Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
754 posty 6196 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

,,Europo, broń praworządności w Polsce”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Takiego apelu jeszcze nie było. Pod listem z błaganiem UE o ratunek same głośne nazwiska

 

,,Gazeta Wyborcza” publikuje list byłych prezydentów, premierów, szefów MSZ i opozycjonistów. Apelują oni do Komisji Europejskiej słowami: Europo, broń praworządności w Polsce.

 

Pod listem widnieją popisy następujących osób:

Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati, Adam Rotfeld, Radosław Sikorski, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis oraz Zbigniew Bujak

Ich zdaniem 3 lipca, gdy w życie wejdzie ustawa o Sądzie Najwyższym, w Polsce zostanie zniesiona zasada trójpodziału władz i istota demokratycznego państwa prawa.

mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe

– czytamy w liście, którego sygnatariusze ubolewają, że ,,partia rządząca kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji”.

Będąc obywatelami Polski, czujemy się również obywatelami Europy, dlatego świadomi znaczenia wolnej, demokratycznej i praworządnej Polski w Unii Europejskiej, apelujemy do Komisji Europejskiej oraz do Rady Unii Europejskiej o pozostanie wiernymi podstawowym wartościom zapisanym w artykule 2 traktatu o Unii Europejskiej

– wzywając instytucje unijne do działań. Bo są one ,,ostatnią instancją, która może obronić polską praworządność”.

Nie będzie demokratycznej Polski bez państwa prawa. Nie będzie Europy bez wartości. Nie będzie wolności bez praworządność

– podsumowują.

źródło: Gazeta Wyborcza / Do Rzeczy

 

https://niezlomni.com/europo-bron-praworzadnosci-w-polsce-takiego-apelu-jeszcze-nie-bylo-pod-listem-z-blaganiem-ue-o-ratunek-same-glosne-nazwiska/

 

https://niezlomni.com/oto-kraj-ktory-staje-na-czele-krucjaty-timmermansa-wobec-polski-tak-frans-mozesz-na-nas-liczyc-dostal-owacje-na-stojaco/

KOMENTARZE

 • poniekąd dobrze - mamy naziska tych scoorwysynów na widelcu
  mam nadzieję, że będą wisieć
 • Trojanka - For You...
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/06/pjimage-16-18.jpg

  https://niezlomni.com/holenderscy-sledczy-ustalili-ze-to-rosjanie-ponosza-wine-za-katastrofe-odbierajacy-mowe-protest-rodzin-ofiar-przed-rosyjska-ambasada-wideo/
 • Historia kołem sie toczy. Kto nie pamięta, nie zna historii, skazany jest na jej powtórzenie się!!!
  .  https://i.ytimg.com/vi/vysCc7pl6I4/hqdefault.jpg
  http://niepoprawni.pl/sites/default/files/ilustracje-publiczny/nowa_targowica_0.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Cf66T4FWEAA9oxM.jpg
  .
 • Następne zaproszenie "ELIT" ŻĄDzących do jawnej inwazji Polski i dalszego mordowania Słowian przez KRZY-ŻAKÓW (KRZYŻOWCÓW) !!
  .  https://static.wirtualnemedia.pl/media/top/WSieciWprost_Niemcy655.png
  https://i.ytimg.com/vi/sDclun0kljI/hqdefault.jpg
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODMweDYwMC9jY18yOTZhYy9wL3BpY3R1cmVzLzIwMTQvMDkvMDkvNDAwLzUyMS93eWplemR6YWpvXzMuanBn.jpg


  .
 • jestem przerażony
  stopniem skundlenia ludzi którzy decydowali kiedyś o losach Polski. Przecież to zwykłe sprzedajne śmiecie na usługach wrogów Polski. To samo powiem o każdym który będzie kapował na Polskę.
 • Komunikat nie na temat, ale ważny...
  Dla usprawnienia funkcjonowania Portalu postuluję:

  Dla eliminacji mobbingu w formie tzw. jednopałów:

  - Proponuję ograniczyć prawo punktowania wyłącznie, do czynnych komentatorów, tzn. - tych, którzy w danym momencie zamieścili komentarz. W następstwie, nabywaliby oni prawo, ale nie obowiązek - punktowania.

  Dla rozwiązania sprawy zarzutów wobec blogerów o rzekomym dyskryminowaniu (banowaniu) komentatorów, z tytułu odmiennych od gospodarza blogu, - poglądach:

  W przypadku zbanowania komentatora, dla zobiektywizowania sytuacji, proponuję:
  - Stworzenie mechanizmu umożliwiającego dalsze publikowanie komentarzy, ale pod weryfikującym nadzorem, - moderatora/admina.
  Po przedstawieniu np. 3 kolejnych, zaaprobowanych komentarzy, komentatorowi - z automatu, byłyby przywracane - zwykłe prawa.

  Do wiadomości: Administracja Portalu
 • Maca i Hucpa...
  Jego fikcyjność (jej?) nie pozwala mu wymienić (przypadek ?), wśród innych inkryminowanych spec agencji (przypadek?) - Mossadu. Ucieczka w obrazki, wskazuje na zamiar ukrycia ułomności w j. polskim (ortografia i składnia) sugerując (brak szacunku!), że Polacy nie potrafią czytać - albo (autor) pisać po polsku!
  Inwektywy i charakterystyczna "słowiańska" HUTZPAH, pomagają wyMACAć - okupanta Palestyny.
  Nazbierało się tu, tych "słowian"...
 • Nie można odbierać Polakom prawa do doskonałej równowagi.
  Legalny, czy przypadkowy podział równowagi tylko na trzy, uniemożliwia działanie prawdziwej demokracji.
 • @MacGregor 15:47:50
  Unia Europejska już nie istnieje. Tak ocenia wpływowy amerykański politolog. Unia Europejska praktycznie przestała już istnieć ocenił szef portalu analitycznego Geopolitical Futures, a wcześniej think tanku Stratfor George Friedman w wywiadzie dla węgierskiego portalu Mandiner. George Friedman, znany amerykański politolog, strateg i analityk uważa, że Unia umrze śmiercią naturalną. „Europejskie instytucje nie rozwiążą się, tylko będą nadal trwały. Ale rozpad już zachodzi. UE w praktyce przestała istnieć, narody nie muszą nawet z niej występować, po prostu ignorują te z zasad Brukseli, które im nie odpowiadają” uważa Friedman. Friedman wskazał, że chociaż druga co do wielkości gospodarka Unii mówi coraz bardziej zdecydowanie o wystąpieniu ze Wspólnoty, to UE nie było w odpowiedzi stać na nic ponad groźbę, że „teraz damy im nauczkę”. Amerykański naukowiec uważa, że „UE zawiodła, ale nie ma dla niej alternatywy”. Friedman zakłada, że Niemcy czeka nieunikniony kryzys z powodu zależności od eksportu wynoszącego 50% swego PKB. Podkreśla, że największym partnerem są obecnie Stany Zjednoczone. Warto przy tym dodać, że relacje gospodarcze i polityczne pomiędzy oboma krajami, coraz bardziej się „rozjeżdżają”. Friedman podkreśla, że niemieckie banki Deutsche Bank i Commerzbank są, jak ocenia, słabe, a „5-procentowy spadek niemieckiego eksportu doprowadziłby do spadku PKB o blisko 2,5 proc.”. Friedman ostrzega też przed ciężką sytuacją gospodarczą Włoch spowodowaną przez finansowy kryzys. „Włoskie długi są przepakowywane i sprzedawane (w nowej postaci), a banki włoskie biorą kredyty od tych banków zachodnich, które udzielają pożyczek pod włoskie zadłużenie jako zabezpieczenie. Ponieważ Włochy są czwartą co do wielkości gospodarką Europy, stanowią centrum zagrożeń systemowych powiedział”. Podkreślił, że to Włosi brali pożyczki, ale dawali je inni Europejczycy, a więc obie strony są współwinne kryzysu.
 • @MacGregor 15:47:50
  Na tej liście do rozliczenia i powieszenia na lampie przecież też MUSZĄ znaleźć ci DONOSICIELE, którzy OTWARCIE domagają się UNICESTWIENIA Polski jako instytucji państwowej:
  Donald Tusk
  Michał Boni
  Grzegorz Schetyna
  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
  Danuta Hübner
  Danuta Jazłowiecka
  Barbara Kudrycka
  Janusz? Langman vel Lewandowski – MEGA zdrajca, MEGA sprzedawczyk, MEGA złodziej!
  Bogdan Zdrojewski
  Julia Pitera
  Ryszard Petru
 • No to się wreszcie ujawnili: to są obywatele polscy a nie Polacy.
  Przecież nie zdradzają. Jak może żyd zdradzać nie swój kraj? Oni dbają o swój! A to nie zdrada tylko patriotyzm. Przecież im słabsze obce państwa tym silniejszy Izrael. Bierzmy z nich przykład. Proszę poszukać ich prawdziwych nazwisk i skąd się ich rodziny wzięły w Polsce. W czerwcu 1989 roku faktyczną władzę w Polsce przechwycili zorganizowani żydzi tzw. "polacy" "desydenci", czyli synalkowie i córy żydobolszewików z PZPR lub Komunistycznej Partii Ukrainy, których "tatusie i mamusie" stracili wcześniej tą centralną władzę w 1968 roku w PRL-u. Oczywiście wcześniej ci potomkowie obecnych żydów przy władzy w III RP w zdecydowanej większości byli tzw. "ruskimi żydami" którzy byli zasiedlani przez carat na terenach polskich na majątkach po wygnanych Polakach na Sybir za swoją działalność powstańczą przeciw caratowi.
  Takim typowym żydem z tej kategorii jak np. Żyd litwak zdrajca "Komorowski" udający "polaka", który posiadł to nazwisko "Komorowski" po właścicielach polskiego majątku, których kiedyś carat wysiedlił na Syberię. Po zakończonej 2-j wojnie Światowej rządzący żydokomuniści na Kremlu wyszukiwali i wyznaczali lokalnych żydów komunistów w powstałej Polsce Ludowej na stanowiska kierownicze jak np Izaka Fleishbark, który zmienił nazwisko na Józef Światło. Żydobolszewicy rządzący na Kremlu po 1945 też przysłali do Polski całą masę tzw. "doradców" żydów z ZSRR tzw. "POP-ów czyli Pełniących Obowiązki Polaka" których zadaniem było organizowanie "nowej Polski" w sensie zarządzania po 1944r. ale bez jakichkolwiek sentymentów do Polaków ani Polskości. Żydzi komuniści bolszewicy zabijali Polaków po 1945r tylko dlatego, że byli Polakami. To właśnie ci żydokomuniści promowali mniejszości narodowe zamieszkałe w Polsce Ludowej jak Białorusinów, Litwinów czy Ukraińców dając im posady wysokich stanowisk w Polsce z celowym pomijaniem Polaków zwłaszcza w instytucjach siłowych. Tak jest i teraz w III RP, że obecnie rządzący żydzi po 1989r obsadzili Ukraińcami i Białorusinami zamieszkałymi w Polsce aparat siłowy w policji, UOP, BOR czy ABW, który jest obojętny na losy Polski i Polaków. Dlatego rośnie lista śmierci etnicznych Polaków tzw. "samobójców" jak Lepper, gen Petelicki, ostatnio Paweł Chruszcz i innych. Po zakończonej 2-j wojnie światowej zakulisową największą władze w Polsce posiadł żyd Jakub Berman, o czym w swoich prywatnych dziennikach pisze Bolesław Bierut, że w prywatnym domu Jakuba Bermana zbierała się elita żydowska PRL-u gdzie zapadały kluczowe decyzje co i jak ma być we wczesnym PRL-u. Na zebraniach Polit Biura PPR a potem w PZPR kasta żydowska tzw. "Puławian" już zawsze była jednomyślna. Identycznie było w ZSRR, gdzie faktyczną największą władzę na Kremlu w Moskwie posiadał szef NKWD Beria, który za pomocą swoich żydowskich współtowarzyszy otruł Józefa Stalina. Następca Józefa Stalina, Nikita Chruszczow autentycznie bał się ludobójcy żyda Berii, który z sekty żydowskiej w ZSRR w swoim domu, zorganizował zakulisowo normalną mafię żydowską w ZSRR, która ustalała ostateczne decyzje sekty żydowskiej we wnętrzu KPZR na Kremlu. To faktycznie żyd Beria był inżynierem największych ludobójczych akcji na etnicznych ruskich lub znienawidzonych przez żydów Ukraińcach i Białorusinach w ZSRR oraz Polakach w Katyniu. Te ludobójstwa sekty żyda Berii zostały kłamliwie scedowana na Stalina, aby ukryć tych ludobójców żydowskich którzy w NKWD stanowili 99% całego personelu. Media w ZSRR też były opanowane przez mafie żyda Berii. Wyrżniecie Polaków w Katyniu to był pomysł Berii, a nie Stalina. Stalin jako ostatni pod przymusem i ze strachu przed żydem Berią podpisał propozycję Berii w sprawie rozstrzelania polskich jeńców wojennych w Katyniu co jest widoczne na kopiach jako ostatni podpis Stalina na tych dokumentach przekazanych dla III RP dla TW bolka Wałęsy przez Jelcyna w 1993r, które to dokumenty "zagóbuł" żyd Lejba czyli TW Bolek Wałęsa. Nie zapominać że w powojennym ZSRR cały trzon (80%) rządzącej elity i tzw. "rosyjskich intelektualistów" stanowili żydzi dystansujący się od etnicznych ruskich absolutnie nie mający jakichkolwiek sentymentów wobec tych etnicznych ruskich, dlatego ich taką łatwością zabijali przy najmniejszych próbach oporu najmując do tego nie-rosyjskie mniejszości etniczne. Nie zapominać, że w powojennym ZSRR cały trzon (80%) rządzącej elity i tzw. "rosyjskich intelektualistów" stanowili żydzi dystansujący się od etnicznych ruskich absolutnie nie mający jakichkolwiek sentymentów wobec tych etnicznych ruskich, dlatego ich taką łatwością zabijali przy najmniejszych próbach oporu najmując do tego nie-rosyjskie mniejszości etniczne jak na przykład Łotyszów, którzy potem też utworzyli odziały SS identycznie jak Ukraińcy. Bardzo duże nasycenie żydami z Polski i "ruskimi" żydami zwłaszcza w aparacie siłowym milicji, bezpiece, wojsku Polsce Ludowej było widoczne nawet po nazwiskach tych osób nie mówiąc o ich okrucieństwie wobec etnicznych Polaków (zwłaszcza politruków) w ministerstwach i kołach rządowych było oczywiste i wynosiło 80% w początkowej fazie. Wizerunkowo w Polsce już nawet w 1945 żydom nie pasowało posiadanie żydowskich nazwisk, wiec za pomocą zarządzenia DZ.U. 1945 nr 56 poz. 310 wydano zarządzenie 10 listopada 1945r nakłaniające do zmian imion i nazwisk żydowskich na zasadzie tzw. "przyjacielskiego napomnienia" dla działaczy politycznych w PRL-u, dlatego że ich nazwiska nie były polsko-brzmiące. Inni żydzi tzw. Litwaki jak ta antypolska jąkająca się qurwa "michnik"(Szechter) pozmieniali swoje żydowskie nazwiska na polskie, tak aby ukryć swoje żydowskie pochodzenie tak aby udawać "polaka":

  Posłuchajcie wykładu na ten temat tutaj:
  "XVI. Żydowska zmiana nazwisk po II wojnie światowej"
  https://www.youtube.com/watch?v=wn3WunPJ8As

  Ci żydzi komuniści z PRL-u zawsze byli wspierani przez żydów z Ameryki, którzy w latach 1980 za pomocą przez nich stworzonych żydowskich tzw. "fundacji charytatywnych" oraz finansów przekazywanych przez CIA przeistoczyli się w płatnych agentów "solidaruchów" na żołdzie żydo-waszyngtońskim.
 • @Krystyna Trzcińska 19:30:27
  A dlaczego oni jeszcze chodzą na wolności a nie wiszą na latarniach?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY