Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

'Putingate'

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosjanie zakłócą jesienne wybory. Czarnym koniem wyborów samorządowych w Polsce będą internetowe „trolle” Putina

 

 

 

Rosjanie przygotowują się do nadchodzących wyborów samorządowych w Polsce. Wbrew pozorom celem Rosjan nie jest sfałszowanie wyników czy też wypaczenie ich pod konkretną grupę wyborców, ale takie działanie, które jak najbardziej podzieli Polaków. W skrócie chodzi o to, abyśmy sami skakali sobie do gardła. Działania rosyjskich cyberwojsk zostały dostrzeżone nie tylko w wypadku wyborów amerykańskich, ale także podczas referendum w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej i ogłoszenia niepodległości przez hiszpańską prowincję autonomiczną – Katalonię. W Polsce wpływanie na wybory samorządowe ma być „próbą generalną” przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r. i prezydenckimi w 2020 r.

Wojna XXI w.

 

 

Według ustaleń amerykańskich śledczych Rosjanie zaczęli mieszać w amerykańskich wyborach już w 2014 r., znacznie wcześniej niż obecny prezydent Donald Trump postanowił kandydować. Wielka ława przysięgłych w 2018 r. oskarżyła 13 Rosjan o ingerencje w wybory USA. Celem ich działań było jednak nie tyle wybranie Trumpa na prezydenta, co właśnie podzielenie amerykańskiego społeczeństwa.

Nawet informacja o tym, że sztab Donalda Trumpa korzystał z pomocy Rosjan przedostała się do opinii publicznej właśnie w wyniku działań… samych Rosjan. Podkopywano od samego początku zaufanie wyborców do amerykańskich mechanizmów demokratycznych, sugerując, że Hillary Clinton i jej zwolennicy mogą posunąć się (i posuwają się) do fałszowania wyborów. Podgrzewano też tematy dzielące amerykańskie społeczeństwo. Te dotyczące religii, imigrantów czy rasizmu. Rosjanie działali tak, aby pomagać sztabowi Trumpa, jednocześnie planując ujawnienie tego faktu i skompromitowanie w ten sposób kolejnego prezydenta. Jakikolwiek byłby wynik wyborów, Rosjanie osiągali swój cel.

Podobny mechanizm zastosowano w czasie kampanii na rzecz niepodległości Katalonii w Hiszpanii. Chodziło bowiem o sianie zamętu w Unii Europejskiej. Javier Lesaca z Uniwersytetu George’a Washingtona przeanalizował tzw. duże dane (ang. Big Data). Okazało się, że praktycznie cały strumień informacji dotyczący głosowania w Hiszpanii był echem rosyjskich mediów. Ok. 32 proc. badanych kont pochodziło z hiszpańskojęzycznej Wenezueli, autorytarnego państewka w Ameryce Południowej słynącego z niechęci kolejnych rządów do demokracji. 25 proc. były to tzw. konta zombi, czyli zarządzane przez bliżej nieznane komputery, a 30 proc. pochodziło od anonimowych użytkowników sieci. Tutaj pokazany jest mechanizm manipulowania opinią publiczną. Prawie 90 proc. przekazu w internecie było sztucznie pompowanym szumem informacyjnym. W takim wypadku dezinformacja po prostu musiała wygrać.

Ten sam mechanizm wsparcia Rosja zrobiła podczas referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Rosjanie chcieli tego, bo wyjście Brytyjczyków osłabia UE i wzmacnia tradycyjnie prorosyjskie elity w Niemczech i Rosji. Ponad rok po głosowaniu ujawniono, że Rosjanie stworzyli ponad 400 specjalistycznych kont zajmujących się propagowaniem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, a także kilkadziesiąt tysięcy fałszywych kont „masowych”. Władze Wielkiej Brytanii oficjalnie oskarżyły rosyjskie cyberwojska zwane „fabrykami trolli” o mieszanie się w wynik głosowań. – Mam dla Rosji bardzo prostą wiadomość: wiemy, co robicie. I nie powiedzie się wam. Nie doceniacie bowiem siły naszych demokracji, nieprzemijającej atrakcyjności wolnych i otwartych społeczeństw oraz zaangażowania zachodnich narodów w sojusze, które nas wiążą – mówiła brytyjska premier Theresa May.

 

Ponieważ w Wielkiej Brytanii jest bardzo duża licząca się grupa muzułmanów (zdecydowana większość z nich to poddani brytyjskiej królowej), to rolą kremlowskich „trolli” (jak nazywani są Rosjanie podszywający się pod Brytyjczyków) jest sianie nienawiści między ludźmi. Chodzi o to, aby prowokować tak zwykłych ludzi, jak i muzułmanów do starć. Im więcej konfliktów, tym Rosjanie bardziej się cieszą.

Ofensywa polska Putina

W Polsce Rosjanie mają parę tematów, którymi się zajmują. Po pierwsze, zajmują się prowokowaniem konfliktów ukraińsko-polskich. Co biorąc pod uwagę zamiłowanie obecnych władz ukraińskich do gloryfikowania zbrodniarzy banderowskich, trudne specjalnie nie jest. Teraz także – według ustaleń Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – Rosjanie zabrali się do podsycania wojny polsko-żydowskiej.

W tym konkretnym wypadku Rosjanie mają w Izraelu naturalnych sojuszników. Bowiem po rozpadzie Związku Sowieckiego do Izraela trafiło kilkadziesiąt tysięcy oficerów i współpracowników sowieckich tajnych służb. Dziś są oni bez większych problemów wykorzystywani np. do atakowania polskiej ambasady w Izraelu czy też pisania antypolskich tekstów w tamtejszej prasie. Kolejne takie wyskoki są potem kolportowane w Polsce, gdzie armia kremlowskich trolli rozprowadza je, prowokując odpowiedzi. Rosjanie grają w tego politycznego ping-ponga sami ze sobą, ale udaje im się wciągnąć do swoich zabaw realnych ludzi, a przede wszystkim elity rządzące. Politykom ciężko bowiem załapać, co jest fałszywym obrazem, a co rzeczywistą reakcją społeczną.

Rosjanie mają w tego typu wojnie największe na świecie doświadczenie. W 1992 r. Zachód za sprawą zbiegłego pułkownika KGB Wasylija Mitrochina otrzymał największe w historii archiwum sowieckiej bezpieki. Z dokumentów Mitrochina wynikało m.in., że cały ruch ekologiczny i antywojenny na Zachodzie był stworzony i wspierany przez Związek Sowiecki. Krótko mówiąc ci, którzy w obronie ludzkości nawoływali do końca wyścigu zbrojeń i przeciwstawiali się np. rozmieszczaniu na Zachodzie broni atomowej, działali w najlepszym wypadku jako „pożyteczni idioci” Kremla. Charakterystyczna dla Sowietów była też akcja wymierzona w Kościół katolicki, a konkretnie w oskarżenie papieża Piusa XII o akceptację hitlerowskiej polityki zagłady Żydów i generalnie o przychylność dla nazizmu. Okazało się, że sztuka Namiestnik. Tragedia chrześcijańska napisana przez niemieckiego dramaturga Rolfa Hochhutha została tak naprawdę wymyślona i „udokumentowana” przez KGB w ramach operacji Seat-12.

Podobieństwo operacji przeciwko papieżowi Pius XII do ostatnich oskarżeń o polski udział w niemieckiej zbrodni Holokaustu nie jest zapewne przypadkiem. Rosyjscy spece od rozgrywania i napuszczania na siebie innych narodów i całych społeczeństw siłą rzeczy powtarzają pewne schematy. A jednym z nich jest również oskarżanie o bycie rosyjską agenturą kierowane pod adresem tych, których rosyjska władza najbardziej nie lubi. Clive Staples Lewis, angielski pisarz chrześcijański, zwykł mawiać, że największym osiągnięciem diabła było sprawienie, iż ludzie uwierzyli, że nie istnieje. W wypadku sztuczek Putina i jego kumpli z KGB najlepszą sztuczką jest to, że wszyscy wiedzą, co robią, jak robią i po co robią, ale i tak duża część ludzi wciąż daje się na to nabierać.

 


Napisane przez Jan Piński

 

https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/5655-rosjanie-zakloca-jesienne-wybory-czarnym-koniem-wyborow-samorzadowych-w-polsce-beda-internetowe-trolle-putina

KOMENTARZE

 • #######
  https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201805/1526633716_cg44ok_600.jpg

  ABW: Rosyjski wywiad po raz pierwszy na tak dużą skalę uruchomił grupy wpływu w Polsce

  http://www.defence24.pl/cache/img/840_472_matched__p0wcvj_de01c913e232d931f4aeb4008bd73a67.jpg

  Dwie Rosjanki, Jekaterina C. i Anastazja Z. zostały zatrzymane w celu wydalenia z Polski - poinformował w piątek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według ABW prowadziły one m.in. działania wymierzone przeciwko polskiej polityce historycznej.


  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zaryn-dwie-rosjanki-ktore-dzialaly-przeciwko-polsce-beda-wyd,nId,2583284#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • Widziano w Lublinie
  Putina ukrytego pod liściem łopianu, skradającego sie w kierunku magazynowanych urn wyborczych. Grozą zawiało.....
  Talbot zachowaj poziom minimalny , choćby przedszkolny.......Polacy są bardziej krytyczni niż Amerykanie a i tam kreowana przez żydomedia, rola przebiegłego Putina w wyborach wywołuje uśmieszek...
 • @ZBYSZEK49 19:06:51
  RUSOFOBIA na świecie bierze się stąd, że Rosji już nikt nie wierzy.
  Zobacz ile państw będących w rosyjskiej strefie wpływów - dało dyla pod skrzydła NATO i USA.
  Czy nie jest coś na rzeczy?
 • Jan Piński ! żydowski propagandzista do skłócania Słowian !
  https://www.wprost.pl/_thumb/5c/6b/0df44fe15a2679cba533244a0512.jpeg

  żyd Piński pisze ! [Kolejne takie wyskoki są potem kolportowane w Polsce, gdzie armia kremlowskich trolli rozprowadza je, prowokując odpowiedzi. ] koniec cytatu tego żyda o nazwisku Piński

  PYTAM ! w jaki sposób są kolportowane te wyskoki w Polsce ? i gdzie są kolportowane te wyskoki w Polsce ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Do żyda @Talbot 19:14:17
  Talbot ty prymitywny żydzie ! pytasz ile państw ?

  1. co ty rozumiesz pod słowem państwo ?
  2. czy to są żydowskie rządy w tych twoich państwach ? bo jak znam życie to rządy żydowskiej mafii nie są utożsamiane z państwem ! bo wy żydzi utrzymujecie się tylko przy pomocy policji tajniackich służb ABW itp.

  przykład .
  3.WŁOCHY ! społeczeństwo włoskie w wyborach wybrali partie które chcą uciec z tych twoich żydowskich skrzydeł !"

  4. Talbot ty żydzie ! a Polaków spytaliście czy chcemy do NATO ? czy może chcielibyśmy być krajem NEUTRALNYM !!!

  5. Talbot ty podły żydzie pytaliście Polaków o stacjonowaniu obcych wojsk w Polsce ? NIE !!!!!

  NIE NIE BYŁO ŻADNEGO PYTANIA DO POLAKÓW CO DO NATO !
  więc żydzie Talbot nie KŁAM że państwa chcą ! to nie państwa a mafia żydowska chce !!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach Polska krajem NEUTRALNYM !
 • @ele 19:30:45
  Twoje oszczercze i agresywne komentarze wskazują, że jesteś przechrzta z ZSRR

  https://capitalbook.com.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_4fbdfd51b1100328a25afc1b922b54b6.jpg

  https://capitalbook.com.pl/userdata/banners/30.jpg

  Za co Żydzi powinni przeprosić Polaków - Jan Piński
 • @ele 19:30:45
  ojj Panie Ireneuszu... proszę mieć zrozumienie dla talbociątka...

  Sz. P. Ruszkiewicz ma rację, że taki troll jest potrzebny na neonie... Ja też ostatnio widzę tego pozytywy bo idealnie nadaje się do ośmieszania SWOICH WŁASNYCH TEZ..
  Zastanawia mnie tylko jak to możliwe, że ktoś nadal płaci mu za wklejki na coraz bardziej żenującym poziomie propagandy...
  Być może mocodawcy coraz bardziej nerwowo obserwują sukcesy Rosji a zoologiczna nienawiść do niej przysłania coraz bardziej zdrowy rozsądek. W efekcie na samym dnie rynsztokowej rusofobicznej propagandy, trolle dwoją się i troją, szukając nowych coraz bardziej absurdalnych sposobów na opluwanie dumnego i niepodległego od syjonistycznej zarazy Narodu rosyjskiego.
 • do żydowskiego propagandzisty @Talbot 19:41:05
  Moja rodzina jest w Herbarzu z 11 wieku ! moi przodkowie wywiezieni byli na SYBIR w 19 wieku za walkę o wolność Polski

  Moja rodzina jest z tytułem hrabiowskim . i ty mi podły żydzie imputujesz ze jestem przechrzta z ZSRR ?

  JESTEM SŁOWIANINEM LACHEM ! jestem za UNIA SŁOWIAN
  bez żydów którzy powinni być wydaleni z Polski do Izraela bo po to Izrael powstał !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . żydzi NIE SĄ POLAKAMI są wrogami !
 • Do żyda @Talbot 19:41:05 !
  Włochy które chcą sie wyzwolić z waszych żydowskich skrzydeł ! i co ?

  pozwolę sobie też wkleić !

  Lider partii Liga Matteo Salvini po odmowie zatwierdzenia składu nowego rządu przez Sergio Mattarellego zażądał od prezydenta Włoch wyznaczenia dzisiaj daty przeprowadzenia nowych wyborów parlamentarnych i zagroził marszem na Rzym.

  „Teraz mówię Mattarellemu, że chcemy daty (nowych) wyborów. Nie będą to wybory polityczne, tylko referendum na rzecz ochrony demokracji… Jutro chcemy poznać datę wyborów albo rzeczywiście ruszymy na Rzym" — oznajmił Salvini podczas transmisji na swoim Facebooku, obiecując, że w poniedziałek zastanowi się nad impeachmentem dla prezydenta Włoch.

  „Mattarella mnie nie zna. Wyraził interesy innych państw, a nie interesy Włochów… Staliśmy się francuską czy niemiecką kolonią. Staliśmy się krajem finansowo okupowanym przez brukselskich demokratów" — oznajmił lider partii Liga.

  Po tylu latach zrzucili maski. Tym razem powstrzymali nas, ale następnym razem im się to nie uda! — podkreślił Salvini.

  Do żądań dymisji Mattarelli dołączyła prawicowa partia Bracia Włoch, która nazwała zdradą działania prezydenta republiki. Lider Ruchu 5 gwiazd Luigi Di Maio zaproponował omówienie w parlamencie impeachmentu prezydenta Włoch i przeprowadzenie nowych wyborów parlamentarnych.


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . o to zamordyzm żydów z Brukseli !
 • @ele 20:20:42
  Do komunisty- słowianina ele

  Popatrz na mój Avatar

  Wielopolscy herbu Starykoń

  http://www.wilanow-palac.art.pl/wielopolscy_herbu_starykon.html

  http://www.wladcy.myslenice.net.pl/Polska/herby/h.starykon.gif
 • @Talbot 20:38:46
  Abramowicz opuścił Izrael po zarejestrowaniu obywatelstwa.
  Rosyjski biznesmen Roman Abramowicz prawie natychmiast opuścił Izrael po spędzeniu kilku godzin w kraju, poinformowane źródło w Jerozolimie. Miliarder skorzystał z prawa do imigracji, które miał ze względu na żydowskie pochodzenie, po tym, jak miał trudności z przedłużeniem brytyjskiej wizy.
  "Przyleciał prywatnym samolotem, dostał dokumenty i już wyjechał z Izraela" - podało źródło pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do składania publicznych oświadczeń w tej sprawie.
  Obywatelstwo izraelskie daje Abramowiczowi prawo do bezwizowego wjazdu do kilkudziesięciu krajów, w tym do Wielkiej Brytanii a status "nowego imigranta" to dziesięcioletnie zwolnienie podatkowe i pomoc w osiedleniu się w nowej ojczyźnie, tak zwanym "koszyku absorpcyjnym".
 • @fretka 21:55:24
  Czy znasz już nowości wydawnicze ? https://www.youtube.com/watch?v=eh71aGzrIZQ&t=1148s
 • @ele 20:20:42
  100 / 100 Brawo Polska . https://www.youtube.com/watch?v=LQkTcPeZogk
 • @ele 19:56:59
  Ele! 5*****!
 • WPS
  Myślałem, że najgłupszy jest niejaki kundel alaskański " husky", a tu patrz pan, jest ktoś kto go twórczo przegonił, niejaki Piński Jan :)))
 • @fretka 21:55:24
  Tak, to dobra nowina, że Żydzi ewakuują się z Rosji:

  https://www.vedomosti.ru/business/articles/2018/05/28/770955-abramovich-izrailya?utm_source=browser&utm_medium=push&utm_campaign=push_notification

  https://www.vedomosti.ru/realty/articles/2018/05/27/770869-mints-uehal-v-london
 • @ele 19:56:59
  Tzw.Zydzi nie powinni byc wyslani do Izraela gdyz nie maja podstaw prawnych i moralnych do tej ziemi nie bedac potomkami prawdziwych Zydow.
  Zreszta z pretensjami to do Cesarstwa Rzymskiego,ktore przetrzebilo narod izraelski i rozeslalo niedobitki po calym owczesnym swiecie.
 • Putin moze wszystko!
  Czy Pan wie,ze wybuchy na Sloncu to sprawka Putina?
 • smierdzaca wazelina
  Pisowi mocno narobil smrodu ichni minister od spraw zagranicznych.Owoz medrzec ten orzekl,ze Polska czyli elyta wadzy musi solidaryzowac sie z USA w sprawie sankcji wobec Iranu.Mysle,ze to agent Putina,no bo zeby az tak obfajdac wlasne ugrupowanie?S
 • @Talbot 19:14:17
  Po tak "rekordowej" ocenie postu, wrażliwy autor zeżarłby publicznie swój krawat. Swój ciągle nosisz....?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY