Rosja.

(Kolaż z zdjęć Pixabay – Jan Bodakowski)

 

http://prawy.pl/71688-militarny-i-polityczny-sojusz-izraela-z-rosja/

 

Rosja i Izrael podpisały w poniedziałek ramową umowę dotyczącą współpracy wojskowej, która jak zasugerował rosyjski minister obrony Anatolij Sierdiukow, może doprowadzić do kolejnych zakupów izraelskiej broni i technologii przez Rosjan.

KOMENTARZE

 • Izrael ocenił rezultaty nocnego ataku na Syrię
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/793/34/7933444.jpg

  Iran potrzebuje dużo czasu na odbudowę możliwości wojskowych w Syrii po nocnym nalocie sił powietrznych - oświadczył rzecznik izraelskiego dowództwa Jonatan Konrikus.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805107933403-Izrael-nocny-nalot-Syria/
 • "Militarny sojusz Izraela z Rosją.... Smutna rzeczywistość polega na tym, że antypolskie interesy Żydów wspiera i USA, i Rosja."
  .
  http://m.neon24.pl/7848208b18df37507b8e632637c71236,0,0.png


  .
 • @Krystyna Trzcińska 07:16:59
  Na Neonie Rosji nie dostrzegają...
 • @Autor
  Rosja jest zainteresowana spokojem przy swoich granicach. Syria to nie imperialność, a poligon woskowy i przy okazji neutralizacja sił wrogich z rejonu Kaukazu.
  Obecna siła militarna Izraela opiera się na czynniku ludzkim z Rosji; nie ma opcji, aby tego nie brać pod uwagę - stąd różne dziwne ruchy między Rosją a Izraelem.

  Bliskowschodni kocioł wrze. USA próbują skierować upuszczanie pary zaworem bezpieczeństwa na Rosję. Same USA już nie będą w stanie kontrolować sytuacji. Efektem wybuchu będzie jednak obarczana Europa - patrz uchodźcy . W tych kategoriach można ocenić działania Sorosa.

  Powtarzam raz jeszcze: Polska powinna trzymać się jak najdalej od tego konfliktu, podobnie jak od Ukrainy. To te same sznurki są pociągane.

  Za wszlką cene budować niezależność.
 • W Izraelu jak w Rosji i na Ukrainie
  Netanyahu ostro o zarzutach wobec swojej rodziny. Premier Izraela: To propaganda bolszewicka

  http://nczas.com/wp-content/uploads/2018/02/banjamin_netanyahu-696x487.jpg

  Benjamin Netanyahu, premier Izraela, odniósł się do ostatnich zarzutów, według których jego żona miała sprzeniewierzyć publiczne pieniądze. Miała ona między innymi kupić miniodtwarzacz za 6 tysięcy dolarów z publicznych środków.

  Premier Netanyahu o doniesieniach dotyczących dużych środków wydawanych przez jego żonę mówi tak: „to propaganda bolszewicka”, która miała być rozpowszechniana przez lewicę w celu usunięcia go ze stanowiska.

  Przez lata dziesiątki milionów wydali premierzy i prezydenci z lewej stronie, a przeciwko mnie przeprowadzili kampanię fałszywych oskarżeń – stwierdził Netanyahu.

  Każdego dnia kolportowane są fałszywe oskarżenia dotyczące mojej rodziny. Wielokrotnie przeprowadzali akcję deinformacyjną przeciwko prawicy i tradycyjnym Żydom – dodawał.

  Zobacz też: Netanyahu: Jestem bardzo zadowolony ze zmian w ustawie. Polska i Izrael znów są przyjaciółmi

  Źródło: timesofisrael.com

  http://nczas.com/2018/06/29/netanyahu-ostro-o-zarzutach-wobec-swojej-rodziny-premier-izraela-to-propaganda-bolszewicka/
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:14:34
  "Rosja jest zainteresowana spokojem przy swoich granicach."

  Rosja preferuje atak pozycyjny - broni się, atakuje i zdobywa bramkę - potem zamyka się w twierdzy i siedzi tam kilka lat.
  A może Rosję trzeba przenieść na Madagaskar - do oazy spokoju?
  Razem z Izraelem...
 • @Talbot 09:36:49
  //A może Rosję trzeba przenieść na Madagaskar - do oazy spokoju?//
  Ruskie wszy, no nie?
 • @Talbot 09:36:49
  Sojusz (pozorny, taktyczny) Rosji i Izraela wynika z faktu że pół Izraela to żydzi z ZSRR a drugie tyle lub więcej ciągle mieszka w Rosji często w charakterze Oligarchów (po grabieży majątku narodowego Rosji w czasach Jelcyna).
  To sojusz taktyczny.
  Rosja wie że globalna mafia żydowska chce zawładnąć skarbami Rosji i wie że cała Polityka Izraela to czysta taktyka, gra wobec Rosji.

  Rosja gra z Izraelem (wrogiem Syrii, Iranu i Rosji) też taktycznie.
  Rosja nie chce eskalacji wojny w Syrii (globalna mafia chce ale rękoma terrorystów i USA albo innego NATO).
  Rosja się więc "dogaduje " z Izraelem tak by minimalizować ryzyko wielkiej wojny.
  Rosja wie że jedyną realna siła Izraela jest jego kolonia czyli USSrael.
  Rosja wie też jaki jest stan gospodarki USA i wie jakie USA ma możliwości działań militarnych. (gospodarka się wali a możliwości militarne spadają choć nadal są bardzo duże). Czas pracuje dla Rosji i reszty Świata.
  Rosja ma w Izraelu ogromną swoją V kolumnę żydowską.
  Izrael nie jest groźny gdy nie będzie miał wsparcia USA.

  Gdy USA już nie będzie miało sił (środków) na terroryzowanie świata
  (oznaką będzie redukowania baz USA rozlokowanych na całym świecie w celu optymalizacji kosztów)... to Putin może jednym telefonem dokonać w Izraelu "zamachu stanu" i zielone ludziki (żydowskie) przejmą władzę a Izrael stanie się krajem pokojowym.
  Wojna na bliskim wschodzie się natychmiast skończy.
  Iran już nie będzie chciał zniszczenia Izraela po po co ? skoro nie jest ju`z agresywny.
  Pozostanie problem palestyński .. pewnie powstanie Palestyna jako państwo a nowy Izrael to zaakceptuje .

  Jak widać Rosji opłaca się czekać... natomiast globalna mafią żydowska czekać nie może bo jej się pali grunt pod nogami.
 • @Oscar 10:18:48
  Jak widać Rosji opłaca się czekać...
  “ Jeżeli masz wroga, usiądź na brzegu rzeki i poczekaj, aż zobaczysz jego ciało płynące z nurtem. ”
 • @Oscar 10:18:48
  "Sojusz (pozorny, taktyczny) Rosji i Izraela wynika z faktu"

  A sojusz Polski z USA i Izraelem to nie jest "taktyczny"?
  Już od lat czytam ciągle o wyższości taktyki rosyjskiej nad polską.
  A prawda jest taka, że Putin(Shelomov) sprzedał się żydom za czapkę śliwek.
  Cały Neon jest zapisany notkami krytycznymi na temat Polski, że współpraca z Izraelem, to ZDRADA i HAŃBA!
  Jakieś podwójne standardy macie?
 • @fretka 09:42:43
  Najnowszy artykuł w "Myśli Polskiej" o bezprawnych działaniach "polskich" władz mających uciszyć krytykę.

  http://www.mysl-polska.pl/1571

  To nie są żarty. Tak się rodzi dyktatura żydowska, być może krwawa.
 • Panie Bodakowski.
  Toż to czysta schizofrenia. Polskich interesów przede wszystkim nie bronią polskie rządy. A obecny szczytuje w zdradzie narodowej, to naprawdę "Dobra żydowska zmiana". I taka mała uwaga. Rosja próbuje realizować swoje interesy, staje między Syrią, Iranem a Izraelem. Gdyby nie Rosjanie, nie było by dziś Syrii, tak jak nie ma już Libii. I najciekawsze. Neatanyahu lata co chwilę do Moskwy, by prosić Putina, by nie strzelał do samolotów izraelskich. Nie wiem co mu obiecuje. Ale jak to ma się do sytuacji polskiego rządu, gdy żydzi plują na nas, oskarżają nas o holokaust, chcą ograbić nas na 300mld$, a "polski" rządek wchodzi im bez mydła w 4 litery. Mało tego, w ostatnich dniach kundelki wybrały się do USA i solennie zapewniają Amerykanów i żydów, że dążą do "normalizacji" oraz wspierają sankcje przeciw Iranowi, przyjmą tanią siłę roboczą z muzułmańskiego Uzbekistanu (który jest szykowany na następnego rozgrywającego przeciw Rosji) oraz zapewne stać będą u boku USraela do końca świata i jeden dzień dłużej. Nawet jakby polityka żydowska do tego końca świata doprowadziła. Już zapewne szykują żydzi wojnę z Iranem. I takie łachudry, które na klęczkach skomlą o choćby ogryzioną kość ze stołu pańskiego, wyślą oczywiście wojska by mordowały niewinnych Irańczyków.
 • @Talbot
  Czytam te płytkie, nędzne, żałosne wypociny i niedobrze mi się robi. Pan Bodakowski nie jest tytanem intelektu i przepraszam, ale nie powinien w ogóle pisać żadnych "felietonów", bo to jest żenujące. Jego tok myślenia jest prosty jak budowa cepa. Coś okropnego. Bodakowski ma parcie na portal, ale siano w głowie, żadnej własnej myśli w ten tekst nie włożył. I wyprodukował kaszankę. A to co zrobił, jest niedopuszczalne z punktu prawa prasowego, bo to jest plagiat. On powtórzył i co z tego, że w sążnistych cytatach informację innego dziennikarza z TVP Info, więc nie swoją. Tak rozległe w proporcjach cytaty innego autora w tekście podpisanym przez Bodakowskiego to jest skandal i złodziejstwo podpadające pod Sąd Dziennikarski. Gdyby omówił sam z siebie i się do powziętej informacji z portalu TVP Info ustosunkował, podjął polemikę, byłaby to inna sprawa. Ale mu się nie chciało. To człowiek hołdujący zasadzie, "jak zrobić, żeby się nie narobić". Paskudne.
 • @Talbot 09:36:49
  Co Wy mi tu o Putinie. Po pierwsze to jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, bo Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł naszej kasy wyborcy na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego. Gliński z UD/PiS odnawia za Wasze pieniądze pomnik mordercy najwybitniejszych Polaków! Ludzie, do szabel! To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym mądralom. Przykład z Łukaszenką jest wprost genialny. Jeden człowiek przed którym żydzi kucają. Wystarczy zdecydowanie. Na tym przykładzie widać, że to nie żydzi, nie Amerykanie są winni waszego nieszczęścia Polacy tylko ci "nasi/wasi" przywódcy i inni wybierani przez Suwerena zasrańcy – nikt inny! Jakoś Łukaszenki nikt nawet nie śmie zapytać o bezspadkowe mienie czy inny Polin. A tak się z niego naśmiewali. Teraz okazało się, że to on jest Mężem Stanu a oni to popierdułki jakieś. Teraz już wiecie wszelkie wyborcy zwane Suwerenem głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską. Myśleliście wyborcy, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam wyborcom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście wyborcy o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was wyborcy albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła. A, jeszcze jedno. Gliński z UD/PiS dał 100 mln zł na odnowienie grobu między innymi żydowskiego mordercy płk. UB Józefa Różańskiego (wcześniej Goldberg) (zam. ul. Sędziowska 10 w Warszawie) na cmentarzu żydowskim w Warszawie. Za wasze pieniądze, wyborcy, odnawiane są groby zbrodniarzy żydowskich jak ten wspomniany, co chciał zamordować asa lotnictwa polskiego, człowieka bez skazy, Stanisława Skalskiego. Uczcie się wyborcy. Na naukę nigdy nie jest za późno.
 • @kula Lis 67 11:31:15
  Czyżby Bodakowski był żydem, albo banderowcem?
  W Rassiji też większość mediów jest w łaoach żydowskich.
  Myśl Polska nie jest polska, tylko Radziecka - a autor zalinkowanego artykułu - to komunista.
  Komunizm stworzyli niemieccy i amerykańscy żydzi.
 • @kula Lis 67 11:44:30
  Zobacz kiedy powstała Myśl Polska - Najstarszy polski tygodnik - ukazuje się od 1941 roku
  To była gadzinówka stworzona przez sowietów, po agresji ZSRR na Polskę.
 • @Talbot 11:12:13
  Jeżeli dla ciebie "my" na neonie jesteśmy "wy" to kim jesteś "ty" ?

  Retoryczne pytanie.
 • @Oscar 13:06:27
  A jak sowieci zwracali się do swoich towarzyszy - wy?
 • @Talbot 15:38:24
  To był klasycznie żydowski wymysł mnie zawsze drażnił..
  To żydowskie "wy" to odpowiednik dzisiejszego "we peaple" albo "społeczność międzynarodowa"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY