Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 7041 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Ekspansja rosyjskiej dezinformacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Celem teorii spiskowych jest podważenie wiary w elity własnego kraju i struktury państwa- lub też w struktury i intencje państw sojuszniczych

 

Europa padła ofiarą dezinformacji prorosyjskich mediów. Holendrzy ręcznie policzą głosy w wyborach ze strachu przed rosyjskimi hackerami.

Według rosyjskiej narracji do Polski przerzucono rzekomo tysiące amerykańskich czołgów. Tak właśnie prokremlowskie media napędzają niebezpieczną machinę "fake newsów".

Poszczególne europejskie kraje i instytucje już otwarcie zapowiadają walkę z rosyjską propagandą i dezinformacją.

Amerykańska brygada pancerna przyjechała do Polski. Znalazło się w niej ponad 3 tys. żołnierzy, 87 czołgów i setki pojazdów. Ekipy telewizyjne prowadziły transmisje z przybycia konwoju 12 stycznia 2017 i każdy mógł zobaczyć to wydarzenie  na własne oczy.

Przesłanie dotarło również do Moskwy. Propagandowa „Agencja Informacyjna Donbasu” podkolorowała dość mocno fakty związane z przybyciem amerykańskich wojsk do Polski. Według tych doniesień USA mają przerzucać na wschodnią flankę NATO 3600 czołgów. Według prorosyjskich mediów jest to zmasowana akcja militarna, skierowana przeciw Moskwie.

Ben Nimmo z Atlantic Council, który pracuje nad weryfikowaniem fałszywych informacji pojawiających się w mediach przedstawił drogę jaką "fake news" o tysiącach amerykańskich czołgów przebył, by zastraszyć europejskie kraje:

"Liczba 3600 czołgów, podana przez „Agencję Informacyjną Donbasu”, opiera się na prawdziwym źródle. Jeżeli mianowicie policzy się wszystkie, przerzucone do Europy pojazdy amerykańskiego wojska, także rezerwę stacjonującą w Holandii, uzyskamy 3600 pojazdów. Tyle że są w niej też jeepy, przyczepy, samochody Humvee; wszystko, co możliwe".

Historia czołgów pojawiła się następnie na wielu innych propagandowych i siejących teorie spiskowe portalach. Trafiła również na stronę rosyjskiej agencji RIA Novosti, która miała przyczynić się do uwiarygodnienia całej historii. News przebył również długą drogę na łamach poszczególnych mediów w innych krajach. 

W rosyjskie działania dezinformacyjne zaangażowany jest cały sztab ludzi. Ich praca polega na sianiu propagandy, podkręcaniu szumu informacyjnego i rozpowszechnianiu całej masy tzw. "fake newsów". W działania te zaangażowane są również tzw. internetowe trolle - czyli osoby udające zwykłych internautów, regularnie komentujące i powielające poszczególne propagandowe wpisy za pośrednictwem m.in. mediów społecznościowych. 

Jako bloger zajmuję się już tematyką rosyjskiej propagandy od trzech lat i ten temat jest o wiele bardziej złożony niż komukolwiek się wydaje.

To nie są jedynie publikowane w rosyjskiej prasie fejki związane z polityką, czy ruchami wojsk.

To jest zorganizowana i zakrojona na szeroką skalę wojna informacyjna, w której bierze udział cała armia rosyjskich dezinformatorów (trolli) pisząca prawie we wszystkich językach świata.

Odpowiadają oni między innymi za wywołanie antyunijnego nastawienia społeczeństwa brytyjskiego przed referendum w sprawie Brexitu, radykalizowanie nacjonalistycznych ugrupowań ukraińskich i wzbudzanie wśród nich nienawiści wobec Polaków, radykalizowanie młodzieży islamskiej do walki z "krzyżowcami", wzbudzanie agresji narodowościowej w GB, której skutkiem były np. ataki na Polaków tam mieszkających i wiele innych podobnych przypadków.

Ci rosyjscy dezinformatorzy są również coraz bardziej aktywni w polskim Internecie. Pisząc w języku polskim i podając się za Polaków próbują wzbudzać w Polakach niechęć czy wręcz nienawiść do naszych sąsiadów i sojuszników.

Wszystko to dzieje się w jednym celu - wywołania zamętu i skłócenia narodów w krajach, które budują sojusze z pominięciem putinowskiej Rosji.

Reasumując to jest wojna, a zastraszanie społeczeństw i wzbudzanie nienawiści do innych nacji to nic innego jak akt terroru.

Ciekawe kiedy to dotrze do naszych polityków...

https://www.salon24.pl/u/jeremyf/755238,ekspansja-rosyjskiej-dezyinformacji

https://naszeblogi.pl/62187-strategie-rosyjskiej-propagandy-podstawy

KOMENTARZE

 • Podobno Władimir Putin widział jak królowa Elżbieta II przemienia się w reptiliankę
  https://innemedium.pl/sites/default/files/styles/large/public/606x341_226752_queen-elizabeth-celebrates-60t.jpg

  Ostatnio w sieci pojawiła się dość interesująca plotka, zgodnie z którą Władimir Putin w rozmowie ze swoimi bliskimi współpracownikami przyznał, że królowa brytyjska Elżbieta II, jest w rzeczywistości zmiennokształtną reptilianką. Rzekomo przed dwoma laty widział on jej przemianę na własne oczy.

  https://innemedium.pl/wiadomosc/podobno-wladimir-putin-widzial-jak-krolowa-elzbieta-ii-przemienia-sie-w-reptilianke
 • @Talbot 08:12:05
  Donald Trump powiedział, że dał Kimowi swój prywatny numer telefonu komórkowego, aby móc się z nim skontaktować w każdej chwili
 • @fretka 09:36:47
  Trump i Kim to agenci Putina.

  A tu coś dla minusujących artykuł

  https://img5.dmty.pl//uploads/201611/1478013989_4phnxn_600.jpg
 • @Talbot 09:42:20
  //A tu coś dla minusujących artykuł//

  Czyżby na ulicach Warszawy znów pojawiły się plakaty z nagłówkiem "ACHTUNG" ? i dlaczego sądzisz że dla "minusujących artykuł" miałaby to być zła informacja
 • @Talbot 09:42:20
  Kibic z Wielkiej Brytanii: 'Rosja jest krajem o wielkiej kulturze, to świetne miejsce na Mistrzostwa Świata!' Piwo jest zimne, pogoda ciepła, co jeszcze potrzebne w futbolu? '
 • Tak na moje oko
  to wszystkie strony sieją fałszywe informacje i o sobie i o przeciwnikach politycznych. Nic w tym nowego. Co najwyżej narzędzia się zmieniają.
 • @Talbot 10:05:04 Zadajesz sobie sprawę
  że sprowokowałeś OPATRZNOŚĆ ?

  Istnieją tu i nas w Polsce pewne nienaruszalne zasady stanowiące rodzaj tabu naruszenie którego może ściągnąć na "naruszyciela" nieszczęście.
  Najgłówniejszym jest unikanie wszelkich spekulacji co do długości (celowości,sensu itd) cudzego życia.Dlatego mało który Polak pozwoli sobie na stwierdzenie:
  // Jeznach poświęca tej walce końcówkę życia. //

  Zaraz w ryzach przytrzyma go ludowa mądrość głosząca że : " Nie wiadomo komu z brzega! " Bo też życie niejednokrotnie i boleśnie pokazuje że akurat ta dziedzina rządzi się innymi zasadami i ludzką logiką nie ma wiele wspólnego.

  Naruszyłeś TABU dlatego drżyj Talbocie .
  Nic ci nie pomoże,nawet modły,albowiem tabu owo jest areligijne i ma raczej związek z kosmicznym porządkiem niż boskim miłosierdziem.
  Drżyj Talbocie i czekaj aż Urażona Natura sięgnie po ciebie lub któregoś z twoich młodziutkich bliskich i po raz nie wiem który da ci prostą lekcję : " Nie wiadomo komu z brzega! "
 • A propos
  https://i1.wp.com/nstarikov.ru/wp-content/uploads/2017/10/14-1-300x232.jpg

  https://focus.ua/files/2015/articles/012.jpg
 • @Pedant 11:01:21
  https://russianuniverse.files.wordpress.com/2014/08/vasya-lozhkin-2.jpg
 • @ikulalibal 10:52:15
  Pisze propaganda, że Łukaszenka jest antysystemowy i walczy z banksterami...

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/818/76/8187639.jpg

  Latryna z Białorusi: kto da więcej?

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806198187673-sputnik-bialorus-wychodek-aukcja/
 • @Talbot 10:05:04
  "Jeznach poświęca tej walce końcówkę życia."- skąd wiesz, że końcówkę życia? To Twoje życzenie, czy jak?
  A tak w ogóle, za to zdanie powinieneś wylecieć z tego portalu!
 • @lorenco 12:28:50
  Jak widać po wpisach Talbota .. to internetowy prymitywny troll.
  Od takiego nie można oczekiwać ani przyzwoitości ani kultury ani przywiązania do prawdy czy jakiegoś honoru.
  Ot prymityw o wybujałym ego...
  Ja go postrzegam jako żydowskiego trolla.
  Podobny zestaw "poglądów" i podobny relatywizm moralny.
  Prymityw jednym słowem.
  ale pracowity jakby mu ktoś płacił od wpisu.
 • @Oscar 13:02:08
  Płatny troll; wkleja on nieraz artykuły sprzed kilku czy nawet kilkunastu lat, byle coś złego o Rosji.
  Takie artykuły można sobie poczytać na Onecie czy innej Interii co dzień - nawalanie na Rosję to temat przewodni.
  Mnie to ani ziębi ani grzeje, jednak pisanie o końcówce życia blogera Neonu to jest chamstwo i prymitywizm, jak napisałeś..
 • @lorenco 14:12:31
  Przyłączam się do krytyki Talbota. Wg. mnie przekroczył dopuszczalne normy ludzkiego zachowania. Pewnie swe wartości opiera na tych zawartych w talmudzie, skoro mu ludzie je wyznający nie przeszkadzają, a nawet w ich obronie staje. Talbot, Ty i Twoje pisanie dla mnie już nie istnieje....
 • @zadziwiony 15:06:10
  "Przyłączam się do krytyki Talbota. Wg. mnie przekroczył dopuszczalne normy ludzkiego zachowania"

  Pan Jeznach to młody człowiek i okaz zdrowia!

  https://img7.demotywatoryfb.pl//uploads/201705/1494605799_dzppvx_600.jpg
 • @Talbot 10:05:04
  "Co tam słychać na froncie walki z rusofobią - Jeznach poświęca tej walce końcówkę życia."

  Talbot, tu chodzi o Twoją końcówkę....
  Nie wkur.... Ruskich, mówię Ci ;-DDDD
  Ja Cię potem ratował nie będę.
  Mam gdzieś takich tłuków.

  PAŁA!!!!
  PAŁA!!!!
  PAŁA!!!!

  ;-DDDDDDDDDD
 • @Talbot 15:23:59
  Teraz sobie kpisz. Bogusław Jeznach nie jest całkiem zdrowym człowiekiem, jak wszyscy wiedzą, ma problem ze wzrokiem.
  Uważaj: KARMA!
 • @lorenco 15:41:37
  "Uważaj: KARMA!"

  Jeszcze Talbot pomyśli, że to chodzi o zagrychę ;-DDDD

  Pozdro!
 • @Talbot 10:05:04
  Koleś!
  Ja do tej pory myślałam, że żartujesz, że to tylko udawane dla potrzeb portalu, no wiesz, dla równowagi , bo jak ja mogłam pomyśleć, że jesteś RUSOFOBEM, takim realnym z krwi i kości RUSOFOBEM.
  Pan Jeznach ma rację. RUSOFOBIA istnieje!
  Chyba nie widzę sensu na dalszą dyskusję, idź z Bogiem.... rusofob nieszczęsny.
 • "Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu"
  a dziedzictwa którego narodu Ty strzeżesz?
 • @Jan Paweł 07:11:48
  Domyślam się, że ty sowieckiego...
 • @Talbot 07:34:09
  "Domyślam się, że ty sowieckiego..."

  Ale Ty Talbot jesteś "domyślny"! ;-DDDD
 • Spójrz Talbot
  na średnią ocenę twego postu. i komentarze do niego. Każdy w miarę honorowy publicysta zeżarłby na początek swój krawat....,,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY