Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
860 postów 7041 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Inteligentny Projekt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ślady kosmicznego projektu wielkości kilku mikrometrów !

 
Teoria Inteligentnego Projektu mówi, że „aby wyjaśnić całość informacji bogatej w struktury biologiczne, potrzebne są inteligentne przyczyny, i te przyczyny są doświadczalnie wykrywalne”. Pewne biologiczne cechy żywych, albo mniej żywych struktur sprawiają, że nie możemy się zgodzić ze standardową teorią Darwina, która mówi o stworzeniu świata w wyniku „przypadku”. Darwin nie posiadał odpowiednich środków technicznych by zajrzeć w głąb atomowych bioukładów. Uważamy, że człowiek został zaprojektowany przez Inteligencję. Skoro logiczny projekt jakim jest Wszechświat i cała przyroda wymaga inteligentnego projektanta, a widzimy te naukowe fakty bioinżynierii, oznacza to, że Projektant istnieje naprawdę. Są trzy najważniejsze argumenty za słusznością Teorii Inteligentnego Projektu: (I) całość nieredukowalna, (II) całość złożona i (III) zasada antropologiczna.

 

I - "Całość nieredukowalna" została zdefiniowana przez Michaela Behe w książce pt. „Czarne Pudełko Darwina” jako „...pojedynczy system, który składa się z kilka dopasowanych oddziałujących na siebie nawzajem części, co ma wpływ na podstawowe funkcje, gdzie usunięcie jakiejkolwiek części spowoduje, że system przestanie funkcjonować”.
 
 
II - "Całość złożona" - skoro "całość złożoną" można odnaleźć w działających organizmach, to mówi się w takim przypadku o istnieniu jakieś formy kierownictwa, które musi wyjaśnić ich pochodzenie i złożenie. Argument o "złożonej całości" uznaje, że jest niemożliwe dla złożonych biosystemów, by zostały one rozwinięte przez przypadkowe procesy. Na przykład, w pokoju, gdzie znajduje się 100 małp i 100 maszyn do pisania, po tysiącach lat może w końcu dojść do napisania kilku słów, albo być może nawet do napisania zdania, ale nigdy nie doszłoby do napisania jednej ze sztuk Szekspira. O ile bardziej skomplikowany jest proces życia i bioinżynieryjnych struktur z punktu widzenia biologii, niż sztuka Szekspira?!
 
III - Zasada antropologiczna mówi o tym, że ziemski świat i wszechświat są „świetnie przystosowane” do tego, by zapewnić życie na jeden z planet Układu Słonecznego. Gdyby stosunek cząsteczek w atmosferze ziemi został zmieniony nieznacznie, wiele gatunków bardzo szybko przestałoby istnieć. Gdyby ziemia była kilka kilometrów bliżej albo dalej od słońca, wiele gatunków przestałoby istnieć. Istnienie i rozwój życia na ziemi wymaga bardzo wielu warunków i muszą one być doskonale „dostrojone”, że byłoby niemożliwe, aby wszystkie te warunki zaistniały przez przypadek i w chaotyczny sposób ! Jakaś Inteligencja musiała doprowadzić do tego by wszystko to zadziałało w jednym kosmicznym momencie ! (7 dni stworzenia)
 
Choć Teoria Inteligentnego Projektu nie stara się zidentyfikować źródła inteligencji ( czy to był Bóg czy też potężne cywilizacje UFO, itp.), ogromna większość teoretyków Inteligentnego Projektu składa się z teologów. Uważają oni, że pojawienie się projektu zapewniającego istnienie naturalnego świata dowodzi istnienia Boga. Jest jednakże także kilku ateistów, którzy nie mogą odrzucić, że dowód na projekt jest silnym argumentem, ale nie są skłonni do tego, by uznać Osobę Boga Stwórcy. 
 
 
Są też tacy, którzy wierzą w boga wieloosobowego, np. w postaci cywilizacji technologicznych o mocach nieograniczonych, jednak pozostaje pytanie skąd te cywilizacje się wzięły, kto je powołał do istnienia. Teoria Inteligentnego Projektu nie jest biblijnym Kreacjonizmem. Ważne jest rozróżnienie między tymi dwoma poglądami. Biblijni Kreacjoniści wychodzą od wniosku, że biblijny opis stworzenia jest czymś, w co można wierzyć, czymś właściwym; życie na Ziemi zostało zaprojektowane przez Inteligentnego Stwórcę ( Boga), szukają zatem naukowych dowodów, by poprzeć ten wniosek. Teoretycy Inteligentnego Projektu wychodzą od dowodów naukowych i docierają dzięki nim do wniosku, że życie na Ziemi zostało zaprojektowane przez Inteligentnego Stwórcę ( kimkolwiek mógłby On być). Dzięki takim poglądom i badaniom, gdy tylko wyjrzymy za okno, możemy dostrzec całkiem inny świat, inny od tego jaki lansują ogólnoświatowe ośrodki dezinformacji ! My w nim tajemniczo uczestniczymy, żyjemy w tej rzeczywistości, doświadczamy jej przemieszczając się po tej planecie w zaprojektowanych do tego celu ciałach.
"My" - to znaczy kto ? Proszę kliknąć
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Chiny rozpoczęły misję kosmiczną na niewidoczną stronę Księżyca
  https://tylkoastronomia.pl/sites/default/files/styles/large/public/moon-3261374_1920.jpg

  W niedzielę rano czasu lokalnego, Chiny oficjalnie rozpoczęły nową misję kosmiczną. Rakieta nośna Długi Marsz 4C wyniosła z Centrum Startowego Satelitów Xichiang sondę, która aktualnie zmierza w kierunku Księżyca. Queqiao będzie towarzyszyć łazikowi, który jeszcze w tym roku zostanie wysłany na Srebrny Glob.

  Sonda Queqiao będzie miała kluczowe znaczenie w misji Chang’e 4 – ponieważ łazik zostanie dostarczony na niewidoczną z perspektywy Ziemi stronę naszego naturalnego satelity, chińscy naukowcy nie będą mogli nawiązywać z nim łączności. Queqiao będzie odrywać rolę łącznika, co rozwiąże problem z komunikacją.

  https://tylkoastronomia.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/w020180522494171144508.jpg

  Źródło: Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna

  Sonda kosmiczna zostanie umieszczona na księżycowej orbicie w taki sposób, aby mogła zapewnić niemal ciągły kontakt między Ziemią a łazikiem. Chiny planują już w najbliższych miesiącach, jeszcze w tym roku, wysłać na niewidoczną stronę Księżyca lądownik z łazikiem, który rozpocznie badania w Basenie Biegun Południowy – Aitken. Jest to największy znany krater księżycowy o średnicy 2500 km i głębokości 13 km.

  https://tylkoastronomia.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/aitken.jpg

  Mapa topograficzna basenu Biegun Południowy – Aitken, wykonana na podstawie danych uzyskanych przez sondę Kaguya – źródło: Ittiz/CC BY-SA 3.0

  W ramach tej misji, Chiny zamierzają między innymi dostarczyć na Księżyc zamknięty i odpowiednio zabezpieczony w małym pojemniku ekosystem, zawierający sadzonki ziemniaków oraz jaja jedwaników, aby sprawdzić, czy możliwa jest tam hodowla roślinności w specjalnych szklarniach. Miałoby to istotne znaczenie, gdyby Chiny decydowały się utworzyć tam stałą kolonię ludzką.

  Źródło:
  http://www.bbc.com/news/science-environment-44198673

  https://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/chiny-rozpoczely-misje-kosmiczna-na-niewidoczna-strone-ksiezyca
 • Dlaczego NASA nie wróciła na Księżyc?
  https://www.youtube.com/watch?v=Rg72Mdao2yg
 • ANONYMOUS: Wiemy, co rząd znalazł na Antarktydzie
  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2018/04/anonymous-Antarktyda-USA-571x300.jpg

  Najnowszy komunikat ostrzegawczy z grupy hakerów Anonimowych wskazał na zwrot w kierunku Antarktydy po tym, jak grupa hakerska ujawniła informacje prowadzące do podejrzeń o amerykańskie zaangażowanie wojskowe na Antarktydzie.

  Grupa przekazała mediom bardzo niewiele informacji, ale przecieki od Anonymous sygnalizują amerykański projekt rozwoju wojskowego na niezamieszkałym kontynencie. Zobacz pierwsze ogłoszenie wideo grupy Anonymous:
  (zalecane włączenie napisów PL)

  https://www.youtube.com/watch?v=ZGq1iZb6l28

  Grupa hackerów, opublikowała swoje przesłanie, wskazali, że ogromna ilość sprzętu wojskowego została niedawno zakupiona i rozmieszczona na Antarktydzie przez rząd Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do wielu spekulacji, co może być przyczyną takiego postępowania.

  Wcześniejsze poszukiwania wojskowe na Antarktydzie były prowadzone przez admirała Richarda Byrda, bohatera Amerykanów za jego wyczyny odwagi, w tym przelot z powodzeniem przez oba bieguny samolotem. Stany Zjednoczone postanowiły przeprowadzić wyprawy na Antarktydę. Ale wiele osób stawia pytanie, czy te ruchy są przedwojenną agresją lub eksploracją zasobów? Prawdopodobieństwo wystąpienia globalnych napięć na tle konkurencyjnych partnerów handlowych z USA, takich jak Chiny i Rosja, wydaje się być bardziej prawdopodobne.

  W drugim filmie Anonymous ponownie zwraca uwagę na kilka nieprawidłowości związanych z Antarktydą, tym razem sprzed wielu lat. W latach 1983-1997 badacze i naukowcy badający raport z Antarktyki obserwują spodek latający, w formie „srebrnego dysku”, który krąży wokół Gór Transantarktycznych. Załoga badaczy zgłosiła również, że widziała dużą dziurę obok starożytnych ruin, położoną zaledwie 5 mil od geograficznego bieguna południowego. Wszystko to odbywało się wokół tego samego obszaru, przypuszczalnie strefy zakazu lotów.

  Podczas awarii samolotu badacze byli zmuszeni przelecieć nad strefą zakazu lotów, a spoglądając w dół, widzieli coś, czego nigdy nie powinni zobaczyć. Pod powierzchnią lodu było widać pozaziemską bądź ludzką bazę badawczą. Naukowcy, którzy tam działali, zniknęli na dwa tygodnie, a kiedy znaleźli się kilka mil dalej, piloci, którzy na nich natrafili, powiedzieli, że naukowcy wyglądali na przestraszonych. Drugi film Anonymous można obejrzeć tutaj:

  (zalecane włączenie napisów PL)

  https://www.youtube.com/watch?v=xnfmFfIQWTs

  Niezależnie od tego, co sądzisz o istnieniu tych baz badawczych, Anonymous stwierdziło, że tego rodzaju działalność jest nadal wykonywana przez rząd Stanów Zjednoczonych na Antarktydzie do dnia dzisiejszego. Anonymous powiedzieli, że dowiemy się więcej na ten temat w następnym przesłaniu grupy Anonimowych hakerów.

  https://www.koniec-swiata.org/anonymous-wiemy-co-rzad-znalazl-na-antarktydzie/
 • @Talbot 18:12:03
  A tymczasem:
  Eutanazja Coaster.
  Litewski inżynier wynalazł kolejkę górską do eutanazji. Jeździec jest poddawany serii intensywnych ruchów, które wywołują różne wyjątkowe doświadczenia: od euforii do dreszczyku emocji, od widzenia w tunelu do utraty przytomności i, w końcu, śmierci.
  http://julijonasurbonas.lt/euthanasia-coaster/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY