Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
838 postów 6722 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Tak trzymać

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brygada US Army na stałe w Polsce? Ruch Senatu

 

 

Nabiera tempa dyskusja o rozmieszczeniu na stałe wojsk amerykańskich w Polsce. Amerykański Senat chce zbadać możliwość stałego bazowania w naszym kraju brygady wojsk USA.

 

Komisja obrony amerykańskiego Senatu, kierowana przez Johna McCaina (posiedzeniem kierował jego zastępca Jim Inhofe, z uwagi na ciężką chorobę senatora) skierowała do dalszych prac projekt ustawy National Defense Authorization Act, określającej zasady prowadzenia polityki obronnej i jej finansowania na rok fiskalny 2019. Zgodnie z komunikatem w projekcie umieszczono zapisy, zobowiązujące sekretarza obrony do przedstawienia raportu na temat „wykonalności i celowości stałego stacjonowania brygadowego zespołu bojowego US Army w Polsce”.

Senatorowie chcą więc aby Pentagon zbadał możliwość rozmieszczenia w Polsce brygady ogólnowojskowej. Choć w treści komunikatu nie mówi się tego wprost, prawdopodobnie chodzi o brygadę pancerną. Takie jednostki są bowiem rotacyjnie obecne na wschodniej flance (z dowództwem w Polsce). Z kolei lżejsze brygady – zmotoryzowana na transporterach Stryker oraz powietrzno-desantowa we Włoszech stacjonują w Europie na stałe. Takie jednostki łatwo też jest przerzucić na dużą odległość, nawet drogą lotniczą, w przeciwieństwie do brygady pancernej.

Przygotowany w komisji projekt to głos w dyskusji. Na razie trafi on pod głosowanie w Senacie. Następnie obie izby Kongresu będą w ramach konferencji musiały uzgodnić tekst ustawy NDAA, która po zaakceptowaniu w głosowaniu trafi na biurko prezydenta. Już dziś można jednak powiedzieć, że deklaracja senatorów świadczy o rosnących szansach na stałe stacjonowanie wojsk w Europie, w tym w Polsce.

 

Projekt NDAA 2019 przygotowany w Izbie Reprezentantów również zawiera bowiem zapisy dotyczące stałego stacjonowania wojsk w Europie, w tym – między innymi – jednostek wsparcia logistycznego i brygady lotnictwa bojowego. Z kolei w ubiegłym roku armia amerykańska poinformowała wstępnie, że zamierza sformować na nowo w Europie brygadę artylerii z dwoma batalionami MLRS, batalion obrony przeciwlotniczej bardzo krótkiego zasięgu i kompanię materiałów pędnych i smarów. Na razie nie wiadomo o konkretnych decyzjach w tym zakresie.

Jednocześnie w USA zwiększana jest liczebność wojsk lądowych, co może ułatwić formowanie nowych jednostek. Jest raczej mało prawdopodobne (choć nie niemożliwe), aby Amerykanie chcieli przenosić duże istniejące formacje z kontynentu, gdyż to oznacza „utratę” miejsc pracy, a także mniejszą swobodę manewrowania odwodami po różnych teatrach działań wojennych.

Sytuacja może się zmienić, jeżeli chodzi o tworzenie dodatkowych jednostek. Dowódcy w USA są świadomi, że armia potrzebuje w Europie wsparcia ze strony artylerii rakietowej, lotnictwa wojsk lądowych czy wojsk pancernych. Obecność rotacyjna tych ostatnich to jednak mocne obciążenie dla jednostek, jak i dla samych żołnierzy (rozłąka z rodziną itd.), choć równolegle jest to dobra okazja do szkolenia na teatrze europejskim. Z kolei wybranych jednostek wsparcia, przynajmniej w czynnej US Army jest po prostu za mało, aby zapewnić odpowiedni potencjał w formie ciągłej obecności rotacyjnej. Mowa tu przede wszystkim o artylerii dalekiego zasięgu i naziemnej obronie przeciwlotniczej.

W USA toczy się więc dyskusja i rozważane są różne warianty. Głos senatorów jest o tyle istotny, że mówi wprost o rozmieszczeniu dodatkowej brygady w Polsce. Wiadomo, że Amerykanie analizują możliwość rozlokowania dodatkowych jednostek również w innych lokalizacjach, w tym w Niemczech, gdzie mają już gotowe instalacje.

O rozmieszczenie wojsk amerykańskich zabiega jednak polski rząd. W niedawnym wywiadzie dla Defence24.pl podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski powiedział: „Przekazaliśmy Amerykanom naszą propozycję wraz z uzasadnieniem, i obejmuje ona rozmieszczenie dywizji wraz z jednostkami bojowymi. Podchodzimy jednak do tej sprawy elastycznie i będziemy rozważać różne rozwiązania zakładające stałe wzmocnienie amerykańskich zdolności na terenie Polski (…) Przewidujemy wsparcie dla Amerykanów zarówno na etapie budowania, jak i późniejszego utrzymywania obecności w Polsce. Mogę powiedzieć, że nasza propozycja jest atrakcyjna, ale nie wykracza poza pewne precedensy, jakie w tym zakresie przyjęto w innych państwach ściśle współpracujących ze Stanami Zjednoczonymi".

Jeżeli USA podejmą decyzję o zwiększeniu stałej obecności wojskowej w Europie, to część dodatkowych jednostek może trafić do Polski. Na razie jednak nic nie jest przesądzone, a na proces decyzyjny w Stanach Zjednoczonych mogą mieć wpływ  wewnętrzne i zewnętrzne zmiany polityczne, nastroje w Kongresie, wahania sytuacji gospodarczej i dostępność środków finansowych, zaangażowanie w innych obszarach itd. Gdyby jednak do Europy zostaliby skierowani dodatkowi żołnierze wraz z dowództwem dywizji, mogłoby ono otrzymać w podporządkowanie na przykład istniejące już brygady w Niemczech i we Włoszech jak i nowo formowane brygady pancerne, pododdziały OPL, artylerii i logistyczne. Ewentualne umieszczenie tych jednostek w Polsce będzie mieć istotny i korzystny wpływ na strategiczne bezpieczeństwo RP.

Jakub Palowski
Jakub Palowski
 

KOMENTARZE

 • Rosja broni się przed inwazją....
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/803/24/8032435.jpg

  Nowy rosyjski okręt desantowy na Bałtyku

  W Kaliningradzie zostanie zwodowany okręt desantowy „Piotr Morgunow”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805258032487-sputnik-rosja-okret/
 • Armia USA to siły zbrojne globalnej mafii żydowskiej.
  Tylko idiota może myśleć że Armia USA w Polsce będzie bronić Polski i narodu Polskiego.
  Ta armia to siły zbrojne głębokiego państwa USA a to państwo jest państwem żydowskim.
  Oni bronią interesów interesów globalnej mafii żydowskiej a nie Polskich ..

  To jest niestety wielki dramat dla Narodu Polskiego.
  Każdy bunt Narodu Polskiego zostanie krwawo stłumiony siłą militarną USA
  (czyli siłami militarnymi globalnej mafii).
  Pomogą w tym miejscowe "milicje" zainstalowanych w Polsce Ukraińców.

  To przemyślenia pozostawiam pytanie kim muszą być ludzie którzy Polakom taki los przygotowują z wielkim entuzjazmem (Macierewicz, Błaszczak) a to tylko marionetki, nie oni podejmują decyzję w Polsce.
  zresztą nikt w Polsce nie podejmuje decyzji.. decyzje przychodzą z zewnątrz.

  Moim zdaniem układ PISu z globalną mafią jest taki.
  W gospodarce "rupta co chceta" (Polska jako przyszłe pole bitwy i tak skazana na jest na zagładę tak jak Naród Polski
  W Polityce zagranicznej musicie robić co wam nakażemy.

  Warto poczytać co Ławrow mówi o przyszłości Polski pod takimi rządami.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/04/przemowienie-siergieja-lawrowa-do-polakow/

  Warto zauważyć że dokonanie holocaustu na Narodzie Polskim rękoma Rosjan jest wprost marzeniem globalnej mafii żydowskiej nienawidzącej przecież Polaków w sposób całkiem nieskrywany.

  A wszystkie to osiągnięcia na razie polityczne (pomijam grabieże gospodarcze) zawdzięczamy polityce solidaruchów oraz KK z JPII na czeli
  Ta Polityka od samego początku prowadzi wprost do zagłady Polki i Narodu Polskiego. I nie ma w tym nic dziwnego bo solidaruchy to agentura globalnej mafii żydowskiej i to mafią żydowska ustala politykę jaką prowadzi Polska pod rządami solidaruchów.

  Jest jednak światełko w tunelu... ale to mogą być jednak zwidy...zbyt wybujałej wyobraźni
 • @Oscar 08:16:20
  "Armia USA to siły zbrojne globalnej mafii żydowskiej."

  Te same siły żydowskie stworzyły Armię Czerwoną - teraz też rosyjską.
  Czy myślisz, że Putin będzie bronił Słowian w tym Polaków przed globalną armią żydowską?
 • @Autor
  Ile to nas będzie kosztować?

  I drugie: skąd tylu amerykanów? Przecież oni nie mają już ludzi, którzy by się mogli być tymi żandarmami świata, a wojska lądowe muszą mieć zaplecze.
  Spytaj staszka kieliszka. Będzie nabór do USArmy?
  Nasi kibice są gotowi przejąć ten sprzęt.
 • @Oscar 08:16:20
  //A wszystkie to osiągnięcia na razie polityczne (pomijam grabieże gospodarcze) zawdzięczamy polityce solidaruchów oraz KK z JPII na czeli //

  //ale to mogą być jednak zwidy.//

  a nie mogą a są
  masz je nadzwyczaj często
 • "Jesteśmy częścią rosyjskiej strefy wpływów.
  To, że rozpadło się radzieckie imperium, nie oznacza, że z tej części świata zniknęły rosyjskie interesy"

  https://img6.dmty.pl//uploads/201804/1522857299_y7qubl_600.jpg
  Oni potrafią wpływać na opinię publiczną, to podstawowa praca ich wywiadu – mówi gen. Andor Sandor, ekspert ds. bezpieczeństwa specjalizujący się w zwalczaniu terroryzmu, w latach 2001–2002 szef czeskiego wywiadu wojskowego w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

  Zdaniem Sandora w ten sposób realizują swoje geopolityczne cele w Europie.

  Za przykład podaje działania organizacji protestujących przeciwko rozmieszczeniu w latach 80. amerykańskich rakiet Cruise w Wielkiej Brytanii czy doprowadzenie do rezygnację przed trzema laty Czech z budowy u siebie amerykańskiego radaru będącego częścią tarczy antyrakietowej.

  Przypomina, jak Rosjanie manipulują opinią publiczną:

  Robią to tak: rozpowszechniają np. informację, że gaz łupkowy to problem, bo mogą zostać zanieczyszczone podziemne zasoby wody. Nie bagatelizuję problemów ekologicznych, ale jeśli rozpowszechni się tego typu informacje wśród organizacji ekologicznych, to po nich powtórzą to samo media. Dalej wszystko jest już bardzo proste. Opinia publiczna dowiaduje się, że może zostać zniszczone środowisko naturalne, woda będzie zanieczyszczona, że nie znamy skutków wydobycia w przyszłości i wkrótce jest przeciw gazowi łupkowemu.

  Dlaczego jednak poddają się tym manipulacjom politycy?

  Brakuje dziś mężów stanu na skalę Winstona Churchilla czy Margaret Thatcher. Są tylko politycy, których wzrok nie sięga dalej niż do dnia wyborów. Oni najbardziej się boją, że nie zostaną powtórnie wybrani, boją się podejmować niepopularne decyzje. Jeśli słyszą zewsząd, że łupki są złe i większość jest przeciw, to ze strachu będą tacy sami.

  - mówi generał. Jego zdaniem „powinniśmy zrobić, co w naszej mocy, by powstrzymać Rosjan i nie tylko ich, przed wpływaniem na proces podejmowania decyzji przez polityków”.

  Jest absolutnie konieczne, by widzieć, co Rosjanie robią w Europie, jak realizują swoje cele geopolityczne. Jeśli nie będziecie tego dostrzegać, to będziecie podejmować błędne decyzje polityczne i poniesiecie porażkę.

  Były szef czeskiego wywiadu uważa, że Rosja zrobi wszystko, by utrudnić Polsce prowadzenie odwiertów na złożach gazu łupkowego. M.in. wywierając wpływ na opinię publiczną.

  To bardzo znacząca i ważna część rosyjskiej polityki zagranicznej i działalności wywiadu. Rosjanie zaczęli tak działać między I a II wojną światową i robią to dalej. Jedyna różnica polega na tym, że nie jest to już KGB, lecz FSB, ale to, jak się nazywa organizacja, nie ma przecież żadnego znaczenia.

  Zapytany, czy Unia Europejska może nas wyciągnąć z kłopotów, odpowiada:

  Jesteśmy częścią rosyjskiej strefy wpływów. To, że rozpadło się radzieckie imperium, nie oznacza, że z tej części świata zniknęły rosyjskie interesy. Generalnie przyszłość Europy w dużym stopniu zależy od rozwoju sytuacji w dwóch krajach: Rosji i Turcji.

  Przyjrzyjmy się Amerykanom. Amerykanie wydobywają gaz łupkowy. Ceny są znacznie niższe niż dawniej i teraz oni ten gaz jeszcze eksportują. Rosjanie to obserwują. Mają własne zasoby, ciągle spore, i żeby przetrwać, muszą zachować swoich odbiorców. Prowadzą podstępną politykę, np. budując rurociągi omijające Polskę i kraje bałtyckie. To instrument polityki zagranicznej Rosji. Właśnie takim instrumentem jest Nord Stream. Postępowanie Rosjan mnie nie zaskakuje – gdybym był na ich miejscu, zrobiłbym to samo.

  Gen. Sandor tak opisuje możliwości istnienia ośrodków rosyjskiego wpływu:

  To bardzo trudna sprawa. Kiedy powiedziałem publicznie, że czeska organizacja Nie Dla Radaru była wspierana przez Rosjan, powiedzieli mi: „Proszę nam pokazać rachunek bankowy, na który przesłali nam pieniądze". Ale przecież Rosjanie nie są głupcami, żeby robić to w ten sposób.

  Każda ambasada, nie tylko rosyjska, ma w swoich szeregach oficerów wywiadu pod przykrywką dyplomatów i członków zwykłego personelu. Są też oficerowie zgłoszeni oficjalnie jako przedstawiciele wywiadu, więc druga strona doskonale wie, że pan X jest pracownikiem FSB. I to jest pierwsza pula ludzi, gdzie można ich znaleźć. Ale jest też cały szereg zwykłych firm, np. polsko-rosyjskich czy rosyjskich, które z łatwością mogą wysłać gdzieś ludzi. Ci prowadzą normalne interesy, ale jednocześnie robią coś więcej, a ich biznes jest tylko przykrywką. Dziennikarze też czasem wprost lub pośrednio pracują dla wywiadu. Mam nadzieję, że to was nie zaskakuje, bo dosłownie w każdym zawodzie można znaleźć kogoś, kto robi coś zgoła innego, niż deklaruje.

  I wreszcie gorzka konkluzja, dotycząca rosyjskiej strefy wpływów w naszej części Europy::

  Myślę, że już przegraliśmy w tej grze albo lada moment przegramy. To nie zdarzy się w ciągu pięciu lat, lecz może w ciągu 20–30 lat. Mamy teraz wyjątkowy okres 70 lat pokoju w Europie, ale nie mamy żadnej gwarancji, że kolejne 70 lat też takie będzie. Niestety, wielu ludzi myśli, że wszystko jest w porządku i będziemy mieli pokój przez następnych tysiąc lat.

  Sandor obawia się, że artykuł 5. Traktatu Waszyngtońskiego (gwarantujący krajom NATO solidarną reakcję całego sojuszu w przypadku zaatakowania któregoś kraju członkowskiego – przyp. red.) „będzie przestrzegany przez wszystkie państwa członkowskie zawsze i bezwzględnie”. Gdzie więc szukać gwarancji bezpieczeństwa? W stosunkach z USA:

  Są kluczowe. Ktoś może powiedzieć, że to ślepa wiara w Amerykę, ale nie szkodzi. Znam ograniczenia Amerykanów, ale to ciągle kraj, który dwa razy przybył Europie na pomoc w czasie dwóch wojen światowych. Powinniśmy podtrzymywać ich zainteresowanie Europą. Plan Rosji to wyparcie Amerykanów z Europy, bo oni w Europie nie boją się nikogo. Jest tylko jeden kraj na świecie, którego nazwę, gdy się pojawia, Rosjanie traktują bardzo poważnie... No, może dwa.

  Warto zwracać uwagę na takie głosy z zagranicy - rozsądku w kwestiach fundamentalnych. Gdy ktoś wypowiada takie słowa w Polsce, za chwilę jest oskarżany o sianie spiskowych teorii. Trudno się dziwić - jak mówi gen. Sandor, "w każdym zawodzie można znaleźć kogoś, kto robi coś zgoła innego, niż deklaruje".

  znp, rp.pl
  Zdjęcie None
  autor: Zespół wPolityce.pl
 • @Talbot 08:28:36
  Putin gra z żydami bardzo ostrożnie.
  Ma ich u siebie sporo i to na znaczących pozycjach.
  Rosyjscy żydzi są siła Putina w walce z globalną mafią żydowską.
  Putin chce rozbić globalną mafię nie krzywdząc zwykłych lojalnych żydów.

  Dzięki "swoim" żydom w globalnej mafii Putin wie dokładnie co knuje globalna mafia żydowska... i to jest jego przewaga na globalną mafią.
  Putin żydów nie dopuszcza do tajemnic Rosji (bo wiadomo .. mafia ma swoje wtyki) i trzyma ich w pozycji lojalności wobec Rosji.
  Pół Izraela to Rosyjscy żydzi... to praktycznie rosyjskie "zielone ludziki"
  Putin może sporo namieszać w Izraelu (zmiana władzy, zmiana polityki, zmiana sojuszów...) ma tam pół Izraela "swoich" żydów.
  To dlatego Putin nie chce iść na ostro z Izraelem.
  To nie słabość Putina, to jego siła...

  Podobnie jest na Ukrainie.
  Banderowcy to ekstremalna mniejszość, większość Ukraińców to w istocie Rosjanie z kultury, języka, powiązań rodzinnych, historii...
  Oni wszyscy to też potencjalne zielone ludziki Putina.
  Podobnie jest w Estonii, na Łotwie czy na Litwie.

  Putin nie chce wojny na żadną skalę... czeka aż globalna mafia udusi się sama swoimi długami i inflacyjnym dolarem.

  My Polacy na wolność musimy czekać tak jak 1944r.
  Sami nic nie znaczymy z powodu solidaruchów i KK.
 • @Talbot 09:24:10
  Tego głupawego tekstu nie będę komentował bo szkoda mi czasu. Zastanawia mnie tylko co to to robi na jedynce?
 • @Talbot 09:24:10
  Tak w skrócie to można powiedzieć że każda prawda niewygodna dla zachodnich (globalna mafią żydowska) kłamców to propaganda Putina.

  Mówienie prawdy niebawem zostanie zakazane i wpisane do kodeksy karnego talmudycznego prawa.

  To Orwell w najczystszej postaci.
  Orwell opisywał żydowskie ZSRR i opis pasuje do dzisiejszego żydowskiego zachodu.
  Jest wspólny mianownik.
 • @Oscar 09:36:15
  ,,Oni wszyscy to też potencjalne zielone ludziki Putina."

  A pamiętasz jak te zielone rosyjskie ludziki Putina płonęli w Odessie?
  I co Putin na to?
  Ano nico!
 • Tak trzymać
  Autor
  5*
 • @Oświat 09:49:37
  niewygodne fakty ?
 • @Talbot 09:24:10
  To co wyemitowała rosyjska TV to akurat się zgadza z prawdą. Okupowaliśmy Moskwę przez dwa lata, spaliliśmy Moskwę gdy nas stamtąd pognali. Reszta też prawda.
  Nawet Berlin zdobywaliśmy u boku armii czerwonej.
 • @Oscar 09:29:49
  "Putin gra z żydami bardzo ostrożnie.
  Ma ich u siebie sporo i to na znaczących pozycjach.
  Rosyjscy żydzi są siła Putina w walce z globalną mafią żydowską."

  No popatrz jaki Putin jest przebiegły.
  Tak samo taktycznie rozgrywają mafię żydowską - Duda i aczyński a na Neonie psy na nich wieszają...
 • @Talbot 09:24:10
  Poniżej masz przykład wolności wypowiedzi , wolności badań w państwie solidaruchów czyli w kolonii globalnej mafii żydowskiej.

  https://kodluch.wordpress.com/2018/05/25/25-05-2018-syria-966-dzien-sprzatania-swiata/

  Znana jest maksyma żydowskich kłamców że "czego nie ma w mediach to nie istnieje" i analogicznie "kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się obowiązującą prawdą" .

  To działa ale tylko w warunkach totalitarnej (żydowskiej) cenzury i
  przy pełnej kontroli mediów przez globalną mafię żydowską.

  To takie globalne żydowskie "Hollywood"
  Tyle że nie dla rozrywki ale dla przejęcia władzy nad światem.
  Pierwsze żydowskie globalne udane "Hollywood" to stworzenie legendy żydowskiego Boga i wybranego przez niego "Narodu Wybranego"
  Jadą na tej legendzie od 2000 lat.

  To nie przypadek że żydzi stworzyli Hollywood .. oni to robią od 2000 tys lat i widzą że kłamstwo to najsilniejsza ich broń.
  każdy uczciwy człowiek łatwo staje się ofiarą dla kłamcy zwłaszcza kłamcy profesjonalnego który kłamstwo wyssał z własnej liczącej minimum 2000 lat kultury i religii.
  Skuteczność żyd~w polega na perfekcyjnych umiejętnościach okłamywania swoich ofiar w szeroko rozumianym sensie.

  Taka lichwa i jej reklama to najczystsze robienie w konia ofiary lichwiarza...
  "Niskie raty" frajer się cieszy ale niskie raty oznaczają że zapłaci lichwiarzowi więcej. A tak się reklamuje banki w Pollin.
  To tylko przykład... innych są tysiące...wystarczy tworzyć jakiekolwiek media w rękach żydowskich.
 • @Oświat 09:55:24
  //Nawet Berlin zdobywaliśmy u boku armii czerwonej//

  My? Przecież wedłyg pisiorskich patryjotów inaczej żołnierze I AWP to byli "okupanci i ruskie onuce".
 • @Talbot Oscar
  Nie no Duda i Kaczyński nie dorastają do Putina.
  Jeszcze nie odznaczą Johna Danielsa medalami tak jak Putin swojego głównego Lubawiczanina

  https://ic.pics.livejournal.com/wowavostok/76666164/2087443/2087443_original.jpg

  http://fb.ru/misc/i/gallery/6866/1107743.jpg

  Damy sobie buźki?
 • @Oscar 09:59:25
  "Taka lichwa i jej reklama to najczystsze robienie w konia ofiary lichwiarza...
  "Niskie raty" frajer się cieszy ale niskie raty oznaczają że zapłaci lichwiarzowi więcej. A tak się reklamuje banki w Pollin."

  Putin też powinien walczyć z żydowskimi lichwiarzami.
  Powinien obniżyć ceny ropy i gazu i i wykończyć tym samym Amerykę.
 • Bellingcat
  https://wiadomosci.wp.pl/oficer-rosyjskiego-wywiadu-zamieszany-w-stracenie-mh17-zidentyfikowali-go-amatorzy-6255592216873089a
 • @Oświat 10:09:05
  Wymowa tych zdjęć jest zaiste ciekawa:

  - na pierwszym. Putin sugeruje - no masz pajacu ten order i się ciesz.
  A Żydek - no, niech będzie, wezmę i niech się gawiedź cieszy.

  - na drugim, Żydek - no i co teraz?
  a Putin wyraźnie mówi "spierdalaj".
 • tak mnie zastanawia..
  ..ile kosztuje globalnie opłacanie kundli, co to żrą się w necie?
  Obstawianie każdego konia na wyścigach w XXIw. ma inny wymiar..
  Jedna ręka płaci (poprzez firemki zależne) rusofilom, "antysemitom", filouzraelczykom itd.. te bandy opłacane z jednego źródła napierdalają się po pustych głowach w celu? w celu odwrócenia uwagi, że Świat i fizyka są inne niż nam do głów w szkołach zadaniowcy (nauczyciele) wpajali..

  Czy widzicie to???

  gdyby wyeliminować z sieci tych co to tu pracują było by 2x mniej użytkowników.. zostali by emeryty od pomidorów i inni, co to nie muszą zapierdalać aby przeżyć (99% społeczeństwa na Neon nie ma czasu, ani ochoty-zaokrągliłem do 1%, a jest jeszcze gorzej)
 • @Oświat 09:49:37
  To byli cywile zamordowani bestialsko przez banderowców .. i ta zbrodnia jest miarą "demokracji" którą nam niesie globalna mafia żydowska.

  Ten mord był mordem terrorystycznym miał zastraszyć ponoć wolnych ludzi na Ukrainie.

  W Polsce mamy identyczną "wolność".
  Trup Leppera , los Piskorskiego i wielu innych tego dowodzą.
  Jesteśmy jako Naród w rękach zbrodniarzy sprowadzonych do Polski przez solidaruchów oraz KK z JPII na czele.
  .
 • @Oscar 13:56:41
  Leppera zlikwidowali ludzie z WSI - szkoleni w Moskwie

  https://www.salon24.pl/u/mojezapiski/737887,lepper-czlowiek-ktory-wiedzial-za-duzo
 • @Talbot 16:00:11
  nie no wiadomo .. że Putin.
  Tych w Odessie też Putin spalił
  MH17 zestrzelił Ławrow na polecenie Putina.
  Na polecenie Putina w Warszawie polecono MH17 by leciał inną trasą (nad Donbasem) czego nigdy nie robił Putin poprzez swoje wtyki w Warszawie nakazał im zmianę zwykłej trasy (a Ławrow czekał z BUKiem w zasadzce).
  Zamach na JPII zorganizowało KGB przy pomocy Bułgarów
  Zamach na Popiełuszkę to robota Putina (łaskawcy solidaruchy z wykonawcami zabójstwa obeszli się niezwykle łagodnie a następnie zmienili im tożsamość).
  Ci sami łaskawcy nieustannie toczą pianę na Jaruzelskiego, Putina, Kaddafiego, Miloszewicza, Sadama, Asada...)
  Tylko wyciągać wnioski.
 • @Oscar 16:19:51
  zapomniałem
  Skripala zamordowali ruskie podobnie jak wcześniej Litwinienkę.
  Husain miał broń masowego rażenia i zamierzał napaść na cały świat,
  WTC zburzyli Irańczycy sąd w NY uznał ich winę i nakazał wypłatę milionowych odszkodowań wszystkim członkom rodzin tych co zginęli.
  (Arabia Saudyjska której obywateli stanowili 90% wykonawców zamachu nigdy nie była posadzona o zamach).

  Można by tak jeszcze długo wymieniać.
 • @wk..ny 13:50:44
  Prawda i jeszcze raz prawda - mogę się również pod tym podpisać.
 • @Oscar 16:19:51
  to nie Ruskie zestrzelili malezyjski samolot tylko samolot wpadł na ruski pocisk

  https://pbs.twimg.com/media/DeGHkCZWkAAp6NO.jpg
 • @Husky 16:35:49
  Pocisk był ruskiej produkcji po pokazanych przez "komisję" w Hadze numerach ruski twierdzą że był z 1985r.
  Ruskie tak stare pociski dawno zezłomowali (takie mają procedury).
  Ale co zrobiła Ukraina z takimi pociskami, która dostała takie pociski jeszcze w czasach ZSRR ? Tego ruskie nie wiedzą.

  Myślę że od tej chwili ten numer stanie się tajny.
  ale mleko się wylało bo zdjęcia pokazali.

  Rosja nie została dopuszczona do śledztwa a Ukraina tak.
  To taki sama prawda jak prawda Skripala i wiele innych które wymieniłem i jeszcze więcej tych których nie wymieniłem.

  Jedną sprawę jeszcze wymienię ... "zamach" w smoleńsku to zmowa Putina z Tuskiem... tylko nie wiem czy to sztuczna mgła, silne magnesy, rozproszony hel, naprowadzanie na śmierć, bomba termo baryczna, zwykła bomba czy cóś... nie wiem co aktualnie Macierewiczowi w duszy gra.
 • @Talbot 09:24:10
  A co w tym zestawieniu jest kłamstwem ?
 • @Oscar 16:53:57
  Ten tekst napisałem cztery lata temu:

  Katastrofa MH-017 nigdy - powtarzam - NIGDY - nie zostanie wyjaśniona.
  USA nie pozwoli się skompromitować po raz "enty", bo prawdopodobnie byłby to ich koniec. Przekręty z 11.09. mogli uskuteczniać na swoim terytorium, bez jakiegokolwiek nadzoru z zewnątrz. Tutaj, wyjaśnienie sytuacji, pogrąży i USA i Ukrainę a przede wszystkim UE. Dlatego taśm rozmów wieży w Kijowie z Boeingiem nikt nie odtworzy, z prostego powodu : ich już nie ma!. Jeżeli 7 minut po katastrofie SBU zabiera dyski z nagraniami, to nie po to, aby je upubliczniać. Dlatego Rosja nie ma szans, aby światowe media - nastawione histerycznie antyrosyjsko - mogły przedstawić prawdziwe i obiektywne sprawozdania z katastrofy. Jedynie badanie "czarnych skrzynek" - rzetelnie i bezstronne - mogą rzucić promyk prawdy na to, co się wydarzyło. Aczkolwiek i w to nie wierzę, bo tzw. "poprawność polityczna" i w tym wypadku może przechylić szalę na ciemną stronę, bo Rosja (choć jest taką samą stroną w konflikcie na Ukrainie jak Holandia, czy USA) nie została nawet dopuszczona do komisji badającej zawartość "czarnych skrzynek". Jedyna nadzieja w Malezji, choć i ta jest bardzo nikła...

  Jak widać nic nie stracił na aktualności....
 • @SZS 17:00:59
  Kłamstwem jest prawda wybiórcza.
  To znana technika kłamania.
  Selektywna historia z białymi plamami...to też kłamstwo.
 • Putin ostrzega Zachód przed przekraczaniem „czerwonej linii” w stosunkach z Rosją
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/791/47/7914737.jpg

  Rosyjski przywódca Władimir Putin zaapelował do krajów zachodnich, aby nie przekraczały „czerwonej linii” w stosunkach z Rosją.
  Putin podkreślił, że interesy Moskwy należy szanować. Wyraził też obawy, że rozszerzenie NATO może stanowić poważne zagrożenie dla jego kraju.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201805268039717-Putin-Rosja-stosunki-Sputnik/
 • @Oscar 16:53:57
  co w moim komentarzu było kłamstwem
 • @Oscar 17:24:02
  Wie Pan...
  Ja należę do tych dinozaurów, którzy na prawdę mówią: prawda, a na kłamstwo mówią : kłamstwo.
  I głosowanie nad prawdą mnie nie interesuje.
  I wiem jedno : Nigdy nie wierz temu, kto zawsze mówi prawdę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:02:39
  Napisałem my, bo ja właśnie z ruskich onuców.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:44:10
  Na pierwszym zdjęciu ma pan rację, na drugim nie.
  Na drugim zdjęciu Putin odpowiada –no to pocałuj mnie w dupę.
 • @Oświat 18:33:18
  Kiedy dolar upadnie?

  http://oswiat.ne.3lab.info/post/143025,cios-w-dolara

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/10/americadeclinemAIN.jpg
 • @Talbot 19:17:45
  Kiedy dolar upadnie?
  Kiedy dolar upadnie?
  Kiedy dolar upadnie?

  To jeszcze nie upadł ?
  jasna cholera jak długo to już trwa i trwa
  po co ja skupuje te ruble i juany , po co ?
  8-)))))
 • @Talbot 17:27:44
  The Top Secret Scandal Behind the Kremlin’s MH17 Massacre

  https://pbs.twimg.com/card_img/1000057134942511106/AjuU3Y7e?format=jpg&name=600x314

  I recently ignited a firestorm with my column about the 2010 Smolensk air crash, which killed 99 people and decapitated the Polish government. My recommendation for a new, third-party inquiry into that disaster, based on access to all available evidence, and free of politics, upset some people. I question the motivations of Westerners who dislike Poland’s current government more than Vladimir Putin and his nasty regime, particularly when they masquerade as anti-Kremlin activists.

  http://observer.com/2018/05/kremlin-responds-to-netherlands-australia-blame-russia-for-mh17-crash/
 • @Husky 19:27:06
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/754/83/7548308.jpg

  W marcu 2018 roku, po raz pierwszy od czterech miesięcy, Rosja zwiększyła inwestycje w amerykańskie obligacje skarbu państwa. Świadczą o tym dane amerykańskiego Departamentu Skarbu.

  W marcu inwestycje w amerykańskie papiery dłużne wzrosły o 2,3 mld dolarów — do 96,1 miliardów. W lutym, styczniu i grudniu inwestycje zmniejszały się odpowiednio o 3,1 miliardy, 5,3 miliardów i 3,5 miliardy dolarów.

  Najważniejszym kredytorem USA znów okazały się Chiny. Wysokość inwestycji ChRL w amerykański dług sięga prawie 1,2 bilion dolarów. W trójce znalazły się także Japonia (1,05 trylion) i Irlandia (317 miliardów).

  Rosja zajmuje na tej liście 16. miejsce. Łączna wartość amerykańskich papierów wartościowych będących własnością zagranicznych państw wyniosła w marcu 2018 roku 6,3 bilionów dolarów.

  8 maja prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że uważa za rzecz konieczną „oderwanie" rosyjskiej gospodarki od dolara. Jak powiedział, dominacja dolara jest rzeczą niepewną i niebezpieczną, zrzucenie zależności od amerykańskiej waluty jest warunkiem suwerenności gospodarczej.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201805167973729-Sputnik-Rosja-inwestycje-amerykanskie-obligacje-skarbu-panstwa/

  Ale Putin droczy się ze światową lichwą...ze łzami w oczach.
 • @Talbot 19:36:03
  //Ale Putin droczy się ze światową lichwą...ze łzami w oczach//
  klasyczny......cynik
 • @Husky 19:38:28
  "klasyczny......cynik"

  Też tak sądzę...

  Putin: „Nadchodzi zagrożenie, jakiego świat jeszcze nie widział”

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2018/05/putin-590x394.jpg

  Nieposzanowanie norm prawnych może stać się przyczyną kryzysu, jakiego świat jeszcze nie widział – oświadczył Władimir Putin na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.

  „Wyjście jednej ze stron konfliktu z pola prawnego, zerwanie umów zawsze pociąga za sobą istotne ryzyko i koszty. To aksjomat praktyki biznesowej” — przypomniał rosyjski lider.
  W skali globalnej takie zachowanie państwa — zwłaszcza ośrodków siły — jest brzemienne w negatywne, jeśli nie destrukcyjne skutki — ostrzegł Putin.

  https://www.koniec-swiata.org/putin-nadchodzi-zagrozenie-jakiego-swiat-jeszcze-nie-widzial/

  Putin mówi o zerwaniu umów - czy ma na myśli Ukrainę, która miała zagwarantowaną nienaruszalność granicy?
 • Autor
  .."nastroje w Kongresie"...Raczej w Knesecie.
 • @Talbot 20:01:21
  "Putin mówi o zerwaniu umów - czy ma na myśli Ukrainę, która miała zagwarantowaną nienaruszalność granicy?"

  A może chodzi o zerwanie przez Trumpa układu nuklearnego z Iranem?
 • @Oscar 09:59:25
  No właśnie banki!
  Na bankach się dobrze nie znam, ale w PRL-u były podobno gorsze banki.
  Nikt jednak nie płacił opłat za prowadzenie konta, operacje były błyskawiczne, a teraz w skomputeryzowanych zachodnich bankach stoi się w długim ogonku, a "doradca klienta" obsługuje 10 minut każdą osobę.
 • Kolejni okupanci
  Pozbyliśmy się z Polski wojsk sowieckich, a teraz ryją się do na jankesi. Nic na tym świecie nie jest za darmo, skoro przysyłają do nas swoje wojska, to oznacza, iż planują agresję na Rosję. Skutkiem tego będzie pustynia promieniotwórcza na naszym terytorium.
 • rymy do "Jankesi";
  Decyzją koszernych kolesi zjechali do Polski Jankesi (zmotoryzowani i piesi), cieszą się partyjni prezesi
 • @Nibiru 23:34:44
  Nie tylko partyjni prezesi. Cieszy się jeszcze Talbot i oczywiście Husky.
  Coś mi się jednak zdaje, że następnym nickiem Huskiego będzie - Łajka.
 • @Husky 19:31:31
  Ta... USA miało "w ciągu 3 dni" pokazać zdjęcia satelitarne ze sprawcą zestrzelenia - nie pokazały... Ukraina nie chce udostępnić zapisów radarowych i nie pozwala przesłuchać operatorów radarów... Holandia nie chce udostępnić materiałów ze śledztwa... Mimo bezwietrznej pięknej pogody, nie istnieje ani jedno zdjęcie słupa dymu, który pozostałby za rakietą Buk i byłby przez kilkanaście minut widoczny w promieniu 50km, choć błysk na niebie i wybuch widziały setki/tysiące ludzi, którzy mają telefony z aparatami. Wszystko to się składa na wniosek, że dowody świadczą iż to nie Rosja zestrzeliła ten samolot i dlatego dowody są ukrywane! Malezję - WŁAŚCICIELA SAMOLOTU ODSUNIĘTO OD ŚLEDZTWA - rzecz bez precedensu w historii cywilnych katastrof lotniczych. Sąd Najwyższy Malezji za winną katastrofy uznał Ukrainę, o czym media w Polsce milczą!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:07:01
  "Coś mi się jednak zdaje, że następnym nickiem Huskiego będzie - Łajka."

  Husky ciężko pracuje agitując za zdrajcami jego eksojczyzny, to po ustanowieniu Polinu wypadało będzie zmienić nick na jakiś bardziej miły rasie panów: np. Huskywitz, syn Pieskowa i Sukowej
 • @Talbot 19:36:03
  To tylko akumulacja "amunicji" przed końcowym uderzeniem finansowym w dolara i USA.
  Trzeba mieć dolary by go złamać.
  Trzeba mieć obligacje by ich cenę załamać.

  To tylko akumulacja amunicji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:07:01
  Chyba ten nick zmieni bardzo szybko.

  Rosjanie zaprojektowali i budują najnowocześniejszy okręt podwodny V generacji.Nawet już wstępnie go ochrzcili i będzie nosił nazwę....Husky

  Więc blogerze Husky albo wyrywasz włosy z głowy i szybko zmieniasz nick, albo musisz pokochać Władymira za to,że cię tak docenił za wybitną współpracę
 • @matterhorn 07:17:19
  wiem,wiem widziałem go na własne oczy
  to prawie już VI generacja

  http://9.s.dziennik.pl/pliki/3291000/3291199-okret-podwodny-900-666.jpg
 • @Nibiru 03:08:28
  //Husky ciężko pracuje//

  Są takie chwile w życiu, że trzeba odpocząć. Żydzi, protest niepełnosprawnych, lewactwo, pseudo-dziennikarstwo lewackie, w cholerę tego. Podjąłem więc decyzję, z której ucieszą się Ci, których drażnię.

  Odchodzę z Neon-u.

  Muszę nabrać sił.
  Wracam za godzinę.
  Narka
 • @Husky 08:01:08
  //Odchodzę z Neon-u.//

  Ło Matko... Przez sekundę stanęło mi serce. Huskowitz, nie rób takich makabrycznych żartów, przecież NEon stoi na tobie i się opiera. No i na na Talbocie, oczywiście.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:09:13
  //przecież NEon stoi na tobie i się opiera. No i na na Talbocie, oczywiście//

  nie ma w tym nic z ironii.......... bo tak rzeczywiście jest
  8-))))))

  ps.
  no i Zawisze bym dopisał

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQw1xVkYVJRS7YttMvE2Wzw5mTv4kqeRw6GV5-iDgxDw9IT-TSyAQ
 • @Husky 09:30:47
  Oczywiście, że nie ma nic z ironii!
  M.in dlatego zredukowałem swoje pisanie do zera. Wasza konkurencja jest przytłaczająca i dla mnie nie ma już miejsca.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:48:05
  Ja jestem koncyliacyjny - idę na kompromis dla dobra portalu
  Od jutra zero nowych wpisów przez tydzień.
  Czekam na waść wpisy
  pzdr.
 • @Husky 09:56:20
  Tydzień?! NEonek tego może nie przeżyć...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:08:33
  Czekam na waść wpisy !!!!

  ps.
  Tylko nie o upadłym dolarze !!!!
  Bo znów musiałbym obalać te ....życzenia
  8-))))))))
 • @Talbot
  Sukces naszej polityki bezpieczeństwa: Komisja Obrony Senatu USA zobowiązała rząd Stanów Zjednoczonych do sprawozdania z prac nad utworzeniem w Polsce stałych baz USArmy.
  To efekt prac od maja 2017.

  https://pbs.twimg.com/media/DeMFx2-XUAAoQqU.jpg

  Antoni Macierewicz Patriota w każdym calu
  Panie Antoni
  Życzę Panu zdrowia !!!!
 • @Husky 10:24:08
  Wyjątkowo udane zdjęcie. 3 i 1/2 idioty.
 • @Husky 10:12:08
  O dolarze już nie muszę pisać. Został sprowadzony do właściwego poziomu i roli. Tylko jankesy jeszcze o tym nie wiedzą.
 • @jazmig 22:25:38
  Zaprośmy jeszcze wojska izraelskie i banderowskie. W końcu to nasi "strategiczni" sojusznicy...Kiedyś okupacja pruska, ruska teraz amerykańska! Minister, który zaprasza obce wojsko do Polski powinien być sądzony za zdradę stanu! Wszyscy robią interesy z Rosjanami a my nie bo to wróg. Dookoła się dogadują a u nas ciągłe zagrożenie. Obce wojska w kraju to zawsze zagadka. Popieramy pana Jakubiaka jako polityka, ale ważna jest też opinia społeczna. Bo jak się coś rypnie to atom wybuchnie nad naszymi głowami. Wielu decydentów ma paszporty izraelskie i sobie wyjadą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY