Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7131 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

"Sojuz"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

USA proszą Rosję o zbudowanie statku kosmicznego „Sojuz” dla NASA

W tym tygodniu Stany Zjednoczone zawrą umowę z Rosją na budowę statku kosmicznego „Sojuz” dla NASA. Po stronie amerykańskiej jest to konieczność, aby dostarczyć swoich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Następny taki lot powinien odbyć się w 2020 r.

 

Przewiduje się że USA w całości opłacą zarówno produkcję statku kosmicznego jak i jego lot na międzynarodową stację kosmiczną. Przy czym na pokładzie statku znajdować się będą dwaj amerykańscy astronauci NASA, a kierować statkiem będzie rosyjski kosmonauta.

Przypomnijmy, że po wprowadzeniu sankcji przeciwko Rosji, stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi uległy gwałtownemu pogorszeniu, a współpraca w różnych dziedzinach zaczęła gwałtownie spadać. Pod tym względem Stany Zjednoczone planowały porzucić wykorzystanie rosyjskich statków kosmicznych i zbudować własne wahadłowce, które umożliwiłyby dostarczenie amerykańskich astronautów na orbitę.

Okazało się jednak, że nie jest to takie proste, a w produkcji nastąpiły opóźnienia. Dlatego teraz USA są zmuszone ponownie szukać pomocy u Rosji, aby kontynuować swoją pracę w przestrzeni kosmicznej.

Wcześniej internetowy magazyn Popular Mechanics, w artykule zatytułowanym „Rosyjski sektor lotniczy może oderwać się od USA i rozpocząć współpracę z Chinami”, stwierdzono, że Rosja podejmie współpracę w projektach kosmicznych z USA w Chinach, zwróciła na to uwagę chińskie wydanie Sina.

Artykuł wyjaśnia, że ​​nowa strategia stanie się historycznym momentem dla rosyjskiego sektora kosmicznego.

W przemyśle aerokosmicznym Rosja współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi od 30 lat. Jednak w ostatnim czasie pogorszenie stosunków między Rosją a Stanami Zjednoczonymi skłoniło Roskosmos do rozpoczęcia poszukiwania własnego rozwoju przestrzeni kosmicznej. Nowy plan może rozpocząć się przed lub po „przejściu na emeryturę” Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w latach 2024-2028.

Od wielu lat Moskwa rozważa możliwość opracowania niezależnego projektu przestrzeni kosmicznej. Plany obejmują budowę stosunkowo niewielkiej stacji kosmicznej na orbicie okołoziemskiej i utworzenie stałej bazy na Księżycu. Jednak rosyjski rząd potrzebuje partnera międzynarodowego – przynajmniej na jakiś czas, jak podają chińskie media.

W artykule odnotowano, że w 2020 r. Chiny planują uruchomienie pierwszej wielomodułowej stacji kosmicznej, podobnej do rosyjskiej stacji kosmicznej Mir. Przez wiele lat chińscy urzędnicy kosmiczni chcieli zaprosić inne kraje kosmiczne do przyłączenia się do tego orbitalnego planu bazowego. Teraz wszystko wskazuje na to, że sytuacja stopniowo zaczęła przynosić korzyści Chinom.

Komentując interakcje między Moskwą a Pekinem, rosyjski prezydent Władimir Putin powiedział: „Popieramy decyzje podjęte przez ostatni kongres Komunistycznej Partii Chin. Istnieje tam pozytywne wezwanie. Jest to zbliżone do tego, co my oferujemy. Gospodarka Chin szybko się rozwija. Chiny są naszym największym partnerem strategicznym i gospodarczym.”

źródło

https://treborok.wordpress.com/usa-prosza-rosje-o-zbudowanie-statku-kosmicznego-sojuz-dla-nasa/?preview=true

 

 

KOMENTARZE

 • Rosyjskie związki fundatora Brexitu. Tajemnicze spotkania Arrona Banksa
  http://www.polishexpress.co.uk/media/cache/original/uploads/article/2018/06/nigel-farage.jpg

  Milioner Arron Banks, główny sponsor kampanii na rzecz Brexitu, wielokrotnie spotykał się z rosyjskimi przedstawicielami w czasie przed referendum. Rewelacje rzucają nowe światło na sprawę rosyjskiej ingerencji w referendum.

  Do szczegółów potajemnych spotkań dotarł brytyjski "The Observer". Banks, od dawna podejrzewany o niejasne powiązania z Moskwą, dotąd utrzymywał, że jego jedynym kontaktem z oficjelami z Rosji był "zakrapiany alkoholem lunch" w rosyjskiej ambasadzie. Ale dokumenty wskazują, że spotkań było znacznie więcej.

  Rosyjski ambasador w Londynie Aleksandr Jakowienko zaczął kultywować kontakty z Banksem i jego partnerem Andrew Wigmorem niemal od razu po starcie fundowanej przez nich kampanii Leave.EU. Twarzą kampanii był ówczesny lider eurosceptycznej partii UKIP Nigel Farage. Banks zainwestował w nią 12 milionów funtów, co było największą w brytyjskiej historii darowizną na rzecz kampanii wyborczej.

  Jakowienko regularnie zapraszał fundatorów Brexitu na rozmowy i imprezy publiczne (wiadomo, że przynajmniej z części z nich skorzystali). Zapoznał ich też z rosyjskimi biznesmenami, którzy oferowali im udziały w lukratywnej inwestycji w fuzję rosyjskich kopalnii złota, na której mogli zarobić nawet kilka miliardów dolarów. Ostatecznie interes został zawarty 12 dni po zwycięskim referendum. Szczegóły nie są jednak znane - podobnie jak i to, czy Brytyjczycy wzięli w nim udział. Na Twitterze Banks chwalił się jednak w tym samym czasie, że kupuje złoto i akcje kopalni.

  Kontakty biznesmenów z Rosjanami nie zakończyły się jednak po referendum. Trwały również w czasie, kiedy wraz z Faragem pojechali do USA wspierać marsz do prezydentury Donalda Trumpa.

  Rosyjski wpływ na kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest wciąż do końca niezbadany. Wiadomo, że przed referendum aktywna w propagowaniu Brexitu w mediach społecznościowych była rosyjska "fabryka trolli" z Sankt Petersburga. We wtorek na temat swojej roli - a także roli rosyjskich pieniędzy - mają odpowiedzieć Banks i Wigmore podczas przesłuchania w Izbie Gmin. Po ukazaniu się artykułu w "The Observer" obaj zapowiedzieli zbojkotowanie wydarzenia. Wkrótce potem stwierdzili, że jednak odpowiedzą na pytania.

  Według Damiana Collinsa, przewodniczącego komisji, która będzie odpytywać biznesmenów, nowe doniesienia rzucają nowe światło na sprawę kampanii na rzecz Brexitu.

  - Rosja nie jest naszym przyjacielem. Jeśli były zawierane interesy przy wsparciu rosyjskiego rządu, to musielibyśmy zadać pilne pytania dotyczące rosyjskiej ingerencji w naszą demokrację - stwierdził konserwatysta. - Arron Banks musi pilnie odpowiedzieć na te i inne kwestie - dodał.
  https://wiadomosci.wp.pl/rosyjskie-zwiazki-fundatora-brexitu-tajemnicze-spotkania-arrona-banksa-6261226910959745a
 • Aby GŁOWA Szatana mogła lecieć gdzię chce, to musi mieć skrzydło PRAWE i LEWE - Wiedział o tym nawet L yaBolek!
  .

  Dwa skrzydła tej samej BESTII !!!  http://m.neon24.pl/9be7ce1ab52d5b96d2f6a6e8af916f13,0,0.png  .
 • Melania Trump jest Robotem !!!
  .


  https://www.youtube.com/watch?v=b6NqscIsidQ  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY