Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
750 postów 6171 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

„Strzeżcie się KOR-u”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rocznica KOR...

 

25 czerwca 1976 roku w proteście przeciw planowanym podwyżkom cen żywności na ulice Radomia wyszło ponad 20 tysięcy zdeterminowanych ludzi. Rządzący skierowali przeciwko nim milicję i oddziały ZOMO. Doszło do starć. Jak podaje IPN zatrzymano 654 osoby. Tzw. sądowym trybem postępowania objęto 255 osób, a orzeczone kary pozbawienia wolności sięgały 10 lat. Zaczęła budować się solidarność ludności przeciwko ówczesnym komunistycznym władzom.  Przypominamy artykuł zmarłego nie tak dawno Waldemara Jana Rajcy napisany dwa lata temu, w 40. rocznicę powstania Komitetu Obrony Robotników. Szczególnie tym co mają mgliste pojęcie o tym jaką rolę i przez kogo odegraną miała ta organizacja w najnowszej historii Polski. wg/PCO

 

Rocznica KOR.

Będzie obchodzona 40 rocznica powstania Komitetu Obrony Robotników – później KSS KOR. Wielkie wydarzenie dla socjalistów, którzy w roku 1976 – ze względów politycznych – zabrali się za obronę robotników Ursusa, Radomia i Płocka. Trwała walka pomiędzy dwiema frakcjami w PZPR – niedawno zakończyła się konfrontacja roku 1968 – Puławianie przeciw Natolińczykom – przy zachowaniu ustroju socjalistycznego. Robotnicy wściekli się po podwyżce cen przez socjalistyczną władzę. W socjalizmie tak jest. Wszystkim rządzi władza – o wolności się nie wspomina, a jak – tak jak dziś – to po orwellowsku- co innego na wizji, co innego na fonii – ”Niewola to wolność”.

W socjalizmie zawsze będą protesty, bo jest to ustrój generujący problemy nieznane w innych ustrojach. W ustroju kapitalistycznym są problemy – ale każdy je musi rozwiązywać sam – tak jest sprawiedliwie. W państwie minimum – a nie tak jak w państwie maximum – państwo generuje problemy, które potem rozwiązuje z oczywistym skutkiem. Jest jeszcze gorzej i gorzej będzie. Chyba, że kiedyś odejdziemy od socjalistycznego państwa maximum. Na razie się nie zanosi – bo rządzi KOR. W ramach porozumień Okrągłostołowych – raz my, a raz wy! I my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych. W ramach porozumienia z komuną..

Wymieńmy kilka nazwisk powiązanych z KOR-em i dobrze że jeszcze żyją to sami mogą Państwo ocenicie co są warci i jakie mają poglądy. Niektórzy byli w KOR-e, inni się wokół niego kręcili. Na przykład pan Jarosław Kaczyński był w KOR, a jego brat w Biurze Interwencyjnym KOR – obaj byli przy Okrągłym Stole, i obaj socjaliści – budowali w Polsce socjalizm. Teraz J.K. udaje że z Okrągłym Stołem nie ma nic wspólnego. Podobnie jak pan Antoni Macierewicz.  Gromada Włóczęgów – Czarna Jedynka. Jacek Kuroń – trockistowski komunista – już nie żyje. Tyle złego zrobił dla Polski i Polaków? Na przykład wprowadzając zasiłki – i demoralizując ludzi. No i popierając przyłączenie Polski do socjalistycznej Unii Europejskiej..

Prymas Stefan Wyszyński, w roku 1980 mówi z Jasnej Góry do robotników: „Strzeżcie się KOR-u” gdzieś mam zanotowany ten cytat w moich notatkach. Dlaczego to mówił? I to w roku 1980? Bo czuł pismo nosem, że to jest kupa cwaniaków, która na plecach robotników chce osiągnąć swoje cele. Władza i ideologia. Poznajemy ich obecnie po owocach – tak jak zawsze. Budowa socjalizmu w wersji trockistowskiej – czyli jedno wielkie biuro zarządzane od góry. No to przytoczmy kilka nazwisk z tego środowiska antypolskiego..

Jacek Kuroń, Piotr Naimski, Henryk Wujec, Adam Michniak. Antoni Macierewicz, J. Józef Lipski, Antoni Pajdak, Wojciech Ziembiński (w 1977 roku wystąpił!), Józef Rybicki, Adam Szczypiorski, Mirosław Chojecki, Seweryn Blumsztajn, Helena Łuczywo, Witold Łuczywo, Grażyna Kuroń, Antoni Libera, Bogdan Borusewicz, Sergiusz Kowalski, Jacek Kleyff, Aniela Steinbergowa, Jan Olszewski, Jerzy Andrzejewski („Popiół i diament”), Jacek Taylor, Barbara Toruńczyk, Bogdan Cywiński, Ludwik Dorn, Władysław Siła – Nowicki. Sami socjaliści w kierunku na komunizm. I tacy ludzie budują III a może nawet IV Rzeczpospolitą. Długi coraz większe, ojczyzna tonie, biurokracja kwitnie. A jakie marnotrawstwo? I na zmianę – raz jedni, raz drudzy – kontynuując wskazany kierunek.

Popierają to co obcy im każą. Raz tak, raz – inaczej – pod dyktando. Platformiarze zjednoczeni z dawną komuną popierają bezgranicznie Unię Europejską, a socjaliści pobożni KOR – Stany Zjednoczone i Izrael. Nikt nie popiera Polski. Tylko frazesy i frazeologia narodowa. I propaganda, żeby wprowadzić w błąd. Gdzie wszystkie dokumenty, które miał być ujawnione? Gdzie powiększenie kwoty wolnej od podatku? Gdzie anulowanie ustawy 1066? Gdzie obniżka podatków dla Polaków? Gdzie wolność od biurokracji? Coraz większy bajzel i kłamstwa..

Być może przychodzi godzina prawdy…

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: //waldemar-rajca.blog.onet.pl/2016/06/25/rocznica-kor/ , 25/06/2016 / PCO, 5.06.2016

 

Fot. Październik 1979, Warszawa, Polska, Głodówka członków Komitetu Obrony Robotników w kościele św. Krzyża, z przodu od lewej: Jan Lityński, Jerzy Markuszewski, Antoni Macierewicz, Adam Michnik, z tyłu: Joanna Gwiazda, Anka Kowalska, Jacek Bierezin. Fot. Janusz Krzyżewski/Ośrodek KARTA / wybor wg.pco

 

//www.polishclub.org/2018/06/25/strzezcie-sie-kor-u/

KOMENTARZE

 • Na dole debil, na górze debil …
  http://46bah7dkfu-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/05/andrzej-szlezak-fb.jpg

  W filmie „Wielka wsypa” z 1992 roku Krzysztof Wakuliński grał pułkownika SB, który podsumowując sytuację w PRL-u stanu wojennego mówi mniej więcej tak; na dole debil, na górze debil. To podsumowanie pasuje do tego, co teraz dzieje się w Polsce. Gdy zapoznaję się z propozycjami pytań do referendum konstytucyjnego, firmowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę, pytanie czy układał to debil jest całkiem zasadne. Gdy słyszę, że w Rzeszowie radni uchwalili darmowe przejazdy komunikacją miejską tylko dla studentów z zagranicy, to pytanie czy nie jest to debilny pomysł też jest całkiem na miejscu. Gdy czytam, że normalna działalność polityczna i publicystyczna jest wzniecaniem nienawiści do Ukraińców i prowadzeniem hybrydowej wojny przez Rosję, to raczej nie mam wątpliwości, że wymyślił to debil. Podobnie jak to, że litewscy Polacy są rosyjską agenturą. Te i wiele innych przykładów układają mi się w działania, które określam jako redukowanie polskości.

  Wypychanie młodych Polaków na ekonomiczną emigrację i tworzenie ich kosztem zachęt dla imigrantów do pracy i nauki w Polsce jest redukowaniem polskości. Sugerowanie Polakom, że członkostwo w Unii Europejskiej i NATO albo socjalne rozdawnictwo w stylu 500+ mogą być fundamentami polskiego państwa jest redukowaniem polskości. Robienie z Polaków na Litwie rosyjskiej agentury jest haniebnym redukowaniem polskości. To nie oni zostawili Polskę, ale Polska ich opuściła i to Polska ma wobec nich obowiązek wspierania oraz twardej obrony ich interesów. Po to istnieje państwo polskie, by bronić Polaków tam, gdzie ich historyczne prawa są gwałcone, a na Litwie są gwałcone.

  Od 1945 roku obie formy polskiej państwowości, czyli PRL i III RP albo wcale, albo w niedostatecznej formie bronią praw Polaków na ziemiach należących niegdyś do II RP. A oni mimo dziesiątków lat wynaradawiania i prześladowań twardo trzymają się polskości. Jeżeli żeby dalej bronić swojej polskości i nie mając w tym wsparcia w III RP, wchodzą w polityczne porozumienia z rosyjską mniejszością, to mają do tego pełne prawo, a ten, kto robi im z tego zarzut sam stawia się poza polskością i jednocześnie polskość redukuje do antyrosyjskich strachów za którymi kryją się litewski szowinizm i amerykańskie interesy geopolityczne z polskością nie mające prawie nic wspólnego. Z tego debilnego redukowania polskości wynika śmieszno – tragiczne szukanie wszędzie rosyjskiej agentury i oskarżenia o udział w „hybrydowej agresji” Rosji. Tym debilom chcę zwrócić uwagę, że w tej agresji udział bierze pisowska telewizja publiczna.

  W reklamie dotyczącej mistrzostw świata w piłce nożnej pokazani są „nowi ruscy”, którzy do Polski chcą się wybrać migiem Migiem. W końcowym ujęciu reklamy na ulicy polskiego miasta stoi rosyjski myśliwiec Mig. Przecież to żywcem z jednej strony zachęta z drugiej groźba rosyjskiej agresji. Trzeba zatem sprawdzić czy w szefostwie publicznej telewizji nie ma rosyjskich „szpionów”.

  A Państwo znacie przykłady redukowania polskości i „hybrydowej agresji”?  Andrzej Szlęzak

  Źródło: FB – Andrzej Szlęzak , 21 czerwca 2018.  Ilustracja tytułowa: Andrzej Szlęzak, fot. za FB / wybór wg.pco

  http://www.polishclub.org/2018/06/25/na-dole-debil-na-gorze-debil/
 • @Talbot 10:56:10
  [Projekt zmian w noweli ustawy o IPN skierowany do pierwszego czytania w Sejmie]..No i Suweren dowiedział się, że nie jest suwerenny. Czyli tak zmienić, aby nic się nie zmieniło! Skąd my to znamy? Czyli wracamy do roli niewolnika. Brawo. Teraz będzie nas można opluwać bezkarnie. No i proszę! Na kolanach przed Knesetem i Kongresem. Żydzi piszą nam ustawy o IPN, reprywatyzacyjne, Niemcy o sądownictwie. To jakby ktoś dał mi w twarz. Żydowska antypolska nagonka została rozpętana! Żydostwo od końca wojny eliminuje Polaków wszelkimi metodami. Pilnować żydów są zachłanni, ich celem jest przejąć Polskę zadłużając ją fikcyjnymi zobowiązaniami. Istnieją ogromne niezapłacone zobowiązania żydowskie należne Polsce, o tym żydzi milczą, za to w sądach zabijają wyrokami, które rujnują finansowo Polaków. Z tą hucpą z KE w sprawie sądów, teraz z tą ustawą, własnie tracicie twarz i poparcie. Miałeś chamie złoty róg... Nie łudźmy się, bezkrwawo to można w bierki pograć. I wy mówicie, że wstaliście z kolan? Ciekawe ile teraz będziemy musieli jako społeczeństwo za to zapłacić. Gaz i wojskowe starocie? Pół Polin dla osadników? Ten haniebny akt zniewolenia jest "prezentem" dla Polaków na stulecie odzyskania niepodległości. I pokazuje, że tej niepodległości nie posiadamy. Jakich jeszcze upokorzeń doznamy w tym roku? Poprzednio ucichło z imigrantami no i okazało się, że sprowadzają imigrantów. Ucichło z IPN i okazało się, że wycofali się z IPN. Teraz jest cisza nt. roszczeń żydowskich i 447. "Dobra zmiana" fachowo nawaliła w pory ze strachu. Teraz może już spokojnie zacząć zbierać te 350 mld $ dla "ofiar holocaustu". Ciekawe jak długo sobie porządzą? Niepokojące jest to rozbicie w obozie rządzącym na tych za i przeciw ustawie. Lobbyści doprowadzili do ugięcia kolan tych jednych i nie jest to dobra oznaka na przyszłość. Tak to jest kiedy mniejszości narodowe desygnują swoich w polityce, kulturze i sztuce a mamy tu do czynienia nie tylko z bluźnierstwem ale i z działaniami antypolskimi. Niestety odkąd Merkel spotkała się z Morawieckim w Warszawie wycofujemy się ze wszystkiego. Ciekawe chociaż za co przehandlowali naszą twarda postawę. Przez zmiękczenie niestety przegracie wybory. Sparafrazujmy Churchilla: "Polska miała wybór pomiędzy wojną i hańbą. Wybrała hańbę, ale i tak będzie miała wojnę". Pytam, dlaczego negowanie holokaustu żydów jest karane a negowanie holokaustu Polaków już nie? Polska jest najbardziej poszkodowanym krajem w II wojnie światowej. Penalizacja zachowań przypisujących państwu polskiemu zbrodni III Rzeszy i ZSRS jest uzasadniona. A za mówienie prawdy o żydach, nadal grozi 3 lata więzienia czy poszło coś do góry? Czy zatem kara więzienia za kłamstwo oświęcimskie też zostanie wykasowana ? Jeśli nie to co to za "powstanie z kolan"...? Antypolonizm żydowski znowu tryumfuje, będą znowu bezkarnie pluć na Polaków i Polskę, która ich przyjęła -pamiętacie wiersz o chłopie i żmii - Polacy uważajcie! Dla mnie osobiście nie jest to jakimkolwiek zaskoczeniem zważywszy na to, z czym mamy do czynienia od stycznia tego roku, czyli słynną już nieubłaganą rekonstrukcją, a to z czym mamy do czynienia obecnie to są tylko jedne z jej skutków, z całą pewnością nie ostatnie. Zapewne w związku z tą hucpą jaką zafundował nam sam Jarosław Kaczyński z Mateuszem Morawieckim i rządząca większość będziemy jeszcze o tym mówić i to podejrzewam niemało, tak więc zaczynając niejako dyskusję na ten temat, to na początek w skrócie można by rzec, politycznego szytego grubymi nićmi oszustwa i wspólnego z prezydentem robienia z wyborców PiS idiotów ciąg dalszy. Robione jest to wszystko zaś w stylu rządów poprzedniej ekipy z lat 2007/2015. Jeszcze ukochany przez żydów prezydent w referendum za kilkaset milionów zł "wygra system prezydencki" i jeszcze sprawniej zadba o budowę Polin wpisując ją do Konstytucji. Diaspora żydowska ma potężny wpływ na (bardzo liczny) Polski Parlament, a wpływ na jednego słabego człowieka z rozdętym Ego, jest przecież jeszcze łatwiejszy. Za pomoc żydom pod okupacją Niemców w Polsce była kara śmierci, za pomawianie Polaków o zbrodnie, których nie popełnili, nie ma żadnej kary! PiS może pomarzyć o II kadencji. Żegnam panowie posłowie, bo od tej radosnej twórczości rzygać się chce. Wobec tego niech PiS i premier przestanie sobie wreszcie wycierać gęby Polską, odmienianą we wszystkich przypadkach. Hipokryzja osiągnęła szczyty. Piszecie o Schetynie "szczyt bezczelności" a to co wyprawia PiS z ustawą IPN to szczyt szczytów. A może raczej, wszystko to kompletne DNO. Posłowie i posłanki PiSu, dobrze się zastanówcie, jak zagłosujecie, bo dziś warzą się losy waszej przyszłej kadencji. Jeśli dacie przyzwolenie na te żydowskie kłamstwa to one jak nowotwór będą niszczyć Polski Naród. Teraz dziś mają odpowiedź ci którzy w wojnę ratowali żydów narażając własne życie jak rodzina Ulmów czy warto było? wszyscy się od żydów w wojnę odwrócili nawet amerykański prezydent Roosevelt ale dziś za to mają spokój.


  Morawiecki na dywaniku u amerykańskiego rabina. Warto było?
  http://wprawo.pl/2018/01/14/wicepremier-mateusz-morawiecki-dywaniku-u-amerykanskiego-rabina-warto-bylo-wideo/
 • @kula Lis 67 11:06:20
  https://wiadomosci.wp.pl/rzad-chce-zmiany-w-ustawie-o-ipn-wniosek-morawieckiego-w-sejmie-6267201651673217a
 • Majdan
  To były przygotowania do Majdanu 1980-81.
  Udały sie w 100%.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY