Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
839 postów 6724 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rusofoby chcą zablokować Nord Stream 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Presja Polski w UE ws. NS2 przynosi efekty! Nie wszystko stracone?

 

 

 
Pod wpływem presji Polski jest szansa na przyspieszenie prac w Unii Europejskiej nad przepisami, które utrudnią powstanie Nord Stream 2. Bułgaria, kierująca pracami Wspólnoty w tym półroczu do tej pory hamowała prace nad zmianami w dyrektywie gazowej. Teraz obiecuje, że jeszcze w tym miesiącu nowelizacją zajmą się ambasadorowie.
 

Wiceminister energii Michał Kurtyka stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem, że nastąpiło ukoronowanie ciężkiej, wielomiesięcznej pracy polskiej dyplomacji.

Zgodnie ze znowelizowaną dyrektywą, wszystkie gazociągi, także te importowe, poprowadzone drogą morską, mają być objętymi unijni przepisami. Zmiany w dyrektywie Komisja Europejska zaproponowała w listopadzie ubiegłego roku. Bułgaria, która od stycznia kieruje pracami Unii, organizowała w tej sprawie tylko spotkania eksperckie, ale nie chciała tego przenieść na poziom polityczny - unijnych ambasadorów i ministrów.

Polska uznała, że należy to zmienić, zaapelowała o przyspieszenie prac.

- Po pierwsze dlatego, że wyczerpaliśmy katalog problemów technicznych, które możemy rozwiązać na poziomie eksperckim. Po drugie, coraz jaśniejszym staje się dla wszystkich w Europie, i to jest również w pewnym sensie sukces Polski, że jest to projekt polityczny - powiedział Michał Kurtyka.

Apel Polski w ubiegłym tygodniu poparło 10 krajów, później Bułgaria poinformowała, że zorganizuje polityczną naradę na ten temat, co oznaczałoby przyspieszenie prac. Ale dalsze prace będą zależeć od Austrii, która od w przyszłym miesiącu rozpocznie półroczne przewodnictwo w UE i która na szybkie tempo nie chciała się zgodzić.

Wiceminister energii powiedział Polskiemu Radiu, że Polska oczekuje obiektywizmu, a nie dbania o partykularny interes.

- Prezydencja powinna zachowywać się w sposób neutralny. Będziemy bardzo mocno przypominać o tym że rolą prezydencji jest działanie w sposób transparentny i budujący zaufanie - podkreślił.

Oprócz Austrii przeciwnikami przyspieszenia prac nad przepisami, które miałyby utrudnić powstanie Nord Stream 2 są także Niemcy, Belgia i Holandia.

Jeśli znowelizowane przepisy miałyby objąć Nord Stream 2 muszą wejść w życie przed sfinalizowaniem inwestycji co jest planowane na koniec przyszłego roku zatem kluczową rolę odgrywa czas.

 

Źródło: IAR, Twitter

//telewizjarepublika.pl/presja-polski-w-ue-ws-ns2-przynosi-efekty-nie-wszystko-stracone,66400.html

  twitter

KOMENTARZE

 • To nie są rusofoby to wierne marionetki które dostały polecenie.
  Te same marionetki gorąco wychwalały a wręcz kochały Rosję za Jelcyna.

  Kryterium oceny Rosji i reszty świata w tym Polaków dla tych marionetek jest jedno proste. To co służy naszemu "Panu" czyli globalnej mafii żydowskiej to wychwalamy na wyścigi a to co nie służy rzeczonej mafii to krytykujemy, wkładamy kij w szprychy, opluwamy wściekamy się na to...knujemy, kopiemy doły..

  To prosta i przejrzysta zasada obowiązująca w Polskiej i nie tylko "demokracji po żydowsku".

  To wręcz robi się kabaret... a dyżurne marionetki się publicznie na wyścigi ośmieszają, kompromitują, pokazują nicość moralną...

  Nie jest dobrze być rządzonym przez takie marionetki.
  I mam tu na myśli wszystkich post solidaruchów czynnych politycznie.

  Mało jest Polskości w "Polskiej" (?) polityce.
 • Czyżby? Płonne nadzieje.
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/799/26/7992653.jpg


  „Nord Stream-2” to rosyjska broń i ona już jest w Berlinie, powiedziała wicemarszałek Rady Najwyższej Ukrainy Oksana Syrojed na antenie kanału telewizyjnego „112 Ukraina”. „Ludzie nie zdają sobie sprawy, że pomiędzy Rosją i resztą cywilizowanego świata jest przepaść, że nie pasują do siebie despotyzm i wolność, że nie można handlować, ponieważ handluje się wartościami. Rosja będzie wygrywać, a my nie wiemy, kiedy to się skończy, ponieważ dzisiaj „Nord Stream-2” jest bronią, którą Rosja już dostarczyła do Berlina, a jedyne pytanie, to kiedy użyje tej broni” powiedziała parlamentarzystka, zauważając, że Niemcy wspierają projekt gazowy. Ponadto polityk wyraziła opinię, że „zachęcanie Rosji do finansowej agresji doprowadzi do tego, że stanie się ona nieuchronnie zagrożeniem dla całego świata”.
  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201806178175215-Rosja-Berlin-Sputnik/


  Ps...Płacz banderowców bezcenny. A swoją drogą jak nie chcą nic od Rosji to zburzyć gazociąg idący przez Ukrainę no ale wtedy kasa odpłynie. Cwaniaki wybierają tylko to, co im na rękę. Banderowcy handlują, ale kłamstwem historycznym.
 • @kula Lis 67 19:33:09
  Co ciekawe budowa Gazociągu Południowego idzie bez przeszkód do Turcji, Bułgaria chce jego przedłużenia do siebie i gazociąg pójdzie do krajów śródziemnomorskich a może nawet do Węgier, Czech, Słowacji i jakoś nikt w tym wypadku nie twierdzi, że to finansowa i polityczna agresja Rosji itd.
  No ale przecież Ukraina dostawała za frajer, czyli przesył gazu 2-3 mld. dolarów rocznie a ze spółek korzystających z tych łatwych pieniędzy to m. inn. były prezydent Aleksander Kwaśniewski czy były w-ce prezydent USA Biden i jego syn a i jakby się w to wgłębić, pewnie i inni propagatorzy Majdanu, nie wspominając o ukraińskich oligarchach.
  W związku z tym, jest to wielka gra o wielkie, łatwe pieniądze.
  Dlatego lobbyści nacierają na Rosję i inne państwa chcące mieć rosyjski gaz bezpośrednio z Rosji.
  Każdy może kupować gaz, gdzie mu się podoba.
  Polska czy Ukraina też. Skroplony z USA można sobie kupować.
  Dossali się do tego rosyjskiego gazu jak umysłowo chorzy.
  Musi być on dostarczany przez Ukrainę i basta!
  Ku...wy i złodzieje tak chcą.
 • @Oscar 19:27:07
  "Te same marionetki gorąco wychwalały a wręcz kochały Rosję za Jelcyna."
  Otóż to, Rosjanie dobrze pamiętają czasy Jelcyna.
  Drugi raz nabrać się nie dadzą.
  To widać i to rozwściecza tzw. Zachód.
  Talbota w pierwszej linii:)))
  Tak w ogóle, śmieszą mnie te antyrosyjskie wklejki w wykonaniu Talbota czy tego tam 1bezmietki.
  To takie kwiki nie powiem czego.
  Każdy myślący Polak wie, że dupki chcą zniszczyć suwerena w Rosji.
  U nas suwerena nie ma, już został zniszczony.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY