Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
747 postów 6158 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

"Wielka ucieczka"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Rosjanie masowo uciekają do USA”. Kreml komentuje

 

Kreml skomentował „masową ucieczkę" Rosjan do USA.

Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oznajmił, że „trudno ufać pojawiającym się informacjom", że tysiące Rosjan ubiegają się o azyl w USA.

 

Pieskow podkreślił, że Kreml nie wie, czy są to wiarygodne dane. Według niego obecnie jest „morze zakłamanych informacji", dlatego „trzeba bardzo ostrożnie" podchodzić do tych liczb.

Nie wiemy, na ile są wiarygodne. Powiem tak, w morzu zakłamanych informacji trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do wszystkich liczb. Raczej nie można ufać tak z marszu — powiedział Pieskow dziennikarzom, odpowiadając na pytanie, jak Kreml może skomentować doniesienia o rekordowej liczbie Rosjan ubiegających się o azyl w USA.

Wcześniej poinformowano, że zgodnie ze statystyką Urzędu ds. Obywatelstwa i Imigracji USA w 2017 roku zostało złożonych ponad 2500 wniosków o azyl.   

 

https://pl.sputniknews.com/swiat/201805037895015-USA-Rosjanie-ucieczka-Kreml-komentarz/

KOMENTARZE

 • Niezwyciężeni
  Rosyjskie myśliwce Su-27 budzą niepokój NATO - pisze National Interest.

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/789/41/7894169.jpg

  https://pl.sputniknews.com/karykatury/201805037894354-su-27-nato-sprzet-wojsko-armia-rosja-parada-zwyciestwa-sputnik-karykatura/
 • @Talbot 07:35:25
  Oj Talbot, Talbot...
  Toż dziwić może , że jedynie 2500 tych wniosków jest.
  Przecież wszyscy Rosjanie o żydowskich korzeniach, a z kontami na Cyprze, czy Malcie, o Angliowie nie wspomnę, czuję się zagrożeni ekstermizmem - z racji zamrażania kont na Zachodzie.
  Jak się uzyska azyl - to konta się odblokuje.
  Proste jak obręcz.

  Jest inne pytanie: ilu ludzi z Zachodu chce uznać Matuszkę Rosiję za swoją?
  Masz dane?
  Bo, podobno, ten cały Skripal, to chciał do Matuszki wrócić, tylko się nażarł jakichś nowalijek, czy cuś ta, co mu trochę zaszkodziło. Ponoć zablokowało mu mowę, bo nie ma z nim żadnego wywiadu po odratowaniu.
  Czym ci Angole pryskają te swoje nowalijki?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:20:40
  Z Rosji do USA wyemigrowali wszyscy rosyjscy Słowianie.
  Zostali sami żydzi i kryptochazarzy.
 • @Talbot 08:32:01
  Pewnie przed tym exodusem zbadano im DNA.
 • Rosjanie uciekają z Rosji. Putinowi zostaną muzułmanie
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c/uploads/still2016/147058283513365484389.jpg

  Takiego exodusu nie było od trzech dekad. Co gorsza, wyjeżdżają głównie etniczni Rosjanie, ci lepiej wykształceni i ci zamożniejsi. Rząd nie potrafi ich zatrzymać, więc stara się ściągać rodaków żyjących w innych krajach. Jednak to też wychodzi coraz gorzej.

  Co piąty Rosjanin chciałby wyemigrować, co czwarty zastanawia się, czy nie wyjechać. Wyniki ostatniego sondażu Centrum Lewady pokazują, że Rosja coraz bardziej staje się za ciasnym i dusznym domem dla rodaków Władimira Putina. Rok wcześniej chcących wyemigrować Rosjan było o siedem punktów procentowych więcej. Na pierwszym miejscu wśród przyczyn chęci wyjazdu wymienia się „lepsze warunki życia za granicą”, następnie „niestabilną sytuację gospodarczą”, na trzecim „chęć zapewnienia dzieciom godnej i pewnej przyszłości”. Przyczyny polityczne, tak bezpośrednio, to „brak obrony przed samowolą władz i urzędników” oraz ogólniej „sytuacja polityczna”.

  Ucieczka do wolności

  W ciągu ostatniego stulecia Rosja doświadczyła kilku dużych fal emigracji. W latach 1880–1914 z Cesarstwa wyjechało ok. 2 mln Żydów, uciekających przed antysemityzmem i pogromami. Kolejne 1,4 mln to emigracja po bolszewickim puczu i wojnie domowej. Jak było z wyjazdami w pierwszych dekadach istnienia Związku Sowieckiego, do końca nie wiadomo, bo statystyka była w komunizmie niebezpiecznym zajęciem: wszystkich pięciu szefów centralnego urzędu statystycznego w latach 1926–1940 zostało rozstrzelanych. Kolejna duża fala emigracji (0,7–1 mln) to antykomuniści i byli jeńcy wojenni, którym udało się uniknąć przymusowych powrotów do ZSRS po zakończeniu II wojny światowej. Potem, za czasów Leonida Breżniewa, za twardą walutę, wypuszczono ok. 2 mln Żydów. Ostatnia zaś fala ruszyła za Michaiła Gorbaczowa i w pierwszych latach Borysa Jelcyna. Wraz z dojściem do władzy Władimira Putina emigracja z roku na rok się kurczyła. W 2000 r. z Rosji wyjechało ok. 146 tys. osób, a w 2009 r. już zaledwie 32 tys. W tym czasie standardy życiowe wzrosły o 400 proc., gospodarka ustabilizowała się, politycznie też wszystko się uspokoiło. W tym czasie więcej Rosjan przyjeżdżało, niż wyjeżdżało. W 2011 r. wyemigrowało 36 tys. osób, a od następnego roku liczba emigrantów zaczęła rosnąć. W 2015 r. – to dane oficjalne – wyemigrowało z Rosji aż 350 tys. ludzi, czyli 10 razy więcej niż pięć lat wcześniej.

  Zatrzymać wykształconych

  Na konflikt z Zachodem i wojnę z Ukrainą nałożył się kryzys ekonomiczny. Wbrew pozorom, ci, którzy emigrują z obaw przed politycznymi represjami, stanowią tylko niewielką część emigracji. Większość to ci, którzy nie brali udziału w protestach, ale podjęli decyzję o emigracji, bo nie podoba się im generalnie polityka władz w ostatnich latach. Wyjeżdżają lekarze, inżynierowie, naukowcy, biznesmeni, nauczyciele, głównie młodzi, dobrze wykształceni i nieźle sytuowani materialnie. W ich miejsce zjeżdżają biedni i niewykształceni muzułmanie z Azji Centralnej. Typowy Rosjanin pracujący w USA to programista, podczas gdy typowy gastarbeiter w Rosji to dozorca. Władze jednak udają, że nie ma problemu drenażu mózgów. Jednak w rzeczywistości usiłuje temu zapobiec, od dwóch lat np. działa potężny program grantów (428 mln dol. rocznie) mający zatrzymać w kraju naukowców.

  Emigracja politycznych dysydentów z Rosji to dobra wiadomość dla Kremla. Jednak więcej jest minusów. Fala wyjazdów akurat nakłada się na proces spadku populacji rosyjskiej, a rośnie wciąż ludność wyznająca islam. Oczekuje się, że obecne 143 mln do 2030 r. spadnie o 10 proc. Tymczasem w ciągu ostatniej dekady w samej Czeczenii przybyło ludności o 5 proc., a w Dagestanie aż o 13 proc. Co roku wjeżdża do Rosji nawet 400 tys. muzułmanów z Azji Centralnej i Azerbejdżanu. W 2020 r. co trzeci uczeń w Rosji będzie dzieckiem imigrantów lub gastarbeiterów.

  Nietrakcyjna Matuszka Rossija

  Władza nie umie (nie chce?) zatrzymać swoich obywateli, za to pod publiczkę ściąga rodaków zza granicy. Bo to efektowniej wygląda w propagandowym przekazie. Dziesięć lat temu Władimir Putin podpisał dekret otwierający drogę do uruchomienia programu rządowego ściągania rodaków zza granicy. Dotychczas udało się jednak ściągnąć tylko pół miliona z około 20 mln Rosjan żyjących poza granicami Rosji. I jest coraz trudniej przekonać, że w ojczyźnie będzie im lepiej. Tempo tej imigracji spada – od początku tego roku zjechało na stałe już tylko 61 tys. osób. W Rosji brakuje odpowiedniej pracy, a mieszkanie jest drogie. Jeśli chodzi o uczestników państwowego programu powrotu rodaków do ojczyzny, to tylko co czwarty ma lokal mieszkalny na stałe. Pozostali albo wynajmują mieszkania, albo mieszkają w tak zwanych ośrodkach czasowego pobytu, w których można jednak mieszkać nie dłużej niż dwa lata.

  Badania opinii

  MSZ zleciło więc badanie, które ma odpowiedzieć na pytanie, co Moskwa mogłaby zrobić, żeby skuteczniej zachęcić emigrantów do powrotu na stałe. Za ponad 50 tys. dolarów ma być sporządzony raport o tym, jak wielu Rosjan żyjących poza granicami kraju jest teraz gotowych wrócić i na jakich warunkach. Badania mają się skupić na Rosjanach mieszkających w Niemczech, Izraelu oraz byłych republikach sowieckich. Dokument ma być gotowy do jesieni. Nie jest zresztą pierwszym. Poprzedni raport sporządzony na zlecenie MSZ-etu mówił, że z 20 mln Rosjan za granicą chęć powrotu do ojczyzny nawet natychmiast i bez żadnych warunków wyraziło… około 600. Jednak już sam zakres geograficzny badania powoduje, że nie będzie on udzielał wyczerpującej odpowiedzi. Jak wysnuć jakiś wspólny wniosek, jeśli bada się diasporę w tak różnych krajach, jak Niemcy, Łotwa i Litwa (wszystkie w UE), Mołdawia i Armenia oraz Izrael? W wypadku tego ostatniego jest też kwestia podwójnego obywatelstwa i nie ma żadnych problemów z przejazdami. A na Łotwie na przykład, jeśli ktoś planował powrót, to wrócił już w latach 90. Ci, co zostali, prędzej przenieśliby się na Wyspy Brytyjskie lub do Skandynawii. Nie można też lekceważyć takiego czynnika, jak służba w rosyjskim wojsku. W latach 90., gdy toczyły się walki w Czeczenii, wielu Rosjan w Estonii czy na Łotwie nie chciało przyjmować obywatelstwa FR lub wracać do Rosji, aby uniknąć ryzykownej służby wojskowej. Dziś znów giną rosyjscy żołnierze: na Ukrainie i w Syrii. To może zniechęcać, szczególnie młodych, do wiązania się z państwem rosyjskim.

  http://niezalezna.pl/84389-rosjanie-uciekaja-z-rosji-putinowi-zostana-muzulmanie
 • @Talbot 09:37:06
  Rosjanie wracający do Rosji po pobycie w Izraelu.
  Ot ciekawostka.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:06:08
  Niech żydzi wracają do Rosji - tam będzie Izrael Bis.
  Ważne, że z Polski uciekną...
  W Rosji Słowianie będą mniejszością etniczną.
 • W samym Chicago tysiące bardzo młodych Rosjan i Rosjanek pracuje na budowach, sprzątaniu i w burdelach (Gentlemen Clubs)
  .

  Dają dupy Żydom, Nababom, Maharadżom i drobnym kapitalistom z Arabii i Polski, a w domach, razem ze swoimi żęszczczinami chleją wódę okładając się wzajemie nahajkami po łbach przy każdym krzywym spojżeniu partnera.  W Nowym Yorku (twierdza judaizmu), Californi, Florydzie, jest ich setki tysięcy tysięcy więcej.  Natomiast byli KOMUNIŚCI SOWIESCCY są w Nowym Yorku MAGNATAMI (CZERWONYMI BARONAMI).


  'New York, USA - Brighton Beach, Russian District in New York, USA.

  http://www.fotothing.com/photos/27b/27b2df7ab63946d760f4b4c68409d530.jpg
  http://thefoodiemiles.com/wp-content/uploads/2015/12/Brighton_beach-1024x681.jpg  .
 • Tak jak Marx obiecał, ZARAZA SOCJALISTYCZNA zostanie Amerykanom zaszczepiona i narzucona siłą lub podstepem.
  .

  - New Russian Diaspora in the USA - Nowy Jork


  http://m.neon24.pl/dad8a47d7ce14e1acc8518c44c2d78b2,0,0.png
  https://www.russkiymir.ru/upload/medialibrary/deb/deb154fcc37d4e588729cdd20cddcf82.jpg  .
 • @Krystyna Trzcińska 15:58:18
  Do Polski masowo emigrują Ukraińcy i Białorusini.
  Tak walczy się ze Słowianami - szykując miejsce dla Izraelitów...
  O polityce Putina nie wypowiadam się - bo to niebezpieczny temat...
 • BABILOŃSKO-BIZANTYJSKI ORZEŁ (Fenix) ŚWIĘTEGO WSCHODNIEGO CESARSTWA ŻYMskiego. - Ciągłość i porządek musi być!!
  .


  http://apps.sumerianalien.com/Gallery/upload/s/u/sumerianalien.com/22177/original/72ab91e9155c334f40560cf183f8fc43.jpg
  http://bidla.net/uploads/posts/2015-11/1446833013_3233309.jpg
  http://www.thecreatorscalendar.com/wp-content/uploads/bird-two-headed-Eagle-of-Babylon-2.jpg
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Diplomatic_passport_of_Russia.jpg
  .
 • @Talbot 09:37:06
  "Ucieczka do wolności"

  Trzeba być skończonym debilem, żeby wierzyć, że na Zachodzie jest wolność. Jeśli wierzą, to niech jadą. Rezultat będzie taki, że w Rosji będzie mniej debili.
  Proste?

  Niezależna.pl? Też mają order od sbu?

  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY