Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosjanie ostrzegają przed Międzymorzem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obawiają się szczególnie wzrostu znaczenia Polski. ,,Ten fakt na zawsze pozostanie w kodzie kulturowym Polaków”

 

Polskie plany dotyczące tworzenia Międzymorza budzą poważne obawy w Rosji. Tamtejsi eksperci twierdzą, że Polska chce zbudować antyrosyjskie i antyunijne superpaństwo. Cel? Powrót do dawnej świetności. Jednocześnie podkreślają, że cel będzie trudny do zrealizowania, bo państwa Europy Środkowej zbyt wiele dzieli, niż łączy.

 

Maciej Pieczyński na stronie Do Rzeczy przywołuje tekst Władimira Ardajewa dla RIA Novosti. Rosyjski eksprt przypomina:

Rzeczpospolita w swoim czasie realnie dominowała w Europie. Ten fakt na zawsze pozostanie w kodzie kulturowym Polaków

Jednak jego zdaniem projekt ma już 100 lat i nigdy nie udało się go wcielić w życie.

Z kolei Siergiej Stankiewicz, ekspert ds. międzynarodowych Fundacji Anatolija Sobczaka podkreśla, że jednym z celów budowy Międzymorza jest odwieczna obawa przed Rosją. Z kolei politolog Jakub Korejba uważa, że prawdziwym zagrożeniem dla Polski są Niemcy, a projekt Międzymorza może być przeciwwagą dla Unii Europejskiej.

Innym aspektem, na który zwracają uwagę, to uczestnictwo Ukrainy w projekcie. Eksperci twierdzą, że wejście tego państwa do Unii możliwe jest w perspektywie kilkudziesięciu lat, natomiast wizja Międzymorza jest zdecydowanie bardziej realna. Politycy ukraińscy mają to wykorzystywać zarówno na potrzeby polityki wewnętrznej (wybory), jak i jako karta przetargowa przy negocjacjach z UE.

Ardajew uważa, że to Polska mogłaby stanąć na czele takiej grupy państw, a Warszawa stałaby się stolicą Międzymorza.

W pełni nas satysfakcjonuje współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Jeśli nasz sojusz będzie się rozrastać również na inne państwa, nieuchronnie oznaczać to będzie wzrost znaczenia Polski

– mówi cytowany przez agencję węgierski politolog Gabor Stier. Jednak jego zdaniem proamerykański kurs Polski niezbyt przypada do gustu politykom na Węgrzech, Słowacji i w Czechach.

Ten sojusz nie wypali. Zbyt różne są interesy poszczególnych państw potencjalnego Międzymorza

– podkreśla były premier Słowacji, Jan Čarnogurský. Rosjanie wciąż mają nadzieję, że kraje Europy Środkowej, niezadowolone z Unii Europejskiej, będą orientować się na Eurazjatycką Unię Gospodarczą. Autorzy analiz nie dodają, że oznacza to wejście do rosyjskiej strefy wpływów…

źródło: Do Rzeczy

 

https://niezlomni.com/rosjanie-ostrzegaja-przed-miedzymorzem-obawiaja-sie-szczegolnie-wzrostu-znaczenia-polski-ten-fakt-na-zawsze-pozostanie-w-kodzie-kulturowym-polakow/

KOMENTARZE

 • Drogi Talbocie
  (a propos - skąd taki nom de plume, tzn. talbot?)

  Międzymorze jest przekresleniem planów nie tyle rosyjskich, co niemiecko-rosyjskich.

  Wierzę w Twe dobr intencje, ale zafiksowałes sie na Rosję, a tu trzeba sie zafiksowac ... no, na kogo?

  ...
  ...
  ... na Polskę!!!

  Międzymorze wygląda cudownie na mapce wprowadzającej, ale mam dla ciebie zadanie domowe:
  porównaj tę mapkę z mapa międzymorza podczas wizyty Trumpa w Warszawie - jakie widzisz różnice?

  No i nie wierz ta kłatwo ekspertom bo ekspert do najczęściej:
  - zwykły gamoń jakich wielu na Neonie
  - lobbysta

  pozdrawiam serdecznie
 • @MacGregor 18:06:08
  Wiem, wiem...
  Międzymorze to żydowski projekt, podobny do Judeopolonii.
  Dlatego nasi bracia Rosjanie, tak krytycznie podchodzą o tego projektu.
  Czytałem o tym na WPS.
 • Brak precyzji = pomówienie
  Cyt: "Polskie plany dotyczące tworzenia Międzymorza budzą poważne obawy w Rosji. Tamtejsi eksperci twierdzą". kon cyt.
  A może by tak konkretniej Talbot ? U kogo, u jakich osób w Rosji plany budzą obawy ?
  U Wani Wasylcewa, czy Tatiany Niebodiny, a może Iriny Pawłow ?
  I jacy tamtejsi eksperci. Nazwiska proszę.
 • Karol
  Ciężko będzie z Międzymorzem, bo teraz liczą się pieniądze. Polska jest niestety biednym krajem. Nie będzie atrakcyjna dla Czech i Słowaków. Zostanie nam najgorszy dziad, czyli Ukraina. Dla niej jesteśmy atrakcyjni z powodu biedy na Ukrainie. No i musimy uważać na Judeopolonię. Międzymorze może być alternatywą dla Żydów. Przecież niedaleko stąd była Chazaria, ich ojczyzna. Ale drogi z północy na południe można zbudować.
 • moim zdaniem
  Międzymorze jest sztucznym powrotem do świetności Rzeczpospolitej
  i nie ma szans na powodzenie gdyż jest wymysłem wymuszonym, sterowanym obcymi interesami narodowymi. Mimo iż gdzieś tam mamy
  z "sojusznikami" czyli "Usraelem" jeden punkt interesów wspólnych jednak symbioza interesów środkowej Europy z interesami obcymi jest rozbieżna a nawet się zwalczająca. Interesem "obcych" jest przejęcie dla siebie Rosji i jej zasobów. Naszym interesem natomiast jest wessanie przez środkową Europę rosyjskiej produkcji i surowców dla własnego rozwoju oraz pośrednictwo przy ich przerzucie dalej na zachód w celu odseparowania niemieckiego przemysłu i interesu od Rosji. Dla Polski i Polaków jest sytuacją bardzo niekorzystną a wręcz niebezpieczną aby Rosja wpadła w ręce USraela. Oni dogadają się z Niemcami i tak jak z Rosją postąpią i z Polską. Słowianie i ludzie zachodu są za bardzo różni od siebie aby interesy miedzy nami się zazębiły. Jeżeli ktoś był na "zachodzie"
  trochę dłużej wie bardzo dobrze że my jesteśmy dla nich ludźmi z niższej
  półki i tak nas traktują. Taka jest przykra prawda.
 • @Stara Baba 23:07:40
  "Międzymorze jest sztucznym powrotem..."

  Kurczę, dlaczego sztucznym?

  Przecież szkopy nigdy nie przestaną drangować na osten, a u Ruskich też czasem się zdarzy jakich eksport rewolucji itp. Dlatego potrzeba wspólnego przeciwstawienia się dominacji z którejś ze stron jest całkiem naturalna.

  Ponadto tylko niezrównoważonym personom może się jawić inwadowawanie Ruskich lub pruskich jako cel Międzymorza.

  Całkiem sensowne jest to co powiedział kilka razy Gryguć , czyli wciągnięcie do Międzymorza Szwecji i "przyległości" oraz Turcji.
  Ale wtedy też trzeba być nieprzytomnym, żeby inwadować germańców lub Ruskich.

  Celem jest utrzymanie odrębności narodowej w duchu współpracy i suwerenności. Małe wzajemne wzbogacanie się kulturowe też nie zaszkodzi - raczej ułatwi współpracę.

  Pasuje?

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Rosjanie ostrzegają przed Międzymorzem."

  Chyba tylko pejsaci ;-DDDD

  Bu ha ha!

  5* - za wywołanie tematu.

  Pozdro!
 • @MacGregor 18:06:08
  "Międzymorze jest przekresleniem planów nie tyle rosyjskich, co niemiecko-rosyjskich."

  1. Ot i co!

  2. Ale pokusiłbym się o stwierdzenie, że to wspólne planowanie jest raczej z "inicjatywy" szkopów, którzy coś sobie w związku z tym umyślili.

  3. I "chyba" wiadomo co ;-(

  4. Pozdro!
 • @Talbot 18:49:34
  "Międzymorze to żydowski projekt, podobny do Judeopolonii."

  W sumie rzygowiny też są "podobne" do potrawy z której powstały....

  Celnie?
 • @Murzynio 21:39:49
  Pozdro!
 • @Stara Baba 23:07:40
  A ponadto myślę, że innym, niejako pobocznym celem silnego Międzymorza może być ochrona Rosji przed zachodnią banksterką a szkopów.... w zasadzie przed nimi samymi ;-DDD

  Chyba muszę zebrać swoje "przemyślenia" w odrębną notkę
 • @MacGregor 18:06:08
  "Międzymorze wygląda cudownie na mapce wprowadzającej..."

  Pod warunkiem, że w myślach pominie się neobanderowskie ścierwo jakim pruskie kurwy zakaziły Ukrainę...
 • @ Autor, All
  "Polskie plany dotyczące tworzenia Międzymorza budzą poważne obawy w Rosji."

  Ciekawe dlaczego poważne obawy nie budzą się na Węgrzech?
  No, dlaczego? ;-DDDD
 • @MacGregor 18:06:08
  "porównaj tę mapkę z mapa międzymorza podczas wizyty Trumpa w Warszawie - jakie widzisz różnice?"

  Za trudne pytanie ;-DDDDDD
 • @Talbot 18:49:34
  "Międzymorze to żydowski projekt, podobny do Judeopolonii" - niekoniecznie, jest toprzede wszystkim projekt wywodzący się z ideologii prometejskiej.

  A chodziło mi o to , że MM pod patronatem USA nie obejmuje Ukrainy i Białorusi

  pozdrawiam
 • @Jasiek 02:35:49
  słusznie ;)
 • @siedzieć w czyjejś opinii
  To pokolenie polskie siedzi zawsze w czyjejś opinii, jakby odrętwiało: co myślą o nas "żydzi" - to parszywe pokolenie fake(fałszywych) żydów, którzy nieustanie będą się ukrywać, bo nie mają genów Semickich DNA, żmijowe pokolenie, jak o prawdziwych powiedział Jezus Chrystus, a co dopiero o fałszywych.
  A co by powiedzieli Niemcy (Niemcy nie mają swojego kodu genetycznego DNA). Oni od tysiąslecia kradną nam ten kod i populację, Ostatnio Hitler wcielił do Rzeszy ponad 200 tys. blond włosych niebieskookich polskich chłopców. Niemcy to są Polacy, ale jak janczarzy ciągle przechodzą antypolskie ideologiczne kursy w poniżaniu Polaków, (mieszkałem między nimi) jak też "nastojaszcze swinia"- Rosjanie, to samo robią. Tego nie robią Polacy, bo tego im nie wolno, bo by odblokowali narodowe leżące bogactwo. 80% ukrywających się w Polsce tzw żydów w Polskie siedzi w polskim rządzie i tłoczy w nas posłuszeństwo wobec zbirów fake-żydów jak to widać na załączonym obrazku. Polska ma olbrzymie bogactwa (największe w Europie i nawet w Azji jeśli chodzi o metale rzadkie)j, ale żydowskie korporacje i rosyjskie nie pozwalają nam je uruchomić, planują same tu wleźć i same zaczną je wydobywać. Oni ślą nam takich parszywych, nieświadomych Polaczków, którzy we wszystko wątpią: mała wiedza i żaden Duch, szczególnie na tym forum. Przede wszystkim walka musi się odbyć z tymi parszywimi Fake-żydami, którzy nawet paralużują cały świat swoimi "false holocaustem" sztucznie zrobionym. Nawet głupiemu poddając takie parametry, że żydów w Wehrmachcie było 150 tys. i 40 tys. tzw policji żydowskiej operującej jak SS Waffen, własne Gestapo w Warszawie, nikt nie uwierzy,że przy takim roztawieniu był jakiś holocaust żydów robiony bez zgody i kontroli żydów, których banki światowe te akcje dotowały - umowa z Hitlera z Rothschildem. Co robiły te tys uzbrojonych żydów- musiał to być z fingowany holocaust gdzie ci "żydzi" byli mordowani przez swoich aby łatwiej wmówić głupiej opinni świata,że to był rzeczywisty holocaust. 74tys tych żydów według tajnych akt Gorbaczowa zginęło, a według Amnesty International poniżej 80 tys. Polaków zginęło w II wojnie światowej ponad 12 milionów jak to powiedział prezydent Lech Kaczyński na forum UE (sam widziałem i słyszałem) , a gdy to powiedział ostrzegał ich sprawców. Natychmiast Mossad włączył swoją akcję, co było kontr-atakiem na ich fałszywy holocaust już tak rozbudowany na arenie światowej. Obama, Merkel, Tusk i Putin zgodzili się na natychmiastową akcję chroniącą tzw żydowski holocaust przed rozpadem. Zrobono niemal wszystko, aby zamach w Smoleńsku się udał używając bomb termodynamicznych w samolocie, które porozrywały ciała na kawałeczki co jest charakterem i dowodem tych bomb. Poniżej to same fake-żydowskie wpisy tzw "bydląt z Izraela": Karol, , moim zdaniem, "Stara Baba", Talbot itd. Za Trumpem, który już zwariował pod wpływem fake-żydów, zdradził Polskę jak na tego zaspermionego durnia to się stało i jeździ wszędzie z syjonistychnym idiotą Johnem Boltonem, jako doradcą. Ale w Jezusie Chrystusie wszystko jest możliwe i właśnie tego po prawdziwych Polakach można się spodziewać. Tak mówił wieszcz A. Mickiewicz: Tylko pod tym krzyżem , tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak, Polakiem.
 • @Jasiek 02:40:14
  Ja to bym widział tak na początek

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2012/02/slavia2.jpg

  a później kolejne państwa regionu a uzasadnienie na stronie
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/02/06/narodowa-republika-slowianska-slowiania/
 • @Oświat 10:51:46
  Oczywiście nie z obecnymi politykami na Ukrainie czy na Litwie.
  Na początek stawianie na wspólny rozwój gospodarczy i polityczny. Bez unijnej biurokracji, dyrektyw, nacisków, dominacji Niemiec, projekt międzymorza byłby bardziej atrakcyjny niż obecna UE. W tym projekcie każdy miałby tyle samo głosów
  Raczej bez Szwecji, ale być może nawet z Turcją, przyjazny Rosji, nie wchodzenie jednak w żadne układy militarne czy to z NATO, czy z Rosją.
  Likwidacja granic, ceł, z czasem jedna stolica, być może od nowa pobudowana gdzieś w centrum miedzymorza.
 • @Oświat 10:51:46
  "narodowa republika słowiańska" - serio?

  Zupełnie jak w starym kawale: chciałabym mieć męża, żeby był ładny jak Janek, silny jak Gustlik, wierny jak Szarik i żeby miał lufę jak Rudy.

  Dokladnie takie plany ma wobec Polski Chabad-lubawicz, Michnik et cons.

  No ręce koorwa opadają - dorośli ludzie, a tu takie plany.
  A najlepiej wprowadzic język staro-cekiewno-słowiański ;)
 • @MacGregor 12:06:18
  Są ludzie zarówno małej wiary jak i bez wyobraźni.
  Gdyby Łokietkowi na początku jego królowania powiedziano, że jego prawnuki po kądzieli będą władali królestwem od morza do morza to by pewne powiedział – Dałby Bóg – i w to nie uwierzył.

  https://i.pinimg.com/originals/06/43/a8/0643a8e41bc4bd10e32a78ae56d86c01.jpg

  Warto przy tym zauważyć które ziemie zostały w tym czasie podbite przez Krzyżaków
  i 200 lat później

  https://mapy.net.pl/userdata/gfx/be461f5b6539e3a7d013de007e7735ea.jpg
 • @Oświat 14:15:12
  Bardzo ładnie - ale czy prawnuki Łokietka rządziły Międzymorzem, Republiką Słowiańską czy Rzeczpospolita Obojga Narodów?
 • @MacGregor
  „Rosja może obronić europejską cywilizację”. Rosja to fundamentalny sojusznik w walce z terroryzmem, z którym trzeba współpracować gwoli obrony europejskiej cywilizacji przed ekstremistami oświadczył premier i szef włoskiego MSW Matteo Salvini. „Bardzo się cieszę, że amerykański prezydent Donald Trump ma takie same zamiary wobec Rosji, jak i ja" powiedział Salvini w rozmowie z gazetą „Izwiestija". Salvini wyraził wcześniej gotowość do podjęcia rozmów w sprawie statusu Krymu i dopuścił możliwość nałożenia weta na przedłużenie sankcji związanych z wejściem półwyspu w skład Rosji. Salvini zauważył także, że Rosja jest dla Włoch znaczącym partnerem w handlu i energetyce, dlatego należy trzymać się zasady dobrego sąsiedztwa. „Ruch Pięciu Gwiazd" i partia „Liga Północy", której liderem jest Salvini, zawarły „kontrakt rządowy" przed sformowaniem nowego gabinetu ministrów, w którym mowa o konieczności zniesienia sankcji wobec Rosji. Dokument głosi, że Rzym opowiada się za otwartością w relacjach z Moskwą, która jest „nie zagrożeniem, lecz coraz bardziej znaczącym partnerem handlowym i gospodarczym", a także „strategicznym rozmówcą w sprawach dotyczących rozwiązania regionalnych kryzysów (Syria, Libia, Jemen)".


  Ps...Najpierw ekstremizm islamski do zniszczenia a później żydowski syjonizm. I wojny się skończą.
 • @Jasiek 02:34:03
  Widzę że nie przeczytałeś uważnie mojego wpisu. Ja jestem jak najbardziej "ZA" ale nie na warunkach i interesach które dyktują nam osoby trzecie i obcy. Rzeczpospolita wielu narodów powinna być odtworzona w sposób naturalny i na bazie interesów które nas wszystkich w środkowej Europie łączą ale na pewno nie na strategicznych planach USraela. To nie jest nasza racja stanu.
 • @Stara Baba 15:30:05
  Pozdro!
 • @MacGregor
  Kontrowersyjne słowa Donalda Trumpa. „Krym jest rosyjski, bo wszyscy mówią po rosyjsku”. Prezydent USA ponownie szokuje. Ponoć podczas szczytu G7 w Kanadzie Donald Trump powiedział w rozmowie ze światowymi przywódcami, że Krym jest rosyjski, ponieważ wszyscy mieszkańcy półwyspu mówią po rosyjsku. Jak podaje portal BuzzFeed miał wypowiedzieć te słowa podczas kolacji w ubiegły piątek. Rozmowa uczestników szczytu G7 dotyczyła spraw zagranicznych. Rosja zaanektowała Krym w 2014 roku, co doprowadziło do nałożenia na Moskwę międzynarodowych sankcji. Jedną z reakcji było także wykluczenie Rosji z grupy G8. Prezydent Władimir Putin argumentował wówczas, że interwencja na Krymie to obrona obywateli rosyjskich i rosyjskojęzycznych na Ukrainie. Jak się okazuje Donald Trump miał się również zapytać, czemu przywódcy stają w tej sprawie po stronie Ukrainy. Amerykański prezydent miał powiedzieć, że „Ukraina jest jednym z najbardziej skorumpowanych państw na świecie”. Trump twierdzi, że Rosja powinna być przywrócona do grupy G7, które obecnie współtworzą najbardziej rozwinięte gospodarki świata. Prezydent USA powiedział także, że sytuacja na Ukrainie to wina Baracka Obamy. „Obama może powiedzieć wszystko, co chce, ale pozwolił Rosji na przejęcie Krymu” powiedział.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY