Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Czy Polska powinna ufać Rosji?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjskie media: Siły USA w Polsce to potwierdzenie nieufności do Rosji. „Reakcja Rosji może być ostrzejsza niż radziecka”

 

Starania Polski o przyjęcie znaczących sił amerykańskich to sygnał potwierdzający wzrost nieufności w relacjach między Europą i Rosją; pojawienie się w Polsce dywizji USA może być bodźcem do dalszej konfrontacji – ocenia dziennik „Wiedomosti”.”Reakcja Rosji może być ostrzejsza niż radziecka” dodaje na koniec.

Gazeta powołuje się na publikacje w Polsce na temat planów rozlokowania na terytorium kraju sił USA i na doniesienia, że władze polskie są gotowe zainwestować do 2 mld dolarów na pokrycie związanych z tym kosztów.

„Nie wiadomo na razie, czy Waszyngton zgodzi się na przerzucenie całej dywizji do Europy Wschodniej. Jej rozlokowanie raczej nie zmieni radykalnie układu sił w regionie, jeśli wziąć pod uwagę liczebność polskiej armii i sił rosyjskich znajdujących się na zachodnich granicach (Rosji)” – oceniają „Wiedomosti”, powołując się na opinię szefa moskiewskiego ośrodka Carnegie Dmitrija Trenina.

Inny ekspert, Aleksandr Konowałow z Instytutu Ocen Strategicznych, wyraził opinię, że rozlokowanie tych sił „prowokuje drugą stronę do działań w odpowiedzi, co jest na rękę jastrzębiom po obu stronach”. Jego zdaniem sytuacja coraz bardziej przypomina czasy zimnej wojny, gdy ZSRS i Zachód rozmieszczały dodatkowe siły w Europie.

„Jednak reakcja Rosji może być ostrzejsza niż radziecka” – piszą „Wiedomosti”, zauważając, że tym razem duża jednostka sił NATO znalazłaby się bliżej granicy rosyjskiej, niż było to w odniesieniu do granicy ZSRS w latach 70. i 80. XX wieku. Zdaniem gazety, niepokojąca byłaby perspektywa pojawienia się w regionie Bałtyku dodatkowych pocisków rakietowych Iskander.

Dziennik ocenia, również powołując się na opinię Konowałowa, że niewielkie garnizony sił NATO, które pojawiły się po 2014 roku, nie wydają się już krajom Europy Wschodniej wystarczającą gwarancją bezpieczeństwa, państwa te widzą bowiem, że manewry rosyjskie w zachodniej części kraju stały się w latach 2014-17 częstsze i większe. „Wiedomosti” odnotują rosnące wydatki na obronność w Polsce, krajach bałtyckich, Finlandii i Norwegii.

Kraje europejskie „denerwują się nie tylko z powodu manewrów, rozlokowywania w zachodnich regionach Rosji dodatkowych wojsk i najnowszego uzbrojenia” – wskazują „Wiedomosti”. Jak dodają, przyczyną są również „nie zawsze stosowne” wypowiedzi przedstawicieli Rosji.

Dziennik przypomina, że w 2015 roku ambasador Rosji w Danii Michaił Wanin oświadczył, że jeśli Dania przyłączy się do systemu obrony przeciwrakietowej, to okręty tego kraju staną się celami dla rosyjskich rakiet.

Na podobne wypowiedzi pod adresem Polski i Rumunii w kontekście tarczy antyrakietowej pozwolił sobie w 2015 roku ówczesny wicesekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji Jewgienij Łukjanow.

Dążenie Polski do rozlokowania na jej terytorium znaczących sił armii USA przy pokryciu kosztów przebywania amerykańskiego zgrupowania jest złym sygnałem, potwierdzającym wzrost wzajemnej nieufności między krajami europejskimi, szczególnie z byłego bloku socjalistycznego, a Rosją” – wskazują „Wiedomosti”.

Nczas.com/ PAP/ rmf24.pl

 

//nczas.com/2018/05/29/rosyjskie-media-sily-usa-w-polsce-to-potwierdzenie-nieufnosci-do-rosji-reakcja-rosji-moze-byc-ostrzejsza-niz-radziecka/

KOMENTARZE

 • Kurwa mać
  od ufania to są UFO-lodzy

  Czy Polska powinna ufac USA? (ustawa 447)
  czy Polska powinna ufac Żydom?

  czy Polska powinna była ufać Brytyjczykom w 1939?

  kurwa mać ...
 • @MacGregor 12:07:34
  swoją drogą, ta pała w ocenie nie jest ode mnie, bo nie oceniam tesktów kopiowanych

  pozdr
 • @MacGregor 12:09:30
  Ta Pała jest dla rosyjskich mediów.
  Może to żydowsko-amerykańska agentura?

  I spokojnie bez nerwów - Rosja i tak jest regionalnym mocarstwem. Może ustawiać wuropejczyków do pionu - gorzej z USA.
 • kabaret
  ,„Jednak reakcja Rosji może być ostrzejsza niż radziecka”

  To znaczy jaka?
  Bo radziecka, to byśmy mieli po trzech dniach radzieckie czołgi w Warszawie.
 • @MacGregor 12:07:34
  Są jeszcze zdrowo myślące media, wbrew kompleksowi militarnemu Rosji.
 • @MacGregor 12:07:34
  Cały czas zwracam na to uwagę. Trzeba być niespełna rozumu, albo zdrajcą, jeżeli ponownie chce się zainstalować obce wojska na naszym terytorium. W historii tak już jest, że gdy Polska była okupowana, to stacjonowali w niej obcy żołnierze. Jaki okupant takie wojsko.Te wojska nie mają bronić Polski a jedynie sprowokować wojnę z Rosją. Polskojęzyczni mają te wojska także aby w razie gdyby Polacy się zbuntowali, to użyją tych wojsk przeciwko nam. Polskojęzyczni dążą do połączenia Polski z Ukrainą. I samo w sobie nie musiałoby to być złe, tyle że oni chcą nam zrobić wojenkę, żeby jak najwięcej Polaków i Ukraińców zginęło. Wtedy można zrobić Polin i z ludzi zrobić niewolników. Sojusz Polski z USA skończy się tak samo jak sojusz Kurdów w Syrii zostaną wykorzystani i porzuceni jak tylko przestaną być potrzebni USA. Wystarczy tylko, że Rosja postawi sprawę na ostrzu noża. Który to starozakonny patriota wpadł na ten genialny pomysł. Czy to czasem nie jest pomysł aby tylnymi drzwiami wyprowadzić z kraju miliardy złotych i płacić kasę w myśl Ustawy 447 amerykańskiego Knesetu. Może lepiej od razu zrezygnować z niepodległości i ogłosić się kolejnym stanem USA. Nazwisko tego geniusza powinni znać wszyscy rodacy. To jest skandal a nawet zdrada sprowadzać obce żołdactwo do Polski, klękać przed USA i żebrać o utworzenie bazy i jeszcze płacić za to 2mld. W dobie wojny atomowej dywizja USA nas nie obroni, natomiast dzięki PiS będziemy mieli okazję jako pierwsi wyparować. Fobie i kompleksy ludzie z PiS powinni leczyć u psychologa i psychiatry a nie wciągać w to kraj. Finlandia w czasie caratu była pod panowaniem rosyjskim, później była straszna wojna z ZSRR, dzisiaj nie do pomyślenia jest sytuacja taka jak w Polsce, mimo trudnej historii. Takich zbójów i bandytów do Polski zapraszać, taka ulepszona wersja krzyżaków. Przykładem Sajgon. Gwarancja bezpieczeństwa to amerykańskie wojska. Amerykanie bardzo sprawnie uciekli, ich przydupasy zostali na lodzie. Warto żeby pamiętali o tym wszyscy, którzy budują swoje bezpieczeństwo na amerykańskich gwarancjach.
 • @Oświat 12:22:29
  //To znaczy jaka?
  Bo radziecka, to byśmy mieli po trzech dniach radzieckie czołgi w Warszawie.//

  A teraz nie.Teraz inaczej.Po trzech dniach nad miejscem kiedyś będącym Warszawą ,opadnie pierwszy pył.
  W końcu ewolucja ze swym prawem postępu robi swoje.
 • @MacGregor 12:07:34
  PRZEMÓWIENIE SIERGIEJA ŁAWROWA DO POLAKÓW

  Oczywiście… możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę, nastawiać rakiet, ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie.. to "wasz wybór"…ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje, co ma w zwyczaju czynić, pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją, co by nie dziwiło…lub gdyby pusta rakieta nami : "kakaja reakcja" "przypadkiem" spadła choćby metr na naszą stronę… to wiedzcie.., że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu, jak po Iraku, że "Amerykanie nas oszukali"…Między Odrą, a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie, nie będzie komu was łopatami zgarniać, nie dowiecie się nawet, kto zaczął, a kto wygrał, nie dowiecie się z pewnością…Powstanie nowa kraina… Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior… no…Nie będzie ganiania z kałachami po lasach… zabawy w chowanego, o.. nie… błysk wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają…
  W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk…, ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji…w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie, że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK Europy, jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy , miejsce pierwszego starcia…"Samobójczy Opóźniacz", byle jak najdalej Ameryki, jak najbliżej głupich Polaków. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane, które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niźli te wojskowe, a mianowicie: Ile m 2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys. mieszkańców, ile ich jest budowanych rocznie… hę ? Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić, tylko dzień w dzień szczują na nas, chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ? To ja wam to powiem kochani: 0,93 m2 schronu /100 tys…Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200 m pod ziemią, albo czmychnie na Bliski Wschód, albo na Hawaje… a co z wami…co z wami koledzy liuby myje… pytam was ?
 • @MacGregor 12:07:34
  Władimir Putin siedział w wygodnym skórzanym fotelu i leniwie skakał po kanałach. Nagle jego wzrok przykuła znajoma twarz. Z zaciekawieniem zaczął słuchać, co do powiedzenia na temat rozmieszczenia rakiet w Obwodzie Kaliningradzkim ma prezes rządzącej partii, pewnego środkowoeuropejskiego mocarstwa. Znajoma twarz spoważniała i złowrogo patrząc w kamerę zaczęła mówić: Mamy do czynienia z aktem terroru! Oburzenie na sprawców tej zbrodni musi także przekładać się na oburzenie wobec tych, którzy wspierają sprawców tej zbrodni! grzmiał niewysoki dżentelmen. Prezydent Putin zadrżał. Wzrok tego kurdupla wydawał się bezbrzeżnie zły, przepełniony czystą nienawiścią i pewnością siebie. Roztrzęsiony podszedł do telefonu i wezwał na rozmowę osobę, o której wiedział, że powie mu wszystko bez owijania w bawełnę. Po chwili w pokoju pojawił się wąsaty jegomość dzwoniąc medalami, które były przypięte do munduru. Panie generale niech pan mi powie tylko szczerze. W wypadku konfliktu, po ilu miesiącach bylibyśmy w stanie ewentualnie zająć Warszawę? Generał pogładził wąs, zmarszczył brwi i dłuższą chwilę milczał. Sześć… Sześć miesięcy? To naprawdę szybko zdziwił się prezydent... Sześć godzin poprawił się generał. Władimir Putin spokojnie usiadł w swoim wygodnym, skórzanym fotelu. W jego dłoni kołysała się szklanka z 20 letnią whisky. Tymczasem w telewizji mikroskopijny imperator z poważną miną groził palcem w stronę kamery…
 • Nie tak dawno temu pewien Ukrainiec,
  taki od banderowców, w tv rosyjskiej powiedział, że ta ustawa IPN to pod publiczkę a władze Polski i Ukrainy i tak będą pić sobie z dzióbków.
  Okazało się to nawet i prawdą.
  Teraz powiedział, że Ukraina nie ufa Polsce, która ściąga do siebie wojska USA, ponieważ mogą być one użyte przeciwko Ukrainie.
  Znając doktrynę Rosji, że jakakolwiek prowokacja ze strony Zachodu ( czyli np. z terenu Polski) będzie skutkować odwetem Rosji na teren USA, dla Ukraińców podejrzana jest ta chęć Polaków na stacjonowanie jankesów na terenie Polski.
  Tak myślą Ukraińcy a przynajmniej ten poplecznik Poroszenki.
 • @lorenco 13:16:33
  Źydzi amerykańscy mają interes wspierać Ukrainę i Ukraińców sciaganych do naszego kraju przeciwko Polsce, ale jaki mieliby interes wspierać Polskę przeciwko Ukrainie? Panie Lorenco, zalecam samodzielne myślenie, a nie jakieś tam banderowskie banialuki.
 • @stanislav 14:12:27
  To nie moje myślenie:) Przedstawiłem fakt, co politolog -banderowiec mówił w rosyjskiej tv i tyle.
  Jest coraz większe prawdopodobieństwo, że Ukraińcy znów będą chcieć przytulić się do Rosji i stąd wywody owego banderowca; może banialuki a może nie.
 • Wychodzi szydło z worka
  Dlaczego „rozwód" Europy z Rosją jest niemożliwy

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/805/44/8054485.jpg

  "Ponadto, zauważa polityk, wspólna przestrzeń gospodarcza od Lizbony do Władywostoku mogłaby stać się bodźcem dla Europy, co jest szczególnie aktualne w kontekście planów utworzenia przez Chiny nowego jedwabnego szlaku.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805298054540-Sputnik-rozwod-Europa-Rosja/

  Pakt Ribbentrop-Mołotow - IV rozbiór Polski oraz kolejne traktaty i tajne protokoły niemiecko-rosyjskie

  http://www.1939.pl/przed-wybuchem-wojny/pakt-ribbentrop-molotov/molotov-ribbentrop-stalin-1939.jpg
 • @MacGregor 12:07:34
  BINGO!

  pozdrawiam
 • @ikulalibal 12:37:24
  W sedno.. niestety postęp to jedno, ekonomia to drugie, a polityka oderwana od tego, no i narracja medialna to jeszcze inna bajka. Teraz Rosja wysłała by sprzęt na zezłomowanie jak w Gruzji, jechałby 5 dni, dojechałby do Warszawy i z powodu sankcji na Iran nie mieli by pieniędzy aby zatankować na Orlenie ropę po 10zł.. kolejny "Cud nad Wisłą" o którym historycy będą rozpisywać się :( Mocarstwa podpisały by traktat w Hajfie na mocy którego powstaje Polin na wschodzie Polski i Zachodzie Ukrainy, wschód Ukrainy anektuje Rosja, a zachód Polski anektują Niemcy.. i Polski nie ma..tylko co z tym USarmy? myślę, że stworzą enklawy z ramienia ONZ na terenach bogatych w surowce naturalne. Przesmyk Suwalski nie może dostać się poza jurysdykcję Polin.. tak to widzę z poziomu talmudycznej geostrategii.. mamy przejebane :((((((
 • Могила Путину ???
  https://pbs.twimg.com/media/DeX9G-JVMAAV7PW.jpg
 • Current mood
  https://pbs.twimg.com/media/DeXaf09XUAAj71m.jpg
 • @kula Lis 67 12:41:27
  Ech ten Ławrow opowiadał straszne bajki, zupełnie jak moja babcia o smokach i czarownicach, aby przestraszyć.
  Jest oczywiście kilka możliwych scenariuszy, ale jeśli by rozważyć ten nuklearny, to będzie on dla Polski w ,,miarę łagodny”.
  Spadnie jedna rakieta na pałac prezydencki i będzie po Warszawie, spadnie po jednej rakiecie na Radzikowo i tam gdzie będą instalacje amerykańskie i będzie po amerykanach.
  Dwie minuty później na terenie miedzy Odrą i Bugiem zapanuje pokój.
  Wojna przez jakiś jeszcze czas będzie się toczyła na innych obszarach i kontynentach. Zapewne jednak nie dłużej jak do wieczora.
  Później nastąpią zmiany klimatyczne.
 • @wk..ny 17:42:22
  // mamy przejebane//

  A jednak fascynujące jest móc obserwować jak realizuje się przeznaczenie.
  A realizuje się ono mimo wszystko.To jest mimo usilnych prób odwrócenia tego co ponoć nieuchronne.
  I w tym miejscu pierwsza,można nawet powiedzieć ontologiczna refleksja.
  Czy przeznaczenie realizuje się wbrew wszystkiemu czy może realizuje się tylko wtedy gdy zachodzą próby przeciwdziałania owemu przeznaczeniu ?
  Gdyby dajmy na to król Lajos po wysłuchaniu wyroczni nie zrobił absolutnie nic aby temu zapobiec czy wszystko to co się później wydarzyło wydarzyło by się? Czy nie wydalony z rodzinnego domu Edyp zabiłby własnego ojca myśląc że to obcy intruz ? czy ożeniłby się z piękną wdową Jokastą gdyby wzrastał w rodzinnym domu pod opieką własnej matki? Nie.Wszystko to nigdy by się nie zdarzyło gdyby Lajos nie podjął działań mających na celu powstrzymanie łańcucha fatalności..
  Jednym słowem im szybciej i dalej uciekamy tym prędzej się przybliżamy.Fascynujące.

  https://www.youtube.com/watch?v=pf8dwwxq0Ho&t=234s
 • @Oświat 18:13:21
  Teraz widać pianie z zachwytu nad potęgą USA, która nas będzie wzmacniać. Tylko, że rotacyjnie i jak mówi Kiepski: "ale nie za darmo panie Paździoch, nie za darmo"!
 • @ikulalibal 18:21:12
  ja te wszystkie mitobajki zaszufladkowałem..
  nie ma tam cienia społeczeństwa!

  Taki Dawid Goliata pokonał, a ja chcę, aby Dawida Polacy pokonali.
  Rozumiesz?? Byłem na Giewoncie 5 razy, rycerz nie wstał, ale rycerza obudziłem w sobie.. kurwy Kalksteiny i Kornhausery nawet nie zasługują na skazę na mym mieczu.. dla nich latarnia sfinansowana ze środków UE będzie najodpowiedniejsza.. powróz wk..ni rolnicy ze snopowiązanki upletą..
 • @kula Lis 67 20:26:42
  rotacyjność polega na tym, że są jakieś umowy nie pozwalające na stały pobyt.. DB zarabia na transporcie czołgów w dwie strony.. taki kruczek prawny.. prawnicy usraelscy znaleźli szczelinę w prawie i kożystają..

  nie mam im tego za złe, raczej szanuję..chciałbym aby tej klasy prawnicy zajęli się polską konstytucją.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY