Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 6156 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Syria: Explosion! Explosion! Explosion!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przy okazji zdarzyła się rzecz niebywała: rząd USA naciskał na Izrael, by zaprzestał konfliktu z Polską!

 
Marszałek Żukow stwierdził, że z Rosjanami można rozmawiać tylko za pomocą pałki. I właśnie Trump z Rosjanami rozmawia. I mówi językiem, który Rosjanie rozumieją.

Najpierw zamykanie rosyjskich placówek konsularnych i wydalanie dyplomatów, później sankcje wymierzone w rosyjskich oligarchów a teraz drugie uderzenie w Syrię (w kooperacji z Wielką Brytanią i Francją). Kwestią drugorzędną jest to kto tam jest bombardowany i dlaczego. Spory pomiędzy ludami semickimi powinny nas mało obchodzić. Może i atak na miasto Douma został przeprowadzony przez dżihadystówa nie Assada (tak jak ostrzegali wcześniej Ruscy), ale nie ma to żadnego znaczenia. Powinno nam całkowicie wisieć czy bombardowane są siły Assada, czy rebelianci, czy Państwo Islamskie, czy Kurdowie czy Izrael. Ważne jest jedno: Amerykanie kłócą się z Ruskimi a to dla nas znakomita sytuacja, zwiększająca naszą suwerenność.

Na Syrię spadło ponoć 100 rakieta Ruscy twierdzą, że Syryjczycy przechwycili "wszystkie 13". Czyli rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej nie poradziły sobie z tak dużą salwą rakietową albo Ruscy bali się odpowiedzieć. Skuteczność ataku została obniżona przez ewakuację dużej części syryjskiego lotnictwa do rosyjskich baz. Ale Ruscy teraz się nieźle miotają.Nie wiedzą do końca jak reagować na działania kompletnie nieprzewidywalnego amerykańskiego prezydenta.

Po raz kolejny jest obalany na naszych oczach mit o tym, że Rosja wybrała Trumpa na prezydenta USA. Jeśli bowiem prawdą jest scenariusz kreślony przez Hillary Clinton, Christophera Steela, George'a Sorosa, Tomasza Piątka, Jana Śpiewaka, Aleksandra Ściosa i Michała Bąkowskiego, to oznaczałoby że na szczytach władzy w Moskwie zasiadają zdrajcy celowo szkodzący interesom Rosji. Trump przecież rozkręcił wyścig zbrojeń, wysłał dodatkowe wojska do naszego regionu, naciska sojuszników, by wydawali więcej na wojsko, wyrzuca z USA rosyjskich dyplomatów, wprowadza sankcje na oligarchów, bombarduje sojuszników Rosji - a nawet samych Rosjan. Na sekretarza stanu wyznaczył kolesia, który otwarcie przyznaje, że "zabiliśmy już kilkuset Rosjan w Syrii" i sugeruje, że może to zrobić jeszcze raz.Z takimi zimnowojennymi jastrzębiami jak Pompeo, Bolton, Haspell i Mattis u boku Trump wygląda raczej na agenta kompleksu wojskowo-przemysłowego, który udawał izolacjonistę, by wygrać wybory. Teorię tę uprawdopodobnia to, że poparcia Trumpowi na wczesnym etapie kampanii wyborczej udzielił Dick Chenney a teraz Trump ułaskawił jego bliskiego współpracownika "Scootera" Libby'ego.

Oczywiście wielu prawicowców będzie narzekać, że USA popierają dżihadystów w Syrii. A co Wam to przeszkadza? Gdyby nie okrucieństwa Państwa Islamskiego, to setki tysięcy "Grażyn" płakałoby nad losem "biednych syryjskich dzieci" i głosowało na partie, które by szeroko otworzyły Polskę na "dobrych ziomków imigrantów" z Bliskiego Wschodu i Afryki. Dżihadyści zaszczpili jednak tutaj autentyczny strach przed islamem. Bez kryzysu imigracyjnego (tutaj należą się podziękowania Erdoganowi), zmiany w naszym kraju nie byłyby możliwe. Dżihadyści stanowią znikome zagrożenie militarne, ale ich istnienie jest szczepionką przeciw islamizacji Zachodu. Powinniśmy więc do nich podchodzić pragmatycznie. Kochamy islam: ale za Odrą. U siebie wchodzimy w rolę przedmurza Zachodu i chrześcijaństwa. Dobrze nam to wychodzi. Piotr Lisiewicz kilka tygodni temu opisał jak jeden z jego znajomych został napadnięty przez imigrantów w Berlinie. Na pomoc rzucili się mu niemieccy skini. Zdziwiony mówił: "Panowie, ale przecież jestem Polakiem!". "Nic nie szkodzi! Nie mamy nic do Polaków ani nawet Żydów. Szanujemy polski rząd za jego politykę imigracyjną". :)

Przy okazji zdarzył się rzecz niebywała: rząd USA naciskał na Izrael, by zaprzestał konfliktu z Polską!  Tak jak się spodziewałem. Amerykanie chcą z nas zrobić swój lotniskowiec a Niemcy zostaną poddane stopniowemu "wyburzaniu".

***

A ja w poniedziałek wybieram się na Filipiny. W planach oczywiście jest wyrzucanie ludzi z helikoptera wspólnie z prezydentem Rodrigo Duterte. Wracam przed świętami majowymi. 

//foxmulder2.blogspot.com/2018/04/syria-explosion-explosion-explosion.html

KOMENTARZE

 • Władimir Putin nazwał naloty koalicji........
  Rosyjskie MSZ potępiło amerykańsko-brytyjsko-francuski atak z powietrza na cele w Syrii. "Syryjska stolica została zaatakowana właśnie w chwili, gdy państwo to otrzymało szansę na pokojowa przyszłość"- napisano w oświadczeniu rosyjskiego resortu.
  Władimir Putin nazwał naloty koalicji zachodniej w Syrii "aktem agresji przeciwko suwerennemu państwu". Oświadczył również, że działania USA "pogłębiają katastrofę humanitarną w Syrii" i mogą wywołać nową falę uchodźców z tego kraju.
 • @Husky 12:41:25
  Władimir Władimirowicz to mądry i miły człowiek....
 • Po wyzwoleniu Guty polecii już z górki.
  Szybciutko zostaną zlikwidowane drobne "kieszenie" z terrorystami i pozostaną trzy grubsze tematy.
  Syria wschodnia z jej ropą okupowana przez USA
  Syria południowa i wzgórza Golan okupowane przez Izrael
  Syria północna okupowana przez Turcję.


  Syria wschodnia jest najgrubszym tematem. Tam USA oraz ISIS przebrane za Kurdów okupuje Syryjskie pola naftowe.
  Na lądzie terroryści nie mają szans pod warunkiem że niebo będzie czyste. Rosja musi ogłosić że terroryzm został w Syrii zlikwidowany i zakaz lotów nad Syrią (dla zachodniej koalicji).
  Lokalne Syryjskie milicje oraz armia Syryjska w ciągu kilku dni uwolnią pola naftowe. Marsz na północ zajmie kilka tygodni.

  Syria południowa .. to prosty temat ale wzgórza Golan już mogą wywołać
  jawną agresję Izraela. Tu też zakaz lotów wystarczy bo na lądzie Armia Syryjska zmiażdży najpierw terrorystów wspieranych przez Izrael...a potem zdobędzie wzgórza Golan w ramach walki z terrorystami (bo tam terroryści uciekną z Syrii i stworzą wspólny front z Izraelem.
  To postawi Izrael na jego miejscu jako sojusznika terrorystów.

  Syria północna i problem kurdyjska turecki
  Ja Kurdowie się znikną czyli oddadzą się pod kontrolę władz Syryjskich w zamian za rozsądną autonomię ... to Turcy się wycofają.
  A jak Kurdowie się nie oddadzą to Turcy będą ich sukcesywnie wyrzynać.
  Jak wyrżną wszystkich ... to się wycofają .. pewnie zw zamian za jakieś koncesje..ze strony Rosji i Syrii.

  I po sprawie.
 • @
  Poroszenko żałuje, że nie mógł wziąć udziału w ataku prewencyjnym. Chciał być dżawelinem.
 • @fretka 13:34:41
  Rosyjskie okręty po ucieczce z portu Tartus - powoli powracają do miejsc postojowych

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/461/78/4617849.jpg
 • @Talbot 13:53:07
  To żadna ucieczka... to elementarna sztuka wojenna...
  Dzisiaj rozproszenie się w terenie jest podstawą skuteczności obrony.
  Siedzenie w bunkrze nic gwarantuje pewną śmierć.
 • @Talbot 13:53:07
  ''Południowo-wschodni minaret nosi imię proroka Isy (Jezusa). Zgodnie z przekonaniem, to właśnie z tego minaretu w przeddzień Sądu Ostatecznego Jezus Chrystus zstępuje z nieba na ziemię [1]. Ręce Proroka, odziani w białe szaty, będą leżeć na skrzydłach dwóch aniołów, a włosy staną się wilgotne, nawet jeśli woda ich nie dotknie. Dlatego na ziemi pod minaretem, gdzie powinna iść stopa Odkupiciela, imam meczetu codziennie kładzie nowy dywan.''
 • @Talbot 13:53:07
  baba Wanga mówiła jeśli padnie Syria to zacznie się Armagedon. Nie mam powodów by jej nie wierzyć.
 • @fretka 14:12:02
  baba ma rację... gdy globalni bandyci przekonają się o swojej przewadze, odniosą jakieś spektakularne zwycięstwo .. to nie ma zmiłuj się ..pójdą na całość... to przecież bandyci..

  Jedyne co powstrzymuje bandytów to strach o własne d..py.
 • @Talbot 13:53:07 jesteś już trupem
  właśnie poległeś w informacyjne wojnie albowiem informacja o jakoby wycofaniu ruskich okrętów z bazy Tartus była feykiem.O czym wiadomo juz od kilku dni.
  https://www.vesti.ru/doc.html?id=3006080
  Ale od czego masz mnie,ja ci pomogę.Jeśli już masz od jakiś działań zostać trupem to niechajże to będą działania prawdziwe.Tragiczne ale prawdziwe.
  Jakov Kedmi izraelski działacz polityczny (były szef specsłużb) powiedział że rosyjskie działania odwetowe po ewentualnym amerykańskim ataku na Syrie,wcale nie muszą skupiać się na Syrii.Można u norweskich brzegów zatopić amerykański podwodny okręt na Morzy Barentsa lub rozgromić w Polsce amerykański kontyngent wojskowy.
  https://www.youtube.com/watch?v=XOnWtmpLH8s

  czy czujesz się uspokojony?
 • @ikulalibal 14:29:01
  Wszyscy wiedzą, że Sputnik rozsiewa fakenewsy

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804127749585-Rosyjskie-okrety-Tartus/
 • @Talbot 14:53:06
  Umiesz czytać? czy zamerykanizowałeś się do tego stopnia że nie rozumiesz z drukowanego ? piszą o tym o czym wszyscy (poza trupami ofiar informacyjnej wojny) wiedzą od kilku dni ;że "informacja" wzięła się z komentarza do zdjęcia ImageSat International N.V.
 • @Oscar 14:21:58
  tam u władzy siedzą całkiem odjechane religijne dziady (mormoni) którzy mogą sobie chcieć rozpętać jakiś armagedon.
 • @ikulalibal 14:29:01
  Kedmi uspokoił moje rozkołatane nerwy.
 • @Talbot 14:53:06
  Prężenie muskułów przez Donalda Trumpa oraz pomruki dochodzące z rosyjskiego MSZ i sztabu generalnego od samego początku należało traktować jako... teatrzyk żenujących aktorów. Mówiąc wprost, ani Zachód, ani Rosja nie będą umierać za Syrię.

  Koncepcja "wojny zastępczej" - miejsca, gdzie można się bezkarnie mierzyć, nie narażając własnych terytoriów i żywotnych interesów - ma wobec Syrii ograniczone zastosowanie. Syria nie stała się i nie stanie bliskowschodnią Koreą czy Wietnamem. Na taki scenariusz (swoistej wojny totalnej), nie stać Moskwy
 • pro ruskie głupoty.
  Przestańcie niektórzy pitolić inaczej bo faktem jest że Rosja przegrywa i to na wszystkich frontach. Pierniczenie że jest inaczej pokazuje tylko głupotę i uparcie osła.
  Co jest w tym najgorsze to to że Rosja obudzi się za późno a wtedy Polska dostanie wielki wpie.....dol. To mnie boli a nie walka dwóch niedźwiedzi. Rosja popełniła wielki strategiczny błąd w sprawie Ukrainy.
 • @Talbot 14:53:06
  //Wszyscy wiedzą, że Sputnik rozsiewa fakenewsy//
  no co TY ?
  żartujesz chyba
  to nie może być prawdą
 • @Talbot 13:53:07
  Plan Putina został zrealizowany w 100%

  Udało się ocalić flotę z portu Taurus i systemy rakietowe na majową defiladę zwycięstwa. Niestety super nowoczesny helikopter Kamowa, spadł do Bałtyku i trzeba będzie zmienić szyk w czasie przelotu nad stolicą.
 • @Stara Baba 16:05:22
  Rosja jest chłostana różnymi sankcjami , sama odpowiada symetrycznie
  obrazowo to jest szermierka w której globalna mafia atakuje a Rosja paruje ataki .
  Globalna mafia atakuje ze wściekłością bo Rosja wyłamała się z roli niewolnika i odchodzi od dolara, prowadzi własną politykę zagraniczną oraz wspiera "buntuje" innych niewolników.

  Od strony militarnej w Syrii, Rosja Syryjskimi siłami ale Rosyjską strategią i techniką odnosi wyraźne sukcesy.
  Wyzwolenie Guty to prawie strategiczne zwycięstwo Syrii.
  Wyłapali tam sporo zachodnich specnazowców i będą ich teraz pokazywali w TV.

  Atak bandytów pod fałszywym pretekstem całkowicie kompromituje globalnych bandytów.
  Prowokacja zdemaskowana do spodu, atak skrajnie nieskuteczny.
  Syryjczycy z radości tańczą na ulicach Damaszku.

  .. tylko stara baba widzi wszystko odwrotnie.. tak jak chazary z globalnej mafii
 • @Stara Baba 16:05:22
  //pro ruskie głupoty.
  Przestańcie niektórzy pitolić inaczej bo faktem jest że Rosja przegrywa i to na wszystkich frontach//

  tu na portalu nie przegrywa, wręcz przeciwnie
 • Noble lies
  "Przy okazji zdarzyła się rzecz niebywała: rząd USA naciskał na Izrael, by zaprzestał konfliktu z Polską!"

  Skąd ta wiadomość pochodzi?
 • @AgnieszkaS 16:52:03
  https://www.axios.com/trump-urged-israel-to-end-poland-holocaust-law-dispute-61354790-cbf2-4eca-bb10-c5b59936522b.html
 • @Oscar 16:22:01
  Bo stara baba dużo wie i dużo przeżyła więc potrafi wyciągać wnioski.
  Czym się zachwycacie? Tym że Putin stracił twarz? Tym że jest uwikłany w Syrii a daje dupy na Ukrainie? Inną walutą, wstyd, kompromitacja? Przecież to następne brednie.
  1938~40 ojciec prezydentów Kennedych będąc w Anglii gdyby mógł pocałował by z zafascynowania Hitlera w siurka więc go z Anglii wywalono. No i co z tej "kompromitacji"? Czytałem w mediach jeden wpis, "teraz Rosja na atak Amerykanów odpowie .... kartkami na żywność w Moskwie". Tyle z tego ruskiego gadania.
  Ja nie jestem przeciw Rosji, mówię jak jest. To co dzieje się nie jest dobre dla Polski i tu jest moje główne zainteresowanie. Prędzej czy później Rosję osaczą i jeżeli jej pokojowo nie przejmą pójdą ruskie nuki w ruch a Polska będzie pierwsza która oberwie. Rosja jest w coraz trudniejszej sytuacji ale sama to pogłębia. Jest za mało stanowcza a w swoim domu nie rozbudowuje klasy średniej lecz ją niszczy.
 • @AgnieszkaS 16:52:03
  Pochodzi z Izraelskich mediów które dzień w dzień rozgrywają Polaków jak małych dzieci w przedszkolu.
 • @Stara Baba 17:15:47
  Wczoraj wieczorem słuchałam syjonistycznego radia (590 AM w Południowej Kalifornii). Grupa żydków radowała się: "Explosion! Explosion! Explosion!". A budowę tego płotu na granicy z Meksykiem będzie prowadziła izraelska firma, bo oni też muszą zarobić.
 • @AgnieszkaS 17:31:41
  Taka to rzeczywistość a zasługa jest głównie "gojów".
 • @Stara Baba 17:06:42
  Nie podzielam tak radykalnych poglądów...
  Globalna mafia to mina atomowa która może eksplodować.
  Każdy saper wie że taką minę trzeba rozbrajając powoli z rozmysłem nie popełniając błędów...a nie siekierą, brutalnie...
  Ta mina może wybuchnąć...nikt tego nie chce nawet ci którzy tę minę "reprezentują" np Tramp.
  .. za wyjątkiem jednej starej baby... która się tym nie martwi..

  .. lepiej się martwić ..nawet na zapas..
  to wie każdy saper..
 • @Stara Baba 17:37:38
  Putin się postawił i ostro zaprotestował

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/771/04/7710439.jpg

  Putin oskarżył USA o łamanie prawa międzynarodowego
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804147764226-Putin-USA-prawo-miedzynarodowe-Syria-Sputnik/

  Trump ośmiesza Putina na każdym kroku.
  Teraz Putin protestuje przeciw łamaniu prawa międzynarodowego przez USA, a sam złamał to prawo anektując Krym.
 • Trump o nalotach na Syrię: Nie można mieć lepszego rezultatu
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/768/42/7684207.jpg

  Nie można mieć lepszego rezultatu. Misja zakończona - napisał w sobotę na Twitterze prezydent USA Donald Trump o serii nalotów sił amerykańskich, brytyjskich i francuskich na cele w Syrii.

  „Doskonale wykonany nalot zeszłej nocy (czasu waszyngtońskiego). Dziękuję Francji i Zjednoczonemu Królestwu za ich mądrość i potęgę ich wspaniałych sił zbrojnych. Nie można mieć lepszego rezultatu. Misja zakończona!” — napisał Trump.

  „Dumny jestem z naszego wspaniałego Wojska, które wkrótce będzie, po wydaniu w pełni zatwierdzonych miliardów dolarów, najlepszym, jakie kiedykolwiek miał nasz Kraj. Nic ani nikt mu nie dorówna!” — dodał prezydent w kolejnym wpisie.

  W sobotę nad ranem siły amerykańsko-brytyjsko-francuskie dokonany ataku rakietowego na cele w Syrii. Podczas serii nalotów użyto ponad 100 rakiet. Bombardowanie skrytykowały syryjski rząd, Rosja i Iran.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201804147766136-sputnik-usa-syria-naloty-trump/
 • @Talbot 17:58:57
  Teresa May powiedziała, że ​​'władze syryjskie będą nadal używać broni chemicznej!'. Czy Assad tego chce, czy nie!
 • @Talbot 17:58:57
  ile kosztuje ta farsa amerykańskiemu podatnikowi. 100 tomahawków o wartości 298 milionów dolarów, prawie 3 miliony za pocisk i jego utrzymanie.
  Trump powinien się zając uszczelnianiem granic z Meksykiem bo tam kartele narkotykowe grasują jak u siebie w domu i policjantom głowy maczetami obcinają, a nie Syrią.
  https://pbs.twimg.com/media/DavfnzTWkAA7KnQ.jpg
 • @fretka 18:43:19
  superdzierżawa
  https://edition.cnn.com/2018/04/03/us/parrish-waste-poop-train-alabama-trnd/index.html
 • @Talbot 17:58:57
  Wyjaśnij mi dobry człowieku, cóż to za mentalność taka dziwna na zachodzie oby poświęcić siebie oraz swoje rodziny nawet kosztem wojny atomowej byli tylko dopiec Putinowi i Ruskim. Czy to jakiś gen autodestrukcji? Coś jak w tym eksperymencie z myszami, źle się to skończyło.
 • @Talbot 17:58:57
  Rada Bezpieczeństwa ONZ nie przyjęła proponowanej przez Rosję rezolucji potępiającej atak połączonych sił USA, Wielkiej Brytanii i Francji na cele w Syrii.

  "Broń jest naładowana" - ostrzegła w czasie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych ambasador USA przy ONZ Nikki Haley, odnosząc się do możliwości ponownego użycia przez reżim Baszara el-Asada broni chemicznej.

  PAP
 • @fretka 20:02:11
  "Wyjaśnij mi dobry człowieku, cóż to za mentalność taka dziwna na zachodzie oby poświęcić siebie oraz swoje rodziny nawet kosztem wojny atomowej byli tylko dopiec Putinowi i Ruskim. Czy to jakiś gen autodestrukcji?"

  Gdyby USA i NATO chciały swojej destrukcji, to by nie informowały Rosji o swoich celach na teryorium Syrii.
  Destrukcji ulegnie niebawem Rosja.
 • @Talbot 08:28:56
  Radzę się pośpieszyć z tą destrukcja, bo Putin już tworzy dobrowolne odziały kamikaze, składające się z najlepszych synów i córek SRI.
  https://i.cnnturk.com/ps/cnnturk/75/0x0/58b3f35f61361f1f98545044.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY