Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
781 postów 6333 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Sponiewierana prawda, czyli car z nosem Pinokia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Pocisk, który zestrzelił malezyjskiego Boeinga, nie należał do Rosji”

 

Rosja wije się jak piskorz, myli tropy, wykręca kota ogonem, wszelkimi sposobami próbuje umknąć pogoni. Już przygwożdżona dowodami Międzynarodowej Grupy Śledczej JIT w sprawie zestrzelenia samolotu Malaysia Airlines nad Donbasem w 2014 r., próbuje wyprowadzić kontruderzenie. Złapana za rękę mówi ustami prezydenta: to nie moja ręka.

Śledztwo w sprawie zestrzelenia samolotu i śmierci wszystkich znajdujących się na pokładzie pasażerów i załogi, łącznie 298 osób, trwa już prawie cztery lata (o śledztwie pisałam tu kilkakrotnie, m.in. //labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2017/07/05/i-beda-na-nich-trybunaly/). W tym czasie JIT skierowała do Rosji konkretne zapytania, na które nie otrzymała odpowiedzi. Jednocześnie Rosja domaga się dostępu do materiałów śledztwa, zaznaczając, że w przeciwnym razie nie będzie mogła uznać jego wniosków. W rosyjskich mediach ponownie wytworzono wielkie ilości sztucznej mgły, podniesiono szum, wrzucono małe i większe porcję „dezy” (dezinformacji), rozciągnięto kilometry makaronu, by zawiesić go na uszach publiczności. Macerowane są stare wątki: o rzekomym ukraińskim samolocie na kursie kolizyjnym z malezyjskim boeingiem, o ukraińskiej rakiecie i in. Nic się kupy nie trzyma, ale mąci wodę.

Wczoraj Międzynarodowa Grupa Śledcza podczas konferencji prasowej podała (a właściwie potwierdziła), że pocisk, którym zestrzelono samolot kompanii Malaysia Airlines, został odpalony z Buka, należącego do 53. brygady wojsk rakietowych rosyjskiej armii, stacjonującej w Kursku. Holandia i Australia dziś wystąpiły z oficjalnymi oświadczeniami, w których oskarżyły Rosję o udział w zestrzeleniu samolotu, co było konsekwencją pogwałcenia przez Rosję norm prawa międzynarodowego. Jednocześnie zaapelowały do Rosji, aby podjęła współpracę na rzecz ścigania i ukarania winnych. Unia Europejska i NATO wezwały Moskwę, aby przyznała swoją odpowiedzialność za tragedię lotu MH17. Departament Stanu USA zaapelował, aby „Rosja przestała kłamać w tej sprawie”.

Moskwa plącze się w zeznaniach, ale odrzuca wszelkie zarzuty pod swoim adresem. JIT powiada: pocisk przyjechał na Ukrainę z Kurska, oto numer, oto zdjęcia, oto szlak bojowy Buka, z którego rakietę wystrzelono. Rosyjskie Ministerstwo Obrony Rosji zaraz oświadcza, że ta rakieta to wedle wszelkiego prawdopodobieństwa była ukraińska. Jednym słowem wznawiana jest stara rosyjska śpiewka, że zestrzelenia dokonały ukraińskie siły, choć poza zwerbowanymi przez Rosję rzekomymi świadkami nikt tego nie jest w stanie potwierdzić.

Sam prezydent Putin zabrał głos. Zapytany wprost o sprawstwo tragedii odrzucił zarzuty sformułowane na podstawie skrupulatnego międzynarodowego śledztwa. – Nie, to nie nasza rakieta – mówi. – Rosja nie uzna rezultatów śledztwa, jeżeli nie zostanie doń dopuszczona, jeśli nie będzie mogła sprawdzić prawdziwości dowodów. Jednym słowem, Rosja chce być sędzią we własnej sprawie, aby zaprzeczać dowiedzionej oczywistości. Warto może zwrócić uwagę, że prezydent Putin podczas całej konferencji prasowej (zorganizowanej przy okazji forum ekonomicznego w Petersburgu i wizyty tam prezydenta Macrona) był wyluzowany, sypał dowcipami w swoim firmowym stylu, uśmiechał się dobrotliwie, na ile pozwalały mu świeżo ostrzyknięte botoksem policzki. I tylko w momencie, gdy padło pytanie o feralny lot i rosyjskie sprawstwo zestrzelenia samolotu, zaczął podrygiwać, nienaturalnie często wzruszać ramionami, nie panował nad twarzą, wykrzywioną grymasem, z oczu sypały mu się iskry. Nie, to nie nasza rakieta! – zapamiętajmy te słowa. Prezydent Putin nie ograniczył się do tego twierdzenia, ale wygłosił płomienną tyradę o winie Ukrainy – bo nie zamknęła przestrzeni powietrznej w strefie działań bojowych. I w ogóle to ma na sumieniu zestrzelenie cywilnego samolotu. Owszem, był taki wypadek. Wypadek zbadano, winę stwierdzono. Można w tym kontekście przypomnieć panu prezydentowi Putinowi inny kazus: zestrzelenie przez ZSRR cywilnego samolotu koreańskiego w 1988 r. Wtedy też Moskwa szła w zaparte i twierdziła, że nie ma z zestrzeleniem nic wspólnego.

Grupa dziennikarzy śledczych Bellingcat opublikowała wyniki swoich poszukiwań odnośnie konkretnych osób, które są odpowiedzialne za tragedię MH17. Wskazała na oficera GRU Olega Iwannikowa vel Andrieja Łaptiewa, który podczas operacji we wschodniej Ukrainie używał pseudonimu Orion i dowodził obecnymi w Donbasie rosyjskimi siłami. Nagrania jego rozmów, które posłużyły identyfikacji, można posłuchać np. tu: https://theins.ru/politika/103853.

Ministerstwo obrony Rosji miało na komunikat Bellingcat gotową odpowiedź: wskazane osoby już dawno zostały zwolnione z wojska. Anegdota. Gdyby to nie było takie strasznie smutne.

 

//labuszewska.blog.tygodnikpowszechny.pl/2018/05/25/sponiewierana-prawda-czyli-car-z-nosem-pinokia/

 

____________________________________________________________________________________

 

Putin cz 1/3 Jak pokonał oligarchów Jelcyna

Putin cz 2/3 Politkowska, Gruzja, Miedwiediew

Putin cz. 3/3 Nawalny, Ukraina, Trump

 

KOMENTARZE

 • O punktów
  1. Członkiem zespołu śledczego jest Ukraina.
  2. Rosja, pomimo usilnych starań, nie ma dostępu do śledztwa i możliwości bieżącego odniesienia sie do podejmowanych wątków.
  3. Wszyscy członkowie zespołu śledczego muszą wyrazić zgodę na ogłaszane wyniki śledztwa (w tym oczywiście Ukraina).
  Pytanie
  Czy wyniki tzw. śledztwa mogą być inne?!?
  zibi
 • @zibi333 09:29:57
  http://a403.idata.over-blog.com/4/07/87/18/sjburat1-Kopie-1.jpg
 • @Talbot 10:06:18
  Zobacz jak ukraiński myśliwiec poszatkował kokpit, seriami z działka karabinu maszynowego Su..

  https://www.youtube.com/watch?v=KztrBycmE88
 • Zestrzelić samolot BUK-iem to nie taka łatwa
  do ukrycia sprawa.Można nawet powiedzieć że wręcz przeciwnie .
  Gdyby tak nie było któż odkryłby że lot 1812 Siberia Airlines został skasowany przez Ukrainę właśnie BUK-iem300 .
  Szczątki wpadły do morza a Ukraina szła w zaparte.Do dnia dzisiejszego idzie w zaparte choć wypłaciła odszkodowania. https://en.wikipedia.org/wiki/Siberia_Airlines_Flight_1812
 • „Pocisk, który zestrzelił malezyjskiego Boeinga, nie należał do Rosji”
  https://img6.dmty.pl//uploads/201606/1465144842_utjwql_600.jpg
 • @Talbot 10:30:09
  //Zobacz jak ukraiński myśliwiec poszatkował kokpit, seriami z działka karabinu maszynowego Su.//

  A co się teraz dzieje z pilotem tego Su 25 ? Prawda to że w marcu popełnił samobójstwo ? krąży taka informacja ale kto ją tam wie ?

  https://www.wprost.pl/swiat/10111809/ukrainski-pilot-znaleziony-martwy-rosjanie-oskarzali-go-o-zestrzelenie-malezyjskiego-boeinga.html
 • @ikulalibal 11:10:12
  Zawsze twierdziłem, że Rosjanie i Ukraińcy, to jeden naród.
  Rosjanie i Ukraińcy mają za durniów świat zachodni - i wydaje im się, że obojętnie jaką bzdurę wypuszczą, to wszyscy im uwierzą.
  Na Sputniku publikowali zrzuty radarowych ekranów pisząc, że to ukraiński Su zestrzelił samolot z działek.
  Teraz piszą znowu, że to Ukraińcy zestrzelili samolot BUK iem.
  Ukraińcy prezentują nagranie z transportem wyrzutni na Donbas - Rosja mówi, że to nie jej wyrzutnia.
 • @ikulalibal 11:10:12
  I po co wy Rosjanie stawiacie Pały - chcecie zakląć rzeczywistość?
 • @Talbot 11:41:35
  PO to aby wykazać ,że notka,którą Talbot przedrukował z żydobolszewickiej gadzinówki jest gó...o warta .oczywiście 1*

  Rosjanin
 • @Talbot 11:41:35
  Lubię to odczucie, kiedy wiem że ktoś kłamie. I czytam te bzdury dla rozrywki....
  A jeszcze jak jest to Łabuszewska - pełnia szczęścia.
 • Łapaj narkomana albo dlaczego milczy Navalny!
  Air Force Uncovered LSD Use Among Airmen Guarding Nuclear Missiles
  http://wlrn.org/post/air-force-uncovered-lsd-use-among-airmen-guarding-nuclear-missiles
  Illegal drugs are changing the basis of the food chain in rivers
  https://www.independent.co.uk/news/science/illicit-drugs-are-changing-the-basis-of-the-food-chain-in-rivers-a7208991.html
  Mussels In Waters Off Seattle Test Positive For Opioids
  https://www.huffingtonpost.com/entry/mussels-seattle-positive-for-opioids_us_5b08906ee4b0568a880b719c?guccounter=1
 • @fretka 12:40:16
  Witamy w metro San Francisco
  https://twitter.com/pravdiva_pravda/status/991619365824016389
 • co do tragedii.
  Nie interesuje się za bardzo tą katastrofą ale mnie w pierwszej kolejności interesowało by kto w trakcie lotu tego samolotu zmienił nad Polską jego zaplanowaną trajektorię lotu? Kto zmienił bezpieczną trasę dla cywilnego samolotu na trasę przebiegającą nad strefą gdzie prowadzona wtedy była "czynna" wojna z udziałem wojsk powietrznych włącznie? Gdy to zostanie jasno ustalone, znajdą się także i winni zestrzelenia.
 • Typowa fałszywa operacja psychopatów.
  Minęły trzy lata, odkąd samolot rozbił się na polu na Ukrainie, samolotem, który został uznany przez większość światowych i kontrolowanych mediów za malezyjskie linie lotnicze MH17 z lotniska Schiphol w Amsterdamie.

  (Uwaga, drastyczne zdjęcia ofiar)

  https://www.liveleak.com/view?i=fbf_1429163375

  Teraz jestem przekonany, że nigdy nie było lotu MH17 od Schiphol, że cała historia jest bardzo cuchnącą kupą gówna, a prawda jest tak szokująca i niepokojąca, że ​​niewielu poza spiskiem w Internecie odważyło się nawet to rozważyć.

  Samolot, który rozbił się na Ukrainie, był w rzeczywistości lotem malezyjskich linii lotniczych MH370, który zniknął kilka miesięcy wcześniej. Samolot był pełen trupów - pasażerów MH370, zamordowanych, a ich ciała zostały zabezpieczone chemikaliami.

  Zapomnij o jakimkolwiek reportażu medialnym, to wszystko kłamstwa i rozrywki, zamiast tego przejdź bezpośrednio do głównego źródła - Ukraińców, którzy byli tam na ziemi i byli świadkami tego, co spadło z nieba, a skończyło się na rozprzestrzenianiu całego krajobrazu.

  Film u góry tego artykułu ujawnia prawdę w szczegółach graficznych, po obejrzeniu go, nie pozostawisz wątpliwości, że to rzeczywiście był MH370, wraz z ładunkiem rozkładających się azjatyckich ciał. Jeśli cokolwiek stanie się z wersją youtube, możesz również znaleźć ten film na Liveleak.
  Narrator posiadający ponad 5000 zdjęć z miejsca katastrofy Mh17 wskazuje na liczne dziwne anomalie związane z ofiarami z MH-17.

  1) Świecący barwnik fluorescencyjny w pobliżu pierwszego ciała
  2) Silny zapach formaldehydu w powietrzu
  3) Brak krwi na trupach i wokół nich
  4) Rozdęte zwłoki wilgoci
  5) Ofiary nie wyglądające na europejskie - twierdzi, że najbardziej wyglądała na Azjatkę
  6) Dziwne martwe ptaki, w tym niebiesko-żółta ara, która, jak na ironię, ma ten sam kolor, co ukraińska flaga przy znaku 3:10. Jest to tropikalny ptak, który zastanawia się, dlaczego leciał samolotem z Amsterdamu do Azji Południowo-Wschodniej. Normalnie można się spodziewać, że takie zdarzenie może mieć miejsce w drugą stronę.
  7) Stwierdziła, że ​​dane telefonu komórkowego nie zawierały zdjęć z 2014 r., A jedynie zdjęcia z 2013 r.
  8) Niebiesko-czarne usta na ofiarach
  9) Stwierdziła, że ​​paszporty były zupełnie nowe i nieużywane

  Brytyjski tabloidowy rag " The Daily Star" , należący do żydowskiego syjonistycznego pornografa Richarda Desmonda, nazwał wszelkie wyobrażenie, że oficjalna historia nie jest prawdziwa, a trupy są nieaktualne jako "dziwaczne teorie spiskowe", które powinny być traktowane jako kolejne potwierdzenie, że syjonistyczni kryminaliści chcą zatuszować swoje okrutne morderstwo.
  "Oni nie żyli PRZED rozbiciem" Oświadczenie o skazanym na zagładę locie MH17

  Jak widać z poniższego artykułu Sputnika, Stany Zjednoczone są głęboko zaangażowane w ukrywanie i wraz z Izraelem, bez wątpienia są odpowiedzialne za całą sagę MH370-MH17.

  Zastanawiam się, dlaczego Rosjanie i Malezyjczycy nie wyeksponowali całej tej farsy na chorobliwą i odrażającą bajkę. Rosjanie muszą mieć wszystkie dowody potrzebne do tego, ponieważ mieli dni na zbadanie miejsca katastrofy i muszą wiedzieć co najmniej tyle samo, co miejscowi w Donbasie, co jest wystarczające, aby móc to wszystko wyeksponować. "
  Tłumaczenie automatyczne z:
  https://www.veteranstoday.com/2018/05/26/mh17-was-really-mh370/
 • @zibi333 09:29:57
  Oskarżony bez prawa wglądu do dowodów czyli bez prawa do obrony ?
  Drugi mocno podejrzany odwrotnie ... uczestniczy w śledztwie z prawem weta .

  To przecież jawna kpina z obiektywizmu to złamanie wszystkich zasad rzetelności śledztwa.

  Łatwo sobie wyobrazić co by się stało gdyby Rosjanie oddali Polsce fundamentalne dowody w sprawie Smoleńskiej (oryginały nagrań oraz sam wrak). Mielibyśmy identyczne co do standardów śledztwo.
  Wynik byłby oczywisty.

  Kim są ludzie którzy takie metody stosują, promują, uprawiają.., wykorzystują.
  Taka moralność nie mieści się ani w Słowiańskiej duszy ani w Słowiańskiej głowie.
  Są takie kreatury uważające się za ludzi którym takie metody nieustannie chodzą po głowie i rajcują duszę.

  Talbot przemyśl to sobie.
 • @Talbot 10:57:12
  Punktują cię Talbot Słowianie.
  Nienawidzisz prawdy, prawda Talbot ?
 • @Oscar 16:33:31
  Punktują mnie słowianie wschodni i mi to lata.
  Należę do Słowian zachodnich - nie do Rusinów i Ukraińców.
 • Znowu straszą...
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/640/01/6400160.jpg

  „Bazy w USA w Polsce to ekspansyjne działania NATO, które nie pozostaną bez odpowiedzi"

  https://pl.sputniknews.com/polska/201805288047950-Bazy-USA-Polska-NATO-Rosja-bezpieczenstwo/

  Rosja dba o swoje bezpieczeństwo - Polska nie może?
 • @Talbot 17:17:51
  /Rosja dba o swoje bezpieczeństwo - Polska nie może?/
  Rosja faktycznie dba o swoje bezpieczeństwo, ale czy instaluje dywizje Chińczyków?
  Ściąganie obcych wojsk to dbanie o bezpieczeństwo Polaków, już Konrad Mazowiecki w przeszłości się o tym przekonał
  Panie Talbot, zasłużona pała, może Husky pomoże...
 • @hamurabi 17:46:29
  Rosja zacieśnia stosunki wojskowe z Chinami. Mniejsze państwa Azji zaniepokojone

  http://www.defence24.pl/cache/img/550_800_crop__p4fcb9_c3bb532f317a073551ba60d262297f83.jpg

  http://www.defence24.pl/rosja-zaciesnia-stosunki-wojskowe-z-chinami-mniejsze-panstwa-azji-zaniepokojone
 • @Talbot 17:01:38
  Punktują cie Polacy.
  Ty nie jesteś reprezentatywny dla Narodu Polskiego.
  Jesteś ekstremą albo wręcz obcym ciałem.
  Z poziomu zakłamania wnoszę że raczej obce koszerne ciało.
  Ten sam poziom moralności i przywiązania do prawdy.
  To jest zjawisko kulturowe.
  To nie jest Słowiańska kultura.
 • @Stara Baba 14:34:17
  100/100 Polecam.Pzdr. http://xportal.pl/?p=15250
 • @Talbot 17:17:51
  https://tomaszmajewskishow.wordpress.com/2014/07/19/zestrzelenie-boeinga-777-nad-ukraina-ale-kto-jest-winny/
 • @Repsol 18:31:47
  Nie wiem kto strącił samolot.
  Faktem jednak jest, że na rosyjskich portalach wypisywali totalne bzdury w tym temacie. To, że Rosja jest znana z odwracania kota ogonem i wypierania się w żywe oczy swoich postępków - jest to prawda ogólnie znana.
  Putin poprzez swoją propagandę sprawił to, że jemu prawie nikt nie wierzy.

  1983 r. – koreański Boeing 747
  https://i.wpimg.pl/730x0/m.gadzetomania.pl/jj-f2e4b4b5106975a3e5e81e10700cd.jpg


  https://gadzetomania.pl/1547,tragedie-w-przestworzach-ataki-na-samoloty-cywilne-znacznie-wiecej-wiecej-niz-podaja-media

  I też się nie przyznawali...
 • @Repsol 18:31:47
  Efektem tego, że Rosjanom nikt nie wierzy - jest masowe wstępowanie państw do NATO.
 • @Talbot 19:02:25
  Myślałem, że w swoim fanatyzmie jesteś jednak inteligentniejszy....
 • @Oscar 16:20:28
  "Oskarżony bez prawa wglądu do dowodów czyli bez prawa do obrony ?
  Drugi mocno podejrzany odwrotnie ... uczestniczy w śledztwie z prawem weta .

  To przecież jawna kpina z obiektywizmu to złamanie wszystkich zasad rzetelności śledztwa."

  Strzelasz powyżej pokrywki autora ;-)

  Pozdro!
 • @Talbot 19:06:37
  Szwajcaria ?.
 • @Talbot 17:17:51
  https://www.politico.eu/article/nato-poland-offers-us-up-to-2-billion-for-permanent-american-military-base/
 • Ani Hitler ani Stalin ani Musolini Szwajcari nie zaatakowali i NIKTINNY NIE WYBIERA SIĘ PO ZŁOTE RUNO i inne SKARBY?
  .


  http://m.neon24.pl/b5ca1749ae09315d25ce6ed083441281,0,0.png  .
 • @Krystyna Trzcińska 22:13:07
  No proszę , pewnie chodziło o Białoruś . Pzdr. :)))
 • @Oscar "Drugi mocno podejrzany odwrotnie ... uczestniczy w śledztwie z prawem weta"
  .

  http://m.neon24.pl/c8f91b9d4eaa809bbdf976c3209a8d03,0,0.png
  .
 • @Talbot 11:37:29
  " Zawsze twierdziłem, że Rosjanie i Ukraińcy, to jeden naród.
  Rosjanie i Ukraińcy mają za durniów świat zachodni - i wydaje im się, że obojętnie jaką bzdurę wypuszczą, to wszyscy im uwierzą."
  wzorowali się na swoich władcach z południa i do dziś sa marnymi naśladowcami. Starczy przykład Jedwabnego

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY