Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 7041 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Oddać wrak!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komisja prawna Rady Europy żąda, by Rosja zwróciła wrak Tu-154

 

 

Komisja prawna i praw człowieka Rady Europy poparła na poniedziałkowym posiedzeniu w Strasburgu projekt rezolucji w sprawie katastrofy smoleńskiej, w którym znalazło się żądanie zwrotu Polsce przez Rosję wraku samolotu Tu-154M.

Autorem przegłosowanego dokumentu jest holenderski parlamentarzysta Pieter Omtzigt z Europejskiej Partii Ludowej. Prace nad rezolucja trwały od kilku lat. W październiku 2014 roku projekt został zgłoszony do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy; podpisało się pod nim wówczas ponad 40 parlamentarzystów ZP RE, głównie z grupy Europejskich Konserwatystów, w tym politycy PiS. Następnie trafił do komisji prawnej i praw człowieka, która właśnie go przyjęła.
“Zgromadzenie wzywa Rosję do przekazania wraku polskiego samolotu Tu-154 odpowiednim władzom polskim bez dalszej zwłoki, w bliskiej współpracy z polskimi ekspertami i w sposób, który nie spowoduje dalszego pogorszenia się stanu potencjalnych dowodów” – czytamy w rezolucji.
Rada Europy, z siedzibą w Strasburgu, koncentruje się na kwestiach obrony i szerzenia praw człowieka oraz zasad demokracji parlamentarnej i rządów prawa. Do RE należy 47 państw. (PAP)

Na zdjęciu: Wrak Tupolewa Tu-154 fot.Interstate Aviation Committee Handout/EPA

 

http://dziennikzwiazkowy.com/na-biezaco/komisja-prawna-rady-europy-zada-by-rosja-zwrocila-wrak-tu-154/

KOMENTARZE

 • Źródło PAP: jest zgoda KE na procedury naruszeniowe wobec Polski
  Frans Timmermans otrzymał od kolegium komisarzy mandat do wszczęcia procedury o naruszenie prawa UE wobec Polski w tych sprawach, które uzna za stosowne - podało Polskiej Agencji Prasowej źródło unijne.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ke-zgadza-sie-na-procedury-naruszeniowe-dla-polski/4e271t3

  Czy wściekła nagonka UE na Polskę ma związek z tym, że Polska stała się "lotniskowcem" USA - przeszkadza interesom EU i Rosji?
 • Polsja, USA i Izrael
  USA naciskają, żeby Izrael poprawił stosunki z Polską. Nie chcą osłabiać sojuszu z Warszawą

  https://wiadomosci.wp.pl/usa-naciskaja-zeby-izrael-poprawil-stosunki-z-polska-nie-chca-oslabiac-sojuszu-z-warszawa-6240493084547201a

  Putin trzyma z żydami i nie ma problemów z kolorowymi rewolucjami.
  Putin jest najlepszym przyjacielem żydów...
 • @Autor
  "Na zdjęciu: Wrak Tupolewa Tu-154" -

  --- Bądźmy ściśli: to jest około 50% samolotu.
  Jakiego samolotu? - Tego nie wiemy.
 • @zygmuntbialas 17:22:37
  Zdjęcie nie ma znaczenia - może takie akurat mieli.
  Tak czy siak...Rosja się czegoś boi i dlatego zwleka ze zwrotem polskiej własności.
 • "Zdrada i upokorzenie"
  http://chart.neon24.pl/post/144340,zdrada-i-upokorzenie

  Śmiać się chce...
  Polska dba o swój interes narodowy - USA są Super Mocarstwem - Izrael mocarstwem regionalnym. Czy Polska ma trzymać z Rosją, która jest gospodarczym karłem?
  Brawo Polska!
 • Na Neonie pisano, że
  ...Putin współpracuje z żydami, bo to taka zagrywka taktyczna,
  Gdy zaczęli to robić Polacy piszą, że to ZDRADA!
  Agentura tak już ma...
 • @Talbot 17:40:32
  Te szczątki to nie polska własność, bo to nie szczątki Tupolewa polskiego..
  Z prawnego punktu widzenia, Rosja ma rację, tylko idąc dalej wychodzi na to, że jest umoczona w maskirówce.. Wina Rosji jak nie patrzeć jest; sprawstwo/współprawstwo/mataczenie/zacieranie śladów/ukrywanie sprawców.. jeśli nie dołożyli ręki do tego, to nogę już tak i to jest udowodnione!
 • @Talbot 18:22:40
  Polacy nie współpracują z żydami, polaczki co najwyżej.. tak jak Putin mongoidalny masson nie jest Rosjaninem..
 • @wk..ny 18:37:36
  Putin jest Rosjaninem, ale napewno nie Słowianinem.
 • @Talbot 18:44:10
  Talbot judzi jak zawsze.
  To już nie amatorstwo to wygląda komercyjne akordowe działanie .. na żenujący niskim poziomie... ale chyba dostaje zlecenia.
 • @Oscar 18:48:28
  Dbam o interes mojej Ojczyzny.
 • @Talbot 18:52:49
  Jedynym ważnym interesem ojczyzny jest PRAWDA obiektywna.
  Nie jest interesem ojczyzny prawda Macierewicza.

  Wrak w Polsce to śledztwo takiej jak w sprawie MH17 gdzie "Holendrzy"
  manipulują bezczelnie , jawnie danymi, dowodami, metodami wnioskowania..
  Przecież to widać gołym okiem.

  Wrak w Polsce umożliwi dokładnie takie same manipulacje ...ruskich soi~odsunie i ogłosi co chcę .. że znaleziono trotyl, beczkę termobaryczną, Hel, odciski Putina, paszport ruskiego zamachowca...
  Polska to w istocie kraj rządzony (jak USA) przez podziemne państwo żydowskie. Tu przywiązanie do prawdy obiektywnej jest ŻADNE.

  TO dlatego Rosja nie oddaje wraku ..a Polacy mogą sobie badać wrak w Rosji do woli...tylko teraz Rosja może te badania weryfikować i demaskować manipulacje i oszustwa.
  Wrak w Polsce to Rosja odsunięta od śledztwa tak jak przy MH17.

  Judzisz Talbot judzisz...
 • @Oscar 19:03:24
  Tak trzymać.
  Prawda piszesz?
  Jedyny Winnicki zaprotestował przeciwko poprawce o ustawie IPN - na Neonie czytałem, że On i reszta narodowców to żydzi.
  Jak więc jest z tą neonową prawdą?
 • @wk..ny 18:34:21
  Witam. Dwa dni przed tragedią teren tzw." katastrofy smoleńskiej" był białą plamą a w kwietniu śniegu tam nie ma!!! Rosjanin, który mieszka niedaleko powiedział dziennikarzowi, że ta"mgła" musiała być sztuczna, bo rozwiała sie po ok godzinie a naturalna rozwiewa się kilka godzin, bo jest nasycona wodą!
 • @Talbot 19:15:53
  Witam. Ciekawe, dlaczego jeden Winnicki protestował??? Polska nie może prowadzić wojen na kilku frontach, bo to się żle skończy! Niech ktoś kumaty napisze, jak by wyglądała sprawa sądowa,skierowana przeciwko jakiemuś chamowi, który oskarża Polskę o holokaust??? Przypuszczam, że parę lat, a smród by się ciągnął za nami długo!!! Dlatego ten zapis o karaniu sądowym został wykreślony! Cała ta hucpa ma jeden pozytywny aspekt, bo okazało się, jakich, ukrytych wrogów ma Polska!!!
 • @zibi 22:58:39
  "który oskarża Polskę o holokaust??? Przypuszczam, że parę lat, a smród by się ciągnął za nami długo!!!" - jeśli przepisy prawa są jasne, sprawa sądowa jest też jasna.
  Polska nie może być oskarżana o holokaust.
  Polska nie należała do państw Osi, była okupowana przez Niemców i za wszystko co się działo na jej terytorium, odpowiadał okupant.
  Polacy u boku Armii Radzieckiej wyzwolili Polskę spod okupacji, wyzwolili tez obozy koncentracyjne. Po tym wszystkim, po okrucieństwie wojny i okupacji, żydzi byli bardzo hołubieni, było dla nich wielkie współczucie za cierpienia i prześladowania, ponieważ i my Polacy doznaliśmy tego samego.
  Niestety, my współczuliśmy żydom a żydzi nam nie.
  Co widać do tej pory.
 • @zibi 22:51:43
  Mgła mogła utrzymywać się w Smoleńsku nawet tydzień. Normalny i niezależny pilot w takiej sytuacji nawet nie podchodziłby do lądowania, tylko odleciał na inne lotnisko, np w Witebsku lub Smoleńsku...
  I gdyby tak zrobił, to debilne dyskusje nie miałyby miejsca.
 • @zygmuntbialas 17:22:37
  "Jakiego samolotu? - Tego nie wiemy."
  Jest to jedna z bzdur opowiadanych przez zwolenników teorii spiskowych. Jeślil ma Pan wykształcenie techniczne, to mocno się dziwię,że powiela Pan taką bzdurę. Każda ważniejsza część maszyny ma numer katalogowy wybityna niej w sposób nieusuwalny. Numery te są spisane i w przypadku wymiany wprowadzana jest stosowna adnotacja. Wystarczy porównać numery części wraku z numerami na liście części samolotu i wiemy jaki to wrak. Wrak oglądali nasi specjaliści, jeśli by sprawdzenia numerów seryjnych elementów nie zrobili to byłoby to niedopełnienie obowiązków. Jeśli nikt nie podnosi tej kwestii to znaczy, że wrak jest wrakiem samolotu 101.
  Proszę więc mieć szacunek do ludzi, którzy może czytają takie wypowiedzi ale nie mają wiedzy. Do obowiązków tych, co wiedzę posiadają należy zachowanie staranności i pisanie prawdy, inaczej są hosztaplerami.
 • @SZS 08:46:23
  Pełna zgoda, o mgle pioci byli uświdomieni zarówno z lotniska jak i od kolegów z Jaka. Plan lotów nie zezwalał na zejście poniżej 100 m bez widoczności ziemi. Gdyby nie lot do Gruzji, w której L.Kaczyński wyzwał pilotów co mu życie uratowali od tchórzy, gdyby nie dowódca wojsk w kokpicie, co mówił, że się zmieszczą, piloci zachowaliby się w sposób odpowiedzialny i odeszli na inne lotnisko. To kapitan samolotu, nie pasażer decyduje. Tu niestety decydował pasażer i skutki tego mamy jakie mamy.
 • Proszę mi wytłumaczyć
  Jak jest to możliwe aby samolot się nie rozbił w gęstej mgle,
  dolatując nad nierównym terenem i bez nawigatora znającego rosyjski
  (co to jest ta "kwitancja")?
 • order
  Zdaje się, że LK odznaczył jakiegoś ważniaka z usraelskiej bezpieki, gen. Petreusa. 7 Kwietnia 2010. Ciekawe, w jakiej kombinacji operacyjnej tow. Petreus tu się pojawił. Bo nie przyleciał po order od zimnego Leszka.
 • @Zawisza Niebieski 11:01:58
  Ale te debile nie rozumieją podstawowej rzeczy.
  Mając w samochodzie czujniki cofania, podczas wykonywania tego manewru we mgle lub ciemności, tylko debil cofa nie zwracając uwagi na przeraźliwy pisk ostrzegający przed przeszkodą. A później debil wychodzi z samochodu i przeklina, bo zderzak, światła i pas tylny do wymiany....
  I to samo jest z tym nieszczęsnym samolotem.
  Ale do debilów to nie dociera....
 • @Zawisza Niebieski 10:47:31
  Poleca, ci google i dwa aresy:"zamach warszawski" i "zamach.eu"!!! Ja to przeczytasz i także sporo niedowiarków, to przestaniesz pisać BZDURY!!!
 • @zibi 22:59:32
  Wiesz o tym, że jak jest mgła, sztuczna czy nie, to samolot nie może lądować a tym bardziej z głową państwa?
  Jakiś tam wulkan wybuchł i np. Obama nie przyleciał na pogrzeb Lecha Kaczyńskiego, ze względu na pył wulkaniczny (choć inni przylecieli) - takie bezpieczeństwo jest zabezpieczane prezydentowi USA, że nawet pyłek przeszkadza w locie głowy państwa a co dopiero mgła.
  No i zaprzągnij sobie swój rozum a nie google. Chyba, że nie ma co do zaprzągnięcia.
 • @lorenco 00:15:01
  Ja nie muszę sobie "zaprzęgać" rozumu i taką uwagę może zrobić tylko ktoś, kto jest ograniczony umysłowo!!! Twarde fakty: samolot, spadając z ok 20-30 m, nie rozpada się na 100000000 kawałków i nie ma 100% ofiar!!!
  Na tym pobojowisku brakuje ok. 40-50% samolotu, co wskazuje, że to była ruska maskirowka. Polecam jeszcze raz ciasnym rozumom google!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY