Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
871 postów 7127 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosja jest potęgą gospodarczą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Francuskie media: słaba ekonomia Rosji jest mitem, to trzecia gospodarka świata

 

„W ciągu ostatnich trzech-czterech latach”, – pisze popularna francuska gazeta Boulevard Voltaire. „Mieszkańcy Europy, i w szerszym sensie – Zachodu, regularnie spotykają się ze stwierdzeniem, że ekonomia naszego wschodniego sąsiada jest słaba. W rzeczywistości wszystko jest zupełnie odwrotnie.”

 

 

„Zachód, w obliczu upokarzających dla siebie wyzwań, które jedno po drugim zademonstrowała w ciągu ostatnich kilku lat Rosja, po prostu wymyślił ten mit aby poprzez własną prasę pokrzepić siebie. Dopingować, jeśli być uczciwym, jest po co, przecież Władimir Putin nie tylko odtrąbił triumfalne zwycięstwo w wyborach, ale też osiągnął wielki sukces w Syrii, zademonstrował zaawansowany sprzęt wojskowy, wytrzymał skonsolidowany nacisk NATO, i pokazał pełną wyższość Rosji nad sojuszem poprzez tarczę strategiczną (w Syrii) i wielu innych obszarach. „Rosja jest silna”, tak można powiedzieć, ale czy dotyczy to również gospodarki? Boję się, że zmartwię tym wielu z was, ale tak – dotyczy. Weźmy chociażby najnowsze oświadczenie naszych (Francuskich) władz, że gospodarka rosyjska jest tak słaba, że znajduje się na tym samym poziomie co hiszpańska. Zaraz tą tezę wyjaśnijmy.

Według badań tak poważnych zachodnich organizacji, jak FMI (centrum zlokalizowanego w Waszyngtonie), w 2017 roku PKB Hiszpanii wyniosło 1 768 miliardów dolarów, podczas gdy w Rosji prawie taki sam wskaźnik jak w Niemczech – 4,149 miliarda dolarów. Oznacza to, że nawet zgodnie z tym kryterium Rosja jest piątą lub szóstą gospodarką świata. Ale to nie wszystko. Rosja zajmuje trzecie miejsce w świecie po względem konsumpcji energii elektrycznej. Od czasu dojścia Putina do władzy w 2000 roku, dobrobyt Rosjan potroił się. A wzrost gospodarczy teraz, spadając od 2013 r., pomimo wszystko – wyniósł 1,5%, czyli tyle samo, co we Francji. A co z bezrobociem? W Rosji jest znacznie niższe niż tutaj – tylko 5%. Ponadto wspomniany powyżej spadek wzrostu gospodarczego nie wynikał z sankcji zachodnich, lecz z obniżenia cen ropy naftowej. Sankcje, cały ten głupi i archaiczny protekcjonizm, wręcz przeciwnie, przyczyniły się do powstania silnej i bardziej dochodowej gospodarki krajowej w Rosji.

I tutaj eksperci z Zachodu wynaleźli inny mit – podobno Rosja jest całkowicie uzależniona od zysków z eksportu gazu i ropy. Ale liczby mówią dokładnie co innego! Zyski z ropy naftowej na dzień dzisiejszy wynoszą 29% rosyjskiego PKB – to dużo, tak, ale wciąż jest to mniejsza część! Pozostałe 71% PKB nie ma nic wspólnego z ropą naftową. Porównywać Rosję z Wenezuelą, jak to pewnego razu zrobił minister spraw zagranicznych Francji jest całkiem bezsensowne.

A co z budżetem? Dług narodowy w Rosji wynosi 22 procent PKB w porównaniu do 96 procent we Francji! Podatki w Rosji są kilkakrotnie niższe, co potwierdza nawet amerykański think tank Heritage Foundation. I nie zapominajmy o dewaluacji kursów! Z tej ewidencji możemy dorzucić PKB Rosji jeszcze minimum trzecią część.

Innymi słowy, czy to się komuś podoba czy nie, Rosja jest niewątpliwie drugą lub trzecią gospodarką świata po Chinach i Stanach Zjednoczonych. A jeśli Putinowi (który osiągnął takie sukcesy) brakuje „wizji strategicznej” według naszych władz, to co możemy powiedzieć o Francji, a nawet o Stanach Zjednoczonych, pogrążonych w szalonych długach i wojnach handlowych?

Jak zwykle, rzeczywistość nie jest taka, jaką przedstawiają nam nasi politycy …

Elity Francji znów ukrywają prawdę … ”

źródło

źródło2

 

https://treborok.wordpress.com/francuskie-media-slaba-ekonomia-rosji-jest-mitem-to-trzecia-gospodarka-swiata/?preview=true

KOMENTARZE

 • $$$$$
  https://img3.dmty.pl//uploads/201409/1410707630_koe04b_600.jpg
 • Szanowny Talbocie!
  Szanowny Talbocie, kpisz, czy się upiłeś?! Nie tak dawno dałeś wklejkę, że Rosja upada i z tego względu musi na nas napaść. Zburzyłeś mój ogląd świata. Będziesz miał na sumieniu mój rozstrój nerwowy spowodowany tak sprzecznymi opiniami.
 • @Jabo 19:48:23
  Ten artykuł napisał niejaki : http://www.voltairenet.org/pl
  Jest to portal francuskich komunistów.
  Wszyscy wiedzą, że w Rosji obrodziły jabłonie..
 • @Talbot 19:59:34
  Ukój moje nerwy. Wstaw jakiś wiarygodny tekst, kiedy ta cholerna Rosja w końcu upadnie. Ta niepewność bardzo irytująca.
 • @Jabo 20:08:57
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/02/5466-696x455.jpg

  Obecna Rosja może powtórzyć los Imperium Rosyjskiego, unicestwionego w 1917 roku

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/obecna-rosja-moze-powtorzyc-los-imperium-rosyjskiego-unicestwionego-w-1917-roku-2018-02
 • To chore bzdury
  Rosja nie upadnie. Ale jej gospodarka jest aktualnie gorsza od Polskiej. Są przecież statystyki wielkości PKB. Przed sankcjami Rosja nas wyprzedzała pod względem PKB na jednego mieszkańca. Teraz została w tyle Poniżej link do listy krajów pod względem wielkości PKB. Największy kraj na świecie zajmuje słabe miejsce. To wstyd dla Rosjan.
 • @Talbot 19:59:34
  Co nie zmienia faktu,ze czlowiek jest dobrze poiformowany i jak do tej pory nie zawalil wiarygodnosci; co mu daje duzo zaufania u zrodel informacji.
 • @Murzynio 21:40:34
  A w Polsce jest jakas gospodarka?Czy Polska jest chociazby druga po zacofanej Rosji w eksporcie zboza.Przypomne,ze Rosja jest najwiekszym eksporterem zboza na swiecie.
 • @Herkules 22:02:11
  Zeby tylko ta krynica prawd najszczrszych (MSM na Zachodzie) byla chociaz w kilku pocentach tak prawdomowna jak Voltaire Network....
 • @Murzynio 21:40:34
  A coz to za gospodarka gdzie pozyczki w bankach komercyjnych zalicza sie do PKB?A to Polska wlasnie
 • @Talbot 19:59:34
  Coz , Talbocie, lepiej wierzyc w bajki Ussraela o nalotach z bombami chemicznymi Assada na wlasny narod ???
  Prosze przyjechac do Franci i przejsc sie po dzielnicach wielkich miast, gdzie bialy jest intruzem.
  Thierry Meyssan na Voltaire pisze prawde o relacjach i wydarzeniach w Afryce polnocnej, w Syrii, Arabii Saudyjskiej itd..
  Czasami warto wiedziec co ma do powiedzenia strona bezposrednio zainteresowana i zaangazowana , nie zas "obserwatorium wolnej Syrii" czy inne pajace na uslugach Ussrazla...
  Moze w Rosji nie jest cudownie, lecz prosze mi wierzyc, ze na przyklad w takiej "diuce France" nie jest takze bajkowo i niebiansko. Nie pisze o Hameryce, bo nie bylam , lecz widzac i sluchajac wiadomosci wolle
  jednak zislamizowana Francje niz Ussa na krawedzi przepasci ...

  POdczytuje sobie resaeau Voltaire i uwazam, ze pisza tam ciekawie oraz podaja fakty, ktire lzemedia przemilczaja... Tyle, ze niewiele tekstow jest w jezyku polskim..
  Najlepiej czyatac w oryginale.. Moze zmusze sie do przetlumaczenia czegos wartosciowego...Bo i rece i nogi opadaja od wrazej propagandy ....
 • @Murzynio 21:40:34
  Nie wszystko da się ująć poprzez PKB. Tak samo jak z każdego patologicznie zadłużonego kraju (USA, Japonia) nie da się zrobić dziada. Prawie stawiasz znak równości pomiędzy finansowymi możliwościami Polski i Federacji Rosyjskiej, ale Polska - nawet gdyby bardzo chciała - nie znalazłaby środków na organizację olimpiady (ledwo co znalazła forsę na cztery stadiony współorganizowanego z sąsiadem turnieju), nie znalazłaby takich środków jakie Rosja znajduje na w inwestowanie w armię i wciąż nie znajduje takich środków jakie Rosja znalazła na budowę kolei dużych prędkości (one tam już są, u nas wciąż ich nie ma). To nie są czary-mary, to są fakty. Fakty wobec których orientowanie się na PKB nie wytrzymuje próby. Jeszcze dodam, że w Rosji becikowe jest 10 (dziesięć) razy wyższe od becikowego w Polsce. A przecież chyba nie jest tak, że Polsce nie są potrzebne dzieci, cały czas słyszymy, że przyrost jest zbyt niski i kraj się wyludnia. Tysiąc złotych "na zachętę" to trochę słabo. Skoro nasz PKB tak wymiata to może łaskawie rządzący znaleźliby chociaż takie środki jakie znajduje ta dziadowska, imperialistyczna, zniewolona Rosja, którą tak celnie punktują i pouczają Polacy. Cóż za problem, tylko wyciągnąć z budżetu jeszcze dziewięć razy tyle na każde nowo narodzone dziecko. Co na to minister finansów i minister od polityki społecznej? Przecież według wskaźników PKB stać nas !
  Na koniec pytanie : Jeżeli rząd sfinansuje budowę drogi, którą następnie trzeba będzie zbudować od nowa, bo została źle wykonana, to wszelkie koszty z tym związane wejdą we wzrost PKB ?
 • @Jabo.UE to jedyna i PRAWDZIWA POTĘGA EKONOMICZNA !!!! - USA, Canada i... to są EUROPEJSKIE kolonie (CORPORACJE).
  .

  http://Prowincjalia.neon24.pl/post/143204,szwajcarski-ser-z-dziurami-jak-synaj#comment_1453348  .
 • @Krystyna Trzcińska 05:43:59
  Piękne i nowoczesne są te wieżowce w Moskwie.
  Wybudowane przez rosyjskich żydów z ukradzionych Rosjanom rubli i zgromadzonych przez nich dolarów w rajach podatkowych.
  Pozostała część to budynki zachodnich korporacji

  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/a186.jpg
 • @Talbot 06:57:25
  I tu sie mozna zgodzic.Ciekawe co by bylo gdyby w Rosji znacjonalizowano zdobyte droga przestepstwa majatki?
 • @Talbot 20:23:53
  A kto przywiezie Lenina-bis pociagiem?Na marginesie:wolna polska przedstawia stanowisko pro cerkiewny punkt widzenia.Cerkiew rosyjska rosci sobie pretensje do wylacznosci na znajomosc prawd bozych i wtraca sie we wszelkie aspekty zycia politycznego co jest jawna duchowa prostytucja
 • Rubel krwawi po sankcjach: spadek o 10 proc.
  Rosja odwołała emisję obligacji ze względu na sytuację na rynku
  Ministerstwo finansów Rosji odwołało we wtorek, po raz pierwszy od 2,5 roku, przeprowadzenie emisji obligacji rządowych, powołując się na niesprzyjające warunki rynkowe. Cotygodniowa emisja miała być przeprowadzona 11 kwietnia.

  ak podaje portal biznesowy RBK, jest to pierwsza emisja odwołana przez resort finansów od sierpnia 2015 roku.

  Był to okres, gdy na rosyjski rynek wpływały sankcje ogłoszone przez USA i UE wobec Moskwy, w reakcji na dokonaną przez nią aneksję Krymu.
  W poniedziałek rosyjski rynek walutowy oraz papierów wartościowych zareagował dużymi spadkami na ogłoszone w piątek przez USA sankcje wobec rosyjskiego wielkiego biznesu.
 • Objęci sankcjami rosyjscy oligarchowie stracili już łącznie kilkadziesiąt miliardów dolarów.
  Rosja traci miliardy w związku z amerykańskimi sankcjami. Od dwóch dni spada wartość rubla i akcji firm, które zostały objęte restrykcjami Stanów Zjednoczonych. Amerykański Departament Skarbu nałożył ograniczenia na 7 rosyjskich oligarchów i związane z nimi firmy, a także na 17 urzędników i polityków z bliskiego otoczenia Władimira Putina. Waszyngton oświadczył, że restrykcje są związane z destabilizującą działalnością Rosji na międzynarodowej arenie.

  Jak informuje radio Echo Moskwy, pierwszy raz od dwóch lat kurs euro wzrósł aż do 78 rubli, a dolara przekroczył 63 ruble. Przez kilkanaście miesięcy obie waluty kosztowały średnio o 9 rubli mniej. -"Przyczyną tej walutowej gorączki są sankcje uderzające w biznesmenów i urzędników z bliskiego kręgu Władimira Putina" - napisała rozgłośnia Echo Moskwy.

  Analityk giełdowy Igor Nikołajew nazwał amerykańskie sankcje "niezwykle skutecznymi" dla rosyjskiej gospodarki. W jego ocenie "władze Rosji nie spodziewały się tego typu sankcji" i Rosjan czeka "przyszłość nie do pozazdroszczenia". Z kolei politolog Gleb Pawłowski twierdzi, że rosyjskie władze będą rekompensować straty swoim "zaprzyjaźnionym" biznesmenom wyciągając pieniądze z budżetu państwa. Według Pawłowskiego prędzej, czy później taka sytuacja odbije się na kieszeni przeciętnego podatnika.

  Portal informacyjny "Rambler" policzył, że objęci sankcjami rosyjscy oligarchowie stracili już łącznie kilkadziesiąt miliardów dolarów. Akcje ich firm tracą na wartości na niemal wszystkich światowych giełdach. Stany Zjednoczone nakładając na Rosję sankcje zaznaczyły, że jest to reakcja na działania Moskwy, które destabilizują sytuację na świecie. Biały Dom wskazał między innymi na aneksję Krymu, wojny w Donbasie i Syrii oraz ingerowanie w procesy polityczne krajów Unii Europejskiej i USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY