Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
862 posty 7102 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

NATO odbije Donbas?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Okręty NATO wpłynęły na Morze Czarne

 

Na Morze Czarne wpłynęły okręty drugiej stałej grupy wojenno-morskiej NATO - podaje portal Dumskaya.

W jej składzie znalazły się fregaty marynarki wojennej Hiszpanii, Turcji i Niemiec. Okrętem flagowym jest niszczyciel rakietowy HMS Duncan.

 

Pod koniec kwietnia wiceminister obrony Anatolij Petrenko poinformował, że resort nie ma nic przeciwko obecności okrętów NATO w regionie czarnomorskim.

Ciężkie uzbrojenie i cztery wagony z żołnierzami ukraińskiej armii przybyły do kontrolowanej przez Kijów miejscowości Rubiżne w Donbasie – powiedział dziennikarzom rzecznik Milicji Ludowej proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej Andriej Maroczko.

 

„O tym, że Kijów zamierza rozwiązać konflikt w Donbasie wyłącznie metodami siłowymi, świadczy ciągłe koncentrowanie uzbrojenia i sprzętu w pobliżu linii walk. Do miejscowości Rubiżne transportem klejowym przewieziono dziewięć BMP, dwie wyrzutnie rakietowe „Grad” i cztery wagony ze składem osobowym” – poinformował Maroczko.

https://wwZaloguj sięw.youtube.com/watch?time_continue=3&v=cZUj1y2eNak

Jak dodał, przybycie dodatkowych sił odnotowano też w miejscowości Biłowodsk. Według Milicji Ludowej wysłano tam kompanię z batalionu „Połtawa” Gwardii Narodowej Ukrainy.

 

https://pl.sputniknews.com/swiat/201805027888307-Okrety-NATO-Morze-Czarne/

 

https://www.koniec-swiata.org/do-donbasu-ogarnietego-wojna-przybylo-ciezkie-uzbrojenie-wideo/

 

źródło: pl.sputniknews.com

KOMENTARZE

 • Chcą zmusić Putina do wojny.
  Prowokację idą w Syrii, na Ukrainie, w W.Brytanii.. porwanie obywatelki Rosji, w USA w kwestii konsulatu Rosji.
  Oczywistym inicjatorem jest globalna mafią żydowska która jest między innymi tzw głębokim państwem w USA.

  Putin z reguły jak mówi to wie co mówi.
  A mówił kiedyś że ma zasadę unikać konfliktu tak długo jak się da..
  ale jak już nie masz wyjścia bo bandyci zaczynają cie bezkarnie krzywdzić to trzeba uderzyć raz a mocno tak żeby bandytom się odechciało albo już nie byli zdolni do czegokolwiek.
  To taka podwórkowa honorowa filozofia przyzwoitych chłopaków.

  I tak Putin zrobi.
  Nie ma żadnych wątpliwości że ma do czynienia z bandytami nie przestrzegającymi żadnych zasad.
  Bandyci jak widać nie zamierzają się cofać, prowokują na wszystkich frontach.

  Podstawowe pytanie to takie "Kiedy Putin powie dość i uderzy"
  Drugie pytanie to jak uderzy, jakimi środkami.
  Już zapowiedział że użyje broni atomowej gdy Rosja będzie zagrożona.

  Krym to Rosja.
  Donbas to Rosjanie których też będzie bronił.

  Na razie Putin pokojowo odchodzi od dolara, skutecznie wyzwala Syrię od najemników globalnych bandytów.
  Globalni bandyci się wściekają ale realnie tracą wpływy na świecie...
  skaczą jak małpy robią groźne miny, wykrzykują w swoich mediach najstraszliwsze obelgi na Rosję i machają szabelką gdzie tylko się da.
  Są niebezpiecznie pobudzeni aż do utraty kontroli z rzeczywistością.. wprost toczą pianę z nienawiści.

  Putin dalej gra w globalne szachy.
 • @Oscar 18:26:52
  Donbas i Krym - należały do ZSRR.
 • @Oscar 18:26:52
  "Kiedy Putin powie dość i uderzy"

  hamletowskie pytanie
 • Do żyda syjonisty @Talbot 18:31:51
  Donbas Krym należał do ZSRR ? kto ci o tym powiedział ? TVN ? gazeta wyborcza ? DONBAS KRYM NALEŻAŁ DO CARSKIEJ ROSJI !!

  Słowianie ! żydy to totalne przygłupy ! chytre ale przygłupy.  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Słowianie to ARYSTOKRACJA świata
 • @ele 18:49:12
  "Donbas Krym należał do ZSRR ? kto ci o tym powiedział ? TVN ? gazeta wyborcza ? "

  A kto tobie powiedział, że ZSRR nigdy nie istniał?
 • @
  Wojskowy samolot, C-130 Hercules, rozbił się na drodze w Savannahie w stanie Georgia tuż przy lotnisku - podają amerykańskie media. Na pokładzie mogło znajdować się 90 osób.

  Wypadek potwierdziły władze lotniska Savannah/Hilton Head International Airport oraz Federalna Administracja Lotnictwa. Służby proszą o omijanie miejsca, w którym doszło do katastrofy. Zamknięto poszczególne ulice.

  https://pbs.twimg.com/media/DcNA7AGVQAY1ULH.jpg
 • @Oscar 18:26:52
  Ukraina to woluntarystyczny twór administracyjny byłego ZSRR a nie jakieś państwo. Tylko plebiscyty powinny zdecydować o kształcie ukraińskiej odrębności państwowej. Jeszcze dodam, że rosyjska głupota nie zna ograniczeń. Jak można mówić o "wprowadzeniu ONZ" po doświadczeniu z OBWE, tym samym ONZ, które wyprodukowało raport o użyciu broni chemicznej przez Assada, tym samym co przyjęło raport holenderski o zestrzeleni MH17 przez powstańców itp. Z jednej strony krytykować "nieprofesjonalizm" w Syrii i z drugiej zapraszać tą sterowaną przez USA bandę nad Don? Bez podziału tego tworu nic się nie zrobi. Nurt banderowski dominuje w Galicji i jeszcze się umocni. Rusokraińcy musza się sami wyzwolić bo Rosja sama z siebie nie kiwnie palcem. Tam idzie projekt kremlowsko-żydowski o chazaryzację południa na ziemiach Noworosji. Pragmatycznie patrząc (i taka jest pewnie utopia Kremla) ten drugi Izrael miałby dać Rosji swoisty bufor, i poparcie wiadomych kół w świecie, inwestycje, swoisty bufor również przed muzułmanami ale to kretyństwo bo żywioł żydowski szybko zdominowałby region, działał odśrodkowo gnilnie na samą Rosję aż do opanowania centrali rosyjskiej władzy. Wzrost siły nurtu kosmopolitycznego zahamowałby odnowę rosyjskiego państwa narodowego oczywiście wewnątrz samej federacji. Nowa granica powinna przebiegać po linii zielonej i niebieskozielonej - dominującym językiem jest tam rosyjski.
  ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B0#/media/File:Languages_in_Ukraine.PN (obrazek "używany język" - "Используемый язык")...Język ukraiński utworzony jako mieszanka surżyka z polskim i rosyjskim zaczął kształtować się w XIXw. dzięki wsparciu austriackich zaborców oraz polskich i "ukraińskich" nacjonalistów. Do XXw. nie istniało pojęcie Ukrainy (jako obszaru, regionu czy historycznej krainy) w obrębie obecnego państwa (nazywało się tak jedynie województwo na kresach Rzeczpospolitej). Jeszcze w 1917r. nacjonalistyczny historyk ukraiński Gruszewskij musiał tłumaczyć ludności Małorosji "Хто такі українці і чого вони хочуть" (Kto to Ukraińcy i czego oni chcą), bo wcześniej pojęcia o tym nie mieli. Ukrainę stworzył dopiero Lenin formując region w USSR hojnie dołączając południowe i wschodnie rosyjskie regiony. Stalin wywalczył w II w.św. Ukrainie całą Galicję i zachodnie regiony obecnej Ukrainy. Chruszczow dołączył Autonomiczną Republikę Krymu pod zarząd Ukrainy (dalej pozostała "autonomiczną").
 • @Talbot 18:31:51
  Zwycięstwo w 60 godzin: czym zakończy się konfrontacja Rosji i NATO. Rosja potrzebuje 60 godzin, by pokonać NATO podaje Daily Star, powołując się na raport amerykańskiego centrum analitycznego Atlantic Council. Eksperci wojskowi uważają, że „siedem armii", które Rosja umieściła wzdłuż europejskich granic znacznie przewyższa siły, które sojusz północnoatlantycki może im przeciwstawić. Są przekonani, że w związku z tym na „zajęcie" nadbałtyckich stolic siły zbrojne Rosji potrzebują jedynie 60 godzin. Natomiast NATO zyska przewagę, jeśli działania zbrojne „przeciągną się" uważają specjaliści. Jednak przed „rosyjskim blitzkriegiem" sojusz uratuje jedynie „modernizacja" swoich sił.


  Ps...Wniosek, który się nasuwa po artykule, to zwiększenie wydatków zbrojeniowych i napychanie kieszeni głownie żydo-amerykańskim korporacjom zbrojeniowym i tylko po to, aby potem mordować gojów. W Estonii i na Łotwie mieszka około 900 tyś Rosjan. Łączne siły zbrojne tych krajów to około 11 tyś. Myślę, że Rosjanie byli by na brzegu Bałtyku w 10 godzin, jak nie wcześniej. Pribałtyka - 1-6 godzin, Polska 12- 16 godzin. Z drugiej strony jaki by w tym mieli interes skoro i tak większość biznesu jest w ich posiadaniu. Kupili nawet stocznię w Helsinkach zanim Finowie się pokapowali. Tych ekspertów wysłał bym do krajów bałtyckich do kopania okopów i latryn , to tak na wszelki wypadek. Zachodni eksperci wojskowi powtarzają się w swoich analizach, które zakładają pokonanie państw NATO przez Federację Rosyjską w ciągu 60 godzin...

  www.youtube.com/watch?v=E8brglnMvM0
 • @Husky 18:41:58
  „Nie daj Boże, Rosja drgnie”. Były wojskowy opowiedział o godnym ubolewania stanie ukraińskiego wojska. Opowieści o silnej ukraińskiej armii są fikcją, powiedział były dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Władimir Szyłow w wywiadzie dla „Obozrewatelia”. Zauważył, że Siły Zbrojne Ukrainy nie mogły wejść do pierwszej dziesiątki najsilniejszych armii w Europie, ponieważ ostatnio sytuacja z ukraińską armią „uległa silnemu pogorszeniu”. Według Szyłowa, Kijów „pogrzebał” wszystkie ruchy ochotnicze, a żołnierze kontraktowi nie chcą już być w Siłach Zbrojnych Ukrainy. „Gdyby ludzie mieli możliwość rozwiązania umowy, 50 procent natychmiast by ją rozwiązało i wróciło do cywila. Jest naprawdę źle, nie daj boże, Rosja drgnie” wyznał Szyłow. W Kijowie często próbuje się zaprezentować armię Ukrainy jako „obrońców całej Europy”. Wcześniej prezydent Petro Poroszenko powiedział, że armia ukraińska jest „najsilniejsza na kontynencie europejskim wśród sił zbrojnych krajów, które nie są członkami NATO”. Były premier Arsenij Jaceniuk stwierdził, że w interesie Zachodu jest przyjęcie Ukrainy do NATO, ponieważ „chroni” ona granice sojuszu. W rzeczywistości armia ukraińska boryka się z poważnymi problemami. W październiku ubiegłego roku Główny Prokurator Wojskowy Ukrainy Anatolij Matios powiedział, że od 2014 roku ponad dziesięć tysięcy wojskowych zostało zabitych lub rannych z przyczyn niezwiązanych z walkami w Donbasie. Minister Obrony Ukrainy Stepan Połtorak wyjaśnił straty w ukraińskiej armii chorobami, łamaniem zasad bezpieczeństwa i spożyciem alkoholu.


  Ps..Rosja nie drgnie, bo bicie Ukropów to jak nawalanie młotkiem w kupę gówna, ale kto to powiedział, tego nie pamiętam? Wolne żarty. Armia Ukrainy nie stanowi problemu nawet dla Rumunii. Po pierwsze armia ukraińska jest ewidentnie słabsza od sił zbrojnych DRL i ŁRL. Oczywiście nie ma wątpliwości że dzięki silnemu wsparciu organizacyjnemu Rosji ale ty nie mniej służą tam mieszkańcy tych okręgów a nie regularna armia rosyjska. Po drugie jeśli jest tyle wypadków śmiertelnych nie związanych z działaniami bojowymi to znaczy że organizacyjnie armia ukraińska jest w fazie rozpadu i demoralizacji. Przyczyną tego jest brak patriotyzmu w szerokich kręgach społeczeństwa. Niby po co mieliby poświęcać życie? Żeby Kołomojski ukradł jeszcze więcej? Najlepiej świadczy o tym fakt że nie ma tam własnych oficerów, są tylko najemni. Tak było od zawsze, że jak było 1.000 Polskich żołnierzy, to bez problemu stawali do walki z 10.000 chachołami (zwanych nieraz kozakami)....i wygrywali...teraz jest podobnie, wystarczy 1.000 Rusów aby wysłać do diabła 10.000 chachołów (dla niepoznaki zwanych żołnierzami u-kraińskimi)...są narody (Czesi, czy u-kraińcy) którzy do walki nadają się tak jak wół do karety...`
 • @Talbot 18:31:51
  Ja jako kapitan statku skromnie przypomnę pewny fakt: każdy statek, okręt, włączając lotniskowce, gdy ma dziurę wystarczającą poniżej poziomu linii wodnej,......tonie. Lotniskowce są przydatne, ale mogą być łatwo unieruchomione. Lotniskowce jak wiele innych broni są przeżytkiem w starciu supermocarstw bo oczywiście są w razie konfliktu z Rosją a kto wie czy nie z Chinami pierwszymi do odstrzału w pierwszych dniach konfliktu ale w trzymaniu bata nad sporymi rejonami Ziemi i mniejszymi państwami są niezastąpione. Co ma dla Stanów sens bo wojna światowa to opcja ostateczna i samobójcza. Wartość taktyczna tej wielkości lotniskowców traci coraz szybciej na przydatności (z wyjątkiem finansujących ich produkcje - banków) !…Dużo tańszą i skuteczniejszą jest taktyka ich nie topienia, ale unieruchamiania w pozycji pochylonej o jakieś 15 stopni !…Jak się to robi - pokazał Światu - Saddam H. już w 1987 roku !…
  https://pl.wikipedia.org/wiki/USS_Stark_(FFG-31)...
  … Minimalne straty ludzkie i środowiskowe, sporo zajęcia w odholowaniu do portów macierzystych, wzrost ilości miejsc pracy i kosztów remontów uwielbianych przez banki, no i dochody z praw retransmisji telewizyjnych!…To to jest dobre w przypadku ataku na Wietnam, Panamę czy Libię. W dobie broni hipersonicznej są bezbronne. Także eksplozja nuklearna w jego pobliżu i balia znika pod wodą razem z eskortą. Ponieważ w razie konfliktu z Rosją, życie takiego okrętu liczy się w minutach. Cyrkon wystrzelony z okrętu podwodnego z odległości setek czy tysiąca kilometrów nie daje żadnej szansy chłopakom z US Navy. Rosjanie i Chińczycy już postawili na rozbudowę i doskonalenie broni przeciwokrętowej. Nie ma takiego lotniskowca, który byłby w stanie przetrwać zmasowany atak rakiet poruszających się z prędkością 5-7 tys km na godzinę. Więc te wielkie potwornie drogie monstra spełniają taką samą rolę jak pancerniki podczas II WS. Są dobre do straszenia krajów afrykańskich. W przypadku wojny z Rosją czy Chinami, zostaną zniszczone zanim dopłyną do celu.
 • @Talbot 18:59:31
  Było sobie 2 pilotów USA , którzy myśleli jak rusofoby. Powers oraz niejaki Mc Cain . Mówili im, że sowieckie rakiety są do dupy. Ale jak wiecie wylądowali wyjątkowo szybko i nieplanowanie po trafieniu tymi rakietami. Zdziwko było duże a ile wstydu ... Podobno Mc Cain za to ładnie współpracował z Vietcongiem a trauma została mu do dziś. Rosjan boi się jak diabeł wody święconej.
 • @Oscar 18:26:52
  „Nord Stream 2 nic nie powstrzyma". Kijów ma coraz mniej szans na zwycięstwo w konfrontacji z projektem budowy gazociągu Nord Stream 2 oświadczył były minister energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy Eduard Stawicki. Według słów byłego urzędnika Europa „potrzebuje równowagi" w związku ze zmniejszeniem wydobycia gazu przez Wielką Brytanię na Morzu Północnym oraz rezygnacją Niemiec i Belgii z energetyki atomowej. „Ukraina traci szanse na zwycięstwo w tej konfrontacji" narzeka Stawicki w wywiadzie dla telewizji NewsOne, podkreślając, że dochody Kijowa zmniejszą się co najmniej dwukrotnie z powodu Tureckiego Potoku i Nord Stream 2. Polityk także dodał, że udział Rosji na rynku gazu UE wynosi około jedną trzecią. Zużycie gazu przez Europę to około 425 mld m3 gazu rocznie. W ubiegłym roku Rosja pobiła rekord i dostarczyła około 150 mld m3 podsumował. Projekt Nord Stream 2 przewiduje budowę dwóch nitek gazociągu o łącznej przepustowości 55 mld m3 rocznie od rosyjskiego wybrzeża przez Bałtyk do Niemiec. Zgodnie z planem nowy gazociąg zbudują obok funkcjonującego Nord Stream. Przeciwko realizacji projektu występuje szereg państw, w tym Ukraina, która obawia się utraty dochodów z tranzytu rosyjskiego gazu a także USA.
  Ps...Ot złodzieja boli, że juma gazowa się skończy, bo "rusek'' kurek przykręci. Będzie inna droga przesyłu i... można będzie lepiej pilnować złodzieja. A przede wszystkim będzie po termu realna możliwość.
 • @Oscar 18:26:52
  Stawiam na to, ze w przypadku jakiejś prowokacji ze strony wskazanej floty, jeden z okrętów zostanie zniszczony. Reszta spiepszy z ogonem pod siebie.

  Kto stawia na takie rozwiązanie?
 • do żyda syjonisty @Talbot 18:59:31
  Dalej lecisz w głupa Talbot ! odwalasz standard żydowskiego przygłupa .


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:23:22 Upaina wprowadza sankcje na Rosję.
  Biedna Rosja, teraz to się już na pewno zawali ! a może jeszcze nie? Muszą uważać z tymi sankcjami jak ich panowie z Waszyngtonu którym tematów już brakuje a Rosja na złość wciąż trwa a nawet ma się coraz lepiej w myśl powiedzenia - "co nas nie zabije to nas wzmocni"
 • Ten Niemożliwy Maciejczuk...
  Polskiemu dziennikarzowi Maciejczukowi zakazano wjazdu do Rosji na 30 lat

  https://avatars.mds.yandex.net/get-ynews/53836/6323213f078d62359f9d7bba2e7cb4a8/274x154

  Polskiemu dziennikarzowi Tomaszowi Маciejczukowi zakazano wjazdu do Rosji, do 2048 roku. Poinformował on o tym na facebooku, publikując zdjęcie powiadomienia. Wcześniej Мaciejczuka zatrzymano pod zarzutem, ekstremizmu, po wykryciu u niego w mieszkaniu przedmiotów z nacjonalistycznej symboliką.
  https://avatars.mds.yandex.net/get-ynews/29301/e2076d99f807fd99c9de449d4d848956/274x154
  RIA novosti 03:12
 • U Nich Była Olimpiada...
  https://narzur.ru/chisla-i-cifry/
  Liczby i cyfry
  El Мюрид 2.05.2018 19:52 | Polityka 27

  https://narzur.ru/wp-content/uploads/2018/05/874060_original1-e1525279829215.jpg

  Prawie połowa ludności Rosji żyje w warunkach zbliżonych do krajów trzeciego świata. Tak więc, według przedstawionego Росстатом raportu o rozwoju społeczno-gospodarczym za pierwszy kwartał, tylko 8,5% obywateli Federacji Rosyjskiej ma miesięczny dochód powyżej 60 tysięcy rubli.

  Prawie dwie trzecie (61%) żyje za kwotę nie przewyższającą 27 tys. rubli miesięcznie. 42,1% otrzymują mniej niż 19 tys. rubli, co odpowiada kwocie 633 rubli, lub $9,9 w dzień. Co czwarty — 26,9% — ma miesięczny dochód poniżej 15 tysięcy rubli, lub 8 dolarów dziennie, a co siódmy znajduje się poniżej oficjalnej granicy ubóstwa, dostaje nie więcej niż 10 tys. rubli miesięcznie.

  Podkreśla się, że więcej niż jedna trzecia populacji znajduje się w położeniu, w którym wszystkie dochody idą na jedzenie i obowiązkowe płatności.

  W tłumaczeniu na bardziej przystępny język, mniej niż 10% populacji można zaliczyć do klasy średniej i wyższej. Dwie trzecie — to biedacy i nędzarze, a ubogimi wg wszystkich wskaźników, można nazywać 40% ludności kraju. Jedna trzecia populacji żyje poniżej progu przetrwania.

  https://ic.pics.livejournal.com/el_murid/16552936/874381/874381_600.jpg

  Z drugiej strony — 200 osób (z 140 milionów reszty populacji), skumulowało bogactwo równe całkowitemu posiadaniu reszty ludności kraju. 0,00014% — i 99,99986%. To odpowiednie liczby i cyfry. Bogactwo jednych zależy bezpośrednio od totalnej biedy innych. Ci ludzie są bogaci nie dlatego, że są inteligentni, pracowici, zdolni do rozwoju biznesu lub zarządzania. Oni są bogaci dlatego, że zrobili nędzarzy ze wszystkich innych. I inaczej nie będzie, przynajmniej w ramach obecnego systemu władzy, własności i zarządzania.

  Ten rząd zachowuje się w stosunku do kraju i ludu wcale nie lepiej, niż kolonizatorzy w Afryce, Indiach, Indochinach. Lud — to źródło ich wzbogacania, i jest skazany na wyginięcie, jak i tubylcy w czasach kolonialnej władzy. Urki i bandyci, wyszli z ciemności i zagarnęli ogromny kraj i przeżerają majątek stworzony trudem pokoleń, pozostawiając po sobie ruiny. Jedyne, na czym trzyma się ich władza i ich kradzież, - to oszustwo. Kiedyś okradziony przez nich lud miał nadzieję, że stanie się cud, i złodzieje staną się kiedyś mądrymi państwowcami i rozsądnymi gospodarzami. Niestety, to złudzenie, i tak długo, jak to będzie trwało, ludzie będą żyć w nędzy, bez żadnej nadziei na przyszłość dla siebie i swoich dzieci.
 • @1abezmetki 22:41:50
  /Podkreśla się, że więcej niż jedna trzecia populacji znajduje się w położeniu, w którym wszystkie dochody idą na jedzenie i obowiązkowe płatności./
  Czyli podobnie jak w hameryce, dogonili koniokradów, a jak jest z uwięzionymi?Też podobnie?
 • @hamurabi 00:00:52
  Jest bardzo źle! Wybacz, nie mam teraz czasu . przesyłam Ci jeden adres i tekst po rosyjsku. Przepuść przez automat.

  "http://www.km.ru/v-rossii/2018/04/17/pravitelstvo-rossii/823629-pravitelstvo-rf-vdvoe-sokratilo-finansirovanie-tyurem
  Правительство РФ вдвое сократило финансирование тюремной системы

  http://ic1.static.km.ru/sites/default/files/imagecache/240x150/img/news/2018/4/17/fbel_8925_novyy_razmer.jpg

  Финансирование федеральной целевой программы «Развитие уголовно-исполнительной системы на 2018-2026 годы» сокращено с 96,5 миллиарда до 55 миллиардов рублей, пишет «Коммерсант».

  Новые параметры финансирования установлены постановлением правительства, которое опубликовано на портале правовой информации. Концепция федеральной целевой программы «Развитие уголовно-исполнительной системы (2017–2025 годы)», которую утвердило правительство в декабре 2016 года, предполагала финансирование в 96,5 миллиарда рублей.

  Количество заключенных, которых планируется содержать в построенных в рамках этой программы СИЗО, выросло с 10 тысяч в проекте 2016 года, до 11 тысяч в документе 2018 года.

  ФЦП «Развитие уголовно-исполнительной системы на 2018-2026 годы» предусматривает строительство 11 новых СИЗО, 14 новых режимных корпусов (и реконструкцию 4 существующих), а также строительство и реконструкцию 118 вспомогательных объектов в следственных изоляторах.

  ФСИН ранее сообщила, что к 2019 году бюджет, выделяемый на питание заключенных, сократят на четверть. В 2015 году одного заключенного кормили на 86 рублей в день, в 2017 году — на 72 рубля в день. К 2019 году эту норму снизят до 64 рублей."
 • @1abezmetki 22:41:50
  Ech, żyć na takiej Syberii.
  Mieć chałupę, od czasu do czasu upolować niedźwiedzia. Przy chałupie mieć aparaturkę do bimbru, Ryby w jeziorze jak się jest głodnym - wystarczy kij włożyć - same się łapią.

  To po kiego grzyba by mi były ruble? I to gdy do najbliższego sklepu , gdzie można kupić gorzałkę, czy coś do jedzenia jest 500 km?

  1abemetki - nie tylko bez metki, ale i bez zdrowego rozsądku w swych nienawistnych atakach na Rosję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:23:22
  Zatopienie okrętu to akt wojny czyli coś o czym marzą żydowskie psy wojny a czego Putin stara się unikać nawet za cenę posądzania o słabość.

  Jak już to Putin mógłby zneutralizować okręty elektronicznie.
  Nie wiem jakie ma w tym zakresie możliwości techniczne.
  Taka neutralizacja elektroniki zmusiła by okręty do odpłynięcia... albo wręcz do odholowania...co było by bardziej widowiskowe i mocniejsze propagandowo.

  Takie smażenie ma jednak swoje wady. Wróg dotknięty takim działaniem uruchamia środki przeciwdziałania.. i następnym razem może być trudniej usmażyć elektronikę.

  Ciekawe że system (ludzka cywilizacja) zachowuje się tak jak żywy organizm (uodparnianie się poprzez generowanie przeciwciał)
 • @All - na temat komentarza p. Wojtasa
  Obrońca kolonialnego reżimu i kompradorskiej sitwy, głos dał. Hau, hau. Jeśli rzeczona sitwa (po owocach ich poznacie) ewidentnie, przez dwa dziesięciolecia, działa na szkodę Narodu a autor komentarza, upiera się w swoim daltoniźmie z premedytacją, aby tego nie dostrzec, ani prąciepanie, nie nazwać, to - eo ipso - ani chybi: RUSOFOB lub AGENT WPŁYWU!
  TERTIUM NON DATUR!.
  Proszę zwrócić uwagę na manipulację zagońszczyka chorej sprawy. Żadnego odniesienia do danych. Zamiast tego prymitywna inwektywa.
 • @1abezmetki 22:06:16
  Maciejczuk to nie Polak lecz ukrop i piewca banderyzmu. Brawo Rosja.
 • @ 08:31:04
  Skąd on to znowu zerżnął?
 • @1abezmetki 08:29:19
  oo a tutaj wyłącznie inwektywy i zero racjonalnych argumentów.
  Jak się kogoś krytykuje (inwektywami) to warto w nawiasie choćby podkreślić za jakie konkretne wypowiedzi, poglądy, co jest nieprawdą, gdzie błąd logiczny..gdzie kłamstwo z czym krytykujący się nie zgadza) .

  Wtedy jest to materiał do dyskusji o prawdzie, o poglądach , ideach..

  Samo oplucie kogoś za całokształt bez uzasadnienia przy pomocy nie weryfikowalnych ogólników to najniższy poziom trollowania... wyraz bezsilnej nienawiści i głupoty która z nienawiścią chadza w parze.
 • @1abezmetki 08:35:53
  Pytanie brzmi czy to prawda a nie skąd zerżnął.

  Paszport nie czyni Polakiem nawet genetyka nie czyni Polakiem.
  Polakiem czyni urodzenie w Polsce i wychowanie w Polskiej rodzinie w Polskich realiach.
 • @Oscar 08:40:28
  REGUŁY GRY SĄ MI ZNANE. Bez C.D...
 • komunikaty tzw. ukraińskich włądz są jak Bolesławowicz wałęsa
  - kto ich słucha, sam sobie szkodzi

  Za tytuł notatki powinno się Kolegę obić zdechłym prosiakiem ;)

  pozdr
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:29:58
  Brawo Panie Wojtas za komentarz.Temu 1abeznapletka mózg się zagotował.Dupek nosa nie wystawił z kibucu a udaje wielkiego znawcę Rosji .
 • @Oscar 07:57:16
  Różnych podsrywań było już dużo - bez reakcji Rosji.
  Tym razem ciekawe jest, że płyną tam statki nie USA.
  Dlatego twierdzę, że możliwe jest skasowanie któregoś.
  Wskazaniem jest angielski - za Skripala - Angole sobie nagrabili tą hucpą (o ile są w składzie tej armady).
 • @1abezmetki 08:29:19
  I bez metki, i bez majtek z metką, a może i bez tego, co u mężczyzn się trafia w majtkach.
 • Krym nasz a jaki w tym sens
  https://www.youtube.com/watch?v=-2NafdTXsoE
 • @
  https://images.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2Fwww.free-animated-pictures.com%2Ffunny_monkeys_animated_gif.gif&f=1
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:29:58
  Bez metki, czyli bezpaństwowiec.
 • @kula Lis 67 08:31:04
  Brawo Rosja! I tak długo tam bawił i sporo zarobił. Poza tym Maciejczuk jest zwykłym blogerem a nie dziennikarzem.
 • @1abezmetki 22:06:16
  Polski dziennikarz... wolne żarty!
  Szuja, co kompromitowała Polskę przed Rosjanami, skłócała Polaków i Rosjan, szuja banderowska!
 • @1abezmetki 22:41:50
  Szkoda tylko, że pan/pani nie jesteś rosyjskim prezydentem.
  Bez metki, bezpaństwowiec, uczyniłby Rosję demokratyczną, taką jak Jelcyn, co nie?
 • Rosyjski myśliwiec Su-30 "rozbił" się u wybrzeży Syrii.
  Piloci nie żyją
  https://v.wpimg.pl/Mzk3MTgwJBNEfGJiU0M1TlkEYjBJAD0TBlRjJAtYfEpSCn9mV0Z7SUYCfm1eTn1IUgR8exQCYElbHj87FB0sVAFDKg==
 • @Oscar 07:57:16
  Dlatego Rosjanie szybko wyciszyli sprawe przechwycenia tomahawka i czegos tam jeszcze.Ale mleko sie wylalo i prawdopodobnie Amerykanie zaczna cos zmienic w tych toporkach.Swoja droga co za duren wyskoczyl z niusem?
 • @Wojtas et consortes...
  Dziękuję za pouczającą projekcję "CYWILIZACJI POLSKIEJ".
 • @lorenco
  „Ukraińska armia jedną z najlepszych na świecie"(sic!)..Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, komentując odbywające się w Niemczech manewry „Combined Resolve”, nazwał swoją armię jedną z najbardziej zdolnych do walki na świecie. „Jestem dumny z naszych żołnierzy, którzy kolejny raz udowodnili, że ukraińska armia jest jedną z najbardziej zdolnych do walki na świecie! Organizatorzy międzynarodowych manewrów „Combined Resolve X” musieli zmienić scenariusz ze względu na zuchwałe, profesjonalne i zaskakująco skuteczne działania Ukraińców” napisał Poroszenko na Facebooku. Wcześniej informowano, że ukraińscy żołnierze w trakcie manewrów zniszczyli 10 jednostek wrogiego sprzętu, w tym cztery czołgi Abrams, cztery pojazdy pancerne Bradley, dwa śmigłowce Apache i kilka pojazdów HMMV. Wyeliminowali też co najmniej 20 przeciwników. Ukraińcy stracili BTR, dwa czołgi i 13 żołnierzy.„Combined Resolve” międzynarodowe ćwiczenia wojskowe przeprowadzane przez dowództwo amerykańskich sił zbrojnych w Europie dwa razy w roku w trakcie rotacji swoich jednostek.


  Ps...Tak, niewątpliwie ma stałe miejsce wśród 200 najlepszych armii świata. Z takim wodzem to sam miód, żeby nie powiedzieć - czekolada. :)..Jest najlepsze w ilości popełnianych samobójstw i mordowaniu cywili w Donbasie. Skoro ta banderowska armia jest jedną z najlepszych na świecie, to co można powiedzieć o donbaskich górnikach którzy sprawili im taki łomot?
 • @1abezmetki 08:35:53
  A chuj cię beznapletkowcu obchodzi, szalom beznapletkowcu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY