Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
872 posty 7141 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Zmasowany atak na Polskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjska telewizja: To Polska rozpoczęła II wojnę światową

 

 

Po zakończeniu I wojny światowej pretensje do Śląska Cieszyńskiego zgłosiły Polska oraz Czechosłowacja. Pomimo wcześniejszych ustaleń co do podziału tego rejonu wzdłuż granic etnicznych, 23 stycznia 1919 r. wojska czechosłowackie przekroczyły linię demarkacyjną i zaatakowały nieliczne oddziały polskie.

Rząd Czechosłowacji tłumaczył swoją akcję koniecznością zapobiegnięcia przeprowadzeniu wyborów do Sejmu na terenach, o przynależności których decyzja miała dopiero zapaść. Ofensywa zatrzymała się na linii Wisły 31 stycznia, kiedy nastąpiło zawieszenie broni po bitwie pod Skoczowem. 3 lutego 1919 r. zawarto porozumienie, na mocy którego ustalono nową linię demarkacyjną (wzdłuż linii Kolei Koszycko-Bogumińskiej). Ostatnie walki były podjęte przez stronę czeską między 21 a 24 lutego. 25 lutego wojsko polskie wkroczyło do Cieszyna.

Dwie dekady później, tj. 2 października 1938 r. wojska polskie zajęły większość terenów czechosłowackiego Śląska Cieszyńskiego (Zaolzie). Nastąpiło to następnego dnia po tym, jak oddziały niemieckie wkroczyły do Czechosłowacji i zajęły Kraj Sudetów (Sudetenland). Był to dalszy ciąg tzw. „upadku Czechosłowacji”, rozpoczętego zawarciem przez Niemcy, Włochy, Wielką Brytanię i Francję układu monachijskiego 30 września 1938 r. i aneksji przez hitlerowców Kraju Sudetów.

Leszek Żebrowski na swoim profilu na Facebooku zamieścił właśnie fragment programu rosyjskiej telewizji, w którym oskarża się Polaków o … rozpoczęcie w ten sposób II wojny światowej!

– Antypolonizm po rosyjsku – rzecz nie tylko dla kacapolubów w przyciasnych mundurkach i przyciasnych horyzontach – komentuje.

 

Video w linku


http://dzienniknarodowy.pl/rosyjska-telewizja-polska-rozpoczela-ii-wojne-swiatowa-wideo/

KOMENTARZE

 • Ciekawe
  5*
  jak zwykle 8-)))))
 • A co ma do rzeczy 23 stycznia 1919 r ?
  Nic.
  Liczy się tylko to że Układ Monachijski nie przewidywał (poza usankcjonowanymi ) żadnych innych zmian granic Czechosłowacji do czasu nowych międzynarodowych ustaleń.I z tego punktu widzenia aneksja Zaolzia była zwyczajną agresją.
  Pan "historyk" Żebrowski jest zwykłym kłamcą bo są to powszechnie znane fakty.POWSZECHNIE!!!

  // Układ monachijski przewidywał ponadto zwołanie nowej konferencji międzynarodowej w sprawie rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Polską i Czechosłowacją o część Śląska Cieszyńskiego, zwanego Zaolziem, oraz kwestii przynależności Wolnego Miasta Gdańska. Konferencja taka nie doszła jednak do skutku. Polska wykorzystała osamotnienie oraz dramatyczną sytuację polityczną Czechosłowacji //
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_monachijski

  "Samowolka" Polski wywołała w ówczesnej europie oburzenie.O ile Układ Monachijski wywołał z poszczególnych krajach fale politycznej krytyki to Aneksja Zaolzia spotkała się już nie z oburzeniem ale słowami pogardy Sam Churchill napisał, że Polska „z apetytem hieny”
  odebrała Czechom Zaolzie.
 • @ikulalibal 11:01:40
  ""Samowolka" Polski wywołała w ówczesnej europie oburzenie"

  I wówczas Polska napadła na Niemcy i ZSRR - wywołując II wojnę światową...
 • @Talbot 11:11:26
  //Już w 1959 r. prof. Pospieszalski oszacował, że we wrześniu 1939 r. zginęło dwa tysiące internowanych obywateli polskich narodowości niemieckiej. (...) 1 września 1939 r. ten weteran I wojny światowej i honorowy członek poznańskiego Związku Hindenburga mimo sędziwego wieku również znalazł się w kolumnie Niemców maszerujących z Poznania na wschód.
  Stary człowiek znosił trudy ciągłego marszu do 11 września. Tego dnia pod wsią Bierzwienna Krótka, na wschód od Babiaku, spuchły mu nogi. Usiadł w rowie i powiedział, że dalej nie może iść. Policjant wycelował w niego karabin i strzelił //

  // Nie ma wątpliwości, że są to ofiary narodowości niemieckiej, wśród nich malborczycy, ale i uciekinierzy z Prus Wschodnich. IPN stara się dotrzeć do dokumentów w zagranicznych archiwach, które mogłyby pomóc ustalić, kto i kiedy zlecił zakopanie ciał ponad 2 tys. osób.//

  Ty Talbot pożegnaj się ze swoją narracją historii bo rzeczywistość może cię zaskoczyć.A przeszłość którą jak ci się wydaje znasz,może odkryć przed tobą całkiem nową realność.
 • Marek Jakubiak: Chcą od nas 60 mld dolarów. Zrobią wszystko, żeby te miliardy wygarnąć
  https://www.youtube.com/watch?v=pI7NeqGytnA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY