Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7141 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Jeszcze Polska nie zginęła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cokolwiek się stanie – sprawiedliwość będzie, Polska zmartwychwstanie.

 

 

Jego drogą była droga ku wielkiej i silnej Polsce – mówił premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że powstanie formacji, która zmienia Polskę nie byłoby możliwe, gdy nie działalność śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dodał, że „był on osobą łącząca w sobie dwie bardzo ważne cechy: konsekwencję w działaniu z wrażliwością”.Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że „jesteśmy tu po to, by wypełniać Pana testament, by iść tymi ścieżkami, które Pan przed nami wyznaczył. My dziś traktujemy Polskę jako miarę wszystkiego. Cokolwiek się stanie – sprawiedliwość będzie, Polska zmartwychwstanie. I ta wiara przybliża nas do tej wielkiej, wymarzonej Polski”. Premier Mateusz Morawiecki na uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Maski spadają. „Liberalna demokracja to taka, w której winni rządzić oni i ich towarzysze”

Wydawało się im, że wszystko ułożone jest, jak trzeba. Wszystko w rękach towarzystwa: banki i media, wydawnictwa i uniwersytety, politycy i wymiar sprawiedliwości, kultura i natura, wszystko było jak w dobrym syndykacie, mam oczywiście na myśli „Project Syndicate”, i pluralizm był właściwy, aż tu jak z podziemi wyłonili się populiści. A jeśli nie ugną się nawet pod ekonomiczną presją?

Morawiecki o propozycji budżetu unijnego: „Jest głęboko niezadowalająca i nieakceptowalna”

Morawiecki pytany w wywiadzie, czy obawia się o końcowy efekt negocjacji ws. unijnego budżetu wyraził przekonanie, że ostateczny kształt budżetu będzie wyglądał „zupełnie inaczej” niż pierwotny. Pierwsza propozycja jest głęboko niezadowalająca i nieakceptowalna. KE wymyśliła sobie, że zestawi w pewnego rodzaju sprzeczności interesy Europy Centralnej, czyli Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Polski, z interesami Europy Południowej. Tego wcześniej nie było — zauważył premier. Będziemy walczyć solidarnie na poziomie Europy Centralnej o sprawiedliwszy podział wspólnotowego budżetu. Toczę na ten temat bardzo intensywne i obiecujące rozmowy m.in. z premierami krajów wyszehradzkich, a także Litwy, Łotwy i Estonii.

Czaputowicz odpowiada KE: Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska

Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska – oświadczył w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz. Odniósł się w ten sposób do decyzji KE, która wszczęła wobec Polski kolejny etap w ramach procedury ochrony.

Szewczak: Czas pogonić Timmermansa i przestać negocjować z szulerami

Unijnym eurobiurokratom tak naprawdę nie chodzi o żadne nasze reformy, chodzi im o ich biznesy, które popsuł im obecny rząd PIS. Każą nas, nie za brak praworządności i demokracji, bo wolności w Polsce jest więcej niż w Niemczech, Szwecji czy Francji, ale za proamerykańskie sympatie, tworzenie bloku Trójmorza, za chęć przeniesienia amerykańskich baz z Niemiec do Polski, ale też za rosnącą polską konkurencyjność, repolonizację banków, chęć opodatkowania zagranicznych super i hiper-marketów czy za uszczelnienie systemu podatkowego, który uniemożliwia strzyżenie i drenowanie polskiej kasy na setki miliardów złotych, tak jak to miało miejsce w ciągu 8 lat rządów PO-PSL. Unia chce nas napiętnować, bo nie chcemy lotniska w Berlinie, tylko własne w centralnej Polsce. Do ataków na Polskę i Polaków wykorzystano tradycję zdrady narodowej, donoszenia i szkalowania polskiego państwa ze strony coraz bardziej antypolskiej opozycji. Wykorzystano to jako wygodny pretekst do szkodzenia naszemu krajowi. Skoro chcą nam obciąć unijne dotacje o 23 proc., choć to zaledwie propozycje, to trzeba by obciąć i naszą składkę do budżetu UE też o 23 proc.

Kaczyński: Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany

Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany; jesteśmy winni naszym dzieciom i wnukom stworzenie warunków do tego, by Polska doścignęła pod względem poziomu życia najzamożniejsze państwa Europy – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Musieliśmy się mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem— napisał lider PiS. Nie próżnowały też proszone o pomoc przez polskie kompradorskie elity wrogie nam ośrodki zagraniczne, które bezprzykładnie usiłowały politycznymi naciskami zmienić bieg polskich spraw i zahamować proces dobrej zmiany.

Weszła w życie nowelizacja ustaw o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym

W sobotę weszła w życie nowelizacja ustaw o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Nowela wprowadza zmiany w instytucji skargi nadzwyczajnej oraz mianowania asesorów w sądach powszechnych.

Ministerstwo Finansów: W luce VAT zeszliśmy poniżej średniej europejskiej

W ciągu roku lukę w VAT ograniczyliśmy z 26 proc. do 14 proc., co oznacza, że jest ona poniżej średniej europejskiej – powiedział we wtorek wiceminister finansów Marian Banaś. Zaznaczył, że do tej pory nikomu się to w Polsce nie udało.

Szara strefa zmiażdżona. Ale to nie koniec

Podejmowane w ostatnich latach działania rządu mające na celu zmniejszenie szarej strefy na wartym ponad 100 mld zł rynku paliw odniosły zauważalne skutki. W wyniku zmian legislacyjnych, które
rozpoczęły się w 2016 roku, rozmiar szarej strefy na rynku paliw płynnych zmniejszył się do tego znanego z krajów Europy zachodniej. Wciąż jest jednak potencjał do dalszego zmniejszenia szarej strefy.

Komu należą się dopłaty do najmu? Rząd przyjął projekt ustawyRząd przyjął we wtorek projekt ustawy o dopłatach do najmu – poinformował PAP resort inwestycji i rozwoju. Projekt zakłada, że dopłaty będą wypłacane w równej wysokości przez dziewięć lat, a kryteria dla beneficjentów określi rada gminy.

Marczuk: Warto było umierać za 500 plus

Rodziny są budulcem narodu i powinny mieć do dyspozycji służebne wobec nich państwo. Nie odwrotnie. Rząd nie może jednak nieodpowiedzialnie przyznawać świadczeń wybranym grupom potrzebujących .

Półtora miliona Polaków musi dać radę przeżyć za mniej niż 400 zł miesięcznie

GUS wyliczył, że za mniej niż 393 zł miesięcznie nie da się w Polsce przeżyć. To punkt widzenia urzędnika, bo za takie dochody musi się utrzymać i jednak utrzymuje wciąż tysiące osób w Polsce. Poprawa na rynku pracy wydobyła z ubóstwa w ub. roku ćwierć miliona ludzi.

1467 zł miesięcznie na głowę to minimum, by przeżyć. Polacy ocenili, ile trzeba zarabiać

1467 zł netto na członka rodziny to według Polaków minimalny poziom dochodów, jaki pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Wiemy, ile zarabiali Polacy w 2017 roku. GUS podał pełne statystyki

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce w 2017 roku wyniosło 4 271,51 zł brutto.

Rafalska: Z programu „Dobry start” skorzysta 4 mln 6 tys. dzieci

Z programu „Dobry start”, który ma wspierać rodzinę w zakupie wyposażenia dla uczniów, skorzysta 4 mln 6 tys. dzieci – poinformowała minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Szydło: Od 1 stycznia 2019 minimalne emerytury dla matek z czwórką dzieci

1 stycznia 2019 r. będą obowiązywały przepisy ws. przyznania minimalnej emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci – zapowiedziała wicepremier.

Rząd przeznaczy ponad 15 mld. zł na wsparcie osób niepełnosprawnych

Rząd przeznaczy ponad 15 miliardów złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych. To 25 procent więcej niż w latach poprzednich. Od pierwszego lipca osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą miały łatwiejszy dostęp do rehabilitacji. Dużym wsparciem będzie też nielimitowany dostęp do produktów medycznych i rehabilitacyjnych.

Premier Morawiecki: „Ta inwestycja pokazuje, że w ślad za słowem idą też czyny”

Wcześniej na drogi lokalne rząd rozdysponował 800 mln zł. Łącznie w tym roku na remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych rząd przekaże 1,3 mld zł.

Szybko rośnie dobrobyt w Polsce. Mazowsze ex aequo z Kolonią i Hamburgiem

Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca –wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne.

Polska czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca

Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca – wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne.

Wzrostu gospodarczego zazdrości nam nie tylko Europa. Gigantyczny skok od transformacji

Polacy mają się czym chwalić. Od transformacji żaden kraj postkomunistyczny nie radził sobie tak dobrze. Co więcej, tempem rozwoju przebiliśmy nawet Hong-Kong.

Credit Agricole podnosi prognozy dla Polski. 

Ekonomiści spodziewają się, że w tym roku PKB wzrośnie o 4,5 proc. wobec 4,3 proc. szacowanych poprzednio.

Rząd przeznaczy w tym roku 1,3 mld zł na inwestycje drogowe

Rząd w tym roku przeznaczy 1,3 mld zł na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych. To o 500 mln więcej niż planowano wcześniej. Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaprezentowane zostały inwestycje drogowe, które zostaną zrealizowane dzięki dodatkowej transzy.

Dług publiczny na koniec pierwszego kwartału wzrósł o 2,8 proc.

Państwowy dług publiczny na koniec I kwartału 2018 r. wyniósł 989 mld 179,3 mln zł, po wzroście o 27 mld 360,5 mln zł (o 2,8 proc.) wobec stanu na koniec 2017 r. – poinformowało w komunikacie
Ministerstwo.

3,8 proc. wzrostu PKB i inflacja na poziomie 2,3 proc. Rząd podał założenia budżetu na 2019

Wzrost PKB w 2019 r. wyniesie 3,8 proc., a średnioroczna inflacja 2,3 proc. -wynika z komunikatu po posiedzeniu Rady Ministrów. Stopa bezrobocia na koniec 2019 r. ma się ukształtować na poziomie 5,6 proc., CIR podkreśliło, że rząd, podejmując decyzję dotyczącą wzrostu wynagrodzeń w 2019 r. wziął pod uwagę możliwości finansowe budżetu państwa wynikające z krajowych i unijnych przepisów zapewniających zachowanie stabilności finansów publicznych, a także koszty finansowania realizowanych zadań społecznych (np. Rodzina 500+, obniżony wiek emerytalny, podwyższenie renty socjalnej). Koszt waloryzacji emerytur w 2019 r. przy proponowanym wskaźniku 3,26 wyniesie 6,86 mld zł –

Rada Ministrów proponuje podniesienie płacy minimalnej do 2220 zł

Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła propozycję podniesienia minimalnego wynagrodzenia w 2019 r. do 2220 zł, a stawki godzinowej do 14,50 zł – poinformował w czwartek PAP wiceminister tego resortu.

NBP: Eksport w euro wzrósł w kwietniu o 8,6 proc. import o 9,9 proc.

Eksport towarów z Polski wzrósł w kwietniu 2018 r. o 8,6% r/r do 17 176 mln euro, zaś import wzrósł o 9,9% r/r do 16 862 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Fitch: W 2020 r. wzrost PKB Polski zwolni do 2,9 proc.

Wzrost PKB Polski w 2020 r. wyhamuje do 2,9 proc. z 3,4 proc. w 2019 r. i 4,4 proc. w 2018 r. – wynika z najnowszych prognoz makroekonomicznych agencji Fitch, opublikowanych w środę.

Reforma służby zdrowia, w tym zaradzenie problemowi braku lekarzy i pielęgniarek, to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie rząd . Prowadzimy reformę, wprowadziliśmy sieć szpitali, zmieniamy organizację, by ułatwić dostępność do usług medycznych, co roku będziemy zwiększać finansowanie służby zdrowia, by w 2021 r. osiągnąć poziom 6 proc. PKB. Te działania powinny w znakomity sposób poprawić sytuację służby zdrowia.

Rusza pilotaż resortu zdrowia dotyczący fizjoterapii

Skrócenie kolejek do fizjoterapeutów i ułatwienie dostępu do ćwiczeń rehabilitacyjnych – to założenia reformy systemu opieki rehabilitacji. Resort zdrowia rusza z pilotażem dotyczącym tej dziedziny
opieki zdrowotnej.

Po zmianie planu finansowego NFZ nakłady na leczenie pacjentów zwiększą się o 1,5 mld zł. „Te środki będą przeznaczone m.in. na wyroby medyczne dla osób z niepełnosprawnością, zabiegi usunięcia zaćmy, endoprotezoplastykę oraz diagnostykę obrazową” – poinformowała PAP rzecznik NFZ .

Warszawa: rusza Narodowa Debata o Zdrowiu

Pod hasłem „Wspólnie dla zdrowia” rusza dziś w Warszawie Narodowa Debata o Zdrowiu. To cykl ogólnopolskich konferencji poświęconych przyszłości służby zdrowia. Temat dzisiejszych rozmów to: „Pacjent i system: zasady działania opieki medycznej”.  Celem debaty jest ustalenie priorytetów i wyznaczenie kierunków działań poprzez ogólnospołeczny dialog. W debacie będą brać udział
przedstawiciele zawodów medycznych, naukowcy oraz pacjenci. Debata zakończy się w czerwcu przyszłego roku konferencją pt. „Społeczny Program Zdrowie 2020 plus”.

Minister Szumowski : Udało nam się z uszczelnieniem VAT-u i tu też nam się uda

Bez szybkiej diagnostyki nie ma sensu przyspieszanie wizyty u lekarza— powiedział rozmówca Danuty Holeckiej. Liczę, że pilne kolejki skrócą się do miesiąca— przyznał. Wszelkiego rodzaju wyroby medyczne będą nielimitowane.Łukasz Szumowski wskazał również kierunek, w jakim powinna iść według niego służba zdrowia.Musimy patrzeć na wyniki, a nie tylko patrzeć na usługę – analizować czy ta usługa jest skuteczna— podkreślił.

Informatyzacja polskiej służby zdrowia. Będą duże pieniądze na komputery dla lekarzy

Wprowadzenie e-zwolnień jako obowiązkowego rozwiązania opóźniło się m.in. z powodu protestów lekarzy. Chyba najbardziej prozaicznym problemem był m.in. brak komputerów w gabinetach. Resort zdrowia chce, by NFZ przekazał na zakup sprzętu i szkolenia 50 mln zł.

Janusz Szewczak:Sztukmistrz z Londynu znów nadaje
Zapowiadał, że deficyt sektora finansów publicznych za rządów PiS będzie wynosić ponad 4 proc. PKB, a w 2017 r. deficyt wyniósł 1,5 proc. PKB. Szydził, że na realizację programu wyborczego rządu PiS „piniędzy nie ma i nie będzie”. Program Rodzina 500+ nazywa „500 minus”. Lamentował, że inwestorzy zagraniczni uciekną z Polski w obawie o „stan praworządności” i „zawłaszczenie Trybunału Konstytucyjnego”, tymczasem pula inwestycji wzrosła o 11 mld dol. Oto były minister finansów i prominent Platformy – Jacek Vincent Rostowski mistrz kreatywnej księgowości i specjalista od wciskania ciemnoty. To przecież Jacek Rostowski jako minister finansów dał się poznać jako specjalista od realnego powiększania polskiego długu. Zadłużył Polskę i Polaków na blisko 400 mld zł, czyli na niewiele mniej niż wszyscy poprzedni ministrowie finansów przez 28 lat – praktycznie dobijając do kwoty 1 bln zł długu publicznego, wliczając w to 150 mld zł ze „skoku” na OFE. Nazwano go „Sztukmistrzem z Londynu” z racji umiejętności manipulacji i sztucznego zaniżania zadłużenia. Opracował kilka chwytów, np. udzielanie tzw. pożyczek dla FUS, które były de facto dotacjami na dziesiątki miliardów złotych, a których nie zaliczano do długu Skarbu Państwa. Aprobował wykorzystywanie tzw. swapów walutowych do manipulowania wielkością polskiego długu, zwłaszcza pod koniec roku. Za jego czasów budżet zadłużał się w Krajowym Funduszu Drogowym, również na dziesiątki miliardów, których też nie zaliczano do długu publicznego. To przecież minister, który wielokrotnie mylił się w sprawie wskaźników gospodarczych i musiał nowelizować własny budżet i chodziło o co najmniej 24 mld zł dodatkowej dziury budżetowej. To finansowy „Huragan Vincent” zadłużał nas też na potęgę w walutach obcych, emitując na gigantyczną skalę euroobligacje, jak i obligacje w dolarach, frankach, a nawet w jenach. Dług zagraniczny pod koniec rządów PO-PSL wzrósł do blisko 340 mld dol. i dopiero obecny rząd pomalutku zaczyna go obniżać. Rostowski nie podjął skutecznych działań przeciwko działaniom spekulacyjnym prowadzonym przez bank Goldman Sachs na polskim złotym oraz w kwestii oszukańczych i toksycznych tzw. opcji walutowych dla przedsiębiorstw (20–40 mld zł). To były minister finansów jest współodpowiedzialny za opóźnienie wprowadzenia w Polsce dyrektywy unijnej MIFID, co naraziło Polaków na ogromne straty i koszty finansowe (tzw. kredyty frankowe ok. 110 mld zł, polisolokaty ok. 50 mld zł).

CBA zatrzymała trzy osoby w związku z wyłudzeniami podatku VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby -obcokrajowców – podejrzewanych o wyłudzenia podatku VAT – dowiedziała się w poniedziałek PAP. Zatrzymań dokonano w Wólce Kosowskiej w ramach
prowadzonego od dłuższego czasu śledztwa.

Wystawili fikcyjne faktury na 160 mln zł. CBA zatrzymało tureckich biznesmenów

Do dziś w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 38 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek.

Prokuratura zaskarżyła decyzję ws. reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Emilii Plater

Wrocławska prokuratura złożyła wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta m.st. Warszawy, na mocy której ustanowiono na 99 lat prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego przy ul. Emilii Plater w Warszawie.

Łapówki, fikcyjne faktury, pranie pieniędzy – nowe zatrzymania CBA

W dwóch operacjach specjalnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymanych zostało na gorącym uczynku łącznie sześć osób. W jednym przypadku kwota łapówki wynosiła 50 tys. zł, a w drugim – 500 tys. euro.

Kolejna afera paliwowa?< Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, że rozbiło grupę, która oszukiwała na podatku VAT, akcyzie i opłacie paliwowej. Zatrzymano pięć osób, które miały się zajmować obrotem olejem napędowym. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 13 mln złotych. CBŚP zatrzymało podejrzanego ws. wyłudzenia ponad 22 mln zł VAT

W Bydgoszczy zatrzymano mężczyznę, który – według prokuratury –był członkiem grupy przestępczej wyłudzającej VAT i piorącej brudne pieniądze. Gdańska prokuratura zarzuciła mu udział w wyłudzeniu 22 mln zł VAT i „praniu” ponad 67 mln zł.

KAS: rozbito grupę przestępczą, która wyłudziła 60 mln zł VAT

Rozbito grupę przestępczą, która wyłudziła 60 mln zł VAT – poinformowali w czwartek przedstawiciele pomorskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej. W sprawie przeszukano 27 miejsc w kilku województwach. Zatrzymano trzy osoby.

Amber Gold. Sześć zawiadomień do prokuratury

Komisja śledcza zdecydowała o złożeniu sześciu zawiadomień do prokuratury w sprawie Amber Gold.

CBA zatrzymało byłego prezesa spółki GetBack

CBA zatrzymało w sobotę b. prezesa spółki GetBack Konrada K. -poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Zatrzymanie ma związek z koniecznością przedstawienia Konradowi K.Grzybowska: Ale jaja, ale jaja! Reputacja Timmermansa jest zdruzgotana!

Na sali świecącej pustkami hulał wiatr zmiany, jaka dopadła Unię Europejską, na którą brukselski establishment nie był przygotowany. I teraz czuje się niemile zaskoczony, wręcz zszokowany. Nic więc
dziwnego, że trucie o łamaniu przez rząd Zjednoczonej Prawicy praworządności w Polsce już mało kogo w Strasburgu i w Brukseli interesuje, powiedziałabym, że wręcz nudzi. Więc Timmermans postanowił
zaszokować zebraną kupkę polskich posłów i zapowiedział kolejny etap procedury w kontekście traktatu 7. Ma to być wniosek Komisji Europejskiej do Rady Europejskiej, czyli do Tuska, o zorganizowanie formalnego przesłuchania z udziałem Polski. Co Tusk na to? On pewnie na to jak na lato. No to będziemy przesłuchiwani, ale przedtem Timmermans złoży wizytę w Moskwie i będzie przesłuchiwał Putina. Tak się chłop zagalopował w swojej nienawiści do tej Polski, że pomylił Morawieckiego z Władimirem Władimirowiczem.

Szewczak : „To moim zdaniem pucz kasty sędziowskiej, pogarda dla władzy ustawodawczej”

Janusz Szewczak (PiS): Niestety mieliśmy w Polsce dość długą tradycję zdrady narodowej. Pan wiceprzewodniczący Timmermans już się „wysypał” i powiedział, że jedzie do Moskwy, by omawiać sprawy…Polski. Pytanie, gdzie jeżdżą ludzie pokroju p. Lewandowskiego. Do Berlina? A może jeszcze gdzieś indziej…Teraz widać, kto szkodził polskim interesom narodowym, kto szkodził Polsce i Polakom. To już nie jest żadna sprawa partyjna czy walka wyborcza o powrót do stołka tych, którzy władzę stracili, ale świadome szkodzenie polskiemu państwu, polskim obywatelom, tym bardziej że Unia
dopiero będzie mieć kłopoty jako struktura polityczna. Wystarczy wymienić takie kwestie jak rząd włoski, finanse, cła, relacje z USA. To grillowanie i napiętnowanie Polski odbywa się dzięki usłużnym
sprzedawczykom. Najpierw sprzedali za bezcen majątek narodowy w atmosferze afer i skandali, a teraz sprzedają naszą przyszłość, nasze aspiracje, nasze szanse na powodzenie, na rozwój gospodarczy, na konkurencyjność.

A. Macierewicz: List wystosowany dziś przez polskich polityków do KE jest zdradą narodową

To jest takie samo działanie jak to, które przed kilkuset laty było udziałem targowiczan. To jest współczesna Targowica – mówił Antoni Macierewicz  w Radiu Maryja i TV Trwam. Były minister obrony narodowej odniósł się w ten sposób do listu, który wystosowali dziś polscy politycy do Komisji Europejskiej ws. wdrożenia przeciwko Polsce postępowania skutkującego sankcjami –zniszczeniem naszej Ojczyzny. Pod wspomnianym listem podpisali się m.in. byli prezydenci, premierzy, szefowie dyplomacji i opozycjoniści z czasów PRL.

Kiedy poznamy raport o polskich stratach wojennych? Mularczyk: Do końca roku

Będziemy starali się, aby do końca roku powstał raport dotyczący polskich strat wojennych – powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami gminy Niedźwiedź w Małopolsce.

 

Źródło: BLOGMEDIA24.pl , 16.06.2018

  , 2018.06.19.

KOMENTARZE

 • Uwaga: Zaprzaństwo powraca!
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2013/12/mariusz_kaminski-300x199.jpg

  Słowniki podają, że słowo „zaprzaństwo” jest archaicznym określenie zdrady i wyparcia się swojej ojczyzny. Wydawałoby się, że termin ten pasuje bardziej do XVIII w. i czasów rozbiorów, ale niestety jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek.  Po tym, jak europosłowie z PO i lewicy żądali w Brukseli odcięcia funduszy dla Polski, politycy, byli prezydenci i premierzy napisali list do Komisji Europejskiej skarżący się na Polskę i domagający się jej ukarania, teraz przyszedł czas na Michała „Misia” Kamińskiego, który tłumaczy, że każda denuncjacja do Brukseli jest „polska”, bo Unia „jest nasza” i to ona „broni” polskich obywateli. Oczywiście przed „dyktaturą” PiS-u.

  Zapewne i przed zaborami stronnictwo niemieckie i rosyjskie tłumaczyło, że tylko „ochrona” zaborców pomoże nam przed zepsuciem krajowym (które faktycznie było). Najgorszą możliwą receptą na kryzys był rozbiór państwa polskiego.

  Teraz sytuacja się powtarza. Politycy, którzy nie potrafią przyznać się do porażki w demokratycznych wyborach, nie potrafią ścierpieć, że nie mają poparcia społecznego, chcą powrócić w chwale dzięki wsparciu z zagranicy. Wierzą, że obce mocarstwa zainstalują ich w polskim rządzie, tak jak wcześniej wierzyli, że załatwianie ich spraw wbrew interesowi narodu, da im wieczną władzę. Kiedy naród ich odsunął, chcą żeby zagranica teraz odsunęła naród.

  Problem w tym, że unijni biurokracji widząc, jak Polacy mało cenią swoją niepodległość, mogą chcieć jeszcze bardziej po nią sięgnąć i zlikwidować jej resztki. Dlatego należy potępiać wszelkie takie wybryki, jakie godzące w polski interes narodowy. Coś takiego kwalifikuje się na trybunał stanu.

  http://prawy.pl/73488-uwaga-zaprzanstwo-powraca/
 • Nieskończenie Niepodległa: Odebranie Kresów
  http://dzienniknarodowy.pl/wp-content/uploads/2018/06/Webp.net-resizeimage-13-1.png

  Wraz z agresją sowiecką z 17 września 1939 roku polskie Kresy Wschodnie zostały skazane na stopniową zagładę. Komuniści przy pomocy rozstrzelań, aresztowań, wywózek i propagandy skutecznie zawładnęli tymi terenami…

  Wejścia wojsk sowieckich na polskie terytorium władze RP nie uznają za akt wywołania wojny. Żołnierze dostają rozkaz niewalczenia, w wielu miejscach jednak stawiają pozbawiony nadziei opór. Okupacja, zaprowadzona przez Armię Czerwoną, a realizowana przez NKWD, staje się formą przekształcenia całego zawłaszczonego terytorium w składową część totalitarnego imperium. Ludność polska uznana jest za wrogą, inne nacje nastawia się przeciw niej.

  Kadrę oficerską oraz znaczących przedstawicieli państwa polskiego Sowieci z miejsca pacyfikują; większość aresztują, zamykając w więzieniach i specjalnych obozach. Od lutego 1940 roku, co kilka miesięcy, ruszają też fale deportacyjne w głąb imperium. Wiosną ponad 20 tysięcy aresztowanych obywateli polskich zostaje zabitych strzałem w tył głowy. Osłaniające zbiorowy mord systemowe kłamstwo trwa potem pół wieku.

  Ppłk Jan Lachowicz

  Wyjechaliśmy na szosę prowadzącą do Kowla. Na szosie stały sowieckie czołgi, a przy nich załogi z twarzami uśmiechniętymi i wesołymi. W powietrzu czuć było dym z machorki — dla naszych nozdrzy wyraźnie śmierdzący. Poczułem także zapach dziegciu, którym krasnoarmiejcy smarowali sobie buty. Na tej szosie czuć było zapach Rosji!
  Okolice Radoszyn, woj. wołyńskie, 23 września 1939

  [Karol Liszewski, Wojna polsko-sowiecka 1939 r., Londyn 1986]

  Bronisław Ciulik (uciekinier z terenów okupowanych przez Niemców)

  Na słupach ogłoszeniowych przyklejony był w wielu miejscach rozkaz Naczelnego Wodza, że nie wolno strzelać do sowieckich żołnierzy, że Polska nie jest w stanie wojny z Rosją. Na sąsiednich, a nawet na tych samych słupach z drugiej strony, Sowieci przyklejali ogromne afisze przedstawiające sowieckiego żołnierza, który przebija bagnetem białego orła. Wszystko stało się zrozumiałe.
  Kowel, 25 września 1939

  [Michał Bronowicki, 17 września 1939. Agresja, „Karta” nr 51, 2007]

  Aleksander Dresler (mieszkaniec Białegostoku)

  W oknie wystaw leżały pięknie pomalowane imitacje szynki i kiełbasy, a do opakowań po maśle wkładano cegły. Kasze, mąka, sól i cukier stały się nieosiągalne. Kiedy przywieziono cukier czy wódkę, która stała się ważnym środkiem wymiennym, od razu tworzyły się kolejki i powstawały kłótnie. Chleb można było kupić tylko w jedynej w naszej dzielnicy piekarni u Jankiela Kantorowskiego. Kobiety już wieczorem zajmowały kolejkę, żeby dostać bochenek chleba, bo więcej nie sprzedawano. Tu szczególnie przyjezdni Żydzi, teraz zamieszkali w pobliskich Chanajkach, dawali się nam we znaki, pchając się bez kolejki i mówiąc: „Skończyło się już, polskie pany, wasze panowanie, teraz my mamy tutaj władzę”.
  Białystok

  [Aleksander Dresler, Sańka z ulicy Sosnowej, Białystok 1993]

  Oficer rezerwy z Brygady Korpusu Ochrony Pogranicza „Polesie”

  Kolumna [jeniecka] maszerowała […], konwojowana przez żołnierzy bolszewickich i miejscowych chłopów komunistów z opaskami na ramieniu. W czasie tego marszu konwojenci – chłopi bez przerwy strzelali nad naszymi głowami z karabinów, robiąc sobie z tego zabawę, a nas chcąc widocznie doprowadzić do szału (bywały wypadki postrzelenia). Żołnierze bolszewiccy spotykani na linii marszu odnosili się do nas bardzo wrogo. Wymyślali nam i grozili pięściami: „My wam teraz damy za dwudziesty rok”.
  Zahacie (okolice Wilna), koniec września 1939

  [„Teki Historyczne”, t. 19, Londyn 1988–1989]

  Z decyzji Biura Politycznego WKP

  Dla jeńców wojennych oficerów zorganizować oddzielny obóz. Oficerów w randze od podpułkownika do generała włącznie, a także ważnych urzędników państwowych i wojskowych, przetrzymywać oddzielonych od pozostałego składu oficerskiego w specjalnym obozie [w Starobielsku]. Agentów wywiadu, kontrwywiadu, żandarmów, służbę więzienną i policjantów – przetrzymywać w osobnym obozie [w Ostaszkowie].
  Moskwa, 2 października 1939

  [Polscy jeńcy wojenni w ZSRR 1939–1941, oprac. Wojciech Materski, Warszawa 1992]

  Z oświadczenia Rządu Polskiego na Uchodźstwie, przedstawionego państwom alianckim

  Rząd Polski dowiedział się właśnie, że na obszarach polskich, zajętych czasowo przez ZSRR, ma się odbyć głosowanie ludności, celem stwierdzenia woli jej w sprawie przeniesienia tego obszaru do ZSRR. Rząd Polski niniejszym oświadcza, że głosowanie takie w obszarach pod okupacją wojskową jest sprzeczne z prawem międzynarodowym. Wobec tego Rząd Polski będzie uważał głosowanie takie za nieistniejące i nieważne – i w żadnym razie nie uzna go za mające moc prawną.
  Paryż, 21 października 1939

  [Stanisław Stroński, Polityka rządu polskiego na uchodźstwie w latach 1939–1942, t. 1, oprac. Jacek Piotrowski, Nowy Sącz 2007]

  Z przemówienia Polaka, aktywisty sowieckiego, podczas obrad Zgromadzenia Ludowego Zachodniej Ukrainy

  Więcej nie powróci tu kapitalista, więcej nie powróci tu żandarm, bo na straży naszych granic będzie stała Armia Czerwona.

  U progu nowego dnia, za nami noc kapitalistów, przed nami łopoczą czerwone sztandary, przed nami zorza czerwona się pali.

  Proletariat Związku Sowieckiego podał nam bratnią dłoń i wyzwolił proletariat Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi. Łaska spłynęła na nas. Nie łaska boska, o którą prosiliśmy dziesiątki lat, nie ta łaska, która darzyła nas kryminałami, która darzyła nas piekłem, która darzyła nas niewolą, która darzyła nasze dzieci żebractwem, ale łaska proletariatu. Proletariatu Związku Sowieckiego. Na taką łaskę my może nie zasłużyliśmy?
  Lwów, po 22 października 1939

  [Archiwum WFDiF, Oblicza totalitaryzmu]

  Z uchwały Rady Komisarzy Ludowych ZSRR

  Zleci NKWD ZSRR przeprowadzenie wysiedlenia wszystkich zamieszkałych na Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainie osadników wraz z rodzinami i wykorzystanie ich przy wyrębach lasów. […] Najbardziej niebezpiecznych spośród wysiedlonych, co do których uzyska się materiały o ich antysowieckiej i kontrrewolucyjnej działalności w przeszłości lub obecnie, należy aresztować, a ich sprawy przekazać do Kolegium Specjalnego.
  Moskwa, 5 grudnia 1939

  [[Deportacje obywateli polskich z Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi w 1940 r., Warszawa–Moskwa 2003]

  Ks. Józef Mroczkowski (proboszcz parafii katolickiej)

  Najgorsza […] była plaga bolszewickiego wywożenia, czyli przesiedlenia mieszkańców. Najwięcej bólu, cierpienia, łez, najwięcej strachu i zniszczenia nerwów przysparzały ludowi te diabelskie napady nocne na senny dom nieszczęśliwych jego mieszkańców. Wszystkie noce były ciche, bezsenne, pełne przeczucia grozy. Takie ciche, głuche noce były tłem roboty ludzi-wampirów. Zimno, mróz, niepogoda, choroba czy wiek sędziwy, brak odzieży nie mogły być przedmiotem usprawiedliwienia się i względów. Lęk przed wysiedleniem był tak wielki, że wielu pod wpływem strachu załamało się psychicznie i poszło na służbę do komuny. Inni – nie śpią nocą, a dniem nie pracując z niepokoju, każdej chwili mogli oczekiwać katastrofy.
  Oleszyce, luty 1940

  [ks. Józef Mroczkowski, Obserwator. Pogranicze polsko-ukraińskie w krwawych latach 1939–1947, Warszawa 2016]

  Z decyzji Biura Politycznego WKP

  I. Polecić NKWD ZSRR: 1) sprawy znajdujących się w obozach dla jeńców wojennych 14.700 byłych polskich oficerów, urzędników, obszarników, policjantów, agentów wywiadu, żandarmów, osadników i służby więziennej; 2) jak też sprawy aresztowanych i znajdujących się w więzieniach w zachodnich obwodach Ukrainy i Białorusi 11.000 osób, członków różnorakich k-r szpiegowskich i dywersyjnych organizacji, byłych obszarników, fabrykantów, byłych polskich oficerów, urzędników i zbiegów – rozpatrzyć w trybie specjalnym, z zastosowaniem wobec nich najwyższego wymiaru kary – rozstrzelania.

  II. Sprawy rozpatrzyć bez wzywania aresztowanych i bez przedstawiania zarzutów, decyzji o zakończeniu śledztwa i aktu oskarżenia.
  Moskwa, 5 marca 1940

  [Katyń. Dokumenty ludobójstwa. Dokumenty i materiały archiwalne przekazana Polsce 14 października 1992 r., Warszawa 1992]

  Mjr Adam Solski (jeniec z obozu dla polskich jeńców w Kozielsku) w dzienniku

  Piąta rano. Od świtu dzień rozpoczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!). Przywieziono [nas] gdzieś do lasu; coś w rodzaju letniska. Tu szczegółowa rewizja. Zabrano [mi] zegarek, na którym była godzina 6.30. […] Zabrano ruble, pas główny, scyzoryk… [tu dziennik urywa się]
  Katyń, 9 kwietnia 1940

  [Pamiętniki znalezione w Katyniu, op. J. Zawodny, Paryż 1989]

  Mitrofan Syromiatnikow (oficer NKWD)

  Do więzienia wewnętrznego NKWD zaczęły napływać duże grupy polskich wojskowych [z obozu w Starobielsku]. Z reguły byli to oficerowie armii polskiej i żandarmi. […] Nieraz zdarzało się, że przyjmowałem Polaków i umieszczałem ich w celach. Z reguły w więzieniu przebywali oni krótko: dzień–dwa, a czasem kilka godzin, po czym wyprowadzano ich do piwnicy NKWD i rozstrzeliwano. Wielokrotnie zdarzało mi się odprowadzać ich do piwnicy, gdzie […] znajdowali się prokurator oraz komendant [Timofiej] Kuprij i kilka osób z komendantury.

  Po rozstrzeliwaniu ciała Polaków wrzucano do ciężarówek i wywożono do parku leśnego. […] Zwłoki Polaków składano do dużych dołów.
  Charków

  [Katyń. Dokumenty ludobójstwa. Dokumenty i materiały archiwalne przekazane Polsce 14 października 1992 r., tłum. Wojciech Materski, Warszawa 1992]

  Ignas Šeinius (główny pełnomocnik Litewskiego Czerwonego Krzyża w okręgu Wileńskim) w dzienniku

  Aresztowania trwają nadal, jeszcze szybciej i w szerszym zakresie. Wczoraj w Wilnie aresztowano cały szereg nowych ofiar. […] My – Litwini, Łotysze, Estończycy, Polacy – roztopimy się jak cukier w słonym, ogromnym rosyjskim morzu. […] Sami pociemniejemy i staniemy się nieokrzesani. I nam wyrośnie sierść na rękach. I na duszy. Znikną nasze miłe, liryczne pieśni, zgaśnie nasza dźwięczna, zadziwiająca mowa. Znikną jak cień nasze humanistyczne tradycje zachodniej kultury, znikną nasze dawne obyczaje. […] A kiedy zapomną o nas inne kulturalne narody, zapomnimy sami o sobie.
  Wilno, 17 lipca 1940

  [Ignas Šeinius, Czerwony potop, Warszawa 1998]

  Gen. Stefan Rowecki (komendant główny Związku Walki Zbrojnej) w meldunku organizacyjnym

  Na terenie okupacji sowieckiej praca jest znacznie trudniejsza niż w Generalnym Gubernatorstwie. Wynika to przede wszystkim z tego, że bolszewicy rozporządzają znacznie liczniejszym aparatem politycznym, rozumieją język polski i mają dużą pomoc elementu miejscowego: Ukraińców, Białorusinów, a przede wszystkim Żydów – mają też dużo zwolenników wśród młodzieży, którą faworyzują i dają jej posady.
  Warszawa, 21 listopada 1940

  [Armia Krajowa w dokumentach 1939 – 1945, t. I, cz. 1, Warszawa 2015]

  Ppłk Tadeusz Rudnicki (komendant Bazy ZWZ w Sztokholmie) w meldunku do sztabu Naczelnego Wodza

  Przybyły z Wilna były wiceminister [skarbu Ferdynand] Świtalski podaje, że władze cywilne sowieckie zmuszają przy rejestracji o obywatelstwo [sowieckie, przymusowe] podpisywać następującą deklarację: „Oświadczam, że raz na zawsze wyrzekam się obywatelstwa polskiego, że nigdy nie będę dążyć do odzyskania niepodległości Polski i zobowiązuję się być prawym obywatelem sowieckim”. Kto nie przyjmie obywatelstwa, traci prawo zamieszkiwania w 12 guberniach pogranicznych i okolicach Moskwy.
  Sztokholm, 23 stycznia 1941

  [Armia Krajowa w dokumentach 1939–1945, t. I, cz. 1, Warszawa 2015]

  Anna Kowalska (pisarka) w dzienniku

  Jest coraz duszniej, coraz ciaśniej i tylko z trudem przypominając sobie historię, nabiera się nadziei. Żyje się jak pod gruzem, powoli ruszając i przesuwając o niewidzialny milimetr rękę czy nogę. Nie ma żadnej łączności między życiem sprzed katastrofy a momentem, kiedy katastrofa się wydarzyła.
  Lwów, 21 marca 1941

  [Anna Kowalska, Dzienniki 1927–1968, Warszawa 2008]

  Gen. Stefan Rowecki w meldunku

  Bolszewicy nie są tak skłonni do rozstrzeliwania ludzi z lada powodu albo i bez powodu, jak Niemcy, ale niezmierne trudności powoduje znacznie większe wnikanie ich w sprawy społeczeństwa polskiego niż pod okupacją niemiecką. Nie separują się oni od Polaków, przeciwnie, włażą wszędzie i narzucają się, a przenosząc walkę na płaszczyznę socjalną, potrafili zjednać sobie pewną cześć społeczeństwa polskiego, głównie spośród młodzieży proletariackiej i pewnej części złamanej moralnie inteligencji. Przez swoje szkoły, instytucje, spółki, teatry i propagandę drukowanym słowem zatruwają oni mniej odporną część młodzieży i podważają podstawy jej wychowania. Systemem swych urządzeń biurokratycznych tak spętali społeczeństwo, że szersza praca przeciw bolszewizmowi jest uniemożliwiona. Wywiezienie kilkuset tysięcy Polaków do Azji i pobór kilku roczników młodzieży męskiej do wojska znacznie przerzedził szeregi tych, którzy mogliby stanowić materiał ludzki dla organizacji.
  Warszawa, 1 kwietnia 1941

  [Armia Krajowa w dokumentach 1939 – 1945, t. I, cz. 1, Warszawa 2015]

  za: Portal historyczny Histmag

  Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska
 • Rosyjscy stratedzy są bezkonkurencyjni - nie dadzą się nigdy oszukać
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/807/68/8076829.jpg

  Zacharowa: Zachód oszukał Rosję

  Po zakończeniu zimnej wojny Rosja całkowicie otworzyła się na zachodnie kraje, ale została oszukana, oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa w wywiadzie dla fińskiej gazety Hufvudstadsbladet.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201806198189560-sputnik-rosja-zacharowa/
 • żydowska propaganda antyrosyjska zyda @Talbot 07:19:56
  Słowianie ! dużo się zapracował niejaki żyd o nicku Talbot ! nie ma tygodnia by ten żyd z gazety polskiej lub z okolicy gazety nie rozprawiał o
  KATYNIU STAROBIELSKU i w myśl rzucaj gówne.. a zawsze smród na przeciwniku zostanie !! i żyd Talbot i jemu podobni tutaj żydzi uprawiają tą prymitywną propagandę dla ubogich umysłowo !

  Słowianie ! 11 Lipca zbliża się kolejna ROCZNICA LUDOBÓJSTWA NA POLAKACH !
  pożyjemy zobaczymy co ten żyd Talbot napisze w tym temacie !!???? idę o zakład że nic nie napisze bo usprawiedliwi się tym ze akurat jest w Izraelu ! i zgłębia tajniki izraelskiej propagandy zwanej Hasbarą !

  APEL do Polaków ! żądajmy od okupantów żydowskich Polski Neutralnej

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:28:59
  W Katyniu Polaków wymordowali Naziści.
 • Do @Talbot 09:42:17
  Nie naziści ale żydowska bolszewia zamordowała Polaków w Katyniu !
  i prezydent Putin przeprosił za to i w całej Rosji był wyświetlany film Andrzeja Wajdy KATYŃ ! rozumiesz prymitywny żydzie Talbot ? powtarzam w CAŁEJ ROSJI !!!!

  WOŁYŃ ! Ludobójstwo Polaków masakra dzieci starców kobiet młodzieży

  ukrywanie Ludobójstwa przez ukraińców i żydów i żydowskich partii w wraz z mas-mediami z Polski !

  ŻADNYCH PRZEPROSIN !!!! i ty podły żydzie z gazet polskiej lub tv republika stawiasz znak równości ? Rosja przeprosiła ! Ukraina NIE !

  Apel ! POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! przyjazna wszystkim sąsiadom

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 10:09:26
  "Nie naziści ale żydowska bolszewia zamordowała Polaków w Katyniu !
  i prezydent Putin przeprosił za to i w całej Rosji był wyświetlany film Andrzeja Wajdy KATYŃ ! rozumiesz prymitywny żydzie Talbot ? powtarzam w CAŁEJ ROSJI !!!! "

  https://i0.wp.com/m.neon24.pl/c61af7628332cc7b0a27d59ec2331c6a,14,0.png

  (…)Także i Andrzej Wajda kłamie, jak nawiedzony, że jego ojciec zginął w Katyniu! Prawda jest inna! Jakub Wajda zginął podczas wojny, a w Katyniu zginął Karol Wajda syn Marii i Stanisława Konigów, i nie miał on nic wspólnego z rodziną A. Wajdy, po prostu zbieżność nazwisk.

  Czego się wstydzi A. Wajda, że tak kłamie? JEGO OJCIEC JAKUB WAJDA BYŁ CZŁONKIEM PRZEDWOJENNEJ ZDRADZIECKIEJ W 100% ŻYDOWSKIEJ KPP! PRZYJAŹNIŁ SIĘ Z ŻYDEM, KOMUNISTĄ, POLAŃSKIM, OJCEM ROMANA POLAŃSKIEGO.” ….

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/11/oplakiwanie-a-wajdy/

  Wybrałeś sobie żydowski autorytet...ele
 • @ele 10:09:26
  Poczytaj o twoim drugim idolu-przebierańcu - też z tej samej opcji

  Pod artykułem „Rzutem na taśmę. Jan Kulczyk odznaczony przez Bronisława Komorowskiego” znalazłem interesujący wpis, skopiowałem go i daje do przemyślenia.

  gość | 26.06.2015 [14:13]CZŁOWIEK - to brzmi dumnie.Kim wobec tego jest osoba udająca obecnego prezydenta Polski i dlaczego bezprawnie używa nazwiska takiego jakiego używa, a nie swojego własnego - Szczynukowicz./.../
  Czy ktoś kompetentny się tym wreszcie zajmie?????

  https://naszeblogi.pl/55676-prawdziwy-zyciorys-komorowskiego

  I co ty NATO - ele?
  Lubisz przebierańców i komunistów...
 • Do @Talbot 10:50:06
  Ty pisowsko-gazetowo-polski żyd umiejętnie wekslujesz temat !!! tematem były przeprosiny prezydenta Putina za Katyń i że prezydent Putin rozkazał wyświetlać film z Polski Andrzeja Wajdy KATYŃ !
  a nie czy Wajda to jest Wajda ?

  Co prezydenta Putina obchodzi że Wajda nie jest Wajdą ? sam fakt się liczy że prezydent Putin nie kręcił nie mataczył jak ukraińcy wraz z polskimi żydami w Polsce ale pokazał bolesny temat naszej Historii !

  Rosja przeprosiła ! Ukraina żydowska wraz z żydami w Polsce nie przeprosiła a wręcz ukrywa fakty !!!

  Co do komunizmu lewactwa globalistów to jestem ich WROGIEM !!!!
  PIS toleruje za wstrzymanie dziczy do Polski i niszczenie złodziei !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:03:21
  Tematem jest Polska, jej historia i dokonania.
  Umiejętnie manipulujesz słowami, aby w tekście pojawił się prezydent Putin.
  Znam te zagrywki socjotechniczne i PR.
 • Do @Talbot 08:17:33
  Powiadasz żydzie że temat jest historia Polski ? a gdzie parszywcu jest LUDOBÓJSTWO na Wołyniu w twojej historii Polski ? co jako żydowski propagandzista wybiórczo traktujesz naszą Polaków historie !

  Prezydent Putin przeprosił za Katyń !

  ukraińcy wraz z żydami z Polski nie przeprosili za MORDY na Wołyniu !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach. UNIA SŁOWIAN zamiast UE !!!
 • @Talbot 07:01:49
  Czas się zwijać z żydolewackiej, pedalskiej i już bankruta Unii. Najlepiej, już robić przygotowania do PolExit. Nie głosowałem za wejściem Polski do erochlewu i nie na taką UE się godziliśmy aby z jednego, sowieckiego jarzma pchać się pod drugie, zresztą też "czerwone" tylko pod płaszczykiem "niebieskiej pelerynki". Polska, wzorem W. Brytanii powinna też rozważyć wyjście. Tak czy inaczej, i tak ta chora struktura się rozpadnie, co też zapisane jest w Biblii. Czas najwyższy na reorientację polskiej polityki na wschód. Podejście do obrony interesu narodowego mamy podobne, system rządów się powoli harmonizuje, jest o wiele więcej do wygrania niż przegrania. UE to już cuchnący trup. Takie decyzje rząd powinien podjąć. Kłopot w tym, że nie podejmie. Strefa euro to jest właściwie rozbicie Unii i przyjęcie niegdysiejszej koncepcji dwóch prędkości. A wszystko co się z Polską wyczynia jest przykrywką dla niemiecko francuskiej polityki i jej usprawiedliwieniem tworzącym polską przyczynę zmiany unijnego układu państw w lepszych i gorszych. Dla Polski jest to sygnał do energicznego działania wyłącznie w swoim interesie bez oglądania się na konsekwencje wobec innych. Należy wywalić z Polski sieci handlowe, obce media obkładając je podatkami i przepisami administracyjnymi. Stwarzając odrębne bardziej rygorystyczne obostrzenia w imporcie żywności do Polski. Chcą ostrej jazdy, powinni ją dostać. Reakcja musi być przygotowana w pakiecie decyzji polskiego rządu. Stosownych do rekompensowania strat. Polski przemysł włókienniczy załatwiony przez chiński import, rolnictwo i przemysł spożywczy niszczony przez import z zachodniej Europy. Polski handel wyduszony przez zachodnie sieci handlowe, w których stosuje się łupiestwo w narzucaniu cen hurtowych i paskarstwo w ustalaniu cen detalicznych. Banki w Polsce zajęte przez kapitał spekulacyjny. W sieciach przemysłowo – technicznych ceny wyższe niż u polskich sprzedawców. Żywność polska na miejskich rynkach niższa niż w marketach. Jakość żywności w marketach jak dla Europy Wschodniej. Podobnie z jakością towarów kierowanych na nasz rynek. Jak długo Polska ma ów stan tolerować ? Odpowiedzią dla Zachodu jest amerykański kapitał, amerykański rynek i wzajemne obroty handlowe, które należy podnieść do odpowiednich rozmiarów i kwot. Kiedyś Polska w relacjach handlowych z USA miała najwyższą klauzulę uprzywilejowania. Jak jest teraz ? Przemysł włókienniczy przehandlowano za nasz akces do NATO. Był to warunek Turcji, która zażądała otwarcia polskiego rynku na ich wyroby włókiennicze. Sprawdźcie kto wtedy rządził? Jeśli Niemcy i Francja chcą zmieniać reguły gry w Unii Europejskiej, zmieniając ją w jakiś inny twór, do którego Polska nie przystępowała, to znaczy, że mamy wolną amerykankę. Czyli Polska, a najlepiej Grupa Wyszehradzka, i miejmy nadzieję wszystkie kraje budujące Trójmorze (budują je jeszcze?) powinny też zacząć bronić wyłącznie swoich a nie wspólnych, unijnych, interesów. Należy pomyśleć nad wprowadzeniem przepisów podatkowych wymagających płacenie podatków w kraju gdzie został wypracowany zysk, a nie w raju podatkowym gdzie firma jest zarejestrowana. Załatwić też sprawę cen transferowych, aby korporacje międzynarodowe nie mogły już więcej manipulować i oszukiwać w tej dziedzinie. Trzeba w końcu wprowadzić podatek od supermarketów wielkopowierzchniowych, oraz wprowadzić przepisy zabezpieczające interesy polskich producentów rolniczych w negocjacjach z supermarketami. Wprowadzić podatek bankowy. Wy nam tak, to my wam tak!
 • @Talbot 07:01:49
  Czy Macron idzie droga Mitteranda? Przed kilkunastu latu Mitterand namawiał skutecznie opierającego się Kohla na wprowadzenie euro. Sądził. że w ten sposób Francja uzyska większy wpływ na finanse UE. A stało się odwrotnie. Francuskie pomysły ekonomiczne rykoszetem godzą we Francję.. Amerykanie mieli racje pisząc od lat o kłopotach UE. Na początku obecnego stulecia, Unia Europejska nie poszerzała się , a tylko szukała nowych koloni , i to dużo bliżej , niż te poprzednie ! Dowodem na to jest grabież, jaka dokonała się w Polsce po wejściu do tej Unii ! Grabieży tej dokonali agenci UB, SB, WSI , oraz agenci szykowaniu już od lat 70-tych przez tę Europę. Polacy, którzy żyli w tych latach, pamiętają kogo w mediach europejskich lansowało wówczas Radio Wolna Europa , czy tym podobne . Dziś mamy jak na dłoni nowe rodzaje wojen , ...... hybrydowe, medialne i przy pomocy swoich agentów! Wielu nie znających wojny, sądzi że jak podniosą ręce i na starcie poddadzą to wojna się skończy. Właśnie o to chodzi by zająć kraje, idealnie bez wystrzału a potem je okupować, doić, mieć niewolników, grabić z zasobów. NATO postąpi podobnie, to te same kraje i narody....zaczyna być źle.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY