Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rusofobia Trumpa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nord Stream 2: Amerykańskie sankcje coraz bardziej realne

 

Powołujący się na amerykański dwumiesięcznik Foreign Policy portal biznesalert.pl podaje, że decyzja administracji USA o objęciu Nord Sream 2 sankcjami jest coraz bliższa realizacji.

Według komentatorów politycznych FP, próby znalezienia innego sposobu na zablokowanie realizacji niemiecko-rosyjskiego projektu, wynikają jedynie z napiętych stosunków USA z Europą. Do ich pogorszenia doszło po decyzji prezydenta Trumpa w kwestii polityki handlu ze Starym Kontynentem i zerwania porozumienia nuklearnego z Iranem.

Departament Stanu nie wypowiedział się oficjalnie w tej sprawie. Spekulacje dziennikarzy skomentowała jego rzecznik: „Wyraziliśmy się jasno, że firmy pracujące w rosyjskim sektorze gazociągów eksportowych są zaangażowane w biznes, który niesie ze sobą ryzyko sankcji”.

 

Prezydent Trump krytykuje projekt Nord Stream od dawna. Podkreśla, że zamiast podnieść wydatki na budżet obronny, Niemcy inwestują ogromne pieniądze w projekt budowy gazociągu.

Za:biznesalert.pl

 

https://polskaniepodlegla.pl/gospodarka/item/16215-nord-stream-2-amerykanskie-sankcje-coraz-bardziej-realne

KOMENTARZE

 • Czy Rosja sprowokuje wybuch III Wojny Światowej na terenie Europy ?
  https://m.salon24.pl/bac5e12dca646ab6fcd355a9f797a788,750,0,0,0.jpg

  Europa w ostatnich latach walczy z kryzysem i odnosi na tym polu raczej mierny skutek. Wychodzi z dołka tylko po to, żeby w niego chwilę później ponownie wpaść. UE przyspiesza zmierzając w kierunku destrukcji, a rosnąca liczba krajów należąca do gospodarczej wspólnoty nie tyle kuleje, co pada na kolana. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak się dzieje i kto się do tego przyczynia?

  Władimir Putin, jak informują media światowe,może wywołać trzecią Wojnę Światową w dowolnym momencie. Może podjąć decyzję o inwazji na Polskę w ciągu kilku godzin – ostrzega brytyjski generał sir Richard Shirreff, który był zastępcą Naczelnego Dowódcy Sojuszniczych Sił Europy (SHAPE). Wojskowy w przedstawionym raporcie ostrzega, że rosyjski przywódca ma już w zasadzie wojska gotowe do rozpoczęcia przejęcia Europy Wschodniej.

  Chodzi o raport pt. „Uzbrajanie dla odstraszenia. Jak Polska i NATO powinny przeciwstawić się odrodzonej Rosji”. Dokument mówi jasno: Polska i NATO powinny przeciwstawić się Rosji. W dokumencie gen. Shirreff stwierdza, że „istnieje pilna potrzeba wzmocnienia zdolności obronnej Polski w celu ograniczenia pokusy do niespodziewanego ataku ze strony Rosji. Szczyt NATO w Warszawie był przełomowym momentem dla Sojuszu. Dwadzieścia osiem państw miały wyjątkową okazję do zademonstrowania znaczenia NATO oraz zdolności do obrony Europy i obszaru transatlantyckiego. Polska, w szczególności, powinna odegrać ważną rolę".

  Shirreff ostrzegł:” Rosja jest zdolna do zaskakującego ataku Zachodu , atak będzie miał niestety katastrofalne konsekwencje dla Polski i śmiertelne konsekwencje dla Sojuszu. Kiedy wojska rosyjskie zaatakowały wschodnią Ukrainę w marcu 2014 Putin mówił o ochronie mniejszości rosyjskojęzycznej w regionie Donbasu. W chwili kiedy zaatakuję Polskę powie że chce bronić dostępu do Kaliningradu. Należy pamiętać że wojska rosyjskie są w stałej gotowości bojowej”.

  W dokumencie znajdują się zalecenia jak Polska obronność powinna zostać zreformowana w celu uwzględnienia nowej rzeczywistości: groźba wojny we wschodnim regionie NATO jest największa od czasów końca zimnej wojny.

  Generał twierdzi, że Putin aby usprawiedliwić pójście na wojnę z Zachodem, może z łatwością sztucznie stworzyć pretekst,który odpowiada jego propagandowej narracji. Rosja rozpoczęła już szereg głośnych ćwiczeń wojskowych, a masowe mobilizacje próbne odbywają się wzdłuż granicy z Europą Wschodnią. "Istnieje silne podejrzenie, że może to być przykrywką dla prawdziwych ruchów wojsk, które pozwoliłyby siłom rosyjskim rozpocząć wojnę z prędkością, z którą NATO nie może się równać".

  Generał dodaje że rozlokowanie wojsk amerykańskich i brytyjskich w krajach Europy wschodniej zmusi szefa Rosji do działania. Ruchy wojsk, które cały czas mają ćwiczenia sa oznaką że może z nich przejść bardzo szybko do ataku. Kanadyjscy szpiedzy donoszą, że Rosja przygotowuje się do wojny z Zachodem, a ekspedycja jej wojsk do Syrii była tylko testem i uzyskaniem praktyki dla żołnierzy na polu bitwy.

  Stany Zjednoczone realizując postanowienia zawarte po Szczycie NATO w Warszawie w ramach solidarności sojuszniczej rozmieszczają na terytorium RP kontyngent wojsk lądowych. Na działania te ostro zareagowała Rosja, która oskarża Zachód o eskalację napięcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

  W obliczy działań władz Federacji Rosyjskiej oskarżenia formułowane przez dyplomację naszego wschodniego sąsiada sprawiają wrażenie co najmniej śmiesznych. Po pierwsze, Sojusz Północnoatlantycki ma charakter obronny, a nie ofensywny, co zapisano w Traktacie Waszyngtońskim. W związku z tym wszelkie siły i środki jakimi dysponuje sojusz mogą być użyte jedynie jako odpowiedź na agresję zewnętrzną (tak było np. w przypadku inwazji na Afganistan, do której doszło po zamachach na WTC z 11.09.2001). Wojska amerykańskie nie stanowią zatem zagrożenia dla SZ FR, ponieważ nie będą NIGDY realizować działań ofensywnych. Do ich zadania należy lepsze zabezpieczenie państw członkowskich Paktu Północnoatlantyckiego przed agresją z zewnątrz. Aby siły USA zostały użyte przeciw Rosji to Rosja jako pierwsza musiałaby dokonać agresji. A skoro (podobno) żadnej agresji nie planuje to dlaczego te oddziały mają stanowić dla niej zagrożenie?

  Po drugie, krajem, który destabilizuje region Europy Środkowo-Wschodniej oraz Europy Wschodniej jest Federacja Rosyjska, a nie Stany Zjednoczone. To Moskwa odpowiada za konflikt zbrojny na Ukrainie, to Moskwa dokonała nielegalnego zaboru terytorium państwa trzeciego („legitymizując” je śmiesznym referendum dokonanym pod lufami żołnierzy Specnazu i wpływami kremlowskich służb specjalnych), to Moskwa przerzuca do Obwodu Kaliningradzkiego systemy Iskander wyposażone w głowice jądrowe, to Moskwa wprowadza na Bałtyk okręty atomowe, to Moskwa wlatuje nielegalnie w przestrzenie powietrzne RP i Państw Nadbałtyckich oraz Skandynawii, to Moskwa destabilizuje (od lat) Mołdawię i Gruzję poprzez sztuczne utrzymywanie przy życiu parapaństw – Naddniestrza, Abchazji i Osetii Południowej, które nie miałyby szans na samodzielne istnienie bez wsparcia kremlowskiego protektora. Działania USA jedynie odpowiadają na agresywną i neoimperialną politykę Federacji Rosyjskiej w regionie. Mam nawet wątpliwości czy odpowiedź ta nie kwalifikuje się jako zbyt mała.

  Po trzecie, w ramach misji Atlantic Resolve do Europy Środkowo-Wschodniej ma zostać przerzuconych w sumie kilka tysięcy żołnierzy US Armed Forces. Czy kilka tysięcy żołnierzy z USA (i innych państw NATO) stanowi realne zagrożenie (zwłaszcza w aspekcie ofensywnym) dla kraju dysponującego drugim najsilniejszym potencjałem wojskowym i największym potencjałem nuklearnym na świecie? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – nie.

  Po czwarte: co dyplomację rosyjską w ogóle obchodzi dyslokacja armii USA, skoro kontyngent przybywa do III RP na wyraźne zaproszenie polskich władz i jest elementem współpracy sojuszniczej w ramach porozumień, do których Polska przynależy? Czy ktoś w równie ostry sposób krytykuje rozmieszczanie wojsk rosyjskich na Białorusi? Nie. Czy wojska przybywające do Polski realnie i bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu narodowemu Rosjan? Nie. Czy mają one charakter ofensywny? Nie. Twierdzenia FR nie mają zatem żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.

  Podsumowując: argumenty rosyjskie dotyczące budowy napięcia przez działania Waszyngtonu i NATO uważam za całkowicie absurdalne i oderwane od rzeczywistości. Są one jednak elementem szerszej strategii mającej na celu rozbijanie jedności zachodnich porozumień polityczno-militarnych (NATO) i polityczno-prawno-gospodarczych (UE). Te działania propagandowe w żadnym wypadku nie mogą być bagatelizowane. Trzeba odpowiedzieć na nie z całą stanowczością. Należy skończyć z bagatelizowaniem wojny informacyjnej, jaką władze rosyjskie prowadzą od lat przeciwko Sojuszowi Północnoatlantyckiemu i Unii Europejskiej oraz poszczególnym państwom narodowym. Zwłaszcza, że od czasu rosyjskiej agresji na Kijów działania dezinformacyjne przybrały szczególnie bezczelny charakter.

  Niech Rosja przestanie prowadzić agresywną i neoimperialną politykę to wówczas nie będzie dochodzić do eskalacji napięcia w Europie Środkowo-Wschodniej i Europie Wschodniej.


  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/747203,czy-rosja-sprowokuje-wybuch-iii-wojny-swiatowej-na-terenie-europy
 • @Talbot 11:58:32
  Bełkot politycznego ślepca albo agenta na służbie.

  Rosja jest "neo imperialna" na terenie odwiecznych własnych wpływów językowych i kulturowych ???
  Linia Kerzona to klucz do zrozumienia Rosji.

  A USA nie są neo imperialne na całym globie .. w wymuszają uległość na połowie świata wymuszają siłą militarną, szantażem sankcyjnym, manipulacjami w organizacjach międzynarodowych ...i poprze bandyckie wojny proxy.

  Zacytuje "siebie" jak to widzę w Europie wschodniej.

  Po I wojnie światowej "wielcy" ustalili granice wpływów.
  Po II wojnie światowej zrobili to samo.

  Łamanie tych ustaleń musi rodzić sprzeciw zwłaszcza tych wielkich co ustali strefy wpływów.
  Linia Kerzona była racjonalna prowadzona po linii podziałów etnicznych.

  Gdyby dzisiaj Niemcy powiedzieli to samo co Pan o linii Kerzona "jakich ruski ss..syn poprowadził kreskę na mapie w poprzek wielkiej Rzeszy ...
  ta tak jak Piłsudski mieli by prawo wejść do Szczecina , Wrocławia i Opola
  by jak Piłsudski tworzyć wielkie Niemcy (Piłsudski tworzył wielką Polskę)
  Tworzył ją niestety na terenie cudzego ogródka.

  Każdy kij ma dwa końce.
  Moim zdaniem warto przestrzegać ustaleń wielkich po obu wojnach światowych.

  Piłsudski nie przestrzegał i wywołał wojnę oraz jej skutki w postaci rzezi na Wołyniu, Katynia jako skutku masowych śmierci jeńców rosyjskich w obozach Piłsudskiego , .. i układu Ribbentrop-Mołotow.

  Hitler tez złamał te zasady i poszedł na wschód poza linię Kerzona
  i skutki wszyscy znamy, Linia została odtworzona a Niemcy straciły landy wschodnie.

  Dzisiaj NATO też polazło poza linię Kerzona (pribałtyki, Ukraina...)
  i można się domyślać ta linie zostanie odtworzona przez Rosję.
  Dzisiaj nie w trybie wojny ale raczej politycznie w trybie "Krymu" czyli decyzją lokalnej ludności.

  W tym kontekście Polska jest po drugiej stronie linii Kerzona.
  Jest bezpieczna o ile nie będzie miała instalacji wojskowych na swoim terenie zagrażającym skutecznie Rosji.

  Ja postrzegam linie Kerzona jako stałe odniesienie geopolityczne Rosji w Europie.
  Za linią Kerzona na wschód to wg Rosji ruski ogródek.
  Kto wlezie nieproszony ten narazi się stanowcze "wyprosiny" ze strony Rosji.

  Tak to widzę.
  Tak widzę też zachodnie granice Polski.
 • Popierdzielony ten świat....
  "Podkreśla, że zamiast podnieść wydatki na budżet obronny, Niemcy inwestują ogromne pieniądze w projekt budowy gazociągu."
  Ja nie wiedziałem, że Niemcy budują NS2 wraz z Rosją.
  Zawsze myślałem, że jest to umowa biznesowa kilku firm z Niemiec i Rosji.
  Niedługo Trump nakaże firmom BASF/Wintershall, E.ON, OMV, Shell i Engie, które są udziałowcami gazociągu, zakup uzbrojenia od Stanów Zjednoczonych...
  Tylko po co im będzie ta broń ?
  Po co w ogóle Niemcom broń ???
 • @Oscar 14:00:52
  Nie powinniśmy się niczym przejmować zważywszy, że na wypadek gdyby nas Rosja zaatakowała mamy wiele opcji do wyboru.
  Umrzeć za Amerykanów.
  Polec śmiercią bohaterów.
  Ogłosić neutralność
  Poddać się.
  Poprosić o przyłączenie do FR i potwierdzić to w referendum.
  A może zrobimy ankietę, którą opcję Polacy wybiorą.
 • @Oscar 14:00:52
  Widziałeś wiesz poinformuj nas

  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201107/1311356350_by_Bazz93_600.jpg
 • @Oświat 15:23:59
  "Nie powinniśmy się niczym przejmować zważywszy, że na wypadek gdyby nas Rosja zaatakowała mamy wiele opcji do wyboru.

  http://www.defence24.pl/upload/2017-11-09/oz569k_d1e25d9515d8a6a6d0fd097a22c961f5.jpg

  Stała obecność wojsk USA zmieni status bezpieczeństwa Polski
 • @Talbot 16:20:38
  ..zmieni ..kraju z bezpiecznego na kraj zagrożony natychmiastową likwidacją w przypadku konfrontacji USA z Rosją..
 • @Oscar 16:54:18
  A kto ma zlikwidować Polskę?
  Putin tego nie zrobi - mogą to zrobić tylko jastrzębie z rosyjskiego kompleksu militarnego - z frakcji żydowskiej.
  Putin jest ich marionetką - wybrany w "demokratycznych wyborach w imieniu roosyjskiego narodu".
  Kto steruje elitami światowymi?
 • @Talbot 17:13:18
  Blad komputera moze byc przyczyna odparowania Polski i pribaltyki.Jezeli pojawia sie rakiety dolatujace do Rosji np. z Natowskiego okretu to Polska i pribaltyka zostana zrownane z ziemia ,a nastepnie Rosja zestrzeliwujac te rakiety moze zapytac sie USA o co chodzi.
 • @mac 17:27:33
  Tylko ruska propaganda nadaje, że NATO chce napaść na Rosję.
  Nadaje już od czasu gdy pojawił się Internet.
 • @Talbot 17:43:37
  NATO bynajmniej nie zamierza napadać na Rosję, oni ciągle planuje jak ją osłabić, rozczłonkować, ograbić i w konsekwencji okupować.
  Najlepiej jak by się udało tak jak z Ukrainą, zrobić majdan, Putin ucieka, Ameryka usadawia tam swoich ludzi.
 • @Talbot 11:58:32
  Rusofobia Trumpa
  Kolejna zmiana US Army 3 500 żołnierzy ze sprzętem dziś już w Polsce

  https://pbs.twimg.com/media/De8rp44WAAEAvuC.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/De8rtN6X4AEfuDE.jpg
 • @Talbot 16:20:38
  https://pp.userapi.com/c543108/v543108882/5759d/xqwXWsw-MlI.jpg
 • @Husky 20:53:06
  https://pp.userapi.com/c830508/v830508323/11d2b2/k-lJWLjcWbY.jpg
 • @Husky 20:53:06
  Czymś tam Ruski też dysponują: film z 2013 roku, teraz pewnie jeszcze lepiej dysponują.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=120&v=civBUFcucwk
 • Koledzy
  Władimir Putin: decyzja Trumpa o tym spotkaniu to dowód "męstwa i dojrzałości"

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/603/08/6030819.jpg

  - Decyzja mego amerykańskiego kolegi, Donalda Trumpa o przeprowadzeniu rozmów z liderem KRLD Kim Dzong Unem to dowód męstwa i odwagi - ocenił prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla chińskiego narodowego holdingu medialnego, zamieszczonym na jego portalu.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wladimir-putin-decyzja-trumpa-o-tym-spotkaniu-to-dowod-mestwa-i-dojrzalosci/8xy42vx
 • @Talbot 16:20:38
  A po co miałaby nas Rosja atakować?
  Dla surowców? przecież Rosja ma ich tysiące razy więcej
  Dla terytoriów?
  Przecież Rosja, mająca kiedyś 200mln, ma obecnie problemy z zasiedleniem swoich terenów i daje każdemu ziemię i obywatelstwo, kto tylko zechce się osiedlić na Syberii i zacząć gospodarować na tym areale.
  Więc nie cyńtol o jakichś apetytach Putina na polskie ziemie, bo jak na razie to wszystko wskazuje, że zupełnie inaczej.
 • @Jan Paweł 09:57:00
  "A po co miałaby nas Rosja atakować?
  Rosja i USA - to jedna i ta sama mafia żydowska.
  Sami siebie nie zaatakują...
  Wszystkie drogi prowadzą do NWO.
 • @
  Chiny w dosłownym tego słowa znaczeniu narzuciły monopol na produkcję towarów high-tech na resztę świata. Komputery, smartfony, konsole do gier, chipsety, tablety ... Gdzie Apple pójdzie z produkcją iPada, gdzie pójdą inne firmy high-tech? Tylko do Chin, mówi ekspert od Chin Siergiej Golubitsky.
  " Przy wytwarzaniu jakiegokolwiek produktu high-tech, używane są, rzadkie metale ziemne, w iPadzie takich metali co najmniej 17, chociaż dokładna liczba nie jest znana, ponieważ Apple utrzymuje to w tajemnicy.
  Na przykład lantan jest używany w baterii litowo-jonowej tabletu, stop neodymowy jest używany w bocznych magnesach do mocowania inteligentnej pokrywy, tlenek ceru służy do polerowania szklanej osłony ekranu itp. ", wskazuje Golubitsky.
  A teraz najważniejsze: w Chinach wydobywa się 95-97% wszystkich ziem rzadkich. Eksperci, uczestnicy rynku wiedzą również nie mniej istotną okoliczność: Chiny nie zezwalają na eksportowanie pierwiastków ziem rzadkich w czystej postaci, tylko w gotowych produktach wyprodukowanych w samych Chinach.
 • @fretka 11:22:02
  Ten monopol Chino oddali chciwi oligarchowie.
  W "Chinach taniej" dodatkowe zyski.. przenosimy przemysł z drogiej USA do tanich Chin.
  Taki to był mechanizm.
  Ale Chiny owszem tanie ale chcieli, żądali udziałów w technologii.
  Przejmowali, opanowywali technologię przy okazji.
  Zyski w części musiały zostać w Chinach.
  Dzisiaj wymagania Chin dla zagranicy jeszcze wzrosły.

  Polska też chciała być tania ale w trybie kolonii którą rządzili namiestnicy zagranicy.
  Chiny zawsze były krajem w pełni suwerennym.

  Taka zasadnicza różnica między krajem suwerennym a krajem który własną suwerenność oddał w ręce wrogiej zagranicy (solidaruchy oraz KK z JPII na czele).
 • @Oświat 15:23:59
  Chyba kol. nikander robił już ankiety, może go podpytaj jak się to robi i umieść na kilku portalach? Choć mały odsetek (świadomych) Polaków się może wypowie?

  Bo pomysł jest przedni.
 • @Oscar 14:00:52
  "...Jest bezpieczna o ile nie będzie miała instalacji wojskowych na swoim terenie zagrażającym skutecznie Rosji...."
  Podajesz argument na rzecz migracji od dużej armii do SILNEJ Obrony Terytorialnej.
  Armii zostałoby lotnictwo, OPL, marynarka, ale już nie ZWARTE siły lądowe.
  Wyposażonego, wyszkolonego i broniącego "WŁASNEGO" domu żołnierza chyba trudno pokonać?
  Zwłaszcza kosztowo to źle wypada, ubić 100 wojaków w wiosce za 10mln USD? ROZPROSZENIE jest IMO odpowiedzią na "współczesne uzbrojenie". Choć Rosjanie (niestety) mają uzbrojenie kasetowe. (USSA chyba też).
 • @Talbot 11:14:51
  Może to przykre jest dla Ciebie, jednak właśnie Trump i Putin niszczą NWO.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY