Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 6156 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Zdrada

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co powiedział prezydent Izraela?

 

Prezydent Andrzej Duda i medialni klakierzy „dobrej zmiany” starają się wmówić, że podczas wczorajszego wystąpienia izraelskiego prezydenta Re’uwena Riwlina w Oświęcimiu nie padły słowa o współudziale Polaków w Holokauście, o czym szeroko rozpisują się tamtejsze gazety. Z informacji dostępnych na stronie izraelskiego resortu spraw zagranicznych wynika jednak, iż Riwlin wyraźnie mówił o „polskiej ziemi umożliwiającej egzekucję w imię przerażającej ideologii Hitlera”, a także o „fali antysemityzmu spowodowanej nowym prawem”.

Duda zaprzeczył na Twitterze, aby podobne słowa padły z ust jego izraelskiego odpowiednika, tym samym krytykując cytaty przytoczone przez czołowe izraelskie media. Okazuje się jednak, że informacje o skandalicznym wystąpieniu Riwlina nie są jedynie medialnym kłamstwem, ale pojawiły się chociażby na stronie izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych, które zamieściło oficjalny komunikat rzecznika syjonistycznej głowy państwa. Ze słów Riwlina wynika więc jednoznacznie, że obciąża on Polaków za Holokaust, stawiając ich w jednym szeregu choćby z Niemcami.

Izraelski prezydent przede wszystkim żądał wczoraj, aby „ze względu na szczególne związki żydowskie z Polską ” nasz kraj „nadal angażował się w kompleksowe i nieograniczone badania nad wydarzeniami z okresu Holokaustu”. Riwlin stwierdził, że Izraelczycy doceniają zaangażowanie osób, które w trakcie II wojny światowej decydowały się ratować Żydów, ale jednocześnie zwrócił uwagę na „inne zjawiska, ludzi, którzy mordowali i dziedziczyli majątki”.

Zdaniem Riwlina Holokaust był wynikiem nazistowskiej ideologii, która „rozkwitła na polskiej ziemi”, zaś choć Niemcy ponoszą za nią główną odpowiedzialność „mieli też pomocników”, a mieli nimi być także Polacy, których wymienił on w jednym rzędzie z Francuzami, Holendrami, Belgami, Litwinami i Ukraińcami. Izraelski prezydent powiedział też wprost o wielu ludziach w Europie Zachodniej i Europie Wschodniej, którzy „ukradli żydowskie mienie, przejęli kontrolę nad żydowskimi domami, wydało swoich żydowskich sąsiadów i ich zamordowało”.

Głowa państwa żydowskiego na zakończenie swojego wystąpienia, zgodnie z komunikatem izraelskiego MSZ, powiedziała również o „polskiej ziemi umożliwiającej egzekucję w imię przerażającej ideologii Hitlera”, a także o fali „antysemityzmu” spowodowanej nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Riwlin dodał, iż było wielu Polaków walczących z nazistowskim reżimem, ale nie można zaprzeczyć, iż „Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji”.

Na podstawie: mfa.gov.il.

 

//autonom.pl/?p=21818

KOMENTARZE

 • Prezydent znów bredzi o „antysemityzmie”
  http://www.autonom.pl/wp-content/uploads/andrzej-duda-1.jpg

  Prezydent Andrzej Duda nie ustaje w swoich rojeniach o walce z „antysemityzmem”, o czym zapewnił podczas dzisiejszego wystąpienia w trakcie żydowskiego Marszu Żywych w Oświęcimiu. Duda w obecności swojego izraelskiego odpowiednika Re’uwen Riwlin podkreślił, iż uczestnicy tego wydarzenia przyszli powiedzieć „nigdy więcej” dla wydarzeń z czasów II wojny światowej, a także mówił o bliżej nieokreślonym oddawaniu przez Żydów życia za nasz kraj, z kolei syjonistyczna głowa państwa wezwała Polskę do „odpowiedzialnego” podchodzenia do sprawy Holokaustu.

  Marsz Żywych wyruszył z terenu Auschwitz dzisiaj o godzinie 14, a według informacji udostępnionych przez mainstream’owe media, uczestniczyło w nim nawet dziesięć tysięcy osób. Wśród nich byli prezydenci Polski i Izraela, zaś całe wydarzenie rozpoczęło przemówienie Dudy, który powiedział zgromadzonym, iż „spotykamy się tu, żeby krzyknąć: popatrzcie, do czego może prowadzić antysemityzm, ksenofobia, rasizm. (Może prowadzić) Do tego, że człowiek zachowuje się w taki sposób, w jaki trudno sobie w ogóle wyobrazić, iż człowiek mógłby się zachować”.

  Duda podkreślał przy tym, że wszyscy uczestnicy Marszu Żywych przyszli upamiętnić „jedno z najtragiczniejszych zdarzeń jakie miały miejsce w historii Polski”, a także po raz kolejny przypominał o tysiącletnim współistnieniu Polaków i Żydów na terenie naszego kraju. Ponadto pokusił się on o bliżej niedookreślone stwierdzenie, iż wielu członków społeczności żydowskiej „oddało życie za Polskę i za polskość”, natomiast ich groby są obecnie rozsiane po całym świecie.

  Prezydent zapewne z powodu obecności Riwlina kajał się dodatkowo za nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, której uchwalenie nie ma blokować świadectw o wydarzeniach z czasów II wojny światowej. Głowa państwa żydowskiego również nawiązała do „kontrowersyjnego” prawa, stwierdzając wprost, że Izrael żąda od naszego kraju, aby „podchodził odpowiedzialnie do badania prawdy o Holokauście”.

  Na podstawie: rp.pl.
  http://autonom.pl/?p=21799
 • @Talbot 11:03:32
  Moim zdaniem Duduś to żydowska pacynka i nic więcej.
  Jeżeli Duduś nawet powie coś miłego Polakom to tylko dlatego że żydzi tak chcą bo wydaje im się to korzystne dla nich...
  To marionetka bez własnej woli (rozumu).

  Jądro PIS jest chyba Narodowe ale w złym tego słowa znaczeniu .. jest katolicko-Narodowe.. czyli Watykańskie..
  PIS nie zjednoczy Narodu Polskiego... a bez tego Polaka pozostanie słaba.
  Z samym PIS żydzi sobie poradzą... ze Narodem zjednoczonym wspólnotą Narodową (a nie religijną) już by im tak łatwo nie poszło.

  PO poszło do piachu PIS pójdzie do politycznego piachu i dopiero wtedy niestety pojawi się szansa na jakiś zdrowy ogólnoNarodowy ruch bez katolickich czy katyńskich czy obozowych .. kompleksów.
  Ruch bazujący na trudnej prawdzie historycznej (odrzucanej przez PIS) oraz na pojednaniu Narodowym... (czynnie i boleśnie odrzucanym przez PIS).
 • @Talbot 11:03:32
  psami poszczuć obydwu
 • A może tak spytać suwerena
  Czy życzy sobie podytrzymywania tych szczególnych stosunków z Zydami, jestem pewna wyniku referndum, jesli odważyliby się takie ogłosić.
 • @finka 14:23:26
  hehehe suweren nie ma głosu..
 • @Andrzej Tokarski 13:24:28
  Szczerski kłamie w żywe oczy, obraża inteligencję Polaków. Minister Szczerski: Słowa prezydenta Rivlina, które były cytowane przez media w Izraelu, nie padły. Było to uogólnienie.

  https://wpolityce.pl/polityka/390125-nasz-wywiad-minister-szczerski-slowa-prezydenta-rivlina-ktore-byly-cytowane-przez-media-w-izraelu-nie-padly-bylo-to-uogolnienie

  Kolejne kontrowersje wokół słów prezydenta Reuvena Rivlina. Izraelski dziennikarz: Rzeczniczka potwierdziła, że cytat jest dokładny.

  https://wpolityce.pl/polityka/390156-kolejne-kontrowersje-wokol-slow-prezydenta-reuvena-rivlina-izraelski-dziennikarz-rzeczniczka-potwierdzila-ze-cytat-jest-dokladny

  Ps..Będę jak Katon powtarzał, powinniśmy zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem i nie podejmować ich tak długo jak długo w obecności całego świata nie przeproszą za swoje ........ brzydkie zachowania. A może PAD odniesie się też do żydowskiego banera "Polisch Death Camps" który żydzi pokazywali a Auschwitz? Niestety PAD nie dorósł do roli prezydenta Polski!!! Duda zachował się jak ostatni PeOwiec, który pozwala pluć na swój kraj. Ale dla mnie to nie jest nic nowego. Duda to już nie mój prezydent mimo iż na niego głosowałem. Jeżeli PiS wystawi Dudę w przyszłych wyborach to nie pójdę na wybory. Dla mnie kandydatem na prezydenta jest pani Beata Szydło. Żyd pluje na Polskę a Duda zaklina rzeczywistość. Tak się kończy pojednanie bez względu na cokolwiek. Kończy się śmiesznością. Czy ci ludzie nie rozumieją, że druga strona bezwzględnie wykorzystuje jakiekolwiek objawy słabości? Jak dzieci. Czekam jak minister Szczerski powie, że słowa Izraelczyka są wyrazem przyjaźni. Panie ministrze bardzo proszę niech pan już przestanie obrażać inteligencję przeciętnego obywatela naszego kraju. Przyjęliście państwo wobec żydów zasadę scyzoryka zarówno urząd prezydenta jak i rząd i składacie się w ukłonach kiedy tylko tamta strona tupnie nogą to wasza sprawa, ale pamiętajcie o jednym, że bardzo wielu żeby nie powiedzieć większości obywateli naszego kraju, nie jest obojętne kto i przede wszystkim jak ich reprezentuje i przy tym jak dba o ich godność. W zasadzie kariera PAD dobiegła końca. A tak dobrze się zapowiadał. Okazuje się , że naszemu prezydentowi można napluć w twarz,a on powie, że deszcz pada. Najlepiej mu wychodzi lizanie otworu poniżej pasa ... A otwór i tak swoje. Przykre. PAD dał się ograć jak dziecko, nie pierwszy raz. Wcześniej dał się ograć Obamie, z uśmiechem słuchał jak ten pouczał Polskę o demokracji. Okazuje się, że to słaby człowiek bez charakteru. Żyd pluje na Polskę w obecności PAD a Prezydent milczy. Czy tak postępuje Polak a do tego Prezydent RP. Jak długo jeszcze będziemy zmuszani do wysłuchiwania kłamstw na temat holokaustu ze strony żydów przy akceptacji polskich polityków? PAD przestał dla mnie istnieć, kolejna pomyłka prezesa podobnie jak Gliński też z dawnej UW. Kiedy wreszcie nasze władze przestaną działać jak pies z podkulonym ogonem !? Ustawy negocjują z żydami, żydzi bezczelnie oskarżają Polskę i Polaków o holokaust, do którego sami się przyczynili ! Spodziewać się należy eskalacji nienawiści do Polski i Polaków bo, po to przyjechali do Auschwitz. Zaklinanie rzeczywistości przez PAD świadczy o jego himalajach naiwności i czymś gorszym zalatującym. W świat poszedł przekaz Izraelski. I tylko ten jest zauważony i komentowany.

  https://www.timesofisrael.com/led-by-rivlin-thousands-of-israelis-begin-march-of-living-in-poland/
  E. Ringelblum: " Kronika getta warszawskiego wrzesień 1939 – styczeń 1943", Warszawa 1988 - IPN powinien natychmiast przetłumaczyć na angielski i sprzedać do bibliotek na całym świecie! Wystarczy to przeczytać, a oczy się Polakom i nie tylko Pakom otworzą.

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Talmud-zdemaskowany.pdf
  Taka jest przysięga prezydencka:

  // Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. //

  Duda nie ''strzeże niezłomnie godności Narodu''. Duda, precz z urzędu !!!
 • @kula Lis 67 11:09:18
  tym się różni "szczerskość" od szczerości

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY