Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
754 posty 6196 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Zrozumieć amerykańską politykę…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czyli felieton zza oceanu

 

Wszyscy Polacy w Polsce i za granicą cieszyli się z niezwykle efektownego przemówienia, które wygłosił Prezydent Trump w ubiegłym roku pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Było to najlepsze przemówienie amerykańskiego Prezydenta na temat Polski i jej historii jakie wygłosił zagraniczny polityk. W świat poszła wspaniała narracja o polskich bohaterach, polskiej roli w światowej historii.

Wystąpienie to miało historyczne znaczenie, gdyż Trump dał jasno do zrozumienia, że Europa Środkowa jest bardzo ważna z punktu widzenia amerykańskiej polityki zagranicznej, a jej strategicznym celem jako globalnego mocarstwa jest obecność USA w Europie jako gwarancja przeciwwagi dla partnerstwa niemiecko-rosyjskiego. Obecność USA na kontynencie europejskim jest również gwarancją zachowania statusu globalnej mocarstwowości i uniemożliwienie Niemcom i Rosji do wypchnięcia tego mocarstwa z Europy i zdeklasowania Ameryki do statusu mocarstwa regionalnego. Trump również powiedział: “Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków, dziękujemy Wam”.

Dysonans poznawczy powstał jednak po podpisaniu przez Prezydenta Trumpa ustawy S.447 wspomagającej żydowskie organizacje w uzyskaniu od Polski ok. 300 miliardów dolarów. Ustawa ta, jak wiemy w świetle amerykańskiego i międzynarodowego prawa jest niezgodna z podstawową zasadą prawa rzymskiego, zakładającą przepadek mienia na rzecz skarbu państwa dla osób, które umierając nie zostawiły dokumentów wyznaczających spadkobierców. Jest ona niekonstytucyjna wobec samego amerykańskiego prawa, ponieważ wspomaga tylko jedną grupę etniczną, ignorując inne. Wreszcie domaga się wypłat rekompensat za mienie, za które inne państwo wypłaciło już takie rekompensaty. Ubieganie się o wielokrotne rekompensaty za te samą szkodę jest również niezgodne z międzynarodowym prawem.

Czy amerykańscy kongresmeni całkowicie poszaleli lub chcą wykorzystać sytuację, w której świat partii republikańskiej przeżywa kryzys tradycyjnych wartości wobec nowego nurtu w polityce amerykańskiej jakim jest trumpizm, który nie jest całkowicie zrozumiały dla pewnej grupy elit republikanów. Niektórzy z nich stosują się do znanej w Polsce zasady: „teraz ja, a potem niech się wszystko wali”. Nasze polskie rozumienie, że każdy republikanin powinien kochać Polskę jest oparte na fałszywym założeniu. Bowiem część elit z południa USA wyznaje ewangelizm- religię chrześcijańską, która czasami jest w jawnej opozycji do katolicyzmu i z założenia popiera judaizm. Zatem nie będą oni popierać jakiś tam Polaków, mając do spełnienia religijną misję pomagania Izraelowi. Ten moment został skrzętnie wykorzystany przez lobby żydowskie do ostatniego, po szwajcarskim, wielkiego „skoku na kasę”, która znajduje się w Polsce.

Przypomnijmy, że Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA (Speaker of the House), wobec zablokowanej przez Polonię ustawy HR 1226, wykonał sprytny manewr, dzięki któremu Kongres nie głosował już „kontrowersyjnej ustawy HR 1226” a procedował ustawę senacką S 447. Dwa tygodnie przed tym wydarzeniem Paul Ryan ogłosił, że nie zamierza się ubiegać o reelekcję, więc nikt z Wisconsin, z którego on pochodzi, (gdzie co 9 mieszkaniec posiada polskie pochodzenie) nie musi już na niego głosować. Warto też dodać, że jeszcze wcześniej odebrał on dla partii republikańskiej czek od znanego żydowskiego biznesmena z Las Vegas na niebagatelną sumę 30 mil. dolarów. Zachowanie kongresmena Eda Royce’a, szefa komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA, też budzi wiele kontrowersji. To on bezpośrednio prowadził tę mało transparentną procedurę przepchnięcia ustawy przez to dziwne głosowanie.

Nigdy nie zapomnę słynnego „ shame” w stosunku do mojej Ojczyzny i przyszłych pokoleń Polaków, których to słynne głosowanie może pozbawić możliwości rozwojowych, tak jak decyzja w Teheranie pozbawiła nas Polaków wolności i możliwości rozwijania się przez przeszło 70 lat. Nie dziwi więc fakt, że Ed Royce też nie będzie się ubiegał o reelekcje w kolejnych wyborach. Warto, aby któryś z polskich dziennikarzy śledczych prześwietlił te transakcje i zbadał co będą robić ci panowie po wygaśnięciu ich kadencji i dla kogo będą pracować. Warto również dotrzeć do szwajcarskiego eksperta od wypłat rekompensat za martwe konta ofiar II wojny światowej w szwajcarskich bankach i prześledzi
procedurę i etapy działania lobby żydowskiego w tej sprawie.
‚Kilka tygodni później Prezydent Trump wpisał program Trójmorza na listę priorytetów polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych a Kongres znów zaapelował o wstrzemięźliwość we współpracy wojskowej z Polską, jeśli ona nie wykona odpowiednich zobowiązać związanych z ustawą 447.
USA to chimeryczne supermocarstwo, ale historię o tym, że już wkrótce Chiny przejmą ekonomiczną hegemonię można włożyć między bajki. Tak jak między bajkami znajdują się państwa BRIC czyli Brazylia, Rosja, Indie i wspomniane Chiny.

 

Nie tylko przemysł, infrastruktura czy potężna armia, ale zorganizowanie całego państwa i jego elit w społeczeństwo obywatelskie jest tym elementem, które charakteryzuje Amerykę jako supermocarstwo, gdzie wszyscy wiedzą, jak się zachować i co zrobić w czasie sytuacji kryzysowej. W USA bowiem pomimo wojny kulturowej na każdym kroku widać jak dobrze jest to państwo zorganizowane. Proces ten przebiega bez większych zakłóceń od momentu uzyskania przez USA niepodległości, od dużego miasta na wschodnim czy zachodnim wybrzeżu, do małej, mikroskopijnej mieściny w Kansas. Społeczeństwo amerykańskie to społeczeństwo obywatelskie i tam, gdzie pojawia się jakikolwiek problem, natychmiast pojawia się grupa obywateli i w sposób ponadpartyjny ten problem rozwiązuje. W takim kierunku musi iść polska racja stanu. Nakreślenie naczelnych interesów i priorytetów Polski i Polaków to główne zadanie w aspekcie ogłoszonych niedawno pytań referendalnych. Wszyscy chcemy nowej konstytucji, ale musimy jasno i uczciwie określi
czego chcemy. Przed uchwaleniem konstytucji musimy jasno określić polską rację stanu i sprawić, żeby każdy Polak wiedział co ona rzeczywiście oznacza. Chowanie w szafach pancernych aneksów i list konfidentów nie zbuduje nam transparentnego państwa prawa. A wykluczanie z udziału w życiu politycznym i społecznym całych grup: młodych narodowców, Kresowian i Polonii też nie zbuduje nam sprawiedliwego państwa, w którym dalej rządzi okrągło-stołowy układ.

Polityka nie zawsze musi być logiczna, czego dowodzą ostatnie posunięcia administracji amerykańskiej. Nie jest ona logiczna i pewnie zadajemy sobie pytanie czy w ogóle amerykańska polityka jest spójna? Chyba nie, bo inaczej zachowuje się Departament Stanu a inaczej Departament Obrony a jeszcze inaczej Biały Dom, a Iwanka z mężem to prawdziwy ból głowy dla amerykańskiej transparentności.

A co my możemy zrobić wobec tej sytuacji??? Cała ta chimeryczna polityka, gdzie lobbing wyraźnie wpływa na decyzję Kongresmenów i Senatorów wymaga aktywnej i asertywnej polskiej polityki zagranicznej: tej profesjonalnej i obywatelskiej, która czasami może więcej niż ta profesjonalna. Tak więc przed raportem Kongresu monitorującym proces zwracania mienia bezdziedzicznego organizacjom żydowskim, państwo polskie, polskie społeczeństwo i Polonia musi mieć jakąś wizję. Najlepiej, gdyby to była wizja spójna i wspomagająca się wzajemnie.

Zakładam, że państwo polskie powinno przedstawić w międzynarodowych mediach treść traktatu z 1960 oraz całkowity raport z realizacji zwrotu dóbr komunalnych z lat 90. Jak również wynająć obiektywną międzynarodową kancelarię prawną w zakresie prawa międzynarodowego, która z pomocą polskiego MSZ, mogłaby podjąć dialog z administracją amerykańską w tej kwestii. Przydałby się również współczesny Włodkowic, aby na globalnym forum politycznym przedstawiać polską narrację w tym aspekcie. Oddzielną kwestią są seminaria międzynarodowe, konferencje historyczne, filmy dokumentalne i niezliczona ilość pozytywnych dla Polski międzynarodowych artykułów. Czas nas goni mamy na przygotowanie się do nowego ataku na Polskę i Polaków niecały rok. Wykorzystajmy ten czas efektywnie. Poszukujmy sprzymierzeńców, nie zamykajmy się w warszawskich gabinetach, nie udawajmy, że tylko my mamy racje a inni to banda głupców.

Nie możemy dopuścić jednak do zablokowania współpracy wojskowej pomiędzy Polską a USA.I tutaj chciałbym pokazać dla polskiego MSZ ostrzegającą czerwoną flagę. Takie myślenie jest bardzo niebezpieczne dla Polski i osoby w Departamencie Stanu, które są pod wpływem lobby żydowskiego wypowiadają takie frazy, powinny zostać oświecone przez prowadzenie dynamicznej akcji dyplomatycznej w kierunku ocieplania wizerunku Polski, zwłaszcza z Departamentem Obrony USA. Nie bójmy się amerykańskiej polityki i jej polityków. Tylko proaktywna i asertywna polityka zagraniczna może takie nieodpowiedzialne wypowiedzi zmienić. Okazywanie dalej „profesjonalnej niemocy i głuchego milczenia” jest tylko zachęcaniem do dalszej eskalacji problemu. Ponadto nie ma już się, dokąd cofać, za nami jest już tylko wysoka ściana.

Czas w końcu doceniać i nagradzać amerykańskich żołnierzy i oficerów za wspólną służbę w Iraku, Afganistanie i innych miejscach w tym w Polsce. W 2011 w Milwaukee, Wisconsin sam zorganizowałem jako prezes wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej uroczystość wręczenia Gwiazd Iraku i Afganistanu dla amerykańskich oficerów polskiego pochodzenia. Byłem pierwszą osobą, która taką akcję przeprowadziła od początku do końca. Pamiętam dokładnie jak oficerowie z ataszatu polskiej ambasady w Waszyngtonie śmiali się ze mnie i mówili: panie Biniecki- „to jest niemożliwe do zrealizowania”. Zaś 13 listopada 2011 konsul Rusiecki z Chicago powiedział publicznie w Polskim Centrum w Wisconsin: „Panie Biniecki- zrobił Pan coś, co wszystkim wydawało się niemożliwe” Trzech oficerów armii amerykańskiej polskiego pochodzenia po raz pierwszy w historii zostało odznaczonych Gwiazdami Iraku i Afganistanu. Był to również wyraźny sygnał dla lokalnych amerykańskich polityków, którzy licznie przybyli na tę uroczystość, że doceniamy i umacniamy współpracę wojskową pomiędzy naszymi narodami.

Warto takie sygnały wysyłać częściej. Szkoda, że nikt z profesjonalnej polskiej dyplomacji tego pomysłu nie podjął. Czas już przestać wmawiać Polonii, aby się nie angażowała w działalność polityczną. Polityka amerykańska potrzebuje Polaków. Wszyscy w Chicago, Nowym Yorku, Toronto, Londynie, New Jersey i setkach innych światowych miast powoli zdajemy sobie z tego sprawę. Jeśli nas nie będzie w administracji tego największego supermocarstwa i innych krajów nie będziemy mieli żadnego wpływu na politykę amerykańską i globalną. Dlatego organizujmy się, zakładajmy organizacje, fundacje, które będą pomagały nam Polakom sięgać nie tylko po sukcesy naukowe, biznesowe czy kulturalne.

Przestańmy ekscytować się hedonistycznymi bzdetami w postaci nowych gadżetów. Musimy odtworzyć polskie elity i je promować. Aby ten proces wspomagać niezbędne jest zaangażowanie polityczne od małej mieściny w Podlaskiem po Chicago. W proces ten musi zaangażować się całe polskie społeczeństwo i polski kler.

 

Zdjęcie: Marcin Murawski Na zdjęciu : Lt Col Ernest Litynski, Captain Brent Tadych, i Sgt Glenn Ramski, odznaczeni przez Konsula Rusieckiego Gwiazdami Iraku i Afganistanu oraz medalem pamiątkowym Jana Ignacego Paderewskiego.

 

//prawy.pl/73787-zrozumiec-amerykanska-polityke-czyli-felieton-zza-oceanu/

KOMENTARZE

 • Dąb Niepodległości posadzony!
  http://media.dziennikzwiazkowy.com/wp-content/uploads/2018/05/1-3-800x500_c.jpg

  “Dębowa Aleja Niepodległości” to niezwykła polonijna inicjatywa mająca w sposób symboliczny i trwały uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Pierwszy Dąb Niepodległości został zasadzony przed budynkiem Związku Narodowego Polskiego.

  3 maja, dokładnie o godz. 11.11 am, przed budynkiem Związku Narodowego Polskiego rozpoczęła się uroczystość posadzenia pierwszego Dębu Niepodległości. Zgromadzonych przed budynkiem ZNP gości przywitała Helena Sołtys ze Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, pomysłodawczyni i inicjatorka projektu „Dębowa Aleja Niepodległości”, zakładającego posadzenie w Chicago i okolicach 100 drzew dębowych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. „Dębowa Aleja Niepodległości” to wspólna inicjatywa Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, Konsulatu RP w Chicago oraz Związku Narodowego Polskiego.

  Na uroczystość posadzenia pierwszego Dębu Niepodległości przybyli przedstawiciele organizacji polonijnych, mediów, weterani, nauczyciele oraz zaproszeni na uroczystość widzowie.

  Po odśpiewaniu hymnów państwowych polskiego i amerykańskiego, Helena Sołtys podkreśliła, że zasadzenie Dębów Niepodległości „w sposób symboliczny połączy Polskę i Polonię ze Stanami Zjednoczonymi”. Konsul generalny RP w Chicago Piotr Janicki powiedział: „Ten dąb zapuści tutaj korzenie, tak jak wielu Polaków zapuściło korzenie na tej ziemi. Pamiętajcie, skąd przybyliście. Pamiętajcie, gdzie są korzenie waszych rodziców i dziadków, waszych przodków. Te korzenie są w Polsce. Macie dwie ojczyzny. (…) Niech ten dąb będzie symbolem waszego zakorzenienia w Stanach Zjednoczonych oraz tego, co czujemy w naszych sercach – miłości do Polski”.

  http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/dab-niepodleglosci-posadzony/
 • Jak wywalimy Danielsa i całą wspierającą go kamarylę
  powołamy polski rząd,to może polityka zacznie wspierać polski interes narodowy. Póki co szanse na to znikome.
 • @zadziwiony 20:56:16
  Tak mi przyszło na myśl:
  KTO stanowi większą społeczność na świecie, Polonia, czy diaspora pejsata?
  Jeśli Polonia, to powinniśmy się zebrać i wywalczyć sobie WIĘKSZĄ pozycję na ŚWIECIE niż w/w....
 • @ autor
  Czy amerykańscy kongresmeni całkowicie poszaleli?
  Nie, nie poszaleli. Po prostu nie zmienili się. 114-tym Kongresem USA zarządza 28 Żydów, a wsród nich Adam Schiff, którego dziadek Jacob dostarczyl US$20 milionów (ekwiwalent dzisiejszych US$500 milionów) gotówki Leonowi Trocky'emu na Rewoulcję Październikową w Rosji.
  Pozostali Kongressmani to posluszna Lewica (Demokraci) i Neo-coni (Republikanie), czyli też Lewica tylko że po stronie Leona Trocky'ego. Żaden z nich nie odróżnia Demokracji od Konstytucyjnej Republiki.
  Dochodzi do tego ogłupione społeczeństwo amerykańskie (50%), które po zobaczeniu fotomontażu na okładce magazynu TIME rozgłasza plotke, że Trump jest UWAGA!: „pedofilem, molestantem dzieci, oraz gwałcicielem”. Fotomontaż został sporządzony i opublikowany przez żyda-komunistę Edwarda Felsenthal, głównego redaktora tego magazynu TIME.
  Parada gejów, lesbijek, itp. mentalnie chorych osobników przedstawiana jest w żydo-lewicowych mediach jako „Parada Dumy” (Pride Parade). Itd, itd.

  Najwiekszy dotychczas „skok na kasę” odbył się po zburzeniu WTC w Nowym Jorku: https://www.youtube.com/watch?v=QQ70zpQnIFA
  Sztaby złota wywieziono cieżarowkami „w nieznanym kierunku”, po czym ubezpieczenie wypłacono tylko żydowskim włascicielom tych budynków.

  Dlatego organizujmy się …
  Nic z tego. Potencjalni organizatorzy jak Grzegorz Braun, kler, i, ogólnie rzecz biorąc, rzetelna PRAWICA została wyzwana w NEonie od „żydowskich gnojków” (Ruszkiewicz), „sku...synów (Wojtas), itp., itd.
 • @
  Czytając tę notkę nasuwa się wniosek: należy mieć w d... amerykańską politykę i kierować się jedynie Polską Racją Stanu.
  Niestety, nasze "władze" nie są raczej polskie, zatem nie można takiego warunku stawiać.
  Naszą rolą jest określić w miarę dobrze Polską Rację Stanu i wg niej oceniać posunięcia "władz".

  I właściwie to wszystko.
  Sytuacja jednak nie est komfortowa, gdyż mogą powstać sytuacje przymusowe o skutkach istotnych dla Polski.
  I to jest groźne.

  Co robić?
  Owszem - zasady polityki USA należy znać i rozumieć, ale po to, aby wiedzieć do czego est zdolna.

  Postawię tezę, której nie spotkać gdzie indziej.
  Otóż Jałta byłaby korzystnym dla Polski rozwiązaniem, gdyby nie jednoczesne przekazanie Polski w ręce żydowskie.
  Nie ZSRR ze Stalinem były dla nas groźne, ale wsparcie dla przejęcia Polski przez Żydów na co zapewne były naciski ze strony USA.

  Obecna sytuacja przypomina tamtą. I nie chodzi o genetyczne ujęcie, a o ideowe, gdzie judaizm jest czynnikiem ideowo nadrzędnym. A judaizm jest sprzeczny z polskością - nie da się tego pogodzić w żadnym zakresie.

  W najbliższym czasie można się spodziewać albo nawiązania współpracy między USA i Rosją; my możemy to wykorzystać wtedy do nawiązania kontaktów i poszerzenia formuły Trójmorza z jednoczesnym poluźnieniem więzi z USA. Albo nastąpi eskalacja konfliktu i wtedy najlepszym będzie "siedzieć cicho".
  I trzeba naszej "władzy" patrzeć na ręce, bo tu jest najgłębsze źródło naszego zagrożenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:59:42
  „Owszem - zasady polityki USA należy znać i rozumieć, ale po to, aby wiedzieć do czego jest zdolna.”

  Również wiedza o tym do czego NIE jest zdolna, przydałaby się organizatorom „polskości”.
 • @Talbot 18:40:41
  Talblot, ale ty głupi zwyczajnie jesteś. Drukujesz propagandowe teksty o największym systemie zbrodni, piszesz i wychwalasz zbrodniarzy z pod pięcioramiennej gwiazdy, twoja ocena jest zwykłą wazeliną dla tych dla którym pragniesz się oświadczyc, dla których chcesz być taką propagandowa prostytutką.
  Nawet reklamujesz tych co z ciemnoty i głupoty żrą syjonistyczny chleb i siedzą w kieszeni żydowskich lichwiarzy, są na służbie żyda syjonistycznego, dla każdego przyzwoitego Polaka miejscem do mieszkania jest Polska, zamiast bycia zydowskim niewolnikiem. Ci co sadzą dęby nie znają daty odzyskania ,,niepodległosci", nie rozumieją, że Polska jest pod okupacją tych od których te dęby kupili za kredyt lichwiarski.
  Żadnej Polonii świadomej w usraelu nie ma, są tylko wyjątki, masa jest po stronie naszych śmiertelnych wrogów. Polonia coś znaczyła jeszcze za Moskala, teraz to grupa zakręconych ludzi, nie rozumiejąca rzeczywistości. Chodzą w kieracie jak, zaprogramowani niewolnicy, gorsi od murzynów, bo ci z lenistwa nawet robic im się nie chce a więc nie biorą u żyda kredytów.

  Nie będę rozwijal tematu, ale największym wrogiem Polski i Polskości są syjonistyczne, zydowskie mendy z usraela, to od nich płynie wszystko co najgorsze, ten pałuje Nas, a większosć mówi, że to Putin Nas pałuje, nawet ten Naród nie rozumie kto go spałował.
  Dlatego Polski nie ma, jest kraj podbity z niewolnikami, którym pozwolono malować sobie twarze i nosić flage z napisami swoich miejscowości i z tego tytułu głosić, że jestem Patriotą, ale nawet nie rozumieją co to słowo oznacza.

  A wyświchtane, propagandowe bzdury, które wygłaszał pachołek syjonizmu Trampek w Ww-wie, to nic innego jak połechtanie niewolników by ci kupowali od nich gaz, ropę i atrapy patriotów, chodziło o zarobienie dla tych co wynieśli tego pachołka do koryta mld $ od niewolników. Niewolnik się ucieszył, ze świr im napychał do ich ciemnych sakiewiczowskich łbów propagande falszywą, a niewolnik bił temu świrowi brawo. To się nazywa bełkot, który podajesz tu ludziom.
 • @Wrzodak Z. 09:40:45
  Polak mądry po szkodzie.
  Razem walczyliśmy o wolną Polskę w Solidarności.
  Czy lepiej nam było żyć w sowieckim systemie?
 • @Talbot 11:05:01
  Lepiej było za komuny, tylko trzeba było pewną nację odsunąć od koryta.
  Ale wy chyba nie o to walczyliście? Wałęsa wam na sztandarach zwisa. (wisi - i tak powinno być).
 • @laurentp 22:27:43
  Niestety liczy się tylko siła pieniędzy a nie liczba pogłowia.

  Trzeba pracować nad zmianą obecnej sytuacji (w sensie finansowym a nie pogłowia)
 • @Zdzich 08:56:38
  Kler i rzetelna prawica ? KK to przecież hierarchia jak w wojsku.
  Tam nie ma wolności poglądów tam wszyscy realizują polecenia wyższego w hierarchii.
  Kler to siatka agenturalna Watykanu o strukturze hierarchicznej.
  Udają prawicę gdy Watykan tak chce lub lewicę gdy inny Papież tego chce.
  KK to struktura wręcz wojskowa , dyscyplina jest surowa każde odstępstwo karane jest surowo natychmiast i bez odwołania..

  KK i demokracja ... hahahahaha
  Już nie wspomnę że ideologią przewodnią KK jest mit żydowskiego Boga.
  a żydowski Bóg jest rasistą podobnie jak ci co go stworzyli (w swoich opowiadaniach) na obraz i podobieństwo człowieka czyli ich samych (rasistów na tle "Narodu wybranego" i gojów jako niewolników).
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:01:22
  Przecież ta „pewna nacja” to jest właśnie KOMUNA. Karl Marx był synem Rabina oraz napisał Das Kapital + Manifest Komunistyczny „celem emancypacji” żydów (zanim został redaktorem żydowskiego New York Times'a w żydowskim Nowym Jorku).
  Tylko pewna grupa „użytecznych idiotów” wśród Gojów myśli, że prowizje komunizmu były napisane dla nich, czyli dla prze-opodatkowanego lumpen proletariatu.
 • @Zdzich 15:53:43
  A żydowska oligarchia która posiada na własność pół świata albo i więcej to też komuna ? (różne Rotszyldy, Rockefelerowe, Morganowie, Sorosze...i wielu innych którzy trzęsą światem i drukują dolara... )

  To się coś nie zgadza.
  Żydowscy komuniści to jeden nurt żydowskiej dyktatury a żydowscy kapitaliści i Oligarchowie to drugi nurt żydowskiej dominacji.

  To kleszcze w które wzięli świat 100 lat temu , dzisiaj jedno ogniwo tych kleszczy (komunistyczne) się rozleciało i przeszło na pozycje kapitalistyczne (aktualna nazwa to neoliberalizm który jest wprost skrajnym przeciwieństwem komunizmu)
 • @Talbot 11:05:01
  To Ty się boisz, że sowieci wrócą? Że znów wpadniemy pod but Związku Radzieckiego? To o to Ci chodzi?
  Tak więc, wpadniemy pod but Związku Radzieckiego (Советский Союз - Sowieckij Sajuz) a właściwie już jesteśmy pod tym butem:
  stosując rusycyzmy jak Ty:
  Rada Unii Europejskiej to po rosyjsku:
  Совет Европейского Союза, czyli Sowiet Jewropejskowo Sajuza.
  Czyli rządzą nami sowieci:) JEWREJE:)
  Żydzi, żydostwo: ros. евреи, еврейство ( jewrei, jewrejstwo)
  I jeszcze mi się tu kojarzy: jewropejskowo : żydzi pejsaci:)))
 • Nie ma już USA.
  Jest gnijący USrahell wydzielający zapach spermy zmieszanej z g*wnem - który będzie grobem dla białej rasy.
 • @Oscar 16:32:52
  Żydzi i ch użyteczni idioci wystepują w wielu przebraniach.
  Np. „lepiej było za komuny” Wojtas przebrał się za CePa. Ich program to przede wszystkim walka z Chrześcijanami, od opodatkowania do likwidacji.
  Ale neoliberalizm nie jest skrajnym przeciwieństwem komunizmu. Neoliberalizm jest neo-komunizmem.
 • @Zdzich 05:33:46
  Zdzisiu
  Ty jednak jesteś prostakiem niezdolnym do samodzielnych ocen, a jedynie potrafisz kierować się sztampowymi określeniami.

  Komuna - jako pewien zakres ideowości nie we wszystkim była zła; bardzo wiele elementów (ale bez skrajności) jest bliska tym w zawartym w polskości.
  Natomiast jeśli kierowniczą role realizacyjną sprawują Żydzi - dochodzi do szybkiego zdegenerowania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:54:45
  Nie wyzywaj mnie tutaj od prostaków, durniu, gdyż twoje wypowiedzi:
  „Lepiej było za komuny” Krzysztof J. Wojtas 25.06.2018 12:01:22
  „Idea komunizmu nie została wymyślona przez żydów.” Krzysztof J. Wojtas 26.06.2018 17:07:50
  zupelnie wystarczaja na dowód ze samemu jestes durniem i manipulatorem opinii środowiska, w którym wystepujesz jako genialny wybawca. Są to typowe cechy wariata.
  Do tego, Karl Marx, Żyd i syn rabina, jest - podstawowa wiedza encyklopedyczna - „OJCEM KOMUNIZMU”. Cel: likwidacja Chrześcijan i Chrześcijaństwa, co w twoim (i Kosiura) wydaniu przekształcone jest na „depopulację”. „Tylu niewolników nie potrzebujemy” powiedział Naczelny Rabin Izraela Owadia Josef.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY